Skocz do zawartości
IGNORED

JBL TL 260 + amplituner/wzmacniacz


Tymian-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

prosilbym o wypowiedzi co polecacie do tych kolumn JBL TL 260 obecnie mam amplituner denon avr-3312 oraz wzmacniacz rotel 980bx i czy to pociagnie czy czas szykowac sie na nowe wydatki.....

 

dla mnie przesiadka z kolumn jbl e50/lx44 wiec spytac warto :-)

 

salon 4.5m x 5.5 otwarty z prawej strony. glosniki beda staly na scianie 4.5m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Śledziłem aukcje, gratuluje, cena bdb :)

Do tych kolumn to raczej mocna końcówka mocy niż amplituner czy ten Rotel. Pewnie w miarę sobie poradzi ale dźwiękowo raczej nie za bardzo to spasuje (twarde i szybkie brzmienie, JBL'e też w tym kierunku)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że mój wzmacniacz Sony TA-F707ES jest za słaby do nich. Chętnie podłączyłbym do nich jakąś końcówkę mocy ale nie mam do żadnej dostępu. Zanim odbierzesz kolumny z salonu to posłuchaj ich z różnym wzmacniaczami. Może nasuną Ci się jakieś pomysły. Gdy kupowałem swoje to powiedziano mi, że dobrze zgrywa się z nimi Advance Acoustic.

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o synergię między wzmacniaczem i kolumnami. W dźwięku brakuje jakby wewnętrznej potęgi brzmienia. Oczywiście można zrobić głośno, podkręcić we wzmacniaczu niskie częstotliwości ale to nie to.

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, 6260 to dobry trop, mam dwie sztuki. Brzmią bardzo dobrze ale uwaga na b.gorące trafa (ten typ tak ma).

Ew. poszukaj Amcrona, 'legendarna' kombinacja w studiach nagraniowych razem ze starymi 43xx.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

dzieki za podpowiedzi ale 6260 ma przy 8 ohms / 150W wiec jest jeszcze w zasiegu dzisiejszych konstrukcji :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale jak najbardziej tym tropem podążam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

kiedyś uczestniczyłem w porównianiu tej końcówki bezpośrdenio z Bryston 4B ST, powiem szczerze, że nie było przepaści w dźwięku, lecz napewno w cenie ;) Bryston też był "sterowany" pre-amp'em Bryston'a i to on miał kluczowy wpływ na brzmienie. Polecam serdecznie bo tak naprawde za małą kasę można kupić świętną końcówkę mocy i jednynie doinwestować w pre i mamy system marzeń :)

Powodzenia w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można kupić za grosze dwie i zmostkować, masz wtedy 300W/8R do dyspozycji. O moc tych końcówek bym się nie martwił, mają spory zapas.

 

Ew. zawsze możesz poszukać Urei 6290, 2x300 8R, z tym że ta ma już wentylator który może być głośny.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy normalnym słuchaniu będą brały z sieci razem może 250-300W ;-)

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVR-3312 może pracować jako przedwzmacniacz więc nie widzę problemu. Te końcówki to sprzęt profesjonalny i pewnie zamiast pre był do nich dedykowany mikser Urei :-)

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję udanych kolumn, obserwowałem jakiś czas aukcję :) Myślę, że będę w stanie coś ciekawego skrobnąc jak znajdę dłuższą chwilę, bo użytkuję takowe od kilku lat i myślę, że poznałem je na wskroś.

 

Na początek daj znac jak już dotrą do Ciebie. Posłuchaj, ustaw jak trzeba, najlepiej na kolcach, osłuchaj się z dźwiękiem.

Podziel się też info jak przebiegał proces wyboru/odsłuchu? :)

 

One nie mają zawyżonych wymagań co do mocy elektroniki, nawet lepsza lampa je bez problemu napędzi, więc rotel powinien podołac na początek...Oceniam je jako łatwe do napędzenia. Trzeba się liczyc, że 30cm basowiec to jest większe obciązenie dla wzmacniacza, ale też bez przesady, bo impedancja jest przyjazna, a efektywnośc wysoka.

