Skocz do zawartości
IGNORED

Wyroby Pana Kuleszy


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak mnie darkul reklamowal na PW swoje uslugi to wydal mi sie podejrzany

nic konkretnego - tylko same ogolniki - tylko cena konkretna :)

a ze nie urodzilem sie wczoraj do transakcji nie doszlo

a szkoda - lubie rozrywke :)

swoja droga co to za konsrtuktor ktory nie ma demo??

mialby demo i moglby podeslac to jest "inna rozmowa" a tak - kupujemy kota w worku

wszyscy wiemy ze takie koty sa najfajniejsze - jest potem duzo rozrywki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tej sytuacji sądzisz?

Zazwyczaj cenię DIY`owców i przedsiębiorców.

Z Darkulem czasami wspieraliśmy się w poglądach, czasami kłóciliśmy, jak to na Forum.

 

Nie znam jego konstrukcji.

Może są OK, może nie.

 

Natomiast w biznesie powinno się dochowywać jakichś zasad.

Przedpłata, tak ale i terminy.

 

Natomiast jak widać widocznie producent ma markę, jest popyt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mnie darkul reklamowal na PW swoje uslugi to wydal mi sie podejrzany

nic konkretnego - tylko same ogolniki - tylko cena konkretna :)

 

, a ja kontaktowałem się z Darkulem w sprawie wzmaka integry i co do ceny to nie dogadałem się , nie uzyskałem odpowiedzi , określił tylko cenę " bazy " , a ile później dopłacić to nie .

 

Po długim czasie dostałem dobrą propozycję na PV Audiostereo : "

 

" Jak jest Pan z Mazowsza wypożyczę bez kaucji to i owo. "

Edytowane przez czester15.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu w środę u HQ ląduje system aktywny.

 

Z powodu niedawnych zawirowań w moim życiu definitywnie kończę pewien etap budowy zabawek.

 

Za dużo stresu a za mało kasy. Pocieszające jest że już jest kilku konkretnych zadeklarowanych chętnych na taki system 3 lub 5 torowy zbalansowany. Cenowo konkretnie , musi boleć.

 

3 way w okolicach 12kpln

4 way ...15 kpln

5 way 18 kpln

 

Fajnie popatrzeć jak złośliwcy byliby szczęśliwi gdyby HQ nic by nie dostał, albo by nie zagrało albo jeszcze coś.

Współczuję samozadowolenia.

Jest obecnie 7 konkretnie zainteresowanych , 3 już chciało zaliczkować.

 

Powoli Panowie, powoli.

 

--------------------

>Romekjagoda

 

Trzeba posłuchać , samemu.

 

Każdy głośnik ma swoje wady mniejsze , większe , ale ma, elektronika to sztuka kompromisów.

 

To w która to srode HQ150 odebierasz ten sprzet wkoncu ??? bo juz sie pogubilem ??

 

Pozatym po co pan pisze tu jakies ceny ? chce pan sie reklamowac niby ma pan tak duzo zamowiec a ludziom na privie proponujesz ?? jedno wiem jest pan nie slownym i duzym sciemniaczem.

Zycze wkoncu zeby HQ150 dostal ten sprzet ktory juz dawno powinien otrzymac.

Nie wiem dlaczego sobie dupe zawracacie takim mega konstruktorem co nigdy do konca nie moze zrobic tak jak powinno byc -smieszne

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Wysłać owszem, bo chyba pojedzie do mnie pociągiem.

 

Ciekawe czy będzie w stanie Ci spojrzeć w oczy - po tym drobnym poślizgu i kilku małych komplikacjach... Chociaż ludzie w jego typie nie mają z tym problemu - pewnie nawet nie czuje się winny niczego.

-----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

swoja droga co to za konsrtuktor ktory nie ma demo??

mialby demo i moglby podeslac to jest "inna rozmowa" a tak - kupujemy kota w worku

wszyscy wiemy ze takie koty sa najfajniejsze - jest potem duzo rozrywki

Jak kupowałem u niego pierwszy wzmak to właśnie bez problemu dostałem demo do wypróbowania.

Wysłał na swój koszt i miałem dwa tygodnie chyba na podjęcie decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wyższy niż poziom Twojej kultury.

Skrzynki stolarze dzisiaj malują, jutro wieczorem maja być u mnie.

Darkul wysłał mi wczoraj zdjęcia pomalowanych elementów na obudowy. Ale niestety nie wszystkich. Reszta ma być pomalowana dopiero dzisiaj. Jutro składanie i dopiero w czwartek wysyłka. Wczoraj głośników niestety Pan Darek jeszcze nie miał. Kiepsko.

HQ150, bierzesz oczywiście pod uwagę, że są to autentyczne zdjęcia kolumn konstruowanych aktualnie w firmie ZGRYWA, ale nie przeznaczonych dla Ciebie, prawda?

Pozdro,

Yul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Yul

Jakbyś czytał moje wpisy to byś wiedział, ze obudowy skrzynek robię sam u stolarza.

