Skocz do zawartości
IGNORED

Ekran projekcyjny Hand Made


vianet.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

 

Chyba wybralem dobry dzial.

 

Otoz chce stworzyc wlasnorecznie ekran projekcyjny. Troche juz czytalem o farbach Goo oraz gotowych ekranach. Powiem krotko - to dla moich potrzeb zbyt kosztowne inwestycje. Ekran ma byc uzywany sporadycznie (2-3 seanse w tygodniu) wiec wystarczy odrobina checi. Chce to jednak zrobic dobrze, stad moje pytania. Czy wedlug was tkanina bawelniana naklejona na rolke przy suficie oraz obciazona metalowymi rurkami z dolu, bedzie odpowiednia. Z gory bedzie naklejona na drewniana rolke, zeby mozna bylo ekran zwijac (narazie mechanicznie). U dolu zas obciazniki beda naciagaly ekran.

 

Czy bawelna o gramaturze 280g nada sie (kolor kremowy) czy raczej musi byc bawelna biala (400g), czy moze kolor szary. Sciany mam koloru bordo wiec chyba bialy moze byc.

 

Teraz kwestia formatu. Wzrok bedzie okolo 4m od ekranu, zatem chce zeby nie trzeba bylo oczami biegac. Czy 250x140 (16:9) to format "akurat" czy moge szarpnac sie na 400x225. Odnosnie formatu wyswietlania czy robic ekran 16:9 czy raczej 4:3 (oczywiscie filmy beda w HDTV, natomiast projektor to DLP).

 

Bede wdzieczny za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/47208-ekran-projekcyjny-hand-made/
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: jesli myslisz o ekranie mocno budżetowym, to daj sobie spokój z cudowaniem, a po prostu kup roletę białą od frontu, a ciemną z tyłu. Zrobią Ci to na wymiar i zapłacisz w granicach 150-250 zł (zależy od tkaniny i mechanizmu).

A, i koniecznie biała, nie kremowa, nie łososiowa czy co tam wymyślisz pod kolor ścian:))

pozdr, burz

... ale ten ekranik to chyba kusząca propozycja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tylko szkoda, ze górny pas ma zaledwie 30 cm...

Może ktoś dać niezalezną opinię o ekranach Optomy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Witam.

Moim zdaniem pomysł ze zwijanym ekranem z obciążnikami jest kiepski. Po kilku senasach będzie się to marszczyć, nie mówiąc o aspekcie estetycznym.

Nie masz możliwości zamontowania ekranu ramowego? Bo takowy można zrobic niskim kosztem a zwijany to chyba tylko coś z gotowych ekranów.

Pozdrawiam

Piszesz że nie chcesz biegac oczami a chcesz ekran 400cm w podstawie. Myślę że 250 cm to i tak juz wystarczy. W pierwszej kolejności powinieneś obejrzeć kilka filmów na prowizorycznym płótnie aby stwierdzić jakiej wielkośco chcesz obraz. Myślę, że nie przewidujesz pewnej kwestii - ugiecia wałka na którym nawija się ekran. Chcesz go robić z drewna - czyli będzie gietki i cięzki sam w sobie. Na portalu aukcyjnym można kupic gotowe ekrany rozwijane w dobrej cenie i uważam, że poz zliczeniu wszystkie wyjdzie to niewiele drożej a na pewno estetyczniej. Polecam ekrany użytkownika punchowa - sam od niej kupiłem.

Heli, miałeś w domu jakiś inny, profesjonalny ekran? Jeśli tak, to jak wypada w porównaniu to co oferuje Punchowa? Kojarzysz z którego materiału masz ekran (oferuje dwa rodzaje, Cinema i Premium, twierdzi że ten pierwszy jest lepszy)?

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

To akurat pikuś, i tak myślę o kupnie samego materiału i zrobieniu ramowego lub pół, więc bordery też zrobię... Mechanizm od rolet okiennych mogą se podarować... ;)

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Wiatrak, dałem Ci odpowiedź na priva, ale opowiem tez na forum.

Niestety w domu nie porównywałem innych ekranów ale byłem u skalmena który miał ekran chyba MW. Szczerze powiem że nie widziałem po zakupie jakiś mankamentów mojego ekranu, może to i dobrze - bo jako poczatkujący nie chiałbym się dołować. Bordery można spokojnie zrobić samemu ale ja jeszcze ich nie zrobiłem.

  • 3 lata później...

Witajcie!

 

Odświeżam wątek!

 

Organizuję kameralny festiwal filmowy, plenerowy. Mam już zapewniony niezły projektor, niezłe głośniki i krzesełka. Osoba, która obiecała mi wypożyczyć niestety zawiodła. Nie mam środków na zakup ani na wypożyczenie ekranu. W związku z tym postanowiłem, że ekran muszę zrobić sam. To nie musi być wielki ekran, ale chciałbym, że miał przynajmniej te trzy metry w podstawie. Czy któryś z forumowiczów posiada doświadczenie w konstruowaniu własnych ekranów? Czy białe prześcieradło podbite z tyłu jakimś nieprzezroczystym materiałem nadaje się do tego? Jedno nie wystarczy, a przecież złączenia będą widoczne.. Czy może lepiej z jakiegoś innego materiału pomalowanego białą farbą. I z czego zrobić stelaż? Skoro filmy będą odtwarzane na zewnątrz ważne jest aby konstrukcja była stabilna i odporna na wiatr. Będę baardzo wdzięczny za jakieś wskazówki. Pozdrawiam serdecznie!

Stelaż do płyt gipsowo - kartonowych, płyta gipsowo - kartonowa, bardzo dobre wyszpachlowanie / wygładzenie i na wierzch biała farba lateksowa. Plus nieprzemakalny pokrowiec na całość, coby deszcz nie zmył pomiędzy projekcjami.

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Super, wielkie dzięki! Obawiam się tylko, że taki ekran ( zakłądając, że chcemy aby miał około 3 metrów w podstawie ) będzie bardzo trudny do transportowania. Ale całość ma ten plus, że wyjdzie bardzo tanio! Nie lepiej na gipsokarton nsciągnąć białe prześcierdało?

Nie, bo bedzie pofalowane. Troche latwiejszy w transporcie bedzie hdf, ale tez bardziej podatny na powyginanie (u mnie w domu taki ekran wisi, byly pewne problemy z wyginaniem pod wplywem wilgoci z farby przy malowaniu). Jesli mialbys na czym to rozpiac (wazne, musi byc bardzo solidnie napiete aby nie bylo pofalowane i nie falowalo pod wplywem wiatru) to moze byc nawet sam material ale pomalowany (farba lateksowa jest dosyc elastyczna, da sie ja zwinac ale material musi byc nierozciagliwy, jakas plandeka czy cos).

A najlepiej sprawdzilaby sie sciana jakiegos budynku - jak jest gladka i otynkowana na bialo to juz masz gotowy ekran.

server unreachable;--

HDF na stelażu też się nada (malowany - laminowany biały daje hotspot), ale wymiar płyty to 280x207 cm, czyli nieco mniej niż wspomniane 3 m.

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Aj, nie zauwazylem tego wymiaru.

Ja pomalowalem surowy jakas zwykla lateksowa farba matowa i wyszlo bez hotspota. A w kazdym razie na tyle wyraznego aby byl widoczny bez baaardzo specjalnego wslepiania sie w plansze testowe i filmy. Zreszta mialo byc tanio wiec pewne kompromisy sa dopuszczalne.

server unreachable;--

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.