Skocz do zawartości
IGNORED

Manta chce odbudować popularność legendarnej marki DIORA


wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Za:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"W dniu 1 grudnia 2009 roku firma Manta Multimedia podpisała umowę z firmą DIORA, na wyłączność dystrybucji produktów marki Diora, tzw. exclusive distribution bez ograniczenia obszaru dystrybucji.

 

Jednocześnie firma Manta będzie aktywnie uczestniczyć we wszystkich projektach marketingowych firmy DIORA mających na celu ponowne wprowadzenie uznanej marki na rynek oraz zapewnić obsługę serwisową w Polsce.

 

Pierwszy produkt firmy DIORA, objety nową umową, zostanie wprowadzony na rynek już wciągu paru najbliższych dni. Kolejne pojawią się w styczniu 2010 roku.

 

DIORA (poprzednio Zakłady Radiowe DIORA) jest firmą z ponad 50-letnią tradycją w produkcji elektronicznego sprzętu powszechnego użytku typu audio-video. W nieodległej przeszłości była również dużym producentem radiostacji dla wojska. Firma rozpoczęła działalność dnia 8 listopada 1945 r.

 

Początki DIORY nierozerwalnie wiążą się z nazwiskiem pioniera polskiej radiotechniki - Wilhelma Rotkiewicza. Pod jego kierownictwem uruchomiono zakład i zorganizowano produkcję pierwszych - montowanych jeszcze ze złomu radiowego - odbiorników o nazwie "Ludowy". W 1948 r. zrodził się pierwszy polski radioodbiornik - powszechnie znany "Pionier", sześcioobwodowa superheterodyna. W połowie lat pięćdziesiątych klienci zaczęli poszukiwać odbiorników wyższej klasy. W odpowiedzi na to zainteresowanie w 1955 r. DIORA wprowadza na rynek odbiornik "Śląsk".

 

Był to pierwszy, opracowany w kraju odbiornik, w którym obrotowy przełącznik zakresów zastąpiony został przełącznikiem klawiszowym. Pierwszym polskim odbiornikiem radiowym przystosowanym do odbioru sygnałów w zakresie UKF było diorowskie "Podhale" z 1957 r. Pod koniec lat pięćdziesiątych dotarła do DIORY nowa, rewolucyjna technika eliminująca tradycyjny korpus radioodbiornika, tzw. chassis. Pierwszy odbiornik w technologii płytki drukowanej pojawił się w 1960 r. Był nim "Kos". W 1959 r. DIORA weszła na rynek odbiorników telewizyjnych. Podstawą produkcji był 14-calowy odbiornik wyposażony w kineskop o kącie odchylania 70 stopni .

 

W 1972 r., gdy DIORA wprowadziła na rynek pierwszy w Polsce pełno - stereofoniczny tranzystorowo - lampowy odbiornik "DSL-201". W latach ’70 i ’80 firma Diora należała do Zjednoczenia Przemysłu Elektronicznego UNITRA. W tym czasie trwały już prace nad "wymarzonym radiem dla każdego", Amator - stereo ujrzał światło dzienne w czerwcu 1976 r. Na kilka lat stał się on najpopularniejszym, standardowym radioodbiornikiem z grupy stereo. W zmienionych wersjach był produkowany jeszcze w roku 1985. DIORA opanowała produkcję sprzętu klasy Hi - Fi w początkach lat siedemdziesiątych. Zaowocowało to wprowadzeniem na rynek w 1972 r. pierwszego polskiego radioodbiornika klasy Hi - Fi o nazwie "Meluzyna".

 

W tym samym czasie we współpracy z japońską firmą Tokyo - Sanyo Electric Co. Ltd konstruowano nowoczesny odbiornik stereofoniczny "Elizabeth". Koniec lat dziewięćdziesiątych to początek końca tej zasłużonej dla polskiej radiotechniki fabryki. Ze spółki wyodrębniono kilka mniejszych spółek (Dionar, Diotech, Diora-serwis, Galwanizer, Diora Świdnica), a sama spółka-matka ogłosiła upadłość. We wrześniu 2006r sąd gospodarczy wykreślił DIORA S.A. z rejestru podmiotów gospodarczych. W 2004r. Marka DIORA zostaje sprzedana i zmienia właścicieli. Od tego czasu trwały poszukiwania inwestora branżowego lub finansowego oraz prace nad stworzeniem prototypu wzmacniacza lampowego."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

  • Redaktorzy

"W 1948 r. zrodził się pierwszy polski radioodbiornik - powszechnie znany "Pionier", sześcioobwodowa superheterodyna."

 

 

Czysta fucking bezczelność. Jakby w Polsce przed wojną radioodbiorników nie konstruowano i nie produkowano. W Poznaniu, Warszawie, Lwowie...

Nie ma obecnie takiego czegoś jak "firma DIORA". A że rynek i prawo pozwala na obrót znakami firmowymi jak każdym innym towarem, to mamy to co mamy: Rometa, Junaka, Elemisa, teraz Diorę. Trochę łagodniejszych przykładów daje zagranica: H.H.Scott czy Grundig. Czyli: znak "DIORA" ma właściciela, owszem. Każdy może nim być, kto da odpowiednią cenę poprzedniemu właścicielowi. A poprzednio była to spółka skarbu państwa (100%). I każdy, będąc właśicielem znaku, może sobie go umieszczać na wszystkim, choćby na bieliźnie, prezerwatywach, itp.

