Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  255 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ale jest do zaciskania 🙂 Spróbowałem kilka. Ten energotytan był zdecydowanie best buy i dał w sumie najlepszy efekt. Nie lubię robienia rzeczy na odp..dol wiec uwierz jest zaciśnięte idealnie. Myślałem że profil będzie za gruby ale jest jak dedykowany do tych widełek. Tani szajs więc byłem zdziwiony efektem. Będę zarabiał kolejne to wrzucę fotki bo obecne zarobione są już w koszulkach.

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam że nie można zawężać prawidłowej matrycy do tych widełek do jakiegoś specyficznego stempla. Na filmach furutecha i innych są różne zaciskarki i z różnym efektem te widełki są zgniatane. Kabel ma być ściśnięty przez tulejkę równomiernie i z dobrą siłą i tyle. Nawet furutech tą samą tulejkę ściska inaczej na kilku różnych filmikach. Czy próbowałem ściągnąć po zaciśnięciu? Szarpałem jak Reksio szynkę 😁 Już po jednym zaciśnięciu było dobrze. Ja zacisnąłem dwa razy. Te zaciśnięcie z Twojej foty też ładnie wygląda oczywiście. Poprzecznie a nie wzdłuż ale co to za różnica... druty mają być objęte i tyle. Natomiast muszę przyznać że faktycznie widełki są wygodniejsze niż golas 👍

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, adamek_68 napisał:

Przede wszystkim widełki oprócz tego, że są wygodne zwiększają powierzchnię styku a to przekłada się na to co później słyszymy. 

Kiedy od wielu lat o tym pisałem, to byłem wyśmiewany, jest jeszcze jedna rzecz, otóż z widłami można naprawdę mocno skręcić zaciski. A wtedy ta siła powoduje, że widły/styki mocniej i lepiej przylegają do siebie. To ma wpływ na przewodzenie w miejscu styku, Mariusz_Z kiedyś to pięknie i pedagogicznie wyłożył.

Trzeba jednak pamiętać, że kabel zakończony widłami nie oprawimy każdymi wtykami.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sir.jax napisał:

Kiedy od wielu lat o tym pisałem, to byłem wyśmiewany, jest jeszcze jedna rzecz, otóż z widłami można naprawdę mocno skręcić zaciski. A wtedy ta siła powoduje, że widły/styki mocniej i lepiej przylegają do siebie. To ma wpływ na przewodzenie w miejscu styku, Mariusz_Z kiedyś to pięknie i pedagogicznie wyłożył.

Trzeba jednak pamiętać, że kabel zakończony widłami nie oprawimy każdymi wtykami.

W gnieździe FT-SWS NCF, Furutech opatentował zwiększenie powierzchni przylegania, mianowicie krawędzie platformy które ściskają są wykorzystane w tym celu.

Także powierznia styku, bardzo ważna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no zgodzę się, że powierzchnia styku ważna ale sam docisk przynajmniej wg furutecha i zaciskanie widełek powinien być od 0.8 do 1.2 Nm a to nie jest dużo.

Edytowane przez mikel

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, mikel napisał:

zaciskanie widełek powinien być od 0.8 do 1.2 Nm a to nie jest dużo.

Dla takich połączeń wystarczająco dużo, kiedyś przy jakimś wtyku marnej jakości moment siły 1,2Nm wystarczył, by ukręcić łeb śrubie.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, slawsim napisał:

Mnie nurtuje czy można bez ceregieli zdjąć z TCS31 wtyki Furu np. FI-E38 i założyć Oyaide, bez zaprawiania na nowo?

Tak, jak zrobiłeś to z krótkimi kikutami na widłach i było dobrze z FI28/38, to wejdzie tak, że obejma na kabel nie powinna zacisnąć się na przewodach.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sir.jax napisał:

Tak, jak zrobiłeś to z krótkimi kikutami na widłach i bylo dobrze z FI28/38, to wejdzie tak, że obejma na kabel nie powinna zacisnąć się na przewodach.

Dzięki, to dobry znak do skoku na wyższy poziom. Można wybrać FI-E48 czy Oyaide 004. Obstawiam te drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, staropolanka2000 napisał:

Czekam i kibicuję. Daj znać, jak wrażenia.

Niestety to daleka przyszłość. Wszystko jak zawsze rozbija się o pieniądze. Najpierw zamówię TCS-31 z wtykami FI-E38/FI-28 w konfiguracji mieszanej rod/złoto, a jak mi to nie przypadnie do gustu to pójdę wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, slawsim napisał:

Niestety to daleka przyszłość. Wszystko jak zawsze rozbija się o pieniądze. Najpierw zamówię TCS-31 z wtykami FI-E38/FI-28 w konfiguracji mieszanej rod/złoto, a jak mi to nie przypadnie do gustu to pójdę wyżej.

