Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  251 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aqs

(Konto usunięte)

Witam

Czy krell s300i i vienny beethoveny według znawców tematu ma szansę zgrać się?

 

Masz S300i czy Vienny, pytam bo KAV300i byłby lepszy do Beethovenów, mówię to nie dlatego że mam KAV300i na sprzedaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Mam vienny

 

Ja bym się nie pchał w Chińskiego Krella, KAV300i to mocarz z piękną barwą, S300i może mieć problemy z Viennami, poszukaj na forum, było o tym, można kupić KAV500i lub końcówkę mocy KAV250a, tylko to już większy pieniądz bo do KAV250a trzeba dobry preamp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ustawienia suwaków-nie wiem,można poszperać w sieci,zwłaszcza na stronach diy.

wszystkie Krelle mają tabliczki 240V/50Hz-mam na myśli urządzenia z europejskiej dystrybucji.

te od polskiego dystrybutora ,również.mam takie cd.

To już coś - niby znalazłem temat, w którym Elberoth pisze o ustawieniach suwaków w KRC-3 i KPS-20i na 120V, 240V i 220V (czyli stary standard napięcia w EU), napisałem też do Krella odnośnie serwisówki. Jednak dobrze wiedzieć z wiarygodnego źródła, że klocki z Polskiej dystrybucji mają na tabliczce 240V/50Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis Krella ci nie odpowie.

możesz zadzwonić do p.Kałuży-to najlepszy serwisant Krelli,czy zechce -nie mam pojęcia.

samodzielnie nie jest to bezpieczne.

Poczekamy - zobaczymy, ponoć wielu osobom odpowiedział. A co do Pana Kałuży, to kiedyś u niego byłem osobiście (przy okazji pooglądałem bebechy różnych zacnych klocków, ale nie Krella) - bardzo miły człowiek, ale na jego naprawie się nieco zawiodłem... o ile to w ogóle on ją przeprowadzał, a nie jego człowiek, który nie wywarł na mnie zbyt dobrego wrażenia. Zresztą klockowi nic nie dolega - chcę się tylko upewnić, czy pracuje na optymalnych parametrach. Wahania sieci i tak często sięgają 10V, ale po co ma być ustawiony na np. 240V, jak może być na 230V, prawda?

 

Nawiasem mówiąc, wtedy też sam zdobyłem serwisówkę przed naprawą i powiedział, że bardzo mu ułatwiła życie (stąd wniosek, że chyba jej nie posiadał).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zmierzyłem (1:00 w nocy) - jest 227V, co wynika zapewne z mniejszego obciążenia sieci elektroenergetycznej. Tak czy inaczej, nawet jeśli w moim modelu dostępne są tylko opcje 220V lub 240V (brak opcji 230V), to napięcie zasilania mam bliższe 220V niż 240V... W wypadku ustawiania 240V układy wewnętrzne otrzymują za niskie napięcie, co może wpływać na brzmienie - przy 210V w gniazdku mamy 87,5% napięcia znamionowego na uzwojeniach wtórnych transformatora, a przy ustawieniu 220V byśmy mieli ok. 95,5%... W nocy słucham raczej rzadko z wiadomych przyczyn, ale przy ustawieniu 240V i 227V w gniazdku wychodzi 94,5% na uzwojeniach wtórnych, czyli i tak mniej, zaś przy ustawieniu 220V to 103% (znów bliżej znamionowego).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy krell s300i i vienny beethoveny według znawców tematu ma szansę zgrać się?

 

Ten wzmacniacz to wydmuszka ,niewiele potrafi napędzić. Brzmienie jego wątpliwe. Jako takie rezultaty otrzymywałem z zewnętrznym przedwzmacniaczem.

 

Natomiast stary KAV300i wysteruje te Vienny bez problemu ,poluzowany bas Vienny będzie lepiej trzymany w ryzach ,żwawość tego wzmacniacza też będzie in plus dla połączenia Bethoven + KAV300i . Nie bójcie się kupić tego wzmacniacza ,jest prosty w budowie ,ale nie prostacki ,nasz serwisant serwisował i serwisuje ich sporo .Jak jest nie ''grzebany'' to tu się nie ma co zepsuć ,jak jest ''grzebany'' to żaden problem przywrócić go do życia na oryginalnych częściach . A zaletą tego płaskiego naleśnika (KAV300i) jest fakt że gra i lubi trudniejsze kolumny lub poluzowane obszerne dołem (głośniki Seas XP Vienny) .

