Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  153 członków

Teac Klub
IGNORED

Klub TEAC`a


marek-1969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym roku pojawiła się końcówka i phonostage 505 . Niewiele , ale więksi pokazali nic .

Jednocześnie Esoteric co kilka miesięcy wypuszcza nowy model lub lifting .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu gadu , a mamy nową serię ( ?) 701

ud-701n_main.jpg

ap-701_main.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełen wymiar . Pierwsze urządzenia od 2010.

Ceny ok 3500€ źródło , 3000€ amplifikacja . 

Dostępność Japonia kwiecień / maj.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, tylko będzie to miało sens, jeśli zaczną dbać o klienta zapewniając rozwój i aktualizację oprogramowania dla przetworników i odtwarzaczy sieciowych. Bez tego kupowanie ich sprzętów nie ma sensu. Sama jakość produktu wyjściowego to w tym wypadku trochę zbyt mało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zdjęć wynika że pełne dual- mono . UD-701N ma cztery zasilacze . Pod dwa na kanał w sekcji analogowej , jeden dla sekcji cyfrowej i jeden na moduł streamera . Rzadka rzecz.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trafi z opóźnieniem do Europy . Będzie czas przyoszczędzic środki .

W kwietniu będę pytał dystrybutora na Europę Środkową.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Premiera japońska UD-701N planowana na 29.05 została przesunięta na późniejszy termin z powodu problemów z podzespołami ( !) Końcówka ma być dostępna pod koniec miesiąca.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc później...
23 minuty temu, rafal735r napisał:

U mnie kolejny Teac w rodzinie. Bardzo fajne graty, aż chciało by się spróbować nowej serii 70x. 

 

IMG_20210510_173435_compress50_edit_625398221168111.jpg

Czy ten coaxial cyfrowy, to Furutech ?

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalna premiera serii 701 wg dzisiejszej informacji to 19 czerwca . W Japonii.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda jakość wzmacniacza słuchawkowego w Teac NT-505 ?

Posiadam słuchawki Audeze LCD2, a ten sprzęt wygląda bardzo dobrze z wartością dodaną jako streamer i dobry dac (aktualnie Hegel hd20).

Jeżeli ktoś testował pod tym kątem to może podzieli się swoimi spostrzeżeniami :)))

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceną będzie jak połączenie UD-505 oraz NT-505 😔

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, PanAntoni napisał:

Jeżeli ktoś testował pod tym kątem to może podzieli się swoimi spostrzeżeniami :)))

Moje doświadczenia ograniczają się jedynie do poprzedniej serii czyli NT-503. Świetny przetwornik, a pozostałe funkcje to tylko dodatek. Funkcjonalność kosztem jakości. Za tą cenę nie da się połączyć w jednym urządzeniu wszystkiego na odpowiednim i równorzędnym poziomie jakościowym. Na Nt-505, który kosztuje 8 tys nie składa się przetwornik za 8 tys, przedwzmacniacz za 8 tys, odtwarzacz sieciowy za 8 tys i wzmacniacz słuchawkowy z tego samego przedziału cenowego. Ale to akurat chyba jest oczywiste dla wszystkich. Jak rozkładają się te proporcje? Przetwornik za 5 tys a pozostałe 3 rozdzielone na pozostałe funkcje? Myślę, że osobny, wyspecjalizowany wzmacniacz słuchawkowy za 1-2 tys okazałby się zdecydowanie lepszy od TEAC-a. Wracając do poprzedniej serii, porównywano NT-503 z UD-503 w roli wzmacniaczy słuchawkowych. UD był wyraźnie lepszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawek nie używałem nie mam opinii. Poza tym jakość dźwięku, wykonania w cenie do 10 tys bezkonkurencyjna
Aplikacje ostatecznie wybrałem Linna, jednak trzeba przyznać, że apka BS czy Minda dużo lepsza i ładniejsza.
Kupię go sobie znowu do dugiego systemu, naprawdę fajnie grający streamer. Grał u mnie ok 8 miesięcy z dobrymi integrami i nigdy nie był słabym ogniwem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, piotrek7 napisał:

Moje doświadczenia ograniczają się jedynie do poprzedniej serii czyli NT-503. Świetny przetwornik, a pozostałe funkcje to tylko dodatek. Funkcjonalność kosztem jakości. Za tą cenę nie da się połączyć w jednym urządzeniu wszystkiego na odpowiednim i równorzędnym poziomie jakościowym. Na Nt-505, który kosztuje 8 tys nie składa się przetwornik za 8 tys, przedwzmacniacz za 8 tys, odtwarzacz sieciowy za 8 tys i wzmacniacz słuchawkowy z tego samego przedziału cenowego. Ale to akurat chyba jest oczywiste dla wszystkich. Jak rozkładają się te proporcje? Przetwornik za 5 tys a pozostałe 3 rozdzielone na pozostałe funkcje? Myślę, że osobny, wyspecjalizowany wzmacniacz słuchawkowy za 1-2 tys okazałby się zdecydowanie lepszy od TEAC-a. Wracając do poprzedniej serii, porównywano NT-503 z UD-503 w roli wzmacniaczy słuchawkowych. UD był wyraźnie lepszy 

Ja mam UD-505, wcześniej miałem 503 i 501. 505 to duży skok do przodu. Ciężko tego nie usłyszeć, jest duży progres. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotrek7 napisał:

porównywano NT-503 z UD-503 w roli wzmacniaczy słuchawkowych. UD był wyraźnie lepszy 

Czyli pewnie tu jest tak samo UD 505 będzie pewnie dużo lepszą opcja do słuchawek, ale niestety już nie taką uniwersalną jak wersja NT 😞

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, PanAntoni napisał:

Czyli pewnie tu jest tak samo UD 505 będzie pewnie dużo lepszą opcja do słuchawek, ale niestety już nie taką uniwersalną jak wersja NT 😞

Nie chce studiować tutaj budowy obu urzędzen. Ale NT wygląda po prostu jakby ktoś tylko dorzucił jakiś moduł sieciowy do UD i tyle. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafal735r napisał:

Nie chce studiować tutaj budowy obu urzędzen. Ale NT wygląda po prostu jakby ktoś tylko dorzucił jakiś moduł sieciowy do UD i tyle. 

Jest gdzieś może jakieś porównanie obu klocków ? bo ja w necie nie znalazłem.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nigdzie nie znajdziesz porównania .

Nominalnie to dwie różne grupy produktów. UD w ofertach to DAC/wzmacniacz słuchawkowy natomiast NT to streamer . Że oba urządzenia posiadają funkcję pre jest bonusem .

Zmieni się to w przypadku UD-701N . Bo katalogowo to DAC/ wzmacniacz słuchawkowy z dodatkowym modułem sieciowym . Stąd literka N na końcu urządzenia.

Podobną politykę firma prowadzi w przypadku marki Esoteric . Tam też następuje połączenie funkcji Dac'a oraz streamera.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, marek-1969 napisał:

Zmieni się to w przypadku UD-701N . Bo katalogowo to DAC/ wzmacniacz słuchawkowy z dodatkowym modułem sieciowym . Stąd literka N na końcu urządzenia.

W takim razie pozostaje uzbroić się w cierpliwość, ciekawe tylko jak zostanie wycenione to najnowsze cudowne dziecko :)))

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.