 

4.5m x 5.5m - hmmm, powinno byc ok z dobrą akustyką (miałem je swego czasu w mniejszym pokoju), ale lepiej czują się w min. 30-35m2.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

w srode 23.10 powinny byc u mnie w domku. Zobaczymy jak szybko zdaze sie z nimi wypakowac, ustawic itp. Na wstepie podlacze je do avr-3312 i odslucham a nastepnie do rotela. Zobacze czy slysze roznice w dzwieku. Tak na juz pytanie: czy warto sie przyczaic na taka aukcje

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Monobloki

 

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) koncowka mocy

 

do: GT czym napedzasz swoje kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent'a i HK nie znam...

to znam:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

wszystko zależy jakie masz preferencję muzyczne, ale jeżeli JBL mają zadrać jak na koncercie... to nie mam pytań ;-)

z tego co pamiętam to Tannoy miał w ofercie fajny klocek SR 840, a także SUMO to konstrukcje na którymi warto się pochylić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktos inny ją robił dla Tannoya, tak jak estradowe Philipsy SRxxx klepał Citizen (tak, to ci od kalkulatorów :-) ).

 

Urei gra neutralnie i b. dynamicznie. to nie sprzęt estradowy czy na koncerty tylko bardziej do studia ew. kina/teatru (pewnie kino w Londynie miało swego czasu klikanaście sztuk 6260 i 6290 :-)

Jeśli lubisz dokładne i neutralne granie: na allegro stoi Amcron DC300A.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1499 absolutnie nie warto dawać, nie ma co napędzać rynku handlarzynom bo te końckówki schodzą po max €200, ale to już całkowity max. Poszukaj lepiej na Ebay.nl albo .de.

Ja za dwie, z tym że trochę poobijane dałem razem €250, sprzedałem za €375 (cały czas mówimy tu o dwóch sztukach). Nawet model 6290 idzie za "grosze", około €250.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Przy tych kolumnach ważna jest już synergia całego toru dla uzyskania optymalnego efektu.

A często im lepsze kolumny, tym bardziej czułe na resztę toru i w przypadku tych JBL-i nie ma zmiłuj. Podepniesz 'szroty', coś tam będzie grało, ale daleko to będzie od doskonałości, podobnie akustyka - ważny element. Inaczej będą tylko ładnym meblem :(

 

Jak wspominałem, te paczki nie stawiają wygórowanych wymagań co do mocy wzmacniacza, nie posiadają też żadnej ewidentnej maniery (podbity bas, natarczywa góra, wycofana średnica, itp.), z którą trzeba by walczyc doborem elektroniki. To już bardo duża zaleta w tej cenie, która upraszcza dobór elektroniki do stwierdzenia, że musi byc po prostu dobra, najmniej mącąca w sygnale muzycznym :) I wybór jest tutaj bardzo szeroki...

 

Wg mnie dobre wzmacniacze, które z TL powinny fajnie się sprawdzic to:

 

- budżetowo - Yamaha AX 900 - wzmacniacz lepszy niż przykładowo szare serie NAD-a, na których salony prezentują te kolumny (btw. nie wiem dlaczego akurat NAD - to nietrafione zestawienie, bo obfity i mało konturowy bas NAD-a dodatkowo wzmacnia się z solidnym basem JBLi - pewnie nic mocniejszego nie było akurat w sklepie, NAD gra swoją szkołą ciemnego, pogrubionego brzmienia i z JBL-ami to się mocno gryzie ;)).

- jeszcze w klasie integr: Krell 400xi lub Krell 300i z akcentem na pierwszy (wyższa moc). Te wzmacniacze prezentują dobry stosunek jakośc/cena. Są jeszcze lepsze integry, ale ceny idą w górę i opłaca się wejśc w dzielony system. Taki Krell powinien zagrac dużo lepiej niz dziwne kombinacje z preampem AVR-a i nawet najlepszą końcówką mocy, jaka by nie była. Pre będzie wszystko ograniczac.

- jak dzielony system to kolejna propozycja: Metaxas Solitare Mk II + osobne pre (najlepiej lampowe), aby złagodzic naleciałości tranzystora ;). Koncertowo to grało z TL. Wzmacniacz ma bardzo dobrą kontrolę basu, i jest wyjątkowo szybki, z TL robił co chciał. Bas trząsł trzewiami, przy tym nic się nie rozlewało, nie dudniło. Scena też bardzo fajna. Cena metaxas-a około 5kzł. Tych Vincentów (nie znam osobiście, ale zwróc uwagę na inne gniazda głośnikowe obu monobloków).

