Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  345 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj dotarła do mnie kolejna para Grundig box 650 prof (kompletuję drugi zestaw do pracy -tylko w tle muzyczka😉). Na obudowie jest trochę rys i lekkie odkształcenie od góry-ale najważniejsze ,że (po wstępnym przesłuchaniu) grają chyba ok. Kolumienki testowałem na Sanyo Ja 220 i Grundig V1850. Zauważyłem ,że Grundig brumi (bez sygnału , niezależnie od wzmocnienia)-na ucho wygląda mi to na przydżwięk sieciowy (kiedy na EQ niskimi tonami reguluję , to słychać największą różnicę). Mam pytanie : czy ten model tj Grundig V1850 tak już ma , czy to jest uszkodzenie ? Dodam tylko ,że mój Sanyo nie ma tego problemu (nie jestem pewien ,ale chyba gdzieś czytałem ,że Sanyo ma sprytnie wyciszane wyjścia bez sygnału)

Tymczasem

 

Mój system ARCAM AVR10+DLBC+Umik1 , układ 5.1.2 (atmosy w suficie).Fronty z manufaktury JMA RQ900 (Scan Speak D2608/913000,SB Acoustics MR16P-8,Scan Speak 21W/8555-10),centralny  Dali Oberon Vokal , surroundy Dali on the wall , sub SVS SB-3000,atmosy Melodika 6BLI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc później...
W dniu 13.07.2024 o 18:53, HF napisał:

German jest do d .... . Kto budował na czym takim jak TG50 itp., ten wie co to był german i jak słabe były parametry w stosunku do nowoczesnych tranzystorów krzemowych. To tak jak Lamborgini - może jechać szybko i fajnie a jak trafii do niedoświadczonego kierowcy, to po paru metrach wyląduje w rowie. Znając ograniczenia tranzystorów germanowych stosowano dość wcześnie cięcie częstotliwości granicznej, co było korzystne bo likwidowano też różne niepożądane zakłócenia. Nie stosowano zbyt głębokiego sprzężenia zwrotnego, co również korzystnie wpływało na zachowanie się wzmacniacza + stosunkowo małe moce. Rozsądne podejście do konstrukcji, przy ograniczeniach tranzystorów germanowych, mogło dawać dość pozytywne efekty, ale do krzemu to im daleko ...

Poza tym gratuluję fajnych kolumn. Zapewne pozytywne wrażenia, to duża ich zasługa.

Nie chcę robić tutaj gównoburzy, każdy ma własne doświadczenia ale chyba się nie zrozumieliśmy. Mój wzmacniacz to butikowa produkcja zdecydowanie  z górnej półki i gdyby nie brak wejścia gramofonowego to rozważam go jako główny wzmak. Nie można prównywać masówki do ekstraklasy. Mocowo daje radę w niedużym pokoju 18m.kw. a dźwiękowo jest bajka. Porównanie mam m.in. do Grundiga V1700, V7000, Marantz 2216 oraz paru innych. 

Przedłuża się naprawa mojego amplitunera Grundig R 7150, czekam juz długo i dojdzie jeszcze ten do kolekcji. 

Z kolumn Grundig 850a Proffesional jestem zadowolony. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.