Skoro we wrześniu 2006 odpowiedni Sąd Gospodarczy wykreślił firmę DIORA SA z rejestru podmiotów gospodarczych, to jak niby Manta mogła coś podpisać z "firmą DIORA"?

daleki wschod prze do Polski kombinujac na wszystkie sposoby

własnie w łodzi okazało sie ze cała inwestycja Della to lipa, wyłudzili teren i licza na dofinansowanie od panstwa a jednoczesnie całosc inwestycji opylili azjatom

piekny przekręt w chwale prawa ,polaka za wyłudzenie kasy juz dawno by posadzili a tak gadaja sobie tylko z prawnikami Della :)

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

No i dobrze . Nic nie mamy przeciwko VW z napisem Skoda to i Manta z napisem Diora będzie bliższa memu sercu . Szczególnie jesli cena będzie dobra .

...there is no spoon...

Wydaje mi się, że gdyby Diora (czy ktoś kto ją reprezentuje) była np. Philipsem, to stać by ją było na w 100% własne opracowanie, produkowane w Chinach. Skoro Yamaha i Denon produkują tam stosunkowo niezłe klocki, no to jaki problem? Ano taki, że biuro konstrukcyjne Diory rozwalono tak jak całość firmy, a konstruktorów z wieloletnim doświadczeniem potraktowano na równi ze sprzątaczkami: "dla was panowie, pracy już nie ma, dziękujemy". Z tymi całymi Chinami jest taki plus (niestety, nie dla polskich zleceniodawców), że przy niskich kosztach pracy, można jeszcze zachować wysoki poziom samych konstrukcji. No ale jak tu mówić o konstrukcjach, skoro zarówno Diorę, jak i np. Romet zaorano jeszcze zanim ktoś wpadła na pomysł, że możemy w Chinach produkować WŁASNE rowery i WŁASNĄ elektronikę.

Kadrę inżynierską spuszczono jednak po brzytwie, więc pozostało tylko dać znak na obcą masówkę i żyć jedynie z dywidendy za znak. A to prezes Manty jeszcze potrafi (podobno niewiele więcej, jak się czyta opinie pracowników Manta Multimedia).

Z tego, co wiem, ludzie mający obecnie prawa do marki Diora starają się stworzyć własny produkt od zera, ale opornie to idzie. Ta umowa z Mantą to niezły pomysł, może faktycznie pozwoli powrócić marce do ogólnej świadomości i zarobić coś na ten nowy produkt.

Ten zestaw to Akira czyli coś co powszechnie występuje w Biedronce.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

>Z tego, co wiem, ludzie mający obecnie prawa do marki Diora starają się stworzyć własny produkt od

>zera, ale opornie to idzie.

 

Zwróćcie uwagę, że na stronie www.diora.com.pl (Diora Nowe Generacje) nie ma ani słowa o związku z Mantą. Czyli że tak naprawdę nie o to na razie szło. Zdzisław Kaszta (www.diora.pl) też niczego nie komentuje, bo i po co.

k.mik, 8 Gru 2009, 15:30

 

>Nie ma obecnie takiego czegoś jak "firma DIORA".

 

 

Jak nie ma jak jest:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co za z dupy strona nic nie ma ,a to co ma byc zakladka profesjonalne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tanoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Diora Świdnica to zupełnie inna firma, baaaardzo luźno związana z Zakładami Radiowymi Diora SA. Swego czasu w Audio-Video-Sat był wywiad z kimś z szefów Diory Świdnica. Jak znajdę to zacytuję co tam powiedział o związkach ze starą firmą.

Kampanii reklamowej ciąg dalszy:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Ciekawe jaki poziom prezentują te kolumny od Diory względem kolumn microlab solo 7c , a także ciekawe jak ten dołączony wzmak do kolumn Diory ma się do wbudowanego wzmaka z microlab solo 7c .

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Piopio608, 15 Gru 2009, 14:42

 

>http://allegro.pl/item847153435_nowosc_kino_diora_5_kolumn_dodatki.html ale amplituner plus kolumny

>za 600 złotych to nieżle

 

Oczywiście, że nieźle tylko, że nieprawda.

"NA TEJ AUKCJI KUPUJESZ ZESTAW PIĘCIU KOLUMN

JEZELI CHCASZ NA INNEJ NASZEJ AUKCJI MOZESZ KUPIC ZESTAW TYCH KOLUMN WRAZ ZE WZMACNIACZEM WIDOCZNYM NA ZDJĘCIACH PONIZEJ"

 

Warto czasem czytać wszystko, a nie tylko wybrane i pasujące fragmenty.

 

GM

Bezczeszczenie marki Diora!

Pod tą dobrą marką, będą produkować chiński szit!

Co za chory świat, wszystko się dzisiaj zrobi, aby tylko kase zbijać :(

Wierzę w jedynego, kabla grającego.

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.