Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  255 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@mikel

Nie jestem pesymistyczny, tylko dociekliwy, a to dobra cecha.

Wierz mi, że są więksi "zboczeńcy" pod tym względem. 

Podążam za brzmieniem, a wwłaściwie przestałem już i stąd u mnie nie ma wtyków Furutecha, przerobiłem ich trochę po NCFy nie dla siebie, ale zawsze były w stanie już wygrzanym, kiedy nimi oprawiałem kable. 

Natomiast w ścianie kiedyś miałem golda furutecha, ale już nie mam, mam za to FI e30(R) NCF schuko tablicowe i są ok, chociaż znam opinie, że nie są...Ale u mnie w kondycjonerze się sprawdzają,  chociaż z jednym z urządzeń Gigawatt srebrzonych wypada lepiej, bo nie jest tak gładki i miękkawy. Pewno zależy od miejsca w systemie.

Myślę, że taki Furutech nie pozwoliłby sobie na przekręt, ale i tak trzeba być ostrożnym, przykład już podałem. 

Co do FI28/38G na miedzi, to dobre wtyki, ale nie tak dobre jak Oyaide 079 i to nie jest tylko moja opinia, ale tych co mieli jedne i drugie. Oyaide o dziwo są na fosforobrązie, jednak każda warstwa dość gruba i po galwanizacji polerowana.  

Furutech ma dobre produkty, ale jednak dość mocno przereklamowane, czyli wracamy do marketingu firmy z kablami Furutecha też bywa różnie...

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sir.jax

Miałem Oyaide 079. Uważam że są OK. Są opinie tu na forum i nie tylko że podróbki tych wtyków Oyaide są prawie tak dobre jak oryginały. Będziesz się z nimi kłócił? Powodzenia. Znam osoby którym wogóle nie leży 079 i ją opluwają natomiast chwalą rodowane Wattgate. Tak mógłbym bez końca. Tyle wtyków i kabli przewaliłeś i nadal nie wiesz że dla każdego co innego będzie najlepsze? Uzurpujesz sobie prawo do posiadania racji na wyłączność w tym temacie? A podobno "Racja jest jak dupa, każdy ma swoją." Każdy ma inny gust i inny sprzęt który zupełnie inaczej wręcz o 180° zareaguje ma dany kabelek z wtykami. Powinieneś to wiedzieć sorry...

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, mikel napisał:

Są opinie tu na forum i nie tylko że podróbki tych wtyków Oyaide są prawie tak dobre jak oryginały. Będziesz się z nimi kłócił?

Nie, bo mam na to jedno zdanie, a właściwie niezaprzeczalny fakt, to usprawiedliwianie własnych wyborów i tego, że wspiera się proceder rozpowszechniania podróbek. A prawie to jednak nie to samo.

49 minut temu, mikel napisał:

Tyle wtyków i kabli przewaliłeś i nadal nie wiesz że dla każdego co innego będzie najlepsze?

To wróć co napisałem wcześniej,  może znajdziesz, że dopasowanie zależy od miejsca w systemie, gdzie wsadzisz ten wtyk, czy tamto gniazdo.

49 minut temu, mikel napisał:

Uzurpujesz sobie prawo do posiadania racji

Nie uzurpuje, tylko daje pod rozwagę różne opcje, również to, że niekoniecznie w danych wtykach, gniazdach, czy innych końcówkach jest deklarowana miedź. 

Dla mnie nic nie jest zero-jedynkowe, albo czarne lub tylko białe...

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Mhm. Śliski temat. 😜

A replika Accuphase jest prawie tak dobra jak oryginał. 😉

Głupota wiem ale to nic. Niektórzy twierdzą że taki furutech fi-38 za niecałe 500 zł jest przereklamowany i dopiero oyaide 079 za 699 zł jest wart swej ceny tylko dlatego bo im sie wpasował pff 😊 Czasem mi się zdaje że to jakiegoś rodzaju zawiść za dobrą pozycję na rynku i zadowolenie z produktów furutecha przez wielu audiofili.

