Skocz do zawartości
IGNORED

Harman/Kardon HK 680 CLUB ;-))


Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie oznacza to, że wina leży gdzieś na płytce wzmacniacza, zasilaniu końcówek lub w selektorze kolumn A/B. Trzeba by prześledzić całą płytkę. A sprawdź może na początku czy masz sygnał na wyjściu z końcówki mocy. Tam gdzie z płytki wzmacniacza wychodzą kable sygnałowe do kolumn. Raczej wątpię, że tam leży przyczyna ale warto sprawdzić. Może ten selektor A/B jest walnięty. Sprawdziłbym również luty kabli zasilających końcówkę od trafa. Ciężko powiedzieć bo przyczyn może być wiele, a ja nie jestem szpecem :) Ja bym pewnie poprawił wszystkie luty dla świętego spokoju. Załóż może temat na elektrodzie. Tam kilka razy pomogli użytkownikom HK680

Chyba , że ten microkomputer się zwalił . Strasznie dziwi mnie to ze chodził jeden dzień i na następny cisza trup . Chyba muszę poszukać kogoś kto kuma ten temat i podejmie się go bo jednak podstawowa wiedza to za mało żeby dojść co mu dolega . 

  • 1 miesiąc później...

Ostatnio zbudowałem sobie tani, pasywny preamp bazujący na potencjometrze smd. Testuje na przemian sama końcówkę plus ten pre oraz integre HK680. Chciałem wyeliminować sterowanie komputerem bądź dacem bo każda cyfrowa obrobka wnosi jakieś zniekształcenia i to w sumie prawda. Przykładowo ściszanie dacem powodowało zmniejszenie dynamiki grania oraz gorszy bas, ściszanie kompem trochę zamuliło dźwięk. Z tym potencjometrem jest bardzo neutralnie . W porównaniu do integry dźwięk jest mniej doładowany, jest mniej basu ale jest on troszkę lepszej jakości. Da się wyczuc dodatkowe wibracje basu, nie wiem jak to nazwać ale staje się on precyzyjniejszy i lepiej kontrolowany, szybszy. Tak jakby glosniki były w stanie oddać więcej szczegółów na basie. Najwiecej jednak zyskują wysokie tony. Są wyraźnie czystsze i dłużej wybrzmiewają. Nie ma żadnych nieczystości. Pre hk680 daje taka mgiełkę, dodaje ciepła i lekko zmiękcza dźwięk. Scena na samej końcówce robi się węższa ale głębsza. Jak dla mnie dwie opcje są fajne i nie wiem, na która się zdecydować 😉 raz słucham z pasywnym pre, a raz prze integre. Nowy potek, kable luty i wtyki musza tez troszkę pograć, żeby się ułożyć. Zawsze jak coś lutuje to na początku dźwięk jest ostry i lekko szorstki. Zanika to po kilku dniach słuchania. 

Edytowane przez Szymek_47295
Godzinę temu, Szymek_47295 napisał:

Ostatnio zbudowałem sobie tani, pasywny preamp bazujący na potencjometrze smd

Schemat znalazłeś w internecine, czy sam ogarniasz takie tematy?

13 minut temu, desperado napisał:

Schemat znalazłeś w internecine, czy sam ogarniasz takie tematy?

To nic takiego trudnego. Tylko potencjometr i odpowiednio polutowane przewody. Właściwie to nie wiem czy w ogóle można to nazwać preampem bo służy tylko i wyłącznie do tłumienia głośności. Coś jak produkty Khozmo ale tam JeszcE jest selektor wejść. W przyszłości chyba go rozbuduje o moduł zdalnego sterowania. Najpierw chciałem sprawdzić jak to zagra. 

  • 5 tygodni później...

Wczoraj postanowiłem pominąć regulacje balance w swoim wzmacniaczu. Cały zabieg polegał na przelutowaniu przewodu wejściowego sygnalowego z płytki balance do plytki potencjometra głośności po wcześniejszym wylutowaniu przewodu sygnalowego z potencjometra głośności. Efekt jest swietny. Poprawiła się stereofonia i przestrzeń  oraz jakość wysokich tonów, które są teraz czystsze i dłużej wybrzmiewają. Poprawiła się separacja instrumentów na scenie i kolumny lepiej znikaja w pomieszczeniu. Jest więcej czarnego tła. Wcześniej dodatkowo słyszałem w niektórych utworach dziwny rezonans w kopulce wysokotonowej lewej kolumny. Takie niepożądane syczenie. Problem nie występował w trybie samej końcówki mocy. Po pominieciu balance problem w trybie integrated znikł. Efekt jest swietny i tak to zostawiam 🙂 jest lepiej niż w przypadku samej końcówki bo została odrobina ciepła i naturalności przedwzmacniacza a doszly zalety opisane powyżej. 

22 godziny temu, Szymek_47295 napisał:

Wczoraj postanowiłem pominąć regulacje balance w swoim wzmacniaczu. Cały zabieg polegał na przelutowaniu przewodu wejściowego sygnalowego z płytki balance do plytki potencjometra głośności po wcześniejszym wylutowaniu przewodu sygnalowego z potencjometra głośności

Ciekawe doświadczenie, myślałem, że Tone Defeat pomija wszelkie regulacje, ale patrząc na schemat Balance zostaje. 

