Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze ustroje (systemy, sprzęt audio).


Vinyl_pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widać z Twojego wpisu, że "gul Ci skoczył" i lubisz "parówy", ale to forum nie rozwiąże Twojej frustracji i problemów z seksualnością, tylko wizyta u specjalisty.

Edytowane przez DanielKawka
Brak wyrazu w zdaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, irimi napisał:

Koleś wstawia foty pomieszczenia i systemu, o którym 95% ludzi może pomarzyć, ale jesteśmy w Polsce, więc zrobimy gównoburzę i ocenimy jak brzmi na podstawie zdjęć

Niestety też tak odebrałem😕 Myślę, że nawet więcej niż 95%😉 Systemy często są niezłe, ale postawione w zwykłych pokojach bo tak wymusza sytuacja życiowa, a takich dedykowanych pokoi tylko pod audio z adaptacją akustyczną, to pewnie mniej niż 1% ma

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, tomek4 napisał:

No przepraszam, a w jakich pokojach mamy słychać muzyki?

W takich jakie mamy do dyspozycji. Ja tylko opisuję sytuację jaka jest u większości osób, a nikogo nie krytykuję, że to źle. Sam nie mam dedykowanego pokoju tylko pod audio, ale jak pojawi się taka możliwość to jak najbardziej pójdę w tym kierunku z wykonaniem odpowiedniej adaptacji akustycznej, której nie będzie ograniczało to, że ma też spełniać dodatkowo rolę salonu, jadalni czy sypialni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Może w okrągłych?

Optymalne

ulatwiaja zabudowe okraglych przetwornikow niskotonowych w suficie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, xajas napisał:


Optymalne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ulatwiaja zabudowe okraglych przetwornikow niskotonowych w suficie

IMG_0401.thumb.jpg.cc3023ca9e94b4451acd735d35082796.jpg

To żeby wierni po sumie szybciej wychodzili 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Prewwit napisał:

W takich jakie mamy do dyspozycji...

AMEN. Jak się nie ma co się lubi, to się robi wszystko by polubić to co się ma.
Trzy lata temu mogłem ustawić zestaw w korzystniejszym położeniu. Musiałem z niego zrezygnować i zrobiło się na prawdę ciasno. Wymusiło to pójście w kierunku monitorów bliskiego pola. Ograniczenia zmotywowały mnie do poszukiwań, w dużej mierze opartych na testach i recenzjach polskich i zagranicznych. Choć sprzęt musi zagrać TU w pokoju, to słuszna rada "pożycz i posłuchaj" nie zawsze jest do zrealizowania. Finalnie i tak zestaw musi zagrać to gdzie ma stać, bo recenzje to tylko wstępna weryfikacja. Koniec końców zbudowałem zestaw znacznie lepszy, muzykalniejszy, lepiej dopasowany do moich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 9.04.2022 o 18:02, Maarcin napisał:

Dzień Dobry Drogi @pantagruel , osobiście używam pod kablami zasilającymi jak i głośnikowymi ( widać to na jednym ze zdjęć , które "wstawiłem" ) , z moich doświadczeń wynika , iż kable zasilające , powinny być odseparowane od siebie i innych jakichkolwiek

"oparć" ( podłoga , ściana , etc. ) , dlatego jeden z kabli zasilających izoluję od ściany ...

... naturalnym korkiem ... pozyskanym z "vibornego ćrvnego vinka" 🙂  ... naprawdę działa 🙂 .

Drogi @pantagruel , odseparowuję także , kable głośnikowe , przy wyciach ze wzmacniacza ... mam dość grube kable , z podwójnym przebiegiem , zatem bez owej separacji , stykałyby się ze sobą ... to także działa 🙂 ... , ... , ... albo sobie wmawiam 😆.

Uprzejmie Cię Pozdrawiam - Marcin .

 

Zastosowałem się do Twoich rad i... chyba lepiej, ale nie mówmy o tym za głośno, bo nas napadną sanitariusze...

pod..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanitariusze (ktore lubia ladne podlogi) mowia, ze myjesz parkiet za mokro. Stad te ciemne szpary miedzy klepkami.

Teraz juz za pozno, by to naprawic, ale przy nastepnym trzeba uwazac.

PS.
To jest moj „lessons learned“
Mialem to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 12.04.2022 o 06:48, Rafał.M napisał:

Proszę bardzo.20220411_215915.thumb.jpg.06978624325e608b5b6edc3b57ea4620.jpg20220411_215627.thumb.jpg.ef0d351c65b943e19c2591a47914fff1.jpg20210930_182456.thumb.jpg.aadb2d2837dc24f1953b59c01d7fe65e.jpg

Rafal M., czy to aby nie Ty nie tak dawno i szeroko reklamowałeś wraz ze sławetnym Szymonem kolumny pewnej polskiej firmy, które jakoby miały gonić wszelki zagraniczny szajs? Zresztą podejrzenia były, że udziały w niej ma wspomniany Szymon? A tu Wilsony, hehe, biznes nie wypalił ?, pozdrawiam....

