Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  206 członków

McIntosh Klub
IGNORED

McIntosh Club


Marek B.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.02.2023 o 20:01, audiofil2137 napisał:

z jakimi głośnikami grają u Was maki?

od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem MA352.

Na ten moment mam domu arie 948 i dynaudio contour 20 i finalnie ani te ani te z tym makiem.

Focal generalnie dużo przyjemniejszy dla mnie w odbiorze dół, no i tyle dobrego mogę o nim powiedzieć, wokale itp sprawiają wrażenie takich mocno wycofanych, gdzieś tam z tyłu w środku się pojawiają.

Dynaudio znowu w drugą stronę, te contoury generalnie mają sporo basu i bardzo mnie zaskoczyły tym jak grają. Scena dużo większa niż w focalach. Focale grają pomiędzy kolumnami, z dynaudio ten dźwięk mam wrażenie że czasem wychodzi poza glośniki na szerokość, ale te dźwieki które podobają mi się w focalach w dynaudio po prostu mi się nie podobają, są takie pukające.

 

Jakieś propozycje co warto sprawdzić? Kanty? Jakieś podłogowe dynaudio? Coś zupełnie innej marki?

Dla mnie idealne połączenie Maca to Wilson Audio Sophia

Ten duet najbardziej mi utkwił w pamięci i za chwile mam nadzieję że będę szczęśliwym posiadaczem tych właśnie kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2023 o 11:34, Aramis1 napisał:

Pytanie do kolegów którzy kupili ostatnio mc 462, czy wasze klocki chodzą na kablu zasilającym z kompletu czy coś zmienialiście i ewentualnie co dała zmiana,, mój klocek już w drodze.

Ja używam DH Labs Red Wave. Generalnie lepsza separacja, kontrola basu, więcej powietrza. W skrócie mniejsze zmulenie dźwięku.

AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 3/2/2023 at 2:38 PM, kacpero_1 said:

Dla mnie idealne połączenie Maca to Wilson Audio Sophia

Ten duet najbardziej mi utkwił w pamięci i za chwile mam nadzieję że będę szczęśliwym posiadaczem tych właśnie kolumn.

u mnie maki zawsze grały z elektrostatami ML, przez moment były też SF, teraz znowu ML, to jest połaczenie które lubię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które miały lub testowały poniższe urządzenia.

Poproszę o krótką charakterystykę brzmienia następujących odtwarzaczy SACD/CD

500 -
550 -
600 -

Który z nich oferuje najlepsze barwy i muzykalność? Jak z niezawodnością?  

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, moreno1973 napisał:

Pytanie do osób, które miały lub testowały poniższe urządzenia.

Poproszę o krótką charakterystykę brzmienia następujących odtwarzaczy SACD/CD

500 -
550 -
600 -

Który z nich oferuje najlepsze barwy i muzykalność? Jak z niezawodnością?  

Z góry dziękuję za odpowiedź

kolega mztv do tablicy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 301 następnie posiadam 550 i to był krok do przodu...gdzieś czytałem, że pomiędzy 550 a 600 są niewielkie różnice (oczywiście sprzęt nowszy)...moje odczucia odnośnie 550 są zbieżne z testem:

https://hi-fi.com.pl/testy/odtwarzacze-cd/2915-mcintosh-mcd550.html

i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 3/24/2023 at 1:38 PM, mztv said:

miałem 301 następnie posiadam 550 i to był krok do przodu...gdzieś czytałem, że pomiędzy 550 a 600 są niewielkie różnice (oczywiście sprzęt nowszy)...moje odczucia odnośnie 550 są zbieżne z testem:

https://hi-fi.com.pl/testy/odtwarzacze-cd/2915-mcintosh-mcd550.html

i tyle 🙂

dla mnie różnica pomiędzy MCD550 a MCD600 to też napęd, w MCD550 jest trochę kapryśny w odczycie płyt, mój miał ok. 4 lat kiedy musiałem go oddać do HiFi Klubu na wymianę lasera, było dużo lepiej po wymianie ale ponoć to pomaga na krótko (tak miał mój kolega, że po wymianie lasera pomogło na jakiś czas). MCD600 czyta płyty już perfekcyjnie, wczytuje dużo szybciej, jest też cichszy od MCD550, chociaż MCD301 był jeszcze cichszy. Dźwiękowo MCD550 był zbyt detaliczny w moim systemie, MCD600 idealniej się wpiął, ma fajniejszą górę oraz bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, mztv said:

Pierwszy raz spotkałem się z  opinią, że mcintosh jest zbyt szczegółowy...ale człowiek uczy się całe życie:)

