Skocz do zawartości
IGNORED

Buczący subwoofer Canton


mikolajek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam następujący zestawik: ampli Denon AVR-2308 i komplet głośników Cantona serii GLE, w tym subwoofer (aktywny) model AS 85.2 SC. Subwoofer jest podpięty do amplitunera kablem Profigold Oxypure 5-metrowym, zatem chyba dość niezłym. Kabel idzie w rurce puszczonej w ścianie.

 

Przez kilka miesięcy od podłączenia wszystko było OK. Dopiero dziś rano po słuchaniu muzyki i wyłączeniu amplitunera zaniepokoiło mnie jakieś buczenie. Okazało się, że jego źródłem jest subwoofer.

 

Rozumiem, że jeśli byłoby to "świeże" połączenie, to mogłoby się coś nakładać, być jakieś echo z zasilania (czy jakkolwiek to się fachowo nazywa), ale jak pisałem wyżej, wszystko przez dłuższy czas było w najlepszym porządku.

 

Sygnałami źródeł już się bawiłem i nie pomogło... ALE podpiąłem go via chinch-jack do wyjścia słuchawkowego laptopa - nie buczy po podaniu sygnału! Normalnie, jak dostaje sygnał z ampli (zapala się zielona lampka), to zaczyna buczeć. Muza też leci, ale buczenie jest jakby w tle przez cały czas...

 

Czy to oznacza, że sypnął się kabel? Specjalnie dałem parę stówek, żeby mieć porządny... :( Ale w ścianie? Średnio (chyba) możliwe...

 

Jako "lajkonik" w temacie - czy jest coś co powinienem zrobić / sprawdzić, zanim powędruję z subem do serwisu?

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz kabel do kablówki (lub inne kable antenowe) i sprawdź, czy nadal buczy.

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz suba (rca) przenieś w inne miejsce i podłącz z jakiegokolwiek innego źródła (lewy, prawy, center lub tył)a resztę głośników wyłącz. Jeśli dalej będzie buczał to coś się stało ze wzmakiem w subie, albo coś z głośnikiem albo z obudową, podepnij również pod wyjście suba inną kolumnę.

To nie wina kabla na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mieć podłączonej anteny TV do amplitunera, ale pewnie masz FM. Może się zdarzyć (szczegónie przy metalowym uziemionym dachu) że tworzy się pętla, w której generują się słabe prądy błądzące, słyszane w subwooferze jako buczenie (używana jest też nazwa "brum"). Uzmiemienie nic nie pomoże. Jeśli odłączysz od amplitunera antenę FM i brum ustanie - to jest napewno to. W takim przypadku poproś w znajomycm zakładzie instalującym anteny TV i Sat o filtr separujący. Opisz im dokładnie zjawisko, będą wiedzieli o co chodzi. To jest takie urządzonko wielkości baterii R20 (inaczej nazywanej C), albo nawet mniejsze, mające wejście i wyjście antenowe. Antenę FM włączasz do tego filtra, a z niego na amplituner. I po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...albo innego urządzenia spiętego w system. Nie mieszałeś ostatnio (odkąd zaczęło się buczenie) w połączeniach sprzętu, lub czegoś nowego nie dodałeś? To może być cokolwiek, co mogło puścić brum w system, a subwoofer może być najbardziej wrażliwym urządzeniem w Twoim systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc, nie chcąc, zabrałem się za kompletny demontaż zestawu, z odpinaniem wszystkich kabelków i.... po ponownym spięciu w całość minęło jak ręką odjął! :) Widocznie gdzieś zebrał się jakiś ładunek, wystąpiła różnica potencjałów, czy jakkolwiek to się formalnie nazywa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w samochodzie miałem tak, że w momencie gdy masa z przewodu RCA dotknęła obudowy wzmacniacza - pojawiało się buczenie. Wtyczka w tym przypadku nie mogła być zatem zbyt mocno "wciśnięta" na wejście do wzmacniacza. Musiał być pomiędzy nią a obudową mała przerwa.

Może to jest ten sam przypadek (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.