Skocz do zawartości
IGNORED

STOLIKI AUDIO


zdezintegrowany_3PO

Rekomendowane odpowiedzi

 

tylko cena "sluszna" jest a audiofile placa.......

Mirek zastanawia mnie ta Twoja kolejna audiofilska napinka pod tytułem stolik.

Po co to wszystko tak publicznie skoro i tak w Twoim przypadku na końcu pojawi się CENA :)

Ja tam bez napinki i bez rozgłosu na forumie zamówiłem u lokalnego stolarza pod wymiar i nie narzekam.

Zmienią się rozmiary sprzętu to wyląduje w piecu a ja zamówię nową.

Nie będę Tobie pisał jak u nas mówią na taką postawę bo nie mam powodów żeby Ciebie obrażać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odkopie gdzieś w przepastnych gigaczach fotek na zewnętrznym twardym dysku to wam pokaże fotki prototypów dla Rogoza jakie wykonywałem . Na przykład 3RP3/BBS oraz 6T2R1/BBS do TAD Reference One bodajże wprowadzone w 2013 spieszył się wtedy na AS , Rogoz robił/robi w moim starym zakładzie . Ostatnio wpadłem na pomysł Aby go przeciągnąć do tego zakładu w którym robię teraz :PP . Co do opisów na stronie Rogoz ... Nie wypowiadam się ale wiem co produkowałem .

A tu moje wypociny , jakieś tam wygrzebane ramki w magazynie i blaty Merbau pryśnięte dwa razy nawierzchnią matową "30"

f03k82.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merbau pryśnięte dwa razy nawierzchnią matową "30"

 

Blaty świecą się jak psu jajka, w takim razie jak u Ciebie wygląda wysoki połysk ;)

 

Te frezy wielowczopowe to mógłbyś sobie na froncie darować.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mirek zastanawia mnie ta Twoja kolejna audiofilska napinka pod tytułem stolik.

Po co to wszystko tak publicznie skoro i tak w Twoim przypadku na końcu pojawi się CENA :)

Ja tam bez napinki i bez rozgłosu na forumie zamówiłem u lokalnego stolarza pod wymiar i nie narzekam.

Zmienią się rozmiary sprzętu to wyląduje w piecu a ja zamówię nową.

Nie będę Tobie pisał jak u nas mówią na taką postawę bo nie mam powodów żeby Ciebie obrażać :)

To dopiero jaja,pacjet zamawia,potem pali kiedy chce,bo ma taki kaprys,ten twoj stolik to z klockow lego jest? i ty mowisz o napinaniu sie,jestes najlepszym tego przykladem.Czyli wszyscy piszacy na forach to sami napinacze....jakas patologia,chyba nie powinienes zagladac tutaj.Cena czy jest istotna? a kiedy nie jest? Akurat mam kolegow milionerow i oni to dopiero sa spieci jak maja wydac pieniadze ,dlaczego? Bo maja pare firm,domow,samochodow i kochanek,twierdza ze to wszystko musza utrzymac i dlatego licza kazdy grosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To dopiero jaja,pacjet zamawia,potem pali kiedy chce,bo ma taki kaprys,ten twoj stolik to z klockow lego jest? i ty mowisz o napinaniu sie,jestes najlepszym tego przykladem.Czyli wszyscy piszacy na forach to sami napinacze....jakas patologia,chyba nie powinienes zagladac tutaj.Cena czy jest istotna? a kiedy nie jest? Akurat mam kolegow milionerow i oni to dopiero sa spieci jak maja wydac pieniadze ,dlaczego? Bo maja pare firm,domow,samochodow i kochanek,twierdza ze to wszystko musza utrzymac i dlatego licza kazdy grosz.

Alejaja, alejaja każdy by chciał mieć miliony i ... kanapę :)

I jeszcze dobrze mieć piec !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie obliczenia? No proszę Was! To takie robienie ludziom wody z mózgu jak w tym przypadku: "Rama składa się z grubościennych nóg wykonanych ze stali węglowej S235JR (stosowanej do konstrukcji nośnych poddawanych dużym obciążeniom dynamicznym - np. w dźwigach) oraz łączących je poprzeczek ze stali stopowej o podwyższonej wytrzymałości S355". Stal jak stal, podstawowy gatunek, koniec w tym temacie. Zapewniam Was, że całość można by zrobić z jednego gatunku stali, nie ma sensu pakować S355. Naprawdę nie bójcie się robić takich stolików, tym bardziej, że stal na taki stolik nie przekroczy 100 zł (profil 40x40x3 - cena 75 zł / 6 mb, profil 40x20x3, bo pewnie taki jest pod półkami podobnie, łącznie mamy tu 6,2 m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Jakie obliczenia? No proszę Was! To takie robienie ludziom wody z mózgu jak w tym przypadku: "Rama składa się z grubościennych nóg wykonanych ze stali węglowej S235JR (stosowanej do konstrukcji nośnych poddawanych dużym obciążeniom dynamicznym - np. w dźwigach) oraz łączących je poprzeczek ze stali stopowej o podwyższonej wytrzymałości S355". Stal jak stal, podstawowy gatunek, koniec w tym temacie. Zapewniam Was, że całość można by zrobić z jednego gatunku stali, nie ma sensu pakować S355.

