Skocz do zawartości
IGNORED

Proszę o typ: gło�ny sprzęt za 2000 zł.


Tarik

Rekomendowane odpowiedzi

Kable nie mają dużego znaczenia, i nie musisz się o nie martwić. Jak elektronika będzie wysyłać dobry sygnał to nie będzie problemu. O to sie nie martw. Gdybyś chciał zyskać na jakości to wtedy można myśleć o drogich kablach. Ale jak masz kase to kupój jakieś super.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak- ja też lubie bardzo głośno słuchać muzyki (podobnie jak Ty) I postanowiłem dać Ci skromną ale mam nadzieję, że wyciągniesz z tego jakieś wnioski. Jeśli chcesz mieć głośno wybieraj kolumny z głośnikami tubowymi, bo tylko one są w stanie zagrać bardzo głośno. Jeżeli chcesz mocnego basu to wybieraj kolumny z głośnikami najlepiej 30 cm i aby było najlepiej po 2 na kolumne, to Ci fala dźwiękowa cegły ze ściany wydmucha. Może się już domyślasz jakie kolumny mam na myśli, jeśli nie to odpowiedź jest prosta- TONSIL ZEUS. Do tego kupujesz jakiegoś ROOTELA 2x120W i robisz taki odlot, że ludzi powybijasz w promieniu 300metrów(żarcik). Piszą Ci, że kolumny estradowe nie nadają się do małego pokoju- bzdura, kumnel miał pożyczone 2 estradówki TONSILA 150W na 30 cm głośnikach basowych i tubie Srednio-wysokotonowej i dawało tak popalić, że kaloryfer sie telepał, że ściane obijał, a wzmacniacz miał 2x50 W sin. Wiesz o ZEUSach wiem conieco i wiem jak to gra. Niech Ci nie proponują żadnego zestawu KODY, bo to nie zagra Ci tak dobrze jak ZEUS. A dodam, że ZEUSy dzwięk mają też w miare dobry i grają głośno. A wiesz może dla czego Ci je polecam- bo sam za ok. miesiąć zakupuje właśnie ZEUSy. Kup je, bo naprawdę będziesz zadowolony i nie sugeruj się opiniami audiofilów, bo dla nich liczy się jakość, a nie głośność, jak Ci już wspomniałem preferuje sprzęt naprawdę głośny, a takie są ZEUSy. Ja już się nie moge doczekać gdy postawie je w moim pokoiku :) Aha jeszcze jedno- wiesz są nie głupie z wyglądu, robią miłe wrażenie!!! Przeczytaj sobie jeszcze to, może Ci to poniekąd pomódz w wyborze ZEUSów. Serdecznie pozdrawiam Ciebie i wszystkich FORUMOWICZÓW!!!

 

 

"Tonsil Zeus": Hi-Fi i Muzyka 5/2003 strona 35

Zeusy gromowładne mają ciekawą historię. Powstały z myślą o rynku angielskim, myślę że jako produkt przeznaczony dla młodzieży. Jak sądzę, trafiający do wyobraźni i, co równie istotne, niedrogi. Z oficjalnych źródeł dowiedziałem się, ze na wyspach sprzedawały się bardzo dobrze. Pomysł skierowania ich na polski rynek jest dosyć świeży. Kolumny są dostępne w sklepach od niedawna. Zeusy są chyba największymi kolumnami, jakie można kupić w tej cenie. A propos - w tabelce podajemy l 590 zł. Dotyczy ona wykończenia folią imitującą drewno bukowe. Wersja czarna jest o 50 zł tańsza. Wystarczy rzut oka, by stwierdzić, ze kolumny pochodzą w prostej linii od głośników estradowych i takie robią już tylko nieliczni. Zeus wygląda trochę jak super Altus. Skrzynie są ogromne. 98x35x31 cm to monstrualne gabaryty, przypominające gdańskie szafy. Wleczenie ich na piętro (musiałem to zrobić sam) w jeszcze większych pudłach dało mi na tyle w kość, ze musiałem to później odleżeć. Niby "tylko" 28 kg sztuka, ale spróbujcie sami. Skrzynie zrobiono z płyty wiórowej. Wewnątrz znalazły się wzmocnienia - 2 poprzeczne plus listwy usztywniające w rogach. Całość wytłumiono płatami pianki. Wystarczy spojrzeć na głośniki, zęby sobie wyobrazić ich brzmienie, ale o tym dalej... Zeusy są układem 2-drożnym. Górę odtwarza potężna tuba. Nie mogło być inaczej, bo efektywność wynosi aż 96 dB. Teoretycznie głośniki powinna poruszyć słabowita lampa. Na to bym jednak nie liczył, bo membrany basowe to chyba dla niej zbyt duże wyzwanie. Tuba jest zrobiona z plastiku, ma metalową membranę i duży magnes. Bas reprodukują monstrualne głośniki z 27-cm papierowymi membranami na piankowych resorach. Stalowe kosze wieńczą ogromne magnesy, ważące chyba po 5 kg. Uff, ciężka artyleria. Układ wentyluje duży otwór bas-refleksu na przedniej ściance. Kolumny mają 2 pary złoconych gniazd. Zwrotnica wprowadziła mnie w osłupienie. Szczęka opadła mi do ziemi. Patrzyłem i nie wierzyłem. Znalazły się w niej: kondensator, cewka i... żarówka, przypominająca taką do reflektorów samochodowych. Zadzwoniłem do Tonsilu. Okazuje się, ze jest to rozwiązanie typowe dla głośników estradowych. Kolumny takie jak Zeus często służą do nagłaśniania imprez, lokali i większych prywatek. Wysoka moc ciągła, często na granicy przesterowania, podawana godzinami powodowała, ze klienci palili głośniki wysokotonowe. Żarówka pełni tutaj rolę układu zabezpieczającego. Jest ponoć najpewniejsza, działa szybko i skutecznie.