1 minutę temu, xajas napisał:

Sanitariusze (ktore lubia ladne podlogi) mowia, ze myjesz parkiet za mokro. Stad te ciemne szpary miedzy klepkami.

Teraz juz trudno to naprawic, ale przy nastepnym trzeba uwazac.

PS.
To jest moj „lessons learned“

Niepotrzebny sarkazm. To mieszkanie wynajmowane, w wiekowej willi, ale masz rację, parkiet do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pantagruel napisał:

Zastosowałem się do Twoich rad i... chyba lepiej, ale nie mówmy o tym za głośno, bo nas napadną sanitariusze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

🤣 ... zadbaj jeszcze - Drogi Olbrzymie - o to , aby kable się krzyżowały i były odseparowane od siebie .

Gratuluję zakupu i Serdecznie Pozdrawiam - Marcin .

PS. Sugerowałbym jeszcze platformę antywibracyjną pod listwę zasilającą .

Osobiście mam takową na bazie "Souncare Superspikes" i płyty z MDF - u . ... ale tego też nie mówmy zbyt głośno ...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet sciany mamy te same

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Niepotrzebny sarkazm. To mieszkanie wynajmowane, w wiekowej willi, ale masz rację, parkiet do wymiany...

To nie jest sarkazm, to jest zyczliwa szczera porada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, Maarcin napisał:

🤣 ... zadbaj jeszcze - Drogi Olbrzymie - o to , aby kable się krzyżowały i były odseparowane od siebie .

Gratuluję zakupu i Serdecznie Pozdrawiam - Marcin .

PS. Sugerowałbym jeszcze platformę antywibracyjną pod listwę zasilającą .

Osobiście mam takową na bazie "Souncare Superspikes" i płyty z MDF - u . ... ale tego też nie mówmy zbyt głośno ...

 

 

Próbowałem jakoś wymyślić, jak ułożyć kable, żeby nie krzyżowały się, ale nie wychodzi...( bo te głośnikowe nie krzyżują się - zdjęcia trochę przekłamują, idą równolegle).Rozmawiałem z producentem listwy i kabli. On twierdzi, że podkładki pod kable zasilające raczej nie sprawdzają się?... A podkładki pod listwę sprawdzę, dzięki.

3 minuty temu, xajas napisał:

Nawet sciany mamy te same emoji6.png

IMG_0420.jpg
To nie jest sarkazm, to jest zyczliwa szczera porada

Ok., nie ma sprawy. Ale jak napisałem, to nie moje mieszkanie, więc inwestowanie w podłogę trochę nie teges...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pantagruel napisał:

podkładki pod kable zasilające raczej nie sprawdzają się

Drogi @pantagruel ... najlepiej sprawdź "empirycznie"  🙂  , jestem przekonany , że możesz być mocno zaskoczony .

Ukłony Niskie - Marcin .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
9 minut temu, Maarcin napisał:

Drogi @pantagruel ... najlepiej sprawdź "empirycznie"  🙂  , jestem przekonany , że możesz być mocno zaskoczony .

Ukłony Niskie - Marcin .

 

Cholercia, nie ma wyboru...A już ucieszyłem się z porady producenta, ech... Trzeba działać. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pantagruel napisał:

Zastosowałem się do Twoich rad i... chyba lepiej, ale nie mówmy o tym za głośno, bo nas napadną sanitariusze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A te podstawki to diy czy kupne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie są takie drogie, 300 zł za 6 sztuk. Ale u mnie działają, co by ktokolwiek nie powiedział. Poza tym, względy estetyczne też są ważne. Domówiłem już podstawki pod zasilające, ale innej, polskiej firmy z drzewa orzecha. Dam foto jak zastosuję i info o ewentualnym wpływie na dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
10 minut temu, rafal735r napisał:

Nie no okazja życia za kawałek drewienka za 1pln.

Nie ma się z czego śmiać. Jeśli masz dobre narzędzia, za które przecież trzeba zapłacić, dostęp do dowolnego drewna, umiejętności, to po porostu możesz sobie zrobić sam. Zlecenie byle stolarzowi nie byłoby na pewno tańsze, bo komu by się chciało zajmować takim zleceniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, pantagruel napisał:

bo komu by się chciało zajmować takim zleceniem?

dokładnie, choć nie wykluczam.

