Skocz do zawartości
IGNORED

Audioquest Rocket 33 czy Kimber 4PR


kvazar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakładam ten temat bo o tym nowym w ofercie kabelku nic nie znalazłem na forum ani w necie. Jest to wyższy o oczko następca Type-4, tak mi przynajmniej powiedziano we wrocławskim Top HiFi na Kazimierza. To kabel bi-wire, ma 6 żył, 2 grubsze na bas, 4 chudsze na soprany. Na razie używam go jako single-wire, jestem jeszcze przed eksperymentami bi-wire. Rzecz w tym że nie mam możliwości posłuchania konkurencyjnego kabla, mianowicie interesującego mnie Kimber 4PR. Kabel ten zebrał tyle pochlebnych opinii i jest produkowany od tak dawna że sądzę że musi być dobry... Niestety nie mogę go posłuchać, więc wybór jest taki: AQ który jest niebo lepszy od mojego obecnego małoznanego Audiodietza, albo Kimber. Nie słuchałem innych kabli. Ewentualnie mogę potestować jeszcze Real Cable, jakiś posrebrzany. Kimber przez internet w cenie 30 zł/m, Audioquest w sklepie 40zł/m.

Nie mam szczególnych preferencji względem kabla, nie oczekuję temperowania ani uwypuklania jakiegoś pasma, ma być to co na płycie. Obecnie AQ dał ogromną poprawę basu - duża kontrola, twardy, soprany - lepsze dużo, przedtem było mnóstwo brudu i sybilanatów. Poprawa sceny, lepsza dynamika.

Czy Kimbera można polecić w ciemno? A może coś innego w cenie do 40 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem dłużej tych Rocketów Audioquesta i powiem że świetnie wypada na nich rockowy repertuar. Pierwsze płyty Pearl Jamu nie są męczące, choć jest tam mocna kakofonia. W ostatniej płycie Rage Against The Machine jest puls i rytm, jest ostrość gitar, a nie ma absolutnie żadnego hałasu czy niepoukładania, co było na poprzednich kablach. Świetnie wypada też Norah Jones, wysokie tony nie są tak świdrujące jak poprzednio, co wychodzi na plus. To wszystko jeszcze przy podłączeniu jako single-wire. Może wypowie się jakiś użytkownik Kimber 4PR i powie jakie są dla rockowego i hardrockowego repertuaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dobrze, szkoda że nikt się nie wypowiedział, ale umieszczę jeszcze tą opinię, może będzie przydatna dla kogoś kto będzie chciał się dowiedzieć czegoś o Audioquest Rocket 33. Otóż podłączyłem go w bi-wire, tak jak jest do tego przeznaczony. Ze strony audioquesta można pobrać obrazek który zamieszczam. Dwa czerwone na + basów, czarny na -, odpowiednio jeden czerwony na + sopranów etc. Poprawa w bi-wire jest, słuchając zremasterowanego Ten Peral Jamu słyszę że dźwięki gitar wychodzą ponad pół metra na zewnątrz poza linię kolumn, trochę bardziej niż przy single-wire. Bas trochę traci na bi-wire, jest go mniej (niedużo mniej), lepsze są za to wysokie. Bas kontrolowany twardy, uderzający szybko. Lepsza lokalizacja źródeł. Za kabel dałem 40zł/m, mając okazję kupić też Type-4 w cenie 28zł/m ale ponieważ nie miałem możliwości odsłuchu, wybrałem Rocketa. W przyszłości planuję porównać z Kimberem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy później...
  • 10 miesięcy później...
  • 3 tygodnie później...

Chciałbym odświeżyć wątek. Czytam niezbyt dobre opinie o Kimber Kable 4PR. No cóż w moim zestawieniu grają bardzo dobrze. Mam pytanie do osób posiadających te kable.

Do jednego wtyku we wzmaczniaczu lub kolumnie dochodzą 4 pojedyńcze przewody(skrętka), czy ktoś próbował przekształcić(rozdzielić) je do bi-ampingu, tak żeby były do dwa przewody na "górę" i dwa na "dół" w kolumnie.

Zastanawiam się nad takikm rozwiązaniem. Pytam, bo nie wiem czy warto modyfikować i psuć oryginalną konfekcje.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób tego, ja próbowałem, i nawet gdzieś tu pisałem. Odchudzi ci bas, straci na dynamice.