 

😀 tak się rodzą stereotypy i różne nieprawdziwe stwierdzenia. Ja nie napisałem, że McIntosh jest zbyt szczegółowy czy detaliczny. Napisałem, o moim wrażeniu z użytkowania MCD550 w moim systemie. Wyciąganie z tego wniosku generalnego, że McIntosh jest zbyt szczegółowy jest uproszczeniem i nagięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, RadeX napisał:

dla mnie różnica pomiędzy MCD550 a MCD600 to też napęd, w MCD550 jest trochę kapryśny w odczycie płyt, mój miał ok. 4 lat kiedy musiałem go oddać do HiFi Klubu na wymianę lasera, było dużo lepiej po wymianie ale ponoć to pomaga na krótko (tak miał mój kolega, że po wymianie lasera pomogło na jakiś czas). MCD600 czyta płyty już perfekcyjnie, wczytuje dużo szybciej, jest też cichszy od MCD550, chociaż MCD301 był jeszcze cichszy. Dźwiękowo MCD550 był zbyt detaliczny w moim systemie, MCD600 idealniej się wpiął, ma fajniejszą górę oraz bas.

A dźwiękowa różnica między MCD301 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, kacpero_1 said:

A dźwiękowa różnica między MCD301 ?

MCD301 pomijając że posiadał najlepszy, najcichszy, najpewniejszy napęd to dźwiękowo był po ciemniejszej stronie, miało się wrażenie dużej analogowości ale kosztem mniejszej szczegółowości. Wszystko też zależy od reszty systemu i od własnych preferencji, niemniej gdybym miał wybór pomiędzy MCD550 a MCD301 to pomimo większej szczegółowości MCD550 wybrałbym MCD301 jako zdecydowanie mniej problemowy cedek. Dopiero MCD600, dzwiękowo jak i w kwesti napędu spełnił moje oczekiwania to taki mix zalet MCD550 i MCD301 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Marcin99 napisał:

Ja mam Ma12000 i mialem Ma9000 i porównywałem oba z kolumnami focal sopra2.

Dla mnie Ma12000 lepszy pod kazdym względem. Przestrzeń, separacja instrumentów zauwazalna odrazu.

W cenie MA12000 to juz bym kupił dzielony zestaw ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2023 o 20:28, RadeX napisał:

dla mnie różnica pomiędzy MCD550 a MCD600 to też napęd, w MCD550 jest trochę kapryśny w odczycie płyt, mój miał ok. 4 lat kiedy musiałem go oddać do HiFi Klubu na wymianę lasera, było dużo lepiej po wymianie ale ponoć to pomaga na krótko (tak miał mój kolega, że po wymianie lasera pomogło na jakiś czas). MCD600 czyta płyty już perfekcyjnie, wczytuje dużo szybciej, jest też cichszy od MCD550, chociaż MCD301 był jeszcze cichszy. Dźwiękowo MCD550 był zbyt detaliczny w moim systemie, MCD600 idealniej się wpiął, ma fajniejszą górę oraz bas.

Dziękuję za opinię. Ciekawa uwaga o tych problemach z napędem. Kiedyś pamiętam, że model 201 miał z tym problem, ale że dotyczy to też serii 500 to dla mnie nowość.

Co do dźwięku to akurat dla mnie model 301 to sporo gorzej grający CD niż seria 500. 

Miałem okazję posłuchać ostatnio również modelu 350 i w porównaniu do 600 to jednak inna jakość dźwięku. Moim zdaniem warto zaszaleć i jak już uderzać do McIntosha to po to aby brać 600. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2023 o 06:52, Aramis1 napisał:

Miałem okazję słuchać mcd 350 i 600-tki i potwierdzę to co koledzy wcześniej pisali, iż jest bardzo duża różnica między tymi dwoma cedekami na korzyść mcd 600 i takowy właśnie zagościł w moim systemie.

Gratuluję. Ciekaw jestem Twojej opinii o jakości odtwarzania plików HD z tego gniazda na froncie. Wystarczy włożyć pendrive i powinno zagrać:) Jak zrobisz test to coś napisz na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, moreno1973 napisał:

Gratuluję. Ciekaw jestem Twojej opinii o jakości odtwarzania plików HD z tego gniazda na froncie. Wystarczy włożyć pendrive i powinno zagrać:) Jak zrobisz test to coś napisz na ten temat. 

Z pendrive słuchałem tylko plików flac, były to inne utwory niż mam na płytach cd więc porównanie jakości jest niemiarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.