7 minut temu, desperado napisał:

Ciekawe doświadczenie, myślałem, że Tone Defeat pomija wszelkie regulacje, ale patrząc na schemat Balance zostaje. 

No właśnie tak jest zrobiona ścieżka sygnału, ze defeat na pomija balance 🙂. Ale łatwo da się to obejść dzięki temu, ze sygnal między płytkami jest prowadzony przewodami. 

22 godziny temu, Szymek_47295 napisał:

No właśnie tak jest zrobiona ścieżka sygnału, ze defeat na pomija balance

Jakoś nie przyszło mi to do głowy😃, bo we wszystkich wzmacniaczach jakie miałem pomijany był preamp. W Yamaha AX-892 to już w ogóle są dwa "tryby" tego.

W dniu 15.09.2022 o 19:36, Szymek_47295 napisał:

No właśnie tak jest zrobiona ścieżka sygnału, ze defeat na pomija balance 🙂. Ale łatwo da się to obejść dzięki temu, ze sygnal między płytkami jest prowadzony przewodami. 

To może działać. Możesz wrzucić fotki bo dawno nie grzebałem w swoim i nie chce mi się  go wywlekać  ? Demontowałeś preamp bo nie pamiętam jaki jest dostęp ?

Edytowane przez schik

@schik Trzeba zdemontować pokrywę górna i dolna, przedni panel oraz płytkę potencjometra głośności. Wówczas jest wystarczający dostęp. Cały zabieg na gotowo zajął około 30 min.

Edytowane przez Szymek_47295
W dniu 14.09.2022 o 20:14, Szymek_47295 napisał:

Cały zabieg polegał na przelutowaniu przewodu wejściowego sygnalowego z płytki balance do plytki potencjometra głośności po wcześniejszym wylutowaniu przewodu sygnalowego z potencjometra głośności.

Właśnie patrzyłem na schemat. Nie lepiej i szybciej było by zrobić bypass na potencjometrze balansu? 

Nie używałem chyba nigdy wiec dlatego go ominąłem. Co do bypassa to nie wiem czy by było szybciej. Pomijając płytkę sygnał jest najkrótszy jaki może być. Zajęło mi to na tyle mało czasu, ze nawet nie zastanawiałem się nad innym rozwiązaniem. 

  • 3 miesiące później...

Znalazłem trochę czasu i chęci by wywlec kloca -trochę jednak waży😀. Wlutowałem gold piny w miejsce kondensatorów w preampie oraz pominąłem ,,balance " przed preampem. Zaczynam zabawę w poszukiwanie optymalnego brzmienia które mi się najbardziej spodoba. Pierwsze co rzuca się w uszy to ,odmulenie " i większa separacja kanałów . Wcześniej  sluchałem hk jako końcówki. Przeróbka wniosła dużą poprawę w zakresie brzmienia a przede wszystkim wygody użytkowania .W pierwszych chwilach odsłuchu bylem trochę rozczarowany niedostatkiem basu -po kilkunastu godzinach zmieniam zdanie jest jednak dużo lepiej niż w wersji  oryginalnej. Co ciekawe wylutowane kondensatory elny wszystkie mają parametry niemal zgodne z fabrycznymi (+5-!0%) co świadczy o ich jakości - problemem  było chyba jednak ich przewymiarowanie  tzn . za duże pojemności. Polecam wszystkim wahającym się-naprawdę warto !!!

  • 1 rok później...

Witam z mojej strony mogę wam podpowiedzieć że fajną poprawę brzmienia HK680 dawała wymiana okablowania sygnałowego w moim przypadku na Neotech SOCP-24 i oczywiście jak już koledzy wyżej pisali pominięcie balansu itp. 

Ja już nie mam HK680 od ponad 2lat ale byłem z niego bardzo zadowolony a po przeróbkach jeszcze bardziej. 

Jak ktoś lubi styl Harmanowski i będzie chciał iść jeszcze piętro wyżej to polecam zestaw dzielony :

-przedwzmacniacz AP2500

-końcówka mocy PA2200

Oczywiście nie obyło się bez drobnych przeróbek. 

Pozdrawiam i życzę miłego słuchania 😄

Edytowane przez harychorzow84
  • 9 miesięcy później...

Witam, Panowie jakie macie napięcie na wyjściu bezpośrednio po załączeniu przekaźnika na kolumny. Pytam bo u mnie co prawda spada do +/_ 20mV-30mV ale zaczyna od 900mV, oczywiście słychać puknięcie w kolumnach. Prąd spoczynkowy i dc balance można regulować, dryf przy prądzie spoczynkowym 20-22mV ale ten dc balance w 60sek z 900mV spada do tych 20mV. Rezystory sprawdzone, są ok. Proszę o pomoc, podpowiedź.

Edytowane przez barney1234
  • 3 miesiące później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.