He he, strata kasy, będziesz się później zastanawiać czy na lepszych wtykach nie zabrzmi lepiej... wiadomo, że na fi48 będzie zdecydowanie lepiej brzmiało, lepiej pocierpieć i poczekać trochę dłużej na lepsze wtyki.

22 minuty temu, slawsim napisał:

Dzięki, to dobry znak do skoku na wyższy poziom. Można wybrać FI-E48 czy Oyaide 004. Obstawiam te drugie.

A ja te pierwsze. 

Ale wiadomo, rzecz gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, adamek_68 napisał:

lepiej pocierpieć i poczekać trochę dłużej na lepsze wtyki.

Takie myśli ciągle krążą mi po głowie i wiem, że masz rację. Odłożyć więcej gotówki i zamówić z FI-E48. Muszę zasilić wzmak słuchawkowy, DAC i CD. @sir.jax pisał mi, że trzy TCS-31 to zły kierunek. Swoją drogą, czytam sobie teraz ten wątek od początku, dla odświeżenia wiadomości 😊 i zauważyłem, że @sir.jax korzystał z IsoTek-a do wzmaka słuchawkowego. Opcja sporo tańsza, ale 1,5 metrowe to dla mnie za mało. Ciekawe jak się one sprawują? Listwy też mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, adamek_68 said:

Jak lubisz Goldy  to nie ma co się zastanawiać, to już porządne i warte uwagi wtyki, ja używam rodowanych.

To dobre wtyki - ja mam je na 032 ale na Alfie3 było już np. za ostro. Z tcs31 było z kolei za mało basu. Polecam recenzję na badabum - tam są dobrze opisane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.05.2024 o 17:45, slawsim napisał:

Niestety to daleka przyszłość. Wszystko jak zawsze rozbija się o pieniądze. Najpierw zamówię TCS-31 z wtykami FI-E38/FI-28 w konfiguracji mieszanej rod/złoto, a jak mi to nie przypadnie do gustu to pójdę wyżej.

TCS-31 to doskonały kabel, o ile nie najlepszy jak i najrówniejszy w brzmieniu z doskonałym, bardzo nisko schodzącym basem z całej palety kabli Furutecha.  Nie będę pisał o dwóch najwyższych modelach Furu, bo to zupełnie inny przedział cenowy. Wtyki które proponujesz, też będą optymalną opcją, ale, bierz na rodzie z obydwu stron. Złoto jest dobre do maskowania niedoskonałości w systemie, mówimy tu oczywiście o maskowaniu na zasadzie kosmetyki a nie załatwianiu poważnych niedociągnięć.

Miałem wtyki FI-E48R NCF i je sprzedałem, miały zastąpić FI-E48R poprzednią wersję, bez przydomka NCF, ale nie były lepsze tylko inne..  Inne czyli, jeszcze pokazywały trochę więcej detali na górze, oraz skracały i bardziej konturowały bas.

I teraz wszystko zależy w jakim systemie i na jakich kablach się pojawią. Gdy w systemie basu jest na styk, to przy zastosowaniu tych wtyków, będzie go jeszcze mniej i wraz z wydanymi pieniędzmi, wzrośnie tylko frustracja..

 

 

 

FI-E48 NCF są to oczywiście bardzo dobre wtyki, ale powiedział bym wyczynowe i do takich systemów powinny trafić. Podłączone do moim zdaniem fenomenalnego wzmacniacza, Vitus SIA-25, jak i jemu podobnych, będą się spisywały wybornie. Bo to jest wzmacniacz który gra pełnym dzwiękiem i świetnym basem. Tutaj charakter wtyków 48NCF będzie w pełni wykorzystany. Ale jak takie wtyki trafią do jakiejś integry np. Hegla, to będzie dramat..

20 godzin temu, rpm napisał:

Miał ktoś z was wtyczkę schuko Furutech FI-E 46 NCF (G) ?

Słabe wtyki nie polecam. Maskują szczegóły, bas też na nich pozostawia wiele do życzenia.. Nadają się tylko do maskowania niedociągnięć. Jedyny plus to wygląd, jak ktoś kupuje oczami..

Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, mariush74 napisał:

Miałem wtyki FI-E48R NCF i je sprzedałem, miały zastąpić FI-E48R poprzednią wersję, bez przydomka NCF, ale nie były lepsze tylko inne..  Inne czyli, jeszcze pokazywały trochę więcej detali na górze, oraz skracały i bardziej konturowały bas.

Dziękuję za poradę. FI-E48R bez NCF zniknęły z oferty. Nie ma ich w RCM czy AVCorp, więc wyboru raczej nie mam, gdyż u nich chciałem zamówić. Myślę też o Oyaide Tunami V2 z wtykami P-004e i C-004. Myśle też o listwie Tp60ER, ją też trzeba czyms zasilić.

4 minuty temu, mariush74 napisał:

U mnie są trzy sztuki i uwierz mi, nic z tych rzeczy..

To mi własnie "siedzi' z tyłu głowy i spokoju nie daje. Pamiętam, że już o tym kiedyś pisałeś.

Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.