Skocz do zawartości
IGNORED

Marihuana


grishnack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz gorsze skutki niesie obżarstwo. Plaga spaślaków i nałogowych wpierdalaczy powiększa się z dnia na dzień i niestety muszę za to też płacić w formie różnych podatków i innych fajnych 'dobrowolnych' opłat. Moim zdaniem niech wszyscy sobie zażywają, piją i jedzą co chcą, tylko na własną odpowiedzialność. Od lat wiadomo, że najskuteczniejszą metodą walki z różnego rodzaju dragami, jest ich legalizacja. Tak samo było z alkoholem, który w swoim dojrzałym stadium uzależnienia jest o wiele gorszy niż marycha. Alkoholicy mają przewalone i można zapomnieć o wyjściu z tego nałogu; nawet turystycznie nie można się napić piwa bo następuje kliknięcie w mózgownicy i powolny powrót do nałogu. A marycha??? Najłatwiej z niej wyjść, serio!!!

Edytowane przez MarkN

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam obejrzeć film dokumentalny którego link podałem.. Przynajmniej wypowiedź doktora Lestera Grinspoon'a (od 14:00 bodaj). Ten facet zna się na rzeczy i nie opiera swojej wiedzy na wymysłach, czy medialno-rządowej papce. Dobrze jest wiedzieć o czym się rozmawia :).

Osobiście nie jestem jakimś przeciwnikiem, czy zwolennikiem.. Jednak uważam że posiadanie i uprawa nie powinny być karane, ze względu na lecznicze właściwości konopi i ich niewielką szkodliwość (tak to prawda).

 

Konopia skutecznie pomaga przy stwardnieniu rozsianym i leczy wiele schorzeń, choćby jaskrę i opóźnia rozwój choroby parkinsona. Są też wzmianki o leczeniu raka. Stosowana z umiarem nie powoduje skutków ubocznych (nie obejmuje to faktu gdy ktoś umyślnie zawala sobie coś i potocznie mówiąc "zamiast ruszyć dupsko", pali). Na tej płaszczyźnie wypada znacznie lepiej niż ogólnie tolerowany alkohol. Nauka mówi jasno.

 

Pokrzywa zwyczajna jest bliska konopi, a ona nie jest trującą rośliną ;). Konopie także nie są toksyczne. W XIX wieku i wcześniej ludzie wykorzystywali konopie do produkcji lin, papieru czy jako roślinę leczniczą na wiele schorzeń. Skoro DZISIEJSZE badania takiemu działaniu nie przeczą to znaczy że jest to fakt, a nie wybryk danego okresu. Co wcale nie oznacza że marihuana nie była elementem kultury. Taka funkcja oczywiście też zaistniała, tylko do nas dotarła późno i w dziwacznej postaci - hipisi. Zdelegalizowano ją w XX wieku. XXI wiek, to już krok w stronę liberalizacji prawa, tylko oczywiście nie w Polsce. My zawsze jesteśmy "opóźnieni". Wystarczy spojrzeć ile krajów pozwala by obywatele mogli palić marihuanę. Do takich zaliczają się np. Belgia, Włochy, Czechy, Holandia.. Tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .. W ogóle niechęć do marihuany i sprowadzenie jej do narkotyków wzięło się z USA, a nawet tam powoli zaczyna być legalna - wystarczy zerknąć na mapkę.

 

W mojej opinii konopie nigdy nie będą w pełni legalne, bo są zbyt wartościowe, a jednocześnie są po prostu rośliną. Nie można ich opatentować i sprzedawać. Skąd niby próby zsyntetyzowania Cannabis w celach medycznych? By można było sprzedawać i zarabiać. Tylko że wytwory ludzkie miały znaczne skutki uboczne i jednak inne działanie niż wytwór natury (choć i tak oczywiście je sprzedawano). Głównie bierze się to z ogromnej liczby związków w tej roślinie (aktywnych około 400), które nawzajem tworzą symbiozę, a osobno już niestety działają zupełnie inaczej.. Jedyne wyjście teraz to legalizacja na użytek własny w niewielkich ilościach, by mocno nie zagrozić przemysłowi farmaceutycznemu. Takie czynności podejmują już cywilizowane kraje.. Myślę że to powód by się zastanowić i obserwować temat w skali światowej, a póki co, polecam coś posłuchać. ;)

 

Ale się rozpisałem, w razie czego, to pytajcie śmiało. Przewertowałem przez jakiś czas multum materiałów na temat tych roślin.