Był czas, ze szukałem stolarza na dużo większe roboty i wszystkie mnie zlały. A to ma serię mebli, a to kuchnię do zrobienia...

Taką drobnicą nikt nie chciał nawet palcem kiwnąć.

Godzinę temu, rafal735r napisał:

Nie no okazja życia za kawałek drewienka za 1pln.

pozornie

aby finalnie wykonać, estetycznie obrobić kawałek klocka, to samymi chęciami nie nada. Musisz mieć minimum narzędziowe/ parkowe, a one nawet z Casto, to rząd paru stówek do samej prostej, wstępnej obróbki, nie mówiąc o powłoce, podkładzie, lakierowaniu itp. 

Sam, na własne potrzeby mam minimum parkowe, aby coś wystrugać, ale to minimum, to rząd paru tysięcy i to tylko co widać na foto i to żaden hajend, bo ceny maszyn profesek do obróbki drewna, to grubo, nawet używki.

Do tego musisz mieć wyciąg, bo okurzysz całą dzielnicę i dziesiątki innych maszyn, narzędzi, papierów o różnych gradacjach...

Taki klocek trzeba na czym położyć, blat roboczy. Na kolanie będzie obrabiał? gwarantuję, ze wyjdzie łódka. Wiesz ile kosztuje lepszy stół stolarski 😉

Stąd cena wykonania zwykłego klocka za 1 zeta, wystruganego przez amatora, nie licząc roboczogodziny. Na działalności, to są inne koszty.

 

  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pantagruel napisał:

Nie są takie drogie, 300 zł za 6 sztuk. Ale u mnie działają, co by ktokolwiek nie powiedział. Poza tym, względy estetyczne też są ważne. Domówiłem już podstawki pod zasilające, ale innej, polskiej firmy z drzewa orzecha. Dam foto jak zastosuję i info o ewentualnym wpływie na dźwięk.

Miałem sobie samodzielnie coś takiego zrobić, ale skoro to tylko 300pln za 6 szt to szkoda mojego czasu. Syfu bym tylko narobił, a efekt finalny byłby zapewne nie tak estetyczny. Nawet jeśli dźwiękowo nic nie poprawi to fajnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pantagruel napisał:

Nie ma się z czego śmiać. Jeśli masz dobre narzędzia, za które przecież trzeba zapłacić, dostęp do dowolnego drewna, umiejętności, to po porostu możesz sobie zrobić sam. 

Rzeczywiście skomplikowane to 😄

A tak nawiasem to te podstawki nie muszą być z jakiegoś specjalnego drewna? 😁

4 godziny temu, piano napisał:

dokładnie, choć nie wykluczam.

Był czas, ze szukałem stolarza na dużo większe roboty i wszystkie mnie zlały. A to ma serię mebli, a to kuchnię do zrobienia...

Taką drobnicą nikt nie chciał nawet palcem kiwnąć.

pozornie

aby finalnie wykonać, estetycznie obrobić kawałek klocka, to samymi chęciami nie nada. Musisz mieć minimum narzędziowe/ parkowe, a one nawet z Casto, to rząd paru stówek do samej prostej, wstępnej obróbki, nie mówiąc o powłoce, podkładzie, lakierowaniu itp. 

Sam, na własne potrzeby mam minimum parkowe, aby coś wystrugać, ale to minimum, to rząd paru tysięcy i to tylko co widać na foto i to żaden hajend, bo ceny maszyn profesek do obróbki drewna, to grubo, nawet używki.

Do tego musisz mieć wyciąg, bo okurzysz całą dzielnicę i dziesiątki innych maszyn, narzędzi, papierów o różnych gradacjach...

Taki klocek trzeba na czym położyć, blat roboczy. Na kolanie będzie obrabiał? gwarantuję, ze wyjdzie łódka. Wiesz ile kosztuje lepszy stół stolarski 😉

Stąd cena wykonania zwykłego klocka za 1 zeta, wystruganego przez amatora, nie licząc roboczogodziny. Na działalności, to są inne koszty.

 

  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No tak zaraz porównamy kawałek drewienka o prostych kątach do lotu w kosmos. 

Wystarczy zwykły szescian z wyrzlobieniem na przewód, a lakierować i do tego na dowolny kolor to chyba nawet dziecko by umiało. 

Tylko ja pytam po co w ogóle? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafal735r napisał:

a lakierować i do tego na dowolny kolor to chyba nawet dziecko by umiało. 

wnioskuje, że nie miałeś z tym do czynienia, ale ok :-)

1 godzinę temu, rafal735r napisał:

Tylko ja pytam po co w ogóle?

lud ma różne potrzeby, nie wnikam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.