Skocz do zawartości
IGNORED

Jak wymiana różnicówki wpłynęła na dzwię


Xirmat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stary bej

(Konto usunięte)

O kurde, wątek coraz bardziej mi sie podoba, a to ze wzgledu na ilośc serwowanego humoru.

Te wygrzewanie przewodów w ścianach też niezły pomysł.

stary bej, 15 Lip 2008, 11:50

 

>Opteron błahahahahahahahaha, ale dobre, zwieracze pewnie odbytu, a duchy na pewno się pokażą.

 

o zwieraczach różnicówek oczywiście :-)

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Właśnie domorośli elektrycy beda mieli ściągnięte pośladki jak zaczną zwierać zabezpieczenia jakimi są wyłączniki róznicowo-prądowe, bo może się okazać że ich domownicy nie przeżyją porażenia sieciowego i odejdą z tego świata jako duchy.

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Wówczas będzie najmniej optymistyczny koniec takiego "grzebacza", gdyż jak nastąpi z jego winy zejście ze skutkiem śmiertelnym, któregoś z domowników, to przyjdzie taki pan co to sie trochę, lub nawet bardzo dobrze zna na tych "seansach spirytystycznych" i powiadomi drugiego pana, ale ten drugi to już tylko wsadza do pierdla.

mam wrazenie ze za wieloma efektami audio voodoo kryje sie nasze podejscie do testowanego systemu po zastosowaniu magicznego panaceum. np w moim systemie wystarczy glowe przesunac o 10cm zeby wrazenie stereofonii uleglo radykalnej poprawie, wystarczy glebiej zapasc sie w fotelu i dupa blada - wszystko znika. mysle ze po wstawieniu nowej zabawki gorliwiej szukamy tego idealnego punku odsluchu. i nasze oczekiwania sie sprawdzaja, co nie ma nic wspolnego z jakimis plytkami holo cos tam, drucikami, gniazdkami itp. tylko cholernie fizycznie rzeczywista akustyka pomieszczenia

Coś z elektryką u was kiepsko. Różnicówka nie ma oznaczeń "B" czy "C". To o czym gadacie to jest wyłącznik instalacyjny typu S. Pewnie stary ma napis S301B10 a ten nowy ma S301C10. Litery B i C oznaczają charakterystyke działania wyłącznika. B i C mają wyłącznik termobimetalowy ustawiony na 1,13*In i przy tym prądzie ma wyłączyć obwód do 1 godziny. B ma elektromagnetyczny ustawiony na 3-5*In i przy tym prądzie ma wyłączć w czasie 0,2s. C nie jest silnikowym wyłącznikiem. Jest też instalacyjnym ale do załączania urządzeń które przy włączaniu mają duży impuls prądowy. Dlatego elektromagnetyczny wyzwalacz jest ustawiony na 5-10*In i wtedy ma wyłączyć do 0,2s. Pewnie w urządzeniu jest trafo toroidalne i przy wyłączniku typu B prąd udarowy przekroczył miesci się w granicach zadziałania wyzwalacza elektromagnetycznego. Nie musi się dziać to za kazdym razem. Przyczyne tego zjawiska nie bede opisywał bo ten post będzie 3 razy dłuższy. A różnicówki są produkowane z członami nadmiarowymi lub bez. Częściej są bez, bo są tańsze. I noszą one oznaczenia typu "AC" "A", a oznacza się je np.:P302AC25, gdzie 25 oznacza maksymalny prąd obciążenia styków, a AC że różnicówka pracuje poprawnie przy zasilaniu prądem sinusoidalnie zmiennym. Są inne do pracy z prądem stałym, z prądem pulsującym itp.

najwyższy czas na roznicowki audiofilskie...możne niedługo jakaś firma wprowadzi je do sprzedażny oczywiście do ceny dodając co najmniej 1 zero (inaczej były by za tanie jak na audiofilskie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gość stary bej

(Konto usunięte)

No właśnie, nie można mylić dwóch podzespołów występujacych w elektrotechnice, a mianowicie wyłącznika różnicowo-prądowego z wyłącznikiem nadprądowym, bo choć podobnie wyglądają spełniają inną rolę w typowej na dzień dzisiejszy, a zgodnej z normami EU, instalacji elektrycznej w mieszkaniu.

