Skocz do zawartości
IGNORED

Szukam, potrzebuję, kupię...


kubedes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może komuś zalega gdzieś w szufladzie ze starych zakupów: 

MOSFET  2SK2955 / 2SJ554 lub 2SK1529 / 2SJ200

Potrzebuje min. 2 pary, te tranzystory były zamawiane kiedys na forum do klona HA-2013

No i może przy okazji: 2SC3423/2SA1360 , ale te można znaleźć w sklepach, pytanie co są warte ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, bc_leszcz napisał:

Może komuś zalega gdzieś w szufladzie ze starych zakupów: 

MOSFET  2SK2955 / 2SJ554 lub 2SK1529 / 2SJ200

Potrzebuje min. 2 pary, te tranzystory były zamawiane kiedys na forum do klona HA-2013

No i może przy okazji: 2SC3423/2SA1360 , ale te można znaleźć w sklepach, pytanie co są warte ...

ostatnio hitachi były w Humie i wyglądały na oryginały 

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.05.2021 o 08:11, artw napisał:

ostatnio hitachi były w Humie i wyglądały na oryginały 

No nie wiem ja już mam dość zakupów w tym sklepie. Nazwy producentów w cudzysłowiu i nie tylko  już były podejrzane a produkty jakby to napisać nie cechowały się niezawodnością. Ale nie chciało mi się bujać z reklamacjami. W każdym razie stos krzemu który odszedł w niebyt znacznie wzrósł dzięki wynalazkom z ww sklepu...

Republika ziemniaczano buraczana pod przywództwem  podwykonawcy idei Haushoffera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, jaeger napisał:

No nie wiem ja już mam dość zakupów w tym sklepie. Nazwy producentów w cudzysłowiu i nie tylko  już były podejrzane a produkty jakby to napisać nie cechowały się niezawodnością. Ale nie chciało mi się bujać z reklamacjami. W każdym razie stos krzemu który odszedł w niebyt znacznie wzrósł dzięki wynalazkom z ww sklepu...

ja kupiłem i porównywałem z oryginałami z zamówienia zbiorowego HA z Japonii .Wyglądają jak oryginały ,zachowują się w układzie wzmacniacza słuchawkowego jak oryginały , trzymają punkty pracy jak oryginały i grają jak oryginały.Podróbek tych tranzystorów też przerzuciłem tony i wiem jak wyglądają i jak się zachowują w układzie .I wcale nie "odchodzą w niebyt"

co do Huma : zawsze pytam czy kupowane tranzystory to oryginały.Jeśli to podróby to zawsze jest odpowiedź wykrętna, jeśli oryginały to jest potwierdzenie.

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, misterrm napisał:

Witajcie Panowie,

 

Potrzebuję po dwie sztuki tranzystorów -  2SC4793 + 2SA1837

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.gavron04.diyaudio.pl układy audio 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, misterrm napisał:

Potrzebuję po dwie sztuki tranzystorów -  2SC4793 + 2SA1837

Kiedyś RetroAudio miał wyluty - zapytaj. Tam musisz się liczyć z ceną rynkowa, tanio nie będzie.

One od dawna nie są produkowane i jest masa podróbek dlatego parę mc temu pisałem o zamiennikach toschiby które są produkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Panjarek napisał:

uczciwą kwotę w sklepie stacjonarnym

uczciwa kwota obecnie to 50pln za sztukę w oryginale

kupiłem oryginalne toshiby 2SA1859/2SC4883 które są prawd kontynuacją 2SA1837 ale widzę, że aktualnie brak w digi jednego typu - trzeba napisać do nich kiedy będą

jakoś po wakacjach będę je montował do ugody

8 godzin temu, misterrm napisał:

Potrzebuję po dwie sztuki tranzystorów -  2SC4793 + 2SA1837

potrzeba 2 sztuki ale na kanał czyli w sumie 8 sztuk na stereo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zlinkowanym wątku pojawiła się propozycja  TTA006B. Nowa produkcja, łatwo dostępna.

Ja te tranzystory TTA/TTC z powodzeniem już wcześniej stosowałem, jako drivery oraz również końcowe w klonie Lehmana - bardzo dobry wybór, jednak pinout jest inny co może komplikować ich użycie ....

Na razie mało rozpowszechnione, a to naprawdę dobre tranzystory i nikomu póki co nie opłaca się ich fałszować, skoro nowa produkcja jest dostępna i wcale niedroga.

W humie są piękne fejki 2SA970 2SC2240 jak ktoś chce kupić gruz ... nawet nie trzymają stnadradu podróbek (ps. bo większość podróbek jednak jakoś działa) 

Zakupiłem te Hitachi z humy i wyglądają dobrze, na próbę woziłem po 2szt kilku innych typów tranzystorów i wszystkie to podróbki , również te 2SC3423/2SA1360.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linku który zamieściłem jest konkretna informacja o tranzystorach. Post 29, 30. W mouser dopiero na wrzesień planują dostawę. Gdyby ktoś potrzebował to mogę odstąpić parę sztuk - mam zapas z mousera.

www.gavron04.diyaudio.pl układy audio 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.05.2021 o 11:38, bc_leszcz napisał:

Lepiej szukać tych niż 2SA/2SC

ja kupowałem je jakiś czas temu na alledrogo od Sebastian-1K, aż z ciekawości musze sprawdzić po wadze czy nie podróby. Część z nich juz od dłuższego czasu pracuje w iAMPie i problemów nie sprawia.

Ewentualnie tutaj 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Jakby ktoś potrzebowałem to jak wróce do Wrocławia to mógłbym je na miejscu obadać czy są prawilne.

Dodam, że u nich to na dwoje babka wróżyła - zdarzyło mi się tam kupić zarówno oryginały jak i (jak się potem okazało) ewidentne podróby także ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez BalROCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w

6 minut temu, Panjarek napisał:

Ile mają ważyć te 2SC4793  2SA1837? 

wedle karty katalogowej ~1,7g

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Swoją drogą jak juz o podróbkach i jakiś legitnych źródłach oryginałów gadamy to przydałąby się jakaś ... baza danych co w czym siedzi (analogicznie jak jest np. z DACami) - byłby łatwiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez BalROCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.