Skocz do zawartości
IGNORED

jamo D590


mateuszek

Rekomendowane odpowiedzi

przeszukalem forum - uklony dla soso :)

nie wiele o tych kolumnach - nie wiele

jeden moj znajomy chce kupic kolumny - nadarza sie okazja sa te jamo - nowe ze sklepu cena - okolo 2700pln

brzmienie nawet mu sie podoba a do tego z czego sie przesiada - ferrari

jest jeszcze jednen wybor - B&W DM603 S3 - cena bardzo podobna - brzmienie inne ale ponoc mu sie podoba - wg mnie b&w sa duzo ostrzejsze i bardziej analityczne.

jamo sa z kolei duzo ladniejsze co powoduje ze lepsza polowa znajomego patrzy na nie przychylnejszym okiem

w polskich czasopismach wychwalane sa pod niebo b&w - powod wiadomy i pozostawie to bez smutnego komentarza

jamo prezentuja dosc stara konstrukcje ale zachwalana w skandynawskich mediach pod niebiosa

uslyszelismy tez od jednego uzytkownika jamo ze te model cakiem niezle sie sprawuje rowniez w nieduzych pomieszczeniach - ze wzgledu na na konstrukcje - bas od dolu...

reszta elektroniki kolegi to jakies stara yamaha - ma byc wymieniana w przyszlosci - na co nie wiem

pytanie - bo na ewentualne recenzje nie za bardzo licze - dotyczy bardziej ceny - czy za nie cale 3000 dostanie sie cos fajniejszego - zakladam nowe

rozwazane byly tez audiovectory mi3 - ale tylko dlatego ze z wystawy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamo naprawde potrafi zrobić dobrą kolumnę. Nie słuchałem jej, ale mam model 407a i w tej cenie do dziś miażdży wszystko. Aby kupić coś lepszego musiałbym wydać dzisiaj ok. 5.500 zł np. na Eposy M22, a te monitory jamo kosztowały 1.700 zł ! Moim zdaniem powyższa cena to okazja za takie kolumny. Może też być tak, że one nie oczarują od razu, bo nie są efekciarskie, ale z czasem pojawi się wielka radość, że tak dobrze się trafiło.

Ale najlepszym doradcą są własne uszy. Ważne żeby właścicielowi podobało się brzmienie, bo gusta są różne, a co za tym idzie także kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem identycznie wyglądających kolumn Jamo ale to było wiele lat temu i nazywały się wówczas inaczej. Pamiętam że górna ścianka była chyba ze szkła :). Napędzał je wzmacniacz Onkyo Integra - nie pamiętam symbolu. Pięknie wykonane i naprawdę ładnie grające - słuchaliśmy koncertu Dire Straits "On the Night". Płyta nagrana beznadziejnie a jednak był to bardzo miło spędzony wieczór.

Jeśli nowy model zachował właściwości starego to bardzo polecam!

Wewnątrz (o ile mnie pamięć nie myli) są ukryte 2 głośniki basowe pacujące w konfiguracji push-pull.

Warto je kupić skoro koncepcja przetrwała tyle lat i są wciąż w produkcji (nawet jeśłi po modyfikacjach) - o czymś to świadczy.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienione zostaly przetworniki - sa to vify z tego co pamietam i to nie jakos specjalne wypasione

poza tym nic - konstrukcja juz prawie 10 lat taka sama

ciekawi mnie temat bo w wielu - glownie skandynawskich mediach glosniki te mialy miano high-endowych

obecnie cena spada - pewnie jamo wprowadza nowy model obnizyli cene o okolo 40 procent...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy później...

Mam Jamo 7.6 (poprzednik D570 a następca 706 które miały po parze woferów wewnątrz na zasadzie filtra akustycznego) , te moje 7.6 są identyczne jak te D570 które chcesz zakupić , mają tylko inną palete dostępnych oklein na obudowie . Przetworniki są identyczne , zwrotnice również . Ale na temat .. na twoim miejscu bym sie nie zastanawiał , docenisz je już po wpięciu pod dobrą elektronikę , powalą cie na kolana juz w pierwszych sekundach , ta 17-stka dmuchająca w dół potrafi więcej niż sie można spodziewać i możesz być pewien że całość powali cie na kolana . wspomnisz moje słowa , wystarczy dobra elektronika i wszystko będzie cacy , one nie dają ci nic od siebie , jedyne wady które mozesz usłyszeć to wady płynące nie z nich ale z elektroniki z którą współpracują . U mnie pracują na wzmaku Denona PMA 860 (wcześniej PMA 560 którego ma teraz mój brachol) testowałem też na legendarnym PMA 920 u ojca w pokoju który ma Infinity Alpha 40 w którymi porównywałem. Kupuj je i nie zastanawiaj sie nawet chwili !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ty nie zajarzyłeś , gość pytał o porównanie D570 i Kef Q5 (o czym pewnie i tak nie wiesz nawet po przeczytaniu tematu) ale nigdzie nie mógł go znaleść więc napisałem po to żeby ktoś inny szukający takiego porównania nie musiał zakładać nowego tematu o tym samym . nara i nie udzielaj sie gdzie nie musisz bo piszesz nie na temat . :))))) szkoda na ciebie czasu .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.