I co wazne, zarówno jeden jak i drugi odzespół tworzą nierozerwalną część systemu zabezpieczającego nas i nasze mieszkania.

Wyłącznik nadprądowy zabezpiecza naszą instalację przed SKUTKAMI zwarcia, bądź długotrwałego przeciążenia. (widzieliście palące się chałupy i obory, zabezpieczeniem były goździe).

Wyłacznik różnicowo-prądowy zabezpiecza nas samych przed porazeniem, gdyż z chwilą pojawienia się napiecia na obudowie urzadzenia, czyli różnicy potencjału pomiędzy zerem ochronnym i zerem roboczym, zadziała ten wyłacznik, odłaczajac główne napięcie zasilania.

 

Jakiekolwiek "modernizacje" systemu zasilania WASZYCH mieszkań bez własciwej wiedzy mogą skończyć sie tragicznie.

Poprawy dźwięku należy szukać w innym miejscu np. zakładając slipki szwem na zewnątrz, wówczas szew nie bedzie uwierał nas w "rowek" i bardziej niz dotychczas będziemy mogli skupić sie na muzyce.

Wczoraj wpiąłem na próbę stary wyłącznik nadprądowy - wyraźna zmiana in minus.

 

Zmiana na nowy daję większą dynamikę i głębie. W sumie nic dziwnego, stare styki zrobiły swoje. Teraz jeszcze tylko wymienię różnicówkę, liczę na kolejny postę dzwiękowy.

 

Przetestujcie sami.

No to może czas zacząć wymieniać wszystkie połączenia od złącza kablowego do gniazdka na ścianie,bo przecież one też z czasem ulegają procesowi utleniania,czyli tak naprawdę mają degradujący wpływ na dżwięk ....

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

świetny temat panowie... co następne?? złote wkładki topikowe już były, audiofilskie gniazdka były, czego jeszcze nie było? :)))) widzę, ze wakacje w pełni, więc chyba już czas się oddalić od kompa na bezpieczną odległość...

taaa ....

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Xirmat, jeśli wymiana bezpiecznika, czyli wyłącznika nadprądowego wpłyneła na dźwięk to mogę Ci uwierzyć.

Może występowały "luzy" na niedokręconych przewodach, lub były utlenione styki tak jak piszesz, wówczas oporność przejścia sie zwiększa i mogą być zakłócenia w Twojej sieci w mieszkaniu.

Jednak przy dużym poborze mocy, przejścia na stykach by się mocno grzały nawet topiąc izolację na przzewodach.

Dla pewności podokręcaj wszystkie przewody w gniazdkach sieciowych skąd czerpiesz energię do zasialania urządzeń, to na pewno nie zaszkodzi, ale "swoją drogą" chyba masz jednak słuch absolutny skoro słyszysz wpływ tego typu niedomagań sieci zasilającej.

Może to i dobrze?, choć sezon "ogórkowy" w pełni i ponoć znów widziano potwora z Loch Ness.

Pozdrawiam.

Stary bej - potwora nie widziano, a dzwięk lepszy ;-). Koszt wymiany - ok 18 PLN, nie warto sprawdzić?

Zachęcam wszystkich poszukiwaczy nawet jak nie usłyszą, to będa mieli pewność, że maja w domy sprawny nowy bezpiecznik.

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Xirmat masz racje, koszt bezpiecznika pomijalny, ja płaciłem jeszcze mniej, a kłopot z głowy.

Ja wymieniłem jak już nieźle iskrzyło na stykach, mój błąd że doprowadziłem do takiego stanu, ale jak to mawiaja "szwc bez butów chodzi".