Można znaleść skraje opinie na temat każdego z producentów wtyków i okablowania. Na tym samym forum potrafią być mędrcy że np. Oyaide ma do niczego wtyki za to kable że hoho super gdzie w innym wątki kolejny wyskakuje ze kable to Oyaide robi słabiutkie za to wtyki petarda i tak bez końca. Każdy mędrzec najmądrzejszy. Obłęd forumowy.

Edytowane przez mikel

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mikel napisał:

Głupota wiem ale to nic. Niektórzy twierdzą że taki furutech fi-38 za niecałe 500 zł jest przereklamowany i dopiero oyaide 079 za 699 zł jest wart swej ceny tylko dlatego bo im sie wpasował pff 😊 Czasem mi się zdaje że to jakiegoś rodzaju zawiść za dobrą pozycję na rynku i zadowolenie z produktów furutecha przez wielu audiofili.

Można znaleść skraje opinie na temat każdego z producentów wtyków i okablowania. Na tym samym forum potrafią być mędrcy że np. Oyaide ma do niczego wtyki za to kable że hoho super gdzie w innym wątki kolejny wyskakuje ze kable to Oyaide robi słabiutkie za to wtyki petarda i tak bez końca. Każdy mędrzec najmądrzejszy. Obłęd forumowy.

Moja racja jest najmojsza😃

He he🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mikel napisał:

Niektórzy twierdzą że taki furutech fi-38 za niecałe 500 zł jest przereklamowany i dopiero oyaide 079 za 699 zł jest wart swej ceny tylko dlatego bo im sie wpasował pff

Nie konkretny wtyk jest przereklamowany, tylko cała marka.

Fi38 gra bardziej "muląco" niż 079, stąd większość wybiera tę drugą opcję. 

Poza tym 079 można kupić trochę taniej, a ja z kolei nie widzę sensu wykładania ponad 1500zl na wtyk NCF, bo miażdżącej różnicy nie ma w stosunku do tych opisywanych tutaj.

Dla mnie odkryciem i nie znam chyba lepszego wtyku z jakim miałem do czynienia to Oyaide AC 004 Armored. 

Różnice w opiniach biorą się przede wszystkim z różnicy sprzętów, akustyki, dystrybucji zasilania itd. Ale jak się pogada z tymi co już mieli prawie wszystko co dostępne na rynku 😁, to jednak wspólne cechy kabli i ich sznyt, czy wtyczek w opiniach się powtarzają. 

Mnie z Furutecha korci TCS 31, bo go robiłem, ale wiem, że dla siebie zrobiłbym go na innych wtykach.

Nie przekreślam marki jak widzisz, ale zawsze warto podyskutować, bo kluby nie tylko powinny być od achów i ochów nad dana marką.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, slawsim napisał:

Proszę napisz na jakich i dlaczego na nich.

Furutech FI28/38 G, majom miedź OCC 😁

42 minuty temu, slawsim napisał:

Mnie ten TCS31 bardzo interesuje. Do wzmaka słuchawkowego, DAC-a i CD.

W 3ch miejscach systemu TCS 31 ? 🤔

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sir.jax napisał:

Nie konkretny wtyk jest przereklamowany, tylko cała marka.

Fi38 gra bardziej "muląco" niż 079, stąd większość wybiera tę drugą opcję. 

Poza tym 079 można kupić trochę taniej, a ja z kolei nie widzę sensu wykładania ponad 1500zl na wtyk NCF, bo miażdżącej różnicy nie ma w stosunku do tych opisywanych tutaj.

Dla mnie odkryciem i nie znam chyba lepszego wtyku z jakim miałem do czynienia to Oyaide AC 004 Armored. 

Różnice w opiniach biorą się przede wszystkim z różnicy sprzętów, akustyki, dystrybucji zasilania itd. Ale jak się pogada z tymi co już mieli prawie wszystko co dostępne na rynku 😁, to jednak wspólne cechy kabli i ich sznyt, czy wtyczek w opiniach się powtarzają. 