 

*poprawiona wersja. Bardzo proszę o usunięcie poprzedniego posta, dziękuje :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwość i szybkość dostępu rodzi pewne patologie co widać na przykładzie sprzedaży alkoholu. Jednak się go sprzedaje. Może to samo należy przełożyć na narkotyki. Z drugiej strony do plagi alkoholików dołączyć następną - ćpunów? Bo na podstawie tej pierwszej widać dobrze jaką świadomość w sobie nosimy względem używek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc świat dzielisz na użytecznych ,zaradnych abstynentów i uzależnionych,niezaradnych konsumentów używek.Nie jesteś w stanie zrozumieć ,że używki nie koniecznie przeszkadzają w życiu.

 

Nadal nie otrzymałem odpowiedzi dlaczego Jezus zło uczynił, przemieniając wodę w wino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc świat dzielisz na użytecznych ,zaradnych abstynentów i uzależnionych,niezaradnych konsumentów używek.Nie jesteś w stanie zrozumieć ,że używki nie koniecznie przeszkadzają w życiu.

 

Nadal nie otrzymałem odpowiedzi dlaczego Jezus zło uczynił, przemieniając wodę w wino.

 

 

Nie jestem abstynentem. Nie stałem się też i alkoholikiem.

Co do wina, tak jak z nożem. Nóż można uzyć na dwa sposoby. Możesz sobie nim pokroić kotlet lub kogoś zadźgać. Wybieraj. Nóż sam w sobie nie jest zły. Jezus nie uczynił zła przemieniając wodę w wino.

 

Ja po wypiciu nie latam i nikogo nie duszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoimi przykładami zaczynasz konkurować z dowcipami Karola Strasburgera z Familiady

 

"

Turysta chce wyjechać z Polski, lecz nie wie dokąd. Udaje się zatem do biura podróży. Zasiadłszy przy biurku informatora, rozważa różne możliwości. Wreszcie zniecierpliwiony urzędnik radzi niezdecydowanemu petentowi:

 

– Tam w kącie jest stolik z globusem. Proszę podejść i wybrać sobie jakiś kraj.

Turysta pochyla się nad stolikiem, długo rozmyśla, a potem zwraca się do urzędnika:

– Żaden z tych krajów mi nie odpowiada. Może mi pan pokaże jakiś inny globus."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarkN, jest taki jeden filmowy joint o którym zapomnieliśmy i przy okazji bardzo dobra komedia. wszystkie trzy części.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarkN, jest taki jeden filmowy joint o którym zapomnieliśmy i przy okazji bardzo dobra komedia. wszystkie trzy części.

 

I tak nic nie przebije tych dwóch świrów ;)

 

510R7X3YW4L._SL500_AA300_.jpg613lHw33SpL._AA300_.jpg51hV0Qh%2BZTL._SL500_AA300_.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdr, M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też rośliny w filmach grały

 

"Konopielka" i kilka scen z polem konopi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

w najnowszej rzeczpospolitej czytamy

Genom raka rozszyfrowany

Naukowcy zidentyfikowali wszystkie mutacje genów nowotworu płuc i czerniaka złośliwego

wycinek z gazety

 

pytanie dlaczego akurat raka płuc ?? jest tyle innych nowotworów w częstszej postaci występujących bez powiązań z paleniem tytoniu,,

dla mnie te badania zostały dofinansowane przez przemysł tytoniowy aby sprzedaż w przyszłości nie została zmniejszona

obawy o raka zostaną zredukowane i truj dalej się człowieku inną chemią zawartą w papierosach,, wymyślą tabletkę przeciw marskości wątroby i na super kaca i można chlać na maksa ,, oczywiści bardzo dobrze że rozszyfrowują genomy raka, to jest potrzebne ludzkości ale akurat zaczęli od dosyć kontrowersyjne strony jak dla mnie,

rak piersi jest częstszym przypadkiem ale widocznie nie jest to powiązane z przemysłem,,,

przykre

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ludzie (a zwłaszcza my, Polacy) nie mamy w genach dorabiania do wszystkiego zaraz spisku. Oczywiście nie ma dowodów na to, że tak też nie jest.

Problem raka (znalezienie lekarstwa) jest priorytetem badawczym wszystkich ważniejszych ośrodków naukowych świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ludzie (a zwłaszcza my, Polacy) nie mamy w genach dorabiania do wszystkiego zaraz spisku. Oczywiście nie ma dowodów na to, że tak też nie jest.

