Skocz do zawartości
IGNORED

Pass F5 Power Amplifier


frytu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Poskładałem (na razie 1 kanał)

Ponieważ mam trafo 2 x 22V użyłem takiego i pod obciążeniem miałem 28,4V

Chyba to jednak trochę za dużo bo zrobił się kaloryfer.

Na rezystorach 0,57 (zamiast 0,47) Ohm mam 1,1V czyli prąd spoczynkowy 1,92A !!!

Temperatura na radiatorze przy tranach 70 Stopni.

Nie mam czasu na regulacje bo spadam na święta ale sprawdziłem na głośniku i ..gra.

Ale oczywiście bez szaleństw bo coś z tym trzeba zrobić.

Na wejściu 2sk170 +s2j74 niestety nie parowane (po świętach może w końcu Lluis znajdzie trochę czasu).

Zamiast ZTX 2sb892 i 2sd1207.

Pomyślcie co można zmienić żeby tak się nie grzał.

Mimo kaloryfera ofset jest na poziomie + - 0,02V

 

Kilka uwag co do PCB

 

UWAGA !!!! Q1 - 2SK NA PŁYTCE JEST ŹLE OZNAKOWANY - POWINIEN BYĆ ODWROTNIE

Pady pod PR i tarnki wymagają topnika SMD - może przy PCB do nadajnika szpiegowskiego tego typu padziki byłyby Ok ale to jest przecież wzmak mocy !!!

To samo z padami pod 0,47 Ohm - to jest 3 W rezystor a padziki jak pod 1 W. Przez ten rezystor ma popłynąć spory prąd !!!

O topografii już się wypowiadałem ale traktuję to PCB jako próbne.

załączam parę fotek i spadam na święta.

Wesołych i mokrych !!!

Generalnie - PCB kompletnie nie przemyślane i trudne w lutowaniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-10115-100007853 1239445862_thumb.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No udało się podregulować

Spadki na 0,51Ohm ustawiłem na 0,52V (czyli spoczynkowy ok 1 A)

Offset 2-4 mV.

Jak na nie sparowane fety daje się ładnie ustawiać.

Przy 1A grzeje się już mniej ale nadal radiator ma ok 45-50 stopni a tran 65 stopni.

Ponieważ prąd spoczynkowy daje się ładnie regulować zastanawia mnie czy przy większym napięciu zasilania nie powinien być mniejszy.

Musze spokojnie poczytać komentarze Nelsona.

Drugi kanał uruchomię dopiero w niedziele - muszę kupić części do zasilacza i jakieś solidne radiatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też się dołączam do pytania,ponieważ trany zamówiłem razem z płytkami,a w tej sytuacji

nie mogę nawet dalej ruszyć z obudową (potrzebne są rozstawy montażu płytek i tranów).

Na pewno kolega Foksik coś z tym chyba zrobi.Pozdro Sylwek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jaka dokładnością parujecie FETy?

 

Parowałem dzisiaj napięciem 5V (pozdrawiam Lluis).

Najbardziej rozjechane maja 2% różnicy (pomiar prądu przy zwartej do masy bramce)

Zastanawia mnie czy nie zwiększyć napięcia bo 5V to zaraz za zagięciem charakterystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Foksika pisałem juz (nie liczac zapytan na forum) 2 razy na pw i zupełna cisza. zamowilem 2 komplety: dla siebie (pal licho) i dla znajomego ktoremu musialem oddac pieniadze po tym jak stwierdzil ze juz nie ma nerwow dluzej czekac.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i przepraszam, że tak długo to wszystko trwa.

Dzisiaj wyśle wszystkie zamówione płytki i tranzystory. Powinny do Was dotrzeć do środy.

Jeśli ktoś ma do mnie jakąś sprawę to proszę pisać na e-mail, bo nie mam czasu nawet zajrzeć na forum.

Sorry za nadużywanie Waszej cierpliwości, ale diabelnie jestem ostatnio zagoniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że się dosyć mocno grzeją więc zastanawia mnie jak to wpłynie na trwałość i stabilność parametrów bo może się okazać, że przegrzane rezystory metalizowane sa znacznie gorsze od drutowców.

Jeszcze poeksperymentuje (mam już coś na kształt obudowy) i zobaczę jak się będą grzały przy "graniu".

Alternatywą są 25W Caddocki ale to już koszt ok 70 PLN.

I uwaga konstrukcyjna - jak będziecie lutować to zostawcie ok 2 mm przestrzeni pod rezystorem (0,47 i 2 x 100 Ohm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

wczoraj uruchomilem jeden kanal (bez current limiting) . uruchomienie bylo typowo techniczne - 2 multimetry, jeden na spadek napiecia a drugi do sprawdzenie offsetu. po okolo 2 godzinach gdy uklad zewsze po nagrzaniu zatrzymywal sie na okreslonym poziomie pradu spoczynkowego podpiolem glosnik. zero brumu lecz w momencie podania sygnalu uslyszalem chwilowy gwizd i zobaczylem dym z jednego tranzystora koncowego. wyglada na to ze uklad odpowiadajacy za maksymalny prad wyjsciowy wydaje sie niezbedny. czy ktos z was mial podebne doswiadczenia z tym wzmacniaczem.

wiem ze Peter uruchomil go bez ukladu zabezpieczajacego.

jakas idea co moglo sie stac?

 

zrodlo sygnalu pewne bez offsetu (jesli ktos by chcial zapytac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uklad jest tak prosty ze trudno cos poradzic, jesli nie bylo bledu w montazu to MUSI dzialac.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uklad ruszyl, problemem byl rezystor 0.47R ktory to raz przewodzil a raz robil jakies dziwne przerwy i R roslo do ponad 100ohm.

 

mysle ze do 2-3 tygodni uda mi sie go poskladac aby moc podpiac pod system i ocenic jak brzmi. obacnie mam passa 5 w monoblokach. jak porownam to postaram sie napisac kilka slow o F5 bo jak widze malo kto napisal (a nawet chyba nikt) o dzwieku jaki wychodzi z tego ukladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie, czy dostaliście już płytki do F5 Power Amplifier od Foksika ?

A jak z tranami ?

 

Zamawiałem już dosyć dawno temu i czekam, czekam, że wreszcie doczekałem się.

Napisał mi o tym, ale niestety dalej już nie odpisuje na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.