Zdjęcia o których pisałem tyczyły się elementów obudów końcówki i pre.

Wieczorem dostałem zdjęcia reszty pomalowanych elementów. Dzisiaj czekam na poskładanie tego do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha! Ale to bardzo dziwny sposób budowania kolumn. Ja coś NIE-ZAGRA to wiesz jaka będzie gadka - źle zbudowałeś te obudowy, sam sobie jesteś winny. Dzisiejsze poskładanie owszem może i nastąpi, ciekawe czy u Ciebie. Jak jednak u Ciebie, to byłby to prawdziwy event, godny głównego wydania Wiadomości w telewizorni i spisania na wołowej skórze.

Pozdro,

Yul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, a ja kontaktowałem się z Darkulem w sprawie wzmaka integry i co do ceny to nie dogadałem się , nie uzyskałem odpowiedzi , określił tylko cenę " bazy " , a ile później dopłacić to nie .

 

Po długim czasie dostałem dobrą propozycję na PV Audiostereo : "

 

" Jak jest Pan z Mazowsza wypożyczę bez kaucji to i owo. "

Problem w tym, że "to i owo" jeszcze stoi u HQ150 i pewnie trochę tam postoi :)

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie bylo to samo - jest do odsluchania "tu i tam" a podeslac nie mozna bo stoja u prywatnych ludzi ktorzy na pewno zgodza sie na odsluchy.

malo powazne podejsce do tematu moim zdaniem

a mozna po polsku i profesjonalnie - patrz zasilacze tomanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkula nie znam, ale widać gołym okiem, że człowiek zmaga się z problemami. Niestety, tak zwykle jest, jak się ma pasję, a brak odpowiednich środków na jej realizację. Jeśli postępuje nieuczciwie, to powinno to być piętnowane, jednak w tym konkretnym wypadku, trzeba poczekać z oceną. Takie jest moje zdanie, ale każdy ma prawo mieć swoje. Byleby to było wyrażone w sposób kulturalny, jak prosi autor tematu.

 

Sprzęty Darka bym chętnie przetestował, jednak z pewnością będzie o to trudno. Niedofinansowanie powoduje brak środków na demo...

 

Platon Ty tak na poważnie ?

Przecież wzmacniacze Darkula kosztują często grubo powyżej 10tyś, a jak sam pisze chętni ustawiają si w kolejce, to o jakim braku kasy na sprzęt demo piszesz ?

Przecież ludzie zaliczkują sprzęty, które zamawiają więc środki na podzespoły też są i opóźnień z ich produkcją z powodu braku finansów nie powinno być.

 

Założenie strony, gdzie będzie przejrzysta oferta handlowa oraz normalne dane kontaktowe też niewiele kosztuje.

 

Nie żebym tu bronił Darkula ale zasilacz Tomanka jest "trochę" tańszy i mniej skomplikowany. Więc jest to takie średnie porównanie.

Tutaj chyba chodzi o coś innego niż złożoność budowy produktu.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój wzmacniacz kosztował 10400 zł - ZAGRA IV, lulu sprzedaje ten sam wzmacniacz za 3800 zł - to za ile go kupił???

Oferty oficjalnej nigdy nie będzie, bo Darkulowi na rękę jest reklama - entuzjastyczne wpisy na forum swoich klientów, którym jak przypuszczam zrobił sprzęty w dobrej cenie, a potem jeleniom sprzedaje po wygórowanej cenie.

Niewielu tu pisze o cenach, oczywiście ich prawo, ja swoje wiem.

 

Mamy "oficjalną" ofertę kolumn - 12, 15, 18 tys ! tylko do kogo kierowane są te bajkowe ceny? ciekawe za ile kupił kolumny Bobonerek albo panerai ? jeśli powie, to się zdziwimy

 

Te teksty o tym, że i tak mało dostaje za sprzęty są rozwalające, przecież za takie pieniądze człowiek powinien DOBRZE żyć - na mnie zarobił 23500 zł za wzmocnienia, za DAC - 3300 zł, to wszystko w przeciągu 2 lat, to jest "miesięczna" pensja 1100 zł - a to tylko ja, dodać do tego innych i facet powinien hulać. Oczywiście należy odliczyć koszty materiałowe, ale on nie przewyższają wartości 1/3 ceny. A "Pan Darek" jak wytrawny pokerzysta mówi "ee nie warto, za te pieniądze, i te nerwy..."

 

Drogi Damjanie

Powinienem ocenić Twoj wpis czy nie?

Powiem tak dlaczego jesteście tacy wpływowi i dajecie sie omamiać w zywe oczy...........czy byliście świadomi tego co Was czeka w przyszłości?

Chłopie za 23500 składam Ci system z prawdziwego zdarzenia Panu Darkowi powinienes juz podziekować i tyle.