Mnie z Furutecha korci TCS 31, bo go robiłem, ale wiem, że dla siebie zrobiłbym go na innych wtykach.

Nie przekreślam marki jak widzisz, ale zawsze warto podyskutować, bo kluby nie tylko powinny być od achów i ochów nad dana marką.

 

FI-E38 jest jak powiew świeżości przy 079 który zawsze był i jest mułem. Swego czasu lubiłem tego muła ale czasy i gust się zmienia. FI-E38 tylko na początku jest ciemny. Aha i oczywiście ta opinia jest powtarzana w kręgu ludzi którzy mieli prawie wszystko itp. itd. pierdu pierdu... 🙂

Edytowane przez mikel

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slawsim napisał:

Tak sobie snuję założyć go na TCS31, ale rodowany. Nie wiem jeszcze czy z obu stron rod czy tylko od strony listwy.

Z mojego doświadczenia wynika, że TCS31 brzmi najlepiej na wtykach rodowanych, bo przewody Furutecha są raczej po gęstej i cieplejszej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, adamek_68 napisał:

Z mojego doświadczenia wynika, że TCS31 brzmi najlepiej na wtykach rodowanych

Większość opinii, które czytałem to potwierdza. Chciałem też sprawić sobie na początek listwę bez filtracji i myślę o e-TP60E rodowanej bez ncf. Czas pozbyć się listwy APC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, slawsim napisał:

Mnie ten TCS31 bardzo interesuje

Mnie też. Podłączam się. Nie testowałem tego kabla, ale ostatnio miałem dosyć długo innego Japończyka z miedzi Triple C, Acoustic Revive Power Sensual Triple C 18000. Zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie.

8 godzin temu, mikel napisał:

Czasem mi się zdaje że to jakiegoś rodzaju zawiść za dobrą pozycję na rynku i zadowolenie z produktów furutecha przez wielu audiofili.

Ja mam głośnikowe s-25 i dwa komplety interkonektów analogowych S-22 i sobie chwalę. Te głośnikowe odprawiły u mnie 5 lub 6 kompletów innych kabli, niektórych wyraźnie droższych.

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, staropolanka2000 napisał:

dwa komplety interkonektów analogowych S-22

Z jakimi wtykami masz te przewody? Miałem z ncf i chyba nie doczekałem do końca tzw. wygrzewania. Zaryzykowałbym powrót na rodowanych 108-kach, ponieważ coś jest w tych przewodach no i porównałbym do Oyaide AZ-910. Tylko skąd tyle kasy "wytrzepać"? Z drukarki laserowej? 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, slawsim napisał:

Z jakimi wtykami masz te przewody?

Xlr między dacem a pre kacSa złocone,  rca między pre a końcówka kacSa złocone miedź berylowa. 

Jak składałem te kable, to jeszcze nie do końca przyjmowałem, że wtyczka ma jakieś specjalne znaczenie. 😉

W sumie nie wiem, czy mi się chce tutaj coś kombinować. Ostatnio wpiąłem xlry Siltecha 380i Legenda i nic specjalnego się nie wydarzyło, żebym był skłonny swoje furu wymienić.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mikel napisał:

FI-E38 jest jak powiew świeżości przy 079 który zawsze był i jest mułem

🤣🤣🤣🤣

3 godziny temu, mikel napisał:

Aha i oczywiście ta opinia jest powtarzana w kręgu ludzi którzy mieli prawie wszystko itp. itd. pierdu pierdu... 🙂

Edytowane 2 godziny temu przez mikel

Z naciskiem na pierdu pierdu...

Jak dla mnie to Ty możesz owijać się na noc Furutechami i głaskać te wszystkie wtyczki do snu....