 

Całość gra nieźle.

 

Jak ktoś ma na wydanie więcej pieniążków to fajna końcówka do bardzo dobrych ale trudniejszych kolumn to FPB 400 cx + dedykowany preamp KCT.

 

Jeden z najlepszych zestawów tranzystorowych do trudnych zadań w dodatku z barwą średnicy.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krell wrócił do rodziny D'Agostino. Jego nową szefową jest była żona założyciela Rondi D'Agostino. Może starsza pani zrobi coś z Krellem bo jego obecna oferta prezentuje się żałośnie. Najpierw należąłoby zmienić wzornictwo, które przeraża i usunąć wiatraczki ze wzmaków.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie układy mają 10% tolerancję,więc to chyba nie ma większego znaczenia.

Idąc tym tokiem rozumowania 240V - 24V (10%) = 216V, a jak mówiłem u mnie potrafi spaść poniżej 210V, więc poza zakresem tolerancji.

Przy 230V - 23V = 207V, a przy 220V - 22V = 198V...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krell wrócił do rodziny D'Agostino. Jego nową szefową jest była żona założyciela Rondi D'Agostino. Może starsza pani zrobi coś z Krellem bo jego obecna oferta prezentuje się żałośnie. Najpierw należąłoby zmienić wzornictwo, które przeraża i usunąć wiatraczki ze wzmaków.

 

Miałem przebłyski na Vanguarda gdzieś tu i tam, podobno mało co go przebija w kategoriach bezwzględnych, ale wygląda to jak sprzęt z targu, a jak się płaci fortunę, to ma wyglądać, również. Nie wiem jak to gra, i nie chce wiedzieć, bo wygląda tak brzydko że byłoby mi wstyd to w mieszkaniu postawić.

 

A jak to jest z tym s300i. Nie jest to tak, że po prostu zmieniono szkołę brzmienia, i tym którym poprzedni Krell dawał pięscią w twarz i im się podobało, a teraz już tak nie jest, to jadą po nim bezpretensjonalnie? Jedna z najbardziej osłuchanych osób na tym forum, i w tym kraju, nie uważa żeby to był zły wzmacniacz, wręcz przeciwnie. Na zachodzie też uczucia mieszane. CZy że coś jest inne, to znaczy że gorsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie, dostawca energii elektrycznej też ma prawo do dopuszczalnej odchyłki +/-10%, a raczej poniżej 207V jeszcze nie odnotowałem. Poza tym wynika to raczej ze stanu instalacji w budynku, a więc to prędzej właściciela budynku (na szczęście nim nie jestem) by ukarali, niż wypłacili mi odszkodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie, dostawca energii elektrycznej też ma prawo do dopuszczalnej odchyłki +/-10%, a raczej poniżej 207V jeszcze nie odnotowałem. Poza tym wynika to raczej ze stanu instalacji w budynku, a więc to prędzej właściciela budynku (na szczęście nim nie jestem) by ukarali, niż wypłacili mi odszkodowanie.

 

A masz świadectwo legalizacji sprzętu, którym robiłeś pomiary? To będzie pierwsze pytanie od energetyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przebłyski na Vanguarda gdzieś tu i tam, podobno mało co go przebija w kategoriach bezwzględnych, ale wygląda to jak sprzęt z targu, a jak się płaci fortunę, to ma wyglądać, również. Nie wiem jak to gra, i nie chce wiedzieć, bo wygląda tak brzydko że byłoby mi wstyd to w mieszkaniu postawić.

 

A jak to jest z tym s300i. Nie jest to tak, że po prostu zmieniono szkołę brzmienia, i tym którym poprzedni Krell dawał pięscią w twarz i im się podobało, a teraz już tak nie jest, to jadą po nim bezpretensjonalnie? Jedna z najbardziej osłuchanych osób na tym forum, i w tym kraju, nie uważa żeby to był zły wzmacniacz, wręcz przeciwnie. Na zachodzie też uczucia mieszane. CZy że coś jest inne, to znaczy że gorsze?