Zrobiłem 2/2 żyły na kanał. Niby można by pokusić się 3/1. nie warto psuć konfekcji. Wróciłem tego samego dnia do poprzedniego konfigu. U mnie tylko wywaliłem zworki i zastapiłem odcinkiem realcabla. Pod bas mam wpięte kimberki i jest super. Kable maja 12, jak nie więcej lat, tylko odciąłem końcówki i są wpięte bez bananów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Skoro tak piszesz nie bedę eksperymentował. Także mam wpięte te kable pod bas(w Rotel RA-971 +Kef Q1). Wg mnie fajnie grają, wcześnij miałem Monster Cabla Z1 - w tym zestawie,raczej mało audifilskim ale dało się odczuć, że kimbery dodały powietrza, dynamiki i przestrzeni do zestawu. Na "górę" mam wpięte IMG STAGE LINE SPC-525/SW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc później...

odświeżam

czy ktoś może jeszcze opisać charakter rocketa 33 w porównaniu do type4 i type8?

lub doświadczenia z kimber który warto kupić , może coś z xlo?

 

chce mieć szeroką i poukładaną scenę dźwięk oderwany od kolumn dużo detali ale góra nie natarczywa dynamika mile widziana i bass musi nisko schodzić i nie musi być maksymalnie konturowy ale urozmaicony, mam resona jest nie do końca jak chce, niski bass słaby wyższy faworyzowany ale bez dynamiki, średnica ok góra też , dźwięki odrywają się ale brakuje mi dynamiki i bardziej zdecydowanego basu jak w type8,

jest na tę chorobę jakieś lekarstwo? :)

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki mały sypialniany

arcam solo mini i uszatki s520

reson ogarnia mi górę i wokale niby są okey ale nie ma głębi jak na type8

i dynamiki i zejścia w basie, oczywiście różnice będą większe na podłogowych kolumnach

z niższym basem ale i tu jest różnica zauważalna,

szukam czegoś zbliżonego do type8 dynamiczny ale z zaokrągloną górą i nie eksponowanym górnym zakresem przełomu wysokich i średnicy, i dynamicznym basem zróżnicowanym do samego dołu

 

chodzi mi po głowie kimber 4pr ale są opinie że jest w niektórych systemach za ostry

audioauest type4 miałem i miałem type8 ale w innych systemach więc nie sprawdzałem w bieżącym ale pamiętam charakter i wolałbym coś w kierunku type8, miałem też tara labs rsc prime 500 ciut mniej muskulatury w basie jak w type8 ale średnica wychodziła na twarz bez głębi sceny podobnie jak w resonie,

 

czy rocket33 ma poukładaną scenę i dobrze odrywa się dźwięk od kolumn? czy faktycznie jest zawieszony w charakterze pomiędzy type4 i type8?

chciałbym poruszać się w okolicach 50pln za metr

a polski hotline red spiral ? nie jest za suchy i ostry?

 

pozdr

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

mikson, AQ bedrock, lub AQ midnight jest tym czego szukasz. Tu masz mój opis z innego wątku :

No to teraz będzie się działo :-), czyli jak testowałem ..... kable głośnikowe.

Sprzęt toważyszący:

1).Rotel RCD 961,RA 01,kolumny : B&W 705,ESA furioso,Dynaudio 52 (zamiennie)

2).Wadia 16, Krell KSA 250s, ESA furioso

3).amplituner Marantz, CD rotel rcd 961, dynaudio 52, B&W 705

Miałem wypożyczone różne kable z kilku źródeł : AQ midnight II, AQ bedrock, AQ TYP 6, Albedo blu, Tara labs , Bleck&white ls600, MIT terminator, NBS , Monster, zwykłe druty. Poza tym słuchałem w salonach Albedo air1, Albedo monolith, AQ granit, AQ cv 6 (na Rotelu 02 i B&W 705).

Ponieważ trudno szybko przepiąc kable, słuchałem dosyc długie odcinki. Jednak testy trwały w sumie ok 1,5 m-ca. Starałem się słuchac dynamicznych części utworów np.: Marcusa Millera "POWER",Patrycja Baber "Cafe blu" i inne, oraz spokojnych akustycznych nagrań w stylu Berneuther/Bayer "Brathers in Blues" ,Keith Jarret "The Coln concert". Poza tym wiele innych : muzyka poważna, A.M.J. "Bosa", Pat Metheny,samplery Naima itd.