 

Brzmienie

 

Wiecie, co to jest dźwięk estradowy? Jeśli nie, koniecznie posłuchajcie Zeusów. Stanowią jego kwintesencję. Pierwsze, co zaobserwujecie, zanim zacznie grać muzyka, to cichy szum tuby wysokotonowej. Przysuńcie ucho i nie denerwujcie się. To efekt naturalny i wiele tub szumi. Ale nawet cicha muzyka maskuje ten mankament, który nikomu nie przeszkadza, jeśli kolumny stosuje się zgodnie z przeznaczeniem. Tonsil ma ogromne doświadczenie w konstruowaniu głośników tubowych. Może to zabrzmi niewiarygodnie, ale tuby z Zeusa obchodzą się delikatniej z wysokimi tonami niż kopułki z Exellence. Mimo typowego, lekko szumiącego charakteru chyba lepiej rozróżniają sygnały. Mają swój charakter - akcentują wyższe zakresy góry, ale wydaje się, że ten "piaskowy" nalot jest bardziej fizjologiczny niż ostre i gwałtowne cyknięcia. Średnie tony są nie gorsze niż w Excellence, lekko zabarwione górą i w niezbyt dużych pomieszczeniach mogą być mniej czytelne, ale uwierzcie mi - tego można słuchać bez problemu. Bas jest za to specyficzny. Sądzę, ze membrany wywołają u was oczekiwania dosyć sprecyzowane. Głębokość Rowu Mariańskiego i potęga Gwiazdy Śmierci. Nic z tego - założenia są konkretne - mają się sprawdzić przy bardzo, bardzo głośnym graniu. No i się sprawdzają na tyle, ze w małym mieszkaniu falą dźwiękową można przesuwać ściany. Ale bas nigdy nie schodzi tak głęboko, jak w domowych konstrukcjach i koncentruje się na wyższych zakresach. Uwaga! Zeusy to kolumny do konkretnego materiału muzycznego - dynamicznej rozrywki. W kameralistyce, nieskomplikowanych fakturach jazzowych i muzyce wokalnej - czyli tam, gdzie potrzebna jest subtelność, tuby zaczynają syczeć, narzucać swój charakter, a basowe membrany trochę dudnić.

 

Konkluzja

 

Na Zeusach słucha się głośno. Muzyki, w której dynamika jest najważniejsza. W kategoriach audiofilskich ocena nie może być wysoka. Bo to przecież i nie kolumny do kontemplacyjnego odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za ten szczegółowy opis, darextz!

Zgodnie z radami czytam jak najwięcej i niepokoi mnie w Zeusach:

1. pasmo - od 50 hz;

2. piankowe zawieszenie (co zauważyło wiele osób).

Cudów nie oczekuję za 2 tys. ze wzmacniaczem, ale jeśli istnieje coś lepszego za niewiele więcej, wtedy poczekam. To nie tak, że wybrzydzam i naprawdę bardzo DZIĘKUJĘ wszystkim osobom za ich rady. Zależy mi tylko na tym, by w chwili zakupu być pewnym, że za te pieniądze i w zgodzie z moimi oczekiwaniami, nie mogłem kupić nic lepszego. Jak każdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład kolumny:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) allegro.pl/show_item.php?item=53007783

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowokacja? Czemu służąca?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co o tym sądzicie (z nieaudiofilskiego spojrzenia)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarik

Widzę że na twój temat zaczeły się wypowiadać osoby, które mają większe pojęcie o dźwięku i elektronice. Wykożystaj to i może DIY !! ja też miłem problem z głośnikami ale chyba sie powoli wszystko układa i będe uszczęśliwiony. Przemyśl to. Myślaleś może nad nimi (DIY)?? Chyba da się coś takiego stworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urywa łeb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słuchasz muzyki bardzo głośno, podobnie jak ja to niski bas nie jest Ci potrzebny, bo i tak przy głośnym graniu go nie słychać, a w zeusach liczy sie dynamika i efektywność!!! głośniki estradowe nie mają dużego skoku membrany, więc nie martw sie o zawieszenia, bo ludzie mają na papierowych i są zadowoleni, a pianka nie jest aż taka dziadoska. Jak będziesz chciał to sobie zmienisz zawieszenia na gumowe. Pasmo od 50 Hz jest przy 96 dB, natomiast przy 40 Hz jest to jakieś 91dB, rozumiesz? Ja Cie do kupna Zeusów nie namawiam, ale daje skromną radę. Jak chcesz wzmacniacz to kupuj taki na jaki Cię stać. najlepiej coś z ROOTELa np. integre i sąsiadów wysiedlisz!!! POZDRAWIAM SERDECZNIE!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durango

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

LANUJE KUPIC TE SEME ESTRADOWKI JUZ OD PEWNEGO ZCASU I TEN WZMACNIACZYK :) CO O TYM SADZICIE???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000zl ? i ma byc glosno ...

:) estradowki Reloop RSP-15 - jakies 700zl + koncowka mocy sharp SX-8800 ew. SHARP 7700 w cenie jakies 350/250zl (na allegro) do tego mixer Behringer 4 kanaly chyba bedzie ok cena ok. 350zl i na koniec CD np. marantz CD-80 powinno Ci wystarczyc na wszystko i jeszcze na flaszke zeby ulagodzic sasiadow :)

pozdrawiam

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kolumny dla konesera ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ps. ja tam wolę słuchać cicho.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.