Skocz do zawartości
IGNORED

PCM56 SPDIF NOS DAC - Zamówienie zbiorowe


dst89

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

czym się różni EG4 od E - ten pierwszy tańszy, przy większych zamówieniach cena juz całkiem znośna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam schemat zaktualizowany o wybór długości słowa, dzięki kilku zworkom w DAC można wpinać kości 18 bit a na odpowiednih przejściówkach nawet PCM1704 i przetwarzać dzwięk w 24bit.

Wprowadziłem jedną poprawkę: pin MODE (DF1704) nie był podpięty do masy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-19192-100005614 1263211690_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu ładniejsza cena. Ale to jest DF1706. On też może być?

 

Chciałem dodać że na ELFIE (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) też jest. Przy zamówieniu powyżej 5 sztuk cena wynosi 70,90 zł. Na pewno lepsza niż na FARNELLU. W tych sklepach jest droga wysyłka i niższe ceny przy większych zamówieniach dlatego też nie widzę innego rozwiązania niż zamówienie zbiorowe.

 

@dst89 odwalasz kawał dobrej roboty.

Widzę że nie zamierzacie dodać wejścia USB tej płytki. Proponuje więc żeby jakaś chętna osoba wykonała lub wybrała któryś z dostępnych w internecie USB to Toslink lub S/PDIF. Można by za jednym zamachem zamówić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli powstaje PCB. Jednak muszę porobić biblioteki, a to potrwa, więc cierpliwości ;) Zastanawiam się czy nie zrezygnować całkowicie z tego CXD1244 na rzecz DFa, jeśli zrobimy wspólne zamówienie to nie widzę sensu pchać układu 40-pinowego, który zajmie połowę płytki, a CD z CXD to porównywalne koszta. Jeśli jest możliwość zastosowania PCM1704 to świetnie, można zaprojektować odpowiednie przejściówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BB84, 11 Sty 2010, 16:38

 

>Powoli powstaje PCB. Jednak muszę porobić biblioteki, a to potrwa, więc cierpliwości ;) Zastanawiam

>się czy nie zrezygnować całkowicie z tego CXD1244 na rzecz DFa, jeśli zrobimy wspólne zamówienie to

>nie widzę sensu pchać układu 40-pinowego, który zajmie połowę płytki, a CD z CXD to porównywalne

>koszta. Jeśli jest możliwość zastosowania PCM1704 to świetnie, można zaprojektować odpowiednie

>przejściówki.

 

Cześć,

taka moja mała sugestia, jeżeli chcecie zrezygnować z CXD1244, to po co wyważać otwarte drzwi, Waldi w swoim DAC'u na PCM1704 ma już płytkę córkę z DIR+DF, wystarczy dorobić PCB z PCM56/61, a małą PCB pożyczyć, oczywiście jeżeli autor się zgodzi, lub zaprojektować na nowo z możliwością przełączania NONOS/OS, będzie bardziej uniwersalnie.

To tylko takie moje spostrzeżenia, nie żebym się czegoś czepiał.

Projekt ciekawy, sam się zastanawiam nad porównaniem AD1865 i PCM56/61 z filtrem CXD1244.

 

Pozdrawiam,

Waldek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BB84, 11 Sty 2010, 17:16

 

>Jeszcze jedno, tego DFa dał bym na przejściówce 40-pin co umożliwi szybką wymianę na CXDa, po

>wlutowaniu DFa będzie ciężko z porównaniami.

 

tyle ze taki układ zmusi większość do stosowania tych przejściówek (jak sądzę większość jednak kupi nowego df-a jezeli będzie zbiorowe zamówienie i odpowiednia cena) ale zawsze można pozostawić i to co jest i zrobić projekt przejściówki z 40pin na dfa - pierwszy wariant wykorzystają ci którzy się nie chcą bawić a drugi dla eksperymentatorów :) - dodatkowe pady na df-a na pcb nic nie kosztują i nie przeszkadzają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dil40 na ssop to chyba nie problem. wystarczy dodac troche na wymiarze np odlamywana czesc plytki z przelotka pod df'a.

jesli chodzi o df'a to tylko 1706. pozostalych juz chyba nie ma w produkcji...

jaki bedzie zasilacz? na scalakach czy na dyskretnych np shunt>? ja jestem za miejscem pod scalak bo wtedy zaprojektuje sobie plytke na shunt 3pin...

 

pkt masy najlepiej zrobic gdzies przy wyjsciu tak zeby wszystkie masy sie tam spotykaly: obudowy zasilaczy cyfry i analogu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BB84, 11 Sty 2010, 17:31

 

>pawelb

>

>Jak zamierzasz zrobic przejściówkę z DIL40 na SSOP28 ? ;) zostawiamy podstawke 40-pin na CXD i od

>strony druku miejsce na DF.

 

nie zamierzam, protel to dla mnie męka choć z cadowskim oprogramowaniem pracuje na co dzień :)

poza tym ja się skłaniam ku df1706 :) chociaż ludziska różne wynalazki wymyślają więc idzie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a myślę, że czym bardziej uniwersalnie tym więcej chętnych się znajdzie a to się wszystkim opłaci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam projekt jest bardzo fajny. Ciekawa jest też możliwość porównania OS z NOS.

Powiem szczerze że bardzo mnie nurtowała ta kwestia. Tutaj będziemy mieli możliwość porównania w identycznej aplikacji. Bardzo dużo jest chińskich DAC'ów NOS choć większość opinii wskazywała na wyższość OS a tych aplikacji już jest mniej.

Mimo mojego dużego zainteresowania tym przetwornikiem nie posiadam wiedzy która pozwoliła by mi poskładać samodzielnie. Więc osobiście optował bym za pełnym kitem. No i pytanie jak musiała by wyglądać ostateczna wersja ? Bo wspominaliście że cześć części jest dostępna tylko z wylutów. Z tego co wiem to najprościej do tego daca jest zastosować konwersje pasywna na trafach i lampach? W tedy mógłbym poskładać wszystko bez większych problemów?

Co do usb jak dla mnie może być. Jeśli dla ogółu miało by być taniej to nie widzę problemu. Pytanie teraz jaka mogła by być orientacyjna cena takiego kitu?

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.