 

S355 ;D LOL my tej klasy stali w konstrukcjach ścian głębokich na 30m studni, które są potężnie obciążane przez grunt i masę własną. A tu do stolika taka klasa. Co do obliczen ;D Takie cos jak drania to bez zaawansowanej analizy elementów skończonych w 3d to można pomarzyć ze cos się przeanalizuje. Te obliczenia to rozumiem ze chodzi o ugięcie stolika, i wytrzymałość nóg czy połączeń/spawów. Bardziej rozgarnięty inżynier wyliczy to z paru wzorów w pól godziny ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S355 ;D LOL my tej klasy stali w konstrukcjach ścian głębokich na 30m studni, które są potężnie obciążane przez grunt i masę własną.

 

Napisać z czego robią to jedno, ale czy z tego to jest to kto to sprawdzi?

Znaczenia to nie ma żadnego dla konstrukcji takiego stolika. Ci co robią te stoliki patrzą tylko na to żeby surowa rura była wizualnie jak najlepszej jakości, bez wad i szwów. I żeby się dobrze spawała. Wszystko inne to wymyślone bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zajebistych własności pochłaniania drgań przez różne zawieszenia blatu od urządzeń mechanicznych, nie można pominąć innego źródła jakim jest fala akustyczna ze słuchanego sprzętu . Zastanawiał się ktoś co robi fala dzwiękowa oddziałująca na taki blat, bo im lepiej izoluje on urządzenia tym bardziej bezwładny jest i lepiej drży od fali dzwiękowej. Logicznie więc nie ma to sensu o ile cały stolik nie jest odizolowany od fali akustycznej np w jakimś innym wydzielonym pomieszczeniu.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się pecha to i fala akustyczna wzbudzi rezonansik . Każde "madium" fizyczne da się wzbudzić do rezonansu . Jedne muszą być pobudzane by go utrzymać na stałym poziomie bo wygasną inne przy tym samym działaniu mają tędencje do narastania . Przykład wzbudzanie szkła kryształowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zasugerować jaki stolik jest solidny.

W Polsce miałem dawno temu, na zamówienie u kamieniarza, kolumnę o wysokości 60cm, średnicy nie pamiętam już ale dosyć gruba, rzeźbiona po bokach na wzór rzymskiej. Górna część to płaska podstawa (płyta) z tego saego kamienia co tralka (kolumna).

Prezentowała się nie samowicie ze sprzętem stojącym na niej. Do tego można pomyśleć nad jakimiś podkładkami antywibracyjnymi. I to wszystko.

 

Wybór kamienia jest bardzo szeroki jak i również kolorystyka. Cena również, do uzgodnienia, można zrobić coś taniego lub skończyć na kilkunastu tysiącach zł.

 

Zapomniałem dodać jeszcze, że była do tego bardzo ciężka. Wnosiliśmy do domu tak jakbyśmy zapasy trenowali.

 

Efekt końcowy-coś pięknego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S355 ;D LOL my tej klasy stali w konstrukcjach ścian głębokich na 30m studni, które są potężnie obciążane przez grunt i masę własną. A tu do stolika taka klasa. Co do obliczen ;D Takie cos jak drania to bez zaawansowanej analizy elementów skończonych w 3d to można pomarzyć ze cos się przeanalizuje. Te obliczenia to rozumiem ze chodzi o ugięcie stolika, i wytrzymałość nóg czy połączeń/spawów. Bardziej rozgarnięty inżynier wyliczy to z paru wzorów w pól godziny ;D

 

No cóż zdziwił byś się w MES-ie są dokładne wyniki z tym co się dzieje później w technice w realu!! Tam gdzie ma być pęknięcie tam jest, tam gdzie jest za duża temperatura na mostku tranzystora tam jest. Trzeba wiedzieć-MIEĆ Niezbędne doświadczenie jakie wstawić dane wejściowe i w którym!!! miejscu ot choćby słynne meshowanie a raczej narzucana siatka na obiekt liczony :) Jak zacząłem mieć styczność z tego typu oprogramowaniem pod okiem instruktora to byłem np. mocno zdziwiony w którym miejscu uległo pęknięciu połączenie spawane, no po prostu byłem jak ten Twój inżynier liczący na piechotę siatkę węzłów i kratownice w szoku :)

 

Oczywiście do "głupiego" stolika można zrobić to jak wiele innych stolików które wykonuje się na co dzień dla zwykłych klientów.