- I wisienka na torcie (chociaż zapewne takich rejonów cenowych nie bierzesz na obecnym etapie audiofilskiej choroby :)) - mocne lampy - np Audio Research VT100 - lepszy wzmacniacz nigdy nie przewinął się przez moje ręce (wyższych serii ARC nie rozważam, bo już wchodzimy w kosmos cenowy). Słuchałem z TL i warto by się było szarpnąc dla końcowego efektu :).

 

Z zestawień spotykanych w necie: ludzie mieli te kolumny z Rotelam-i RB1090 i RB1092 opartymi o ICE powery ((500Watts RMS), Usher R-1.5, MCintosh 402 (raczej nie na polskie realia ;)), sporo Advance Acoustic, Bladelius Thor, monobloczki Xindak XA-8800.

 

Ogólnie trzeba szukac szybkich (ze względów na spore basowce JBLi), naturalnie grających wzmacniaczy, które przy okazji dobrze kontrolują bas, a będzie bardzo dobrze. Pozostaje temat poboczny - kable, ustawienie (najlepiej skierowane na uszy słuchacza, tak że z miejsca słuchacza widac głównie frontowe ściany i lekko boczne). Na te aspekty te kolumny niestety też są czułe i potrafią się odwdzieczyc duzą poprawą brzemienia lub wręcz odwrotnie :)

 

Ja swój system dopiero buduję pod te JBLe, szlak nie jest przetarty (mało kto zna te kolumny), więc trwa to trochę czasu i w tym jest cały fun (testowanie róznych kombinacji - ott takie hobby, bo wielu woli zestawic sytem i nic nie mieszac). Obecnie zbieram na końcówkę mocy grając na wzmaku z poprzedniego systemu (niepolecany przeze mnie NAD).

 

Co do reszty toru - w dobie popularności DAC-ów nie trudno o przyzwoite źródło, najlepiej z wbudowanym preampem do sterowania końcówką, będzie taniej o ten jeden element.

 

AVR-a Denona w żaden ciekawy sposób do tych kolumn raczej nie wykorzystasz. Wątpię aby tam siedział nawet budżetowy przedwzmacniacz stereofoniczny. Ale podłączyc na początek i posłuchac nikt nie zabroni :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

dzieki za dluuugi post bardzo pomocny tym bardziej ze eliminuje NAD'a gdzie w salonie kolumny TL-260 graly z NAD C375 pradowo mocny po 2x150W przy 8Ohm. Dzis sroda i dzis przywioza kolumny - dzwonil kurier, dlatego podlacze do tego co mam i bede powoli szukal okazji cenowych w postaci mocnych koncowek.

W takim razie co myslicie o Amcron DC300A byl wystawiony za 600zl oraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) za 1400 ( czy tez za drogo )

 

czekam na info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Citationa też miałem, mocny skubaniec. 2x200W przy 8 i 4Ohm. Tak wygląda w środku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

kolumny juz stoja. Jakosc wykonania rewelacja, czerń fortepianowa, kolumny masywne, super materiał. To przesiadka do innego wymiaru dzwięku. Nie spodziewalem sie takiego wrazenia. Narazie odkrywam dzwiek na nowo i reklamy w TV tez mi sie podobaja :-). Kolumn nie ma tylko wszedzie równe wypełnienie falą dzwiekową. Po weekendzie bede po wrazeniach z avr-3312 i rotela 980bx + CD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wykonanie jest iście obłędne. Żadne zdjęcie tego nie oddają, ale jedno wrzucę poglądowe :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezaprzeczalnie TL260 to super kolumny, jednak mnie wizualnie bardziej podobaja się ich starsi bracia, np. 250Ti Jubilee czy Classic :-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ti 250 piękne, klasyczne, mniej kontrowersyjne wzorniczo. Problem jest tylko jeden :) wymiary - TL to taka cywilizowana forma Ti 250 pod europejskie standardy pomieszczeń (i to raczej tych większych). Jak patrzę na TL 260 (uwierzcie, na żywo są naprawdę spore), które przy podstawie mają pół metra, to musiałbym dodać do nich 10cm na szerokość i 10cm na wysokość! - do słuchania chyba na stojąco ;) i na pewno z b.dużej odległości. W moich ~30m2 przytłoczyłyby optycznie i dźwiękowo, ale do salonu 50m2 wzwyż to jak znalazł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

    Ogłoszenia

    • Planowane prace konserwacyjne. Z tego powodu forum będzie wyłączone. (07.10.24 godzina 7:15 do 8:30)
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.