Panowie Wasze wiadomości przytaczane w watku przypominaja uzalanie sie nad soba i mówia o umiejetnosci braku samodzielnego myslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mamy "oficjalną" ofertę kolumn - 12, 15, 18 tys ! tylko do kogo kierowane są te bajkowe ceny? ciekawe za ile kupił kolumny Bobonerek albo panerai ? jeśli powie, to się zdziwimy

 

 

Ja tam nie wiem, ale może chodzi o zabieg psychologiczny i poprawę samopoczucia u HQ i innych czekających? Czekacie, ale kupiliście po okazyjnej cenie, bo teraz już będzie drogo, i to ma Wam zrekompensować niedogodności (ta świadomość, że mam dźwięk za 18, 15, 13 kpln). Może o to biega?

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Panowie wydaje mi się że Darkul podał ceny systemu aktywnego a nie samych kolumn.

U mnie pojawiły się skrzynki. I niestety tylko tyle jeśli chodzi o postępy. Miały dzisiaj do mnie wyjść głośniki ale nic z tego. Podobno jutro do 14-tej wyjdą.

Wczoraj wieczorem dostałem zdjęcia reszty pomalowanych elementów obudów. Dzisiaj mam dostać zdjęcia poskładanej końcówki. Czekam.

A dokładam zdjęcia skrzynek. Waga około 70kg bez przetworników i reszty biżuterii.

post-27264-0-74652700-1361988588_thumb.jpg

post-27264-0-83969500-1361988601_thumb.jpg

post-27264-0-96289500-1361988615_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Dziękuję.

Wysokość kolumny bez nóżek 160cm. Skrzynia basowa 90cm. Grubość ścianek skrzynki 4cm. Deska przednia 8cm. Szerokość 36cm.

Skrzynka basowa około 40x40cm. Lity jesion.

Ja płaciłem 2500zł ale jestem stały klient. Myślę że normalnie za 3tzł by stolarz zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HQ150

 

Przednia ściana ma 160cm wysokości ?? Jeżeli to fakt - oznacza to ze głośnik wysokotonowy jest na wysokości ok 140 cm a to duuzo wyżej od uszu siedzącego słuchacza... Biorąc pod uwagę zawężającą się kierunkowość wysokotonowki ( wraz ze wzrostem częstotliwości) nie wróży to najlepiej jakości dźwięku... IMO - jest to błąd w projekcie ...

Możesz przypomnieć jakie głośniki maja docelowo siedzieć w Twoich kolumnach ( zwłaszcza na średnicy i gorze) ?

 

 

Pozdrawiam i życzę pozytywnego zakończenia Twojej "przygody"

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

A te obudowy OB to czyj był pomysł? Twój czy Darka? Wiesz, że OZ strawi praktycznie każdy głośnik, ale OB to całkiem inne warunki pracy. Widze że kolegi motto to "do odważnych świat należy" :)

Darkul mnie namawiał na open baffle. Ten projekt to trochę kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednia ściana ma 160cm wysokości ?? Jeżeli to fakt - oznacza to ze głośnik wysokotonowy jest na wysokości ok 140 cm a to duuzo wyżej od uszu siedzącego słuchacza... Biorąc pod uwagę zawężającą się kierunkowość wysokotonowki ( wraz ze wzrostem częstotliwości) nie wróży to najlepiej jakości dźwięku... IMO - jest to błąd w projekcie ...

 

Chyba, że HQ słucha siedząc na stołku barowym, wtedy wysokość dla wysokotonówki będzie jak najbardziej OK.

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Możesz przypomnieć jakie głośniki maja docelowo siedzieć w Twoich kolumnach ( zwłaszcza na średnicy i gorze) ?

Dzięki za życzenia.

Wysokotonówka to Monacor DT 109 . Na średnicy Visaton BG20, pod nim Beyma HP 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HQ150

 

Przednia ściana ma 160cm wysokości ?? Jeżeli to fakt - oznacza to ze głośnik wysokotonowy jest na wysokości ok 140 cm a to duuzo wyżej od uszu siedzącego słuchacza... Biorąc pod uwagę zawężającą się kierunkowość wysokotonowki ( wraz ze wzrostem częstotliwości) nie wróży to najlepiej jakości dźwięku... IMO - jest to błąd w projekcie ...

Umieszczenie wooferów z boku też nie wróży najlepiej, pomimo powszechnie panującym opiniom, że nie ma to znaczenia.

W hangarach lotniczych może i nie ma znaczenia, ale w domu już ma i to całkiem spore. Przećwiczone własnousznie.

Tym bardziej, że nie widzę żadnych przeszkód, aby je zamontować na froncie, kwestia odpowiedniego profilu przedniej ścianki.

Skrzynia basowców zachodząca na głośnik, to też jakieś kuriozum, którego Konstruktor prawdopodobnie nawet nie zauważył...

Żeby nie było, że się czepiam - wykonanie, wygląd i cena jest na 5+ ale sam projekt, tak jak podejrzewałem, wzięty z sufitu.

Edytowane przez parantulla
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.