 

Słuchałem tego S300i i mi się nie podobał. Ocieplili brzmienie i wyszedł jakiś taki nijaki. Krell to dla mnie energia, kontrola i dynamika. Sami sprzedawcy stwierdzili, że to nie jest Krell jak dawniej. Zresztą można kupić i posłuchać w domu, dużo jest tego na rynku wtórnym w Europie i w cenach dość niskich. Wolę brzmienie i jakość wykonania 400xi. Moim zdaniem pod względem wizualnym i jakościowym oraz cenowym to jest optymalne dzieło Krella w zakresie integr do 5000 PLN s/h

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz świadectwo legalizacji sprzętu, którym robiłeś pomiary? To będzie pierwsze pytanie od energetyków.

Tak się składa, że na sprzęt, którym robiłem pomiary nie mam ważnego świadectwa wzorcowania (tak się to teraz nazywa), ale zawsze mógłbym zrobić to miernikiem służbowym, który ma takowe... i uprzedzając dalszą dyskusję, mam też uprawnienia SEP E + D, czyli jestem uprawniony do wykonywania i robienia protokołów z takich pomiarów - jestem z zawodu elektrotechnikiem urządzeń zasilania awaryjnego.

 

A idąc dalej tym tokiem rozumowania, mogę sam sobie wystawić takie świadectwo dla miernika UMK na podstawie pomiarów porównawczych z miernikiem posiadającym ważne świadectwo wzorcowania wystawione przez niezależny instytut metrologiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś z was Vanguarda może? Zachód pisze że jedyne co jest na świecie lepsze od tej integry to drogie systemy dzielone, a chciałbym posłuchać opinii kogoś z kraju. Szczególnie interesuje mnie porównanie do KAV300i, bo tego troche znam akurat, jeśli ktoś coś wie, to będę wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

 

 

Masz S300i czy Vienny, pytam bo KAV300i byłby lepszy do Beethovenów, mówię to nie dlatego że mam KAV300i na sprzedaż :)

Zdecydowanie masz racje.

 

 

 

Miałem przebłyski na Vanguarda gdzieś tu i tam, podobno mało co go przebija w kategoriach bezwzględnych, ale wygląda to jak sprzęt z targu, a jak się płaci fortunę, to ma wyglądać, również. Nie wiem jak to gra, i nie chce wiedzieć, bo wygląda tak brzydko że byłoby mi wstyd to w mieszkaniu postawić.

 

A jak to jest z tym s300i. Nie jest to tak, że po prostu zmieniono szkołę brzmienia, i tym którym poprzedni Krell dawał pięscią w twarz i im się podobało, a teraz już tak nie jest, to jadą po nim bezpretensjonalnie? Jedna z najbardziej osłuchanych osób na tym forum, i w tym kraju, nie uważa żeby to był zły wzmacniacz, wręcz przeciwnie. Na zachodzie też uczucia mieszane. CZy że coś jest inne, to znaczy że gorsze?

S300i to dobry wzmacniacz ale do poziomu 300i a tym bardziej 400xi nie dorósł. Wzornictwo kontrowersyjne ale na ten temat kazdy ma swoje zdanie wiec....

Stara 300 jest po prostu duzo lepsza a 400 bije S300 na leb na szyje ale to nie swiadczy ze to zly wzmak. W mojej ocenie dobry sredni poziom w swoim przedziale cenowym. Szalu nie ma ale wstydu tez nie przynosi.

 

 

 

Słuchałem tego S300i i mi się nie podobał. Ocieplili brzmienie i wyszedł jakiś taki nijaki. Krell to dla mnie energia, kontrola i dynamika. Sami sprzedawcy stwierdzili, że to nie jest Krell jak dawniej. Zresztą można kupić i posłuchać w domu, dużo jest tego na rynku wtórnym w Europie i w cenach dość niskich. Wolę brzmienie i jakość wykonania 400xi. Moim zdaniem pod względem wizualnym i jakościowym oraz cenowym to jest optymalne dzieło Krella w zakresie integr do 5000 PLN s/h

Zgadza sie . Swiadcza o tym rowniez ceny i zainteresowanie uzywanymi. Swojego bez problemu sprzedalem za 6 tys zl a w Niemczech ceny dochodza juz do 2000 €. Jesli ktos ma ograniczony budzet to wybor 400xi jest strzalem w 10 o ile stac go jeszcze na zbudowanie systemu wokol niej bo to wzmacniacz pod tym wzgledem wymagajacy . W odpowiedniej konfiguracji zawstydzi wiekszosc urzadzen do 20 tys zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.