Lecę się podzielić ta "mądrością", że 079 to większy muł od FI38 😆😆😆

 

1 godzinę temu, adamek_68 napisał:

Z mojego doświadczenia wynika, że TCS31 brzmi najlepiej na wtykach rodowanych

A z mojego, że nie. TCS 31 w ścianie do kondycjonera miał dziwna średnicę wycofaną,  na DACu zagrało równiej, ale z rodem to może być różnie w tym aspekcie.

Kolega ma na FI28/38 z widłami furutecha, a ja bym spróbował z miksem wtyków.

Ale dobra, niech pisza inni, bo za chwilę znowuż ktoś powie, że biję furutecha po dupsku.

Nie wyobrażam sobie w systemie tych kabli, może w jakimś jednym miejscu i to najmniej ważnym dla mnie.

Może lepiej naprawiać systemyaudio poprawą akustyki, a nie kablami, bo to gonienie własnego ogona.

Tyle w temacie.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, adamek_68 napisał:

bo przewody Furutecha są raczej po gęstej i cieplejszej stronie.

Akurat chyba TCS 31 najmniej, jeśli w ogóle.

Kable i wtyki furutecha mam wrażenie, że są właśnie "wyliczone" na takie bezpieczne brzmienie, trochę ciepłe, trochę gładkie,  żeby nie drażniło, spokojne, kulturalne bez wodotrysków. Wtedy szansa, że w tanich systemach przyniosą ulgę i poprawę.

Znam kilku, którzy zachłysnęli się landryną, już dawno jej w swoich systemach nie mają. 

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sir.jax napisał:

Akurat chyba TCS 31 najmniej, jeśli w ogóle

Goscil u mnie ten kabel na zlocie i rodzie wattgata. Nie podobal mi sie wogole. Wtyki przyzwoite, cos ten kabel nie teges.

transport streaming -................... ; transport cd - Pioneer PD 30AE mod; dac - Denafrips Pontus 2; wzmacniacz - Shanling A3.2 mk2; kolumny - YB Nord S25; listwa - Lector Edison 230; interkonekty cyfrowe - Chord Clearway i2s, QED Reference Digital Audio 40, QED Reference Optical Quartz; interkonekt analogowy - PAD Neptune XLR; kable zasilajace - Oyaide tunami, Oyaide black mamba, Furutech alpha 3, Yarbo 1100, Neotech Nep 3002, Belden; zasilacze - Nostromo, PD Creative, Ifi ipowerX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, sir.jax napisał:

Ty chyba już też nie masz w systemie żadnego Furutecha, dobrze kojarzę ?

Mam alpha3 na rodach furu 28/38. Zasila cedeka od mudy. Po wymianie coaxa na qed reference digital audio 40 gra to juz bardzo fajnie. W sumie kiedys pisalismy ze streaming mam rowny lub lepszy niz CD. Teraz po zmianie coaxa i zamianie zasilajacego na alphe3, plyty brzmia troche lepiej niz tidal. Mysle ze porownywalnie do qobuza. W koncu sie przekonalem i od tygodnia gram juz raczej z samego qobuza. Przez ostatnie 2-3 lata powiekszyli znacznie swoje zasoby.

transport streaming -................... ; transport cd - Pioneer PD 30AE mod; dac - Denafrips Pontus 2; wzmacniacz - Shanling A3.2 mk2; kolumny - YB Nord S25; listwa - Lector Edison 230; interkonekty cyfrowe - Chord Clearway i2s, QED Reference Digital Audio 40, QED Reference Optical Quartz; interkonekt analogowy - PAD Neptune XLR; kable zasilajace - Oyaide tunami, Oyaide black mamba, Furutech alpha 3, Yarbo 1100, Neotech Nep 3002, Belden; zasilacze - Nostromo, PD Creative, Ifi ipowerX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Goscil u mnie ten kabel na zlocie i rodzie wattgata. Nie podobal mi sie wogole. Wtyki przyzwoite, cos ten kabel nie teges.