Problem raka (znalezienie lekarstwa) jest priorytetem badawczym wszystkich ważniejszych ośrodków naukowych świata.

hehe, dobre:))

 

Maryśka?Jestem za:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ludzie (a zwłaszcza my, Polacy) nie mamy w genach dorabiania do wszystkiego zaraz spisku. Oczywiście nie ma dowodów na to, że tak też nie jest.

Problem raka (znalezienie lekarstwa) jest priorytetem badawczym wszystkich ważniejszych ośrodków naukowych świata.

oczywiście to szczytny cel!

tylko dlaczego najpierw raka płuc wywołanego tytoniem na własne życzenie po paleniu przez wiele lat papierochów? dlaczego nie raka piersi?

 

 

swoją drogą czytam książkę o Jobsie i ten w młodym wieku palił często trawkę nawet haszysz i eksperymentował z lsd co jak widać nie wywołało u niego efektu "narkomana" tak szeroko utożsamianego z trawką u nas w polsce jak również nie przeszkodziło w twórczym myśleniu i osiągnięciu sukcesu na skalę światową,,

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemniej zanim u nas będzie łatwiej i bardziej różnorodny wybór podaję linka dla odwiedzających coffeeshops w Holandii

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i gdzie,co,za ile można legalnie kupić i zapalić w Amsterdamie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemniej zanim u nas będzie łatwiej i bardziej różnorodny wybór podaję linka dla odwiedzających coffeeshops w Holandii

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i gdzie,co,za ile można legalnie kupić i zapalić w Amsterdamie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a co wybierasz się w tamtym kierunku ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście to szczytny cel!

tylko dlaczego najpierw raka płuc wywołanego tytoniem na własne życzenie po paleniu przez wiele lat papierochów? dlaczego nie raka piersi?

 

 

swoją drogą czytam książkę o Jobsie i ten w młodym wieku palił często trawkę nawet haszysz i eksperymentował z lsd co jak widać nie wywołało u niego efektu "narkomana" tak szeroko utożsamianego z trawką u nas w polsce jak również nie przeszkodziło w twórczym myśleniu i osiągnięciu sukcesu na skalę światową,,

 

 

Jakoś trudno mi przyjąć do wiadomości, że koncerny tytoniowe "nakazały" wyleczyć wpierw raka płuc aby ludzie nadal mogli, tym razem już bezkarnie, palić papierosy na potęgę i tym samym nabijać im kasę.

 

Jak to przy wszelkich używkach bywa, najważniejsze to co mamy pod czapką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś trudno mi przyjąć do wiadomości, że koncerny tytoniowe "nakazały" wyleczyć wpierw raka płuc aby ludzie nadal mogli, tym razem już bezkarnie, palić papierosy na potęgę i tym samym nabijać im kasę.

 

Jak to przy wszelkich używkach bywa, najważniejsze to co mamy pod czapką.

prawda jest taka że takie badania są cholernie drogie i nie zawsze przynoszą oczekiwany rezultat

państwo nie zawsze chce to dofinansowywać więc pozostają prywatni inwestorzy a wtym wypadku jeżeli inwestorem jest przemysł tytoniowy to wybierze raka płuc zapewne

pozdr

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , a to dla kogoś szukającego większych wrażeń.Grzybki, hehe.Sama natura.A jaka jazda...Tu akurat zestawy do samodzielnej hodowli.Kto spróbuje raz to mu wystarczy, rzadko wraca się po następny.Wrażenia niezapomniane.Jak ktoś chce poczuć obecność siły wyższej bądź mieć czas w swoich rękach :)Warunek:spróbować najlepiej w towarzystwie 2-3 osób.Nie polecam samemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , a to dla kogoś szukającego większych wrażeń.Grzybki, hehe.Sama natura.A jaka jazda...Tu akurat zestawy do samodzielnej hodowli.Kto spróbuje raz to mu wystarczy, rzadko wraca się po następny.Wrażenia niezapomniane.Jak ktoś chce poczuć obecność siły wyższej bądź mieć czas w swoich rękach :)Warunek:spróbować najlepiej w towarzystwie 2-3 osób.Nie polecam samemu.

 

 

Po co komu grzybki? Teraz jest internet. Dla wszystkich, którzy realne życie porzucili dla matrixa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz bosky donaldo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.