Skocz do zawartości
IGNORED

Rezystor Mills jako anodowy w AF


wakutoma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś z kolegów próbował jak w temacie, czy warto ? Niestety kilo-omowe Millsy MRA są bardzo drogie. Aktualnie mam Kiwame i nie jestem pewien czy poprawa usprawiedliwi cenę. Dzięki za wszelkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/84492-rezystor-mills-jako-anodowy-w-af/
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że będzie poprawa?

Sorry, powinienem napisać ewentualna poprawa. Tego nie wiem na pewno, dlatego się pytam o doświadczenia. Eksperymentowałem trochę z anodowymi ( mniejszej mocy ) na wyjściu DACa i różnice były zaskakująco wyraźne Holco vs Riken vs Shinkoh ( między ostatnimi dwoma mniejsze ).

Problem w tym, że teraz potrzebuję co najmniej 12W a to już łączenie kilku rezystorów.

Wakutoma - napisz dwa słowa jak grały poszczegolne rezystory. Sam rozważam zakup Shinkoh do analogowki DACa

Witaj, po kolei : Holco zagrały bardzo ostro i detalicznie - mi się nie podobało ale czytałem kiedyś wypowiedzi Petera Daniela, że w I/V wypadają rewelacyjnie ( ponoć lepiej niż Caddock, ja w I/V ich jeszcze nie próbowałem ). Rikeny i tantale grają łagodniej ( "przyjemniej" dla ucha ) ale Shinkohy mają rewelacyjną nie porównywalną z żadnymi innymi przestrzeń - "powietrze" ( trzeba jednak uważać bo ponoć nie wszędzie się sprawdzają ) jako blokujące siatki i katodowe moim zdaniem rewelacja, ale tak jak pisałem wcześniej jeżeli nie potrzeba dużej mocy na anodzie to polecam również w tym miejscu. Na podstawie moich eksperymentów mogę stwierdzić, że "lubią" dobre srebro Neotech, Mundorf itp. Jeżeli ktoś jednak lubi "ostry" dźwięk to raczej nie polecam.

 

A ile masz konkretnie ciepła do wytracenia?

Nie wiem ile ciepła ale mocy ok 3W.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.