A u mnie właśnie na rodzie Wattgate i zlocie Furu zagrał i gra nadal bardzo fajnie TCS 31 we wzmaku. Nie ma się do czego przyczepić. Jest rownowaga, oddech, barwa, scena. Bardzo udany mezalians. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Ministerolnictwa napisał:

A u mnie właśnie na rodzie Wattgate i zlocie Furu zagrał i gra nadal bardzo fajnie TCS 31 we wzmaku. Nie ma się do czego przyczepić. Jest rownowaga, oddech, barwa, scena. Bardzo udany mezalians. 

Bo nie ma co się sugerować trolowatymi wpisami tylko próbować u siebie 👍 

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, sir.jax napisał:

🤣🤣🤣🤣

Z naciskiem na pierdu pierdu...

Jak dla mnie to Ty możesz owijać się na noc Furutechami i głaskać te wszystkie wtyczki do snu....

Lecę się podzielić ta "mądrością", że 079 to większy muł od FI38 😆😆😆

 

A z mojego, że nie. TCS 31 w ścianie do kondycjonera miał dziwna średnicę wycofaną,  na DACu zagrało równiej, ale z rodem to może być różnie w tym aspekcie.

Kolega ma na FI28/38 z widłami furutecha, a ja bym spróbował z miksem wtyków.

Ale dobra, niech pisza inni, bo za chwilę znowuż ktoś powie, że biję furutecha po dupsku.

Nie wyobrażam sobie w systemie tych kabli, może w jakimś jednym miejscu i to najmniej ważnym dla mnie.

Może lepiej naprawiać systemyaudio poprawą akustyki, a nie kablami, bo to gonienie własnego ogona.

Tyle w temacie.

 

Ty pewnie za to ściskasz do snu swoją cudowną zaciskarkę do kabli w nadzieji że jutro na forum złapiesz kolejnego klienta 😁 Nie zapomnij pochwalić się tym faktem w swoim kółku wzajemnej adoracji bez wspomniania którego twoje wpisy stają się mniej barwne 🙃 Co do Oyaide 079 to dopiero jest mistrz w ratowaniu mało przyjaznego systemu. Ja nie wiem na czym ty tam grasz że tego nie słyszysz.

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Ministerolnictwa napisał:

A u mnie właśnie na rodzie Wattgate i zlocie Furu zagrał i gra nadal bardzo fajnie TCS 31 we wzmaku. Nie ma się do czego przyczepić. Jest rownowaga, oddech, barwa, scena. Bardzo udany mezalians. 

Też mam TCS-31 gra bardzo fajnie i jestem zadowolony🙂 oczywiście u mnie na rodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mikel napisał:

Ty pewnie za to ściskasz do snu swoją cudowną zaciskarkę do kabli w nadzieji że jutro na forum złapiesz kolejnego klienta 😁 Nie zapomnij pochwalić się tym faktem w swoim kółku wzajemnej adoracji bez wspomniania którego twoje wpisy stają się mniej barwne 🙃 Co do Oyaide 079 to dopiero jest mistrz w ratowaniu mało przyjaznego systemu. Ja nie wiem na czym ty tam grasz że tego nie słyszysz.

Naprawdę myślisz, że chce łapać jakiś klientów?  🤦

🤣🤣🤣

Tak, właśnie wczoraj rozmawiałem z kimś i co do Oyaide 079 wszyscy potwierdzają to co napisałem, zatem nie wiem co Ty tam wpinasz tymi kabelkami, ale nie zazdroszczę.

8 godzin temu, Ministerolnictwa napisał:

Zapomniałem dodać że założyłem na kabel tulejki z miedzi OCC 🙂 od pana Kwiatka z Aledrogo. Wygląda i gra to bardzo dobrze. 

Zaciskarka za 50 zł sprawiła się wzorowo 😀

 

 

IMG_20240512_120636_Edited.jpg

Uuuu, kolego ...

Zrób coś z tym po stronie spływu ekranu.

Aaa zresztą....🤷

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.