 

No ale chcieli byśmy mieć ten High End, na płytach opartych przez płaskowniki na ceowniku po prostu tego nie widzę no kurna nie widzę !!!

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc później...

Wydaje się rozsądnie cena/jakość. Wykonawczo Rokosz nie ma polotu, nie mówiąc o wywindowanych cenach R.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

To zależy co lubisz, bo na stali i granicie Amplifon (i nie tylko on) zagra inaczej, a na drewnie jeszcze inaczej ... to wszystko zależy od preferencji. Napisz jaki masz stolik i czego Tobie brakuje w dźwięku, na obecnym ustawieniu, to może da się coś podpowiedzieć.

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to Panie Mario :) ... to jak kupisz profeskę ... to się będzie działo :) ... miałem przez wile lat granit + stal (Rogoz), była lepsza kontrola dźwięku, powietrze, niż sprzęt ustawiony na podłodze, czy "meblościance" ... natomiast brakowało odrobinę wypełnienia na średnicy. Drewno i platformy drewniane u mnie odrobinę ociepliły przekaz z Ampliego i jak na razie nie widzę potrzeby zmiany. Musisz niestety sam popróbować, kupić, może trzeba będzie sprzedać i kupić inny stolik. Trochę z tym zabawy jest.

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to Panie Mario :) ... to jak kupisz profeskę ... to się będzie działo :

To szczera prawda. Dopóki się nie spróbuje we własnym systemie, trudno uwierzyć jakie kolosalne zmiany na plus powodują dobre platformy antywibracyjne. Chciałoby się rzec, że dobra podstawa antywibracyjna jest podstawą dobrego dżwięku. )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Od wczoraj mam ten stolik. Sprzęt po prostu zaczął grać jeszcze lepiej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam ten stolik. Sprzęt po prostu zaczął grać jeszcze lepiej :)

... czy ja dobrze widzę, że to jest stolik SROKA? Jak tak, no to gratulację, bo to jest jedno z najlepszych rozwiązań technicznych jeżeli chodzi o stoliki. Kupiłeś z s/h czy bezpośrednio od Pana Sroki? Pytam bo jestem ciekaw czy Pan Sroka nadal zajmuje się produkcją tych stolików. Sam teraz słyszysz jak ważne jest "podparcie" dla naszego sprzętu ... Ty to sprawdziłeś doświadczalnie a nie na zasadzie bełkotu pseudo naukowego "Badaczy Pisma Świętego tz. Misjonarzy", którzy nie słyszą różnić i biją pianę nt. naukowego uzasadniania potrzeby stosowania takich rozwiązań. pozdrawiam

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy ja dobrze widzę, że to jest stolik SROKA? Jak tak, no to gratulację, bo to jest jedno z najlepszych rozwiązań technicznych jeżeli chodzi o stoliki. Kupiłeś z s/h czy bezpośrednio od Pana Sroki? Pytam bo jestem ciekaw czy Pan Sroka nadal zajmuje się produkcją tych stolików. Sam teraz słyszysz jak ważne jest "podparcie" dla naszego sprzętu ... Ty to sprawdziłeś doświadczalnie a nie na zasadzie bełkotu pseudo naukowego "Badaczy Pisma Świętego tz. Misjonarzy", którzy nie słyszą różnić i biją pianę nt. naukowego uzasadniania potrzeby stosowania takich rozwiązań. pozdrawiam

Dobrze widzisz :) Stolik jest oryginalny,sam go z Andrzejem składałem w czwartek. Jego dziełem jest stolik, płyty zamawiałem u kamieniarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzisz :) Stolik jest oryginalny,sam go z Andrzejem składałem w czwartek. Jego dziełem jest stolik, płyty zamawiałem u kamieniarza.

Jak swego czasu miałem stolik Rogoza, to też stelaż zamówiłem u producenta a granit bezpośrednio u kamieniarza ... zdecydowanie poprawiło to cenę gotowego stolika. Świetnie, że Pan Andrzej nadal robi te stoliki ... może kiedyś sprawię sobie dwa/trzy takie, ale chyba już bez półek z granitu, tylko np. z Lignofolu ... bardziej docieplona jest wtedy średnica.

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak swego czasu miałem stolik Rogoza, to też stelaż zamówiłem u producenta a granit bezpośrednio u kamieniarza ... zdecydowanie poprawiło to cenę gotowego stolika. Świetnie, że Pan Andrzej nadal robi te stoliki ... może kiedyś sprawię sobie dwa/trzy takie, ale chyba już bez półek z granitu, tylko np. z Lignofolu ... bardziej docieplona jest wtedy średnica.

Ja tym co mamy teraz w domu jestem zachwycony. Sprzęt gra o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tym co mamy teraz w domu jestem zachwycony. Sprzęt gra o niebo lepiej.

Nie dziwię się, bo zmiany nie są małe ... dopiero można to ocenić jak się sprzęt postawi na takim stoliku.

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.