Z tym potworem to aby było weselej, nic osobistego, było o duchach, niech i o potworach cos bedzie.

-:)

Wczoraj na wsi u szwagra zmienili stare słupy drewniane na nowe betonowe ...... :))

Ludzie kochani , takich zmian w odsłuchach nikt się nie spodziewał.

Wspaniała stereofonia o obszarze większym niż Elektromontaż , piękny twardszy bas , średnica napięta jak strunobeton no i te soprany .... mmm

Jak wielkie znaczenie ma jednak na odtwarzanie wysokich tonów materiał z którego wykonano izolatory na słupach !

Poprzednio porcelana zamulała strasznie górę , która teraz odżyła na nowym szkliwie.

Jak tu nie wierzyć w łódó :DD

Pozdrówka dla wszystkich z browarkiem w ręku.

Dupa tam ze słupami betonowymi; ja proponuje nabyć drogą kupna nowy, audiofilski wirnik generatora dla pobliskiej elektrowni. Sinus, THD < 0.0000000%, DF > 10e6. Promocja do wyczerpania zapasów.

Skonsultuj się z lekażem lub farmaceutą.

uuu, to nie do tego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stary bej,

czy praktykuje sie wstawianie dotatkowej roznoicowki

np na jedna faze w domu jednorodzinnym , zasilanym przez trzy fazy/

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Aby można było zastosować jakikolwiek wyłącznik różnicowo-prądowy musi być "pociągnięta" odpowiednia instalacja elektryczna.

I tak dla "typowego" zasilania sieciowego, czyli tych 230V AC wymagane są trzy przewody; faza, zero robocze, zero ochronne.

Natomiast przy "pociągniętej sile", czyli 3X390V wymagana ilość kabli to pięć; 3 fazy (RST), zero robocze,zero ochronne.

Jeśli masz instalację położoną wg. nowych przepisów to wyłącznik różnicowo-prądowy powinien być pierwszym elementem zabezpieczenia, po nim są bezpieczniki, czyli wyłączniki nadprądowe, osobno zabezpieczające każdy pokój z rozdziałem na oświetlenie i gniazda.

Czyli jak zrobisz zwarcie w jednym pokoju to będziesz miał w nim oświetlenie, a w innych i oświetlenie i zasilanie gniazdek sieciowych.

Gość stary bej

(Konto usunięte)

W Twoim przypadku powinna być zainstalowana "różnicówka" trój-fazowa, oczywiście jak sa spełnione warunki lości instalacji kabli zasilającycj.

Pzdr.

Różnicówek możesz dać ile chcesz. Złym rozwiązaniem jest np.: danie jednej różnicówki na wszytskie obwody w domu. Wtedy, mimo że upływ będzie np.: w obwodzie ośw. i i tak różnicówka wyłączy cały dom z prądu. Jeśli masz zasilanie trójfazowe, to dałbym główną różnicówke 500mA chroniącą przed pożarem, i na poszczególne obwody które chcesz zabezpieczyć różnicówke 30mA (pamiętać że w łazience obwód MUSI być zabezpieczony różnicówką) Różnicówek o prądzie różnicowym 10mA nie polecam, bo już np.: 2 kompy pracujące na tym obwodzie moga powodować nieuzasadnione działania różnicówki, gdyż na obudowie kompa panuje potencjał polowy napięcia sieci energeetycznej (filtry L-PE, N-PE) i to powoduje już prądy upływu w instalacji. Oczywiście te napięcie na obudowie kompa przy nieuziemionej obudowie nie kopie, gdyż nie jest galwaniczne połączenie fazy i zera z obudową tylko poprzez kondensatory. Ale dotknięcie takiego kompa i jednocześnie kaloryfera już powoduje nieprzyjemne "kopanie"

Heh, jak nie ma 3 lub 5 kabli z wlz, to zawsze przed różnicówka może zrobić rozdział PEN na PE i N. I mamy już w domu instalacje TN-C-S

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.