W muzyce spokojnej skupiałem się na przestrzeni, scenie i wybrzmiewaniu instrumentów, oraz tz. przeszkadzajkach. W dynamicznej głównie na rozciągnięciu basu, jego szybkości, oddaniu dynamiki i potęgi brzmienia.

Generalnie powiem, podoba mi się brzmienie AQ, w zasadzie wszystkie mi się podobały w testowanych systemach (może poza cv 6, który jest jaśniejszy). Największe wspólne zalety to plastycznośc i świetny bas, oraz oddanie sceny. Oczywiście tańsze modele były słyszalnie gorsze, ale czy o tyle na ile wskazywała cena, sam nie wiem.

Pozostałe kable:

MIT, niestety bardzo drogi, w dodatku bardzo jasny,szybki z rozświetloną górą i szczupłym basem, niezłą przestrzenią, dobry do misiowatego systemu, jednak w moim za suchy.

Albedo blu, spokojny bez słyszalnego niższego basu niezła średnica, ogólnie poprawny.

Albedo air1 lepszy niż blu, zwłaszcza góra pasma bardziej rozdzielcza, bas b.dobry dopiero z monolitha, no może nieco za wolny.

Blek&white, bardzo fajny, z dobrym basem i średnicą,(więcej nie pamiętam)

Tara, ogólnie zawiodła, ale nie był to wysoki model (nie pamiętam jaki), słaby bas, i przestrzeń, sucha góra.

NBS drogi, dosyc dobry, szybki i punktowy, mniej wybrzmiewający, oszczędny na górze, ale z dobrą rozdzielczością i sceną.

Monster, obszerny i zamaszysty bas, słabo kontrolowany z ostrą średnicą i górą, scena poprawna.

Zwykły drut, ostry w całym paśmie ze szczupłym basem, beznadziejną sceną , przestrzeni brak. Dobry jedynie byc może do wyjątkowo miśkowatych systemów z brakiem wysokich.

-Dlaczego wybrałem AQ midnight II.

Ponieważ "grał" pełnym pasmem z dobrą kontrolą nieco ciepłą średnicą i rozdzielczą górą. Był niemal taki sam jak granit, nieco inny od bedrocka. Ten ostatni miał może minimalnie lepsze wysokie (bardziej rozświetlone), za to nieco szczuplejszy bas, poza tym bedrock wychodził drożej.

Pozdrawiam Robert

Ps, Można linczowac, byle z kulturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Na Audiogonie są b.czesto te kable w cenie ok 200$, a u nas ok. 500zł, może nawet taniej.

A ten to nawet 2w1 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miałbyś jeden i drugi ;-)

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy później...
  • Użytkownicy+

czy jest ktoś na forum kto mógłby porównać kimbera 4pr do resona lub aq type4?

tnx

 

I znowu ja :-)

Kimbera 4pr ma mój brat oraz kolega. Testowałem go z droższymi AQ (jak napisałem wyżej), oraz z AQ type 6. Dla mnie 4pr to słaby kabel (sorki bracie :), za to audioquesty głośnikowe które znam uważam za bardzo dobre (bez wyjątków) w swoich cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kimber 8LPC flat speaker cable

ktoś to widział?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

ok tnx

a na czym polega jego słabość?

kojarzysz typ6 czy dałbyś radę porównać te kable?

 

Nie będę wymyślał, za dużo czasu upłynęło od tego czasu. Jeśli będzie okazja to posłucham u brata kabel Kimbera i ew. porównam z AQ midnight-em. Co prawda ten AQ jest lepszy od type 4 i 6 , ale ma podobny charakter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...
  • Redaktorzy

Rocket 33 vs. Type 8 to stosunkowo mniej basu dla pierwszego. Kultura tu i tu wysoka, jednak Type 8 dal wiekszego kopniaka w rocku. Ale scena i znikanie kolumn nalezalo chyba do Rocket 33. Type 8 delikatnie im ustapil, ale moc niskich tonow nadrobil te niedostatki. Ja wybieram Type 8.

Blogi --> Blog Kangiego. Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.