Skocz do zawartości
IGNORED

Proszę o typ: gło�ny sprzęt za 2000 zł.


Tarik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

Ile ma kosztować. W czym (w jakim pokoju) ma grać? W jekim sensie będzie podpięte pod komputer, ma grać z głośnikami komputerowymi? O jaki w ogóle sprzęt chodzi? I co to znaczy że jakość nie jest istotna, jeśli tak, to nie masz czego tu szukać, my się zasadniczo interesujemy właśnie jakością. A więc co to w końcu ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam altusy 200!!! zostanie ci jeszcze na broo. do tego możesz kupić Technics SA-EH500. Robiłem eksperyment z kumplem mój ampli.(2x50 przy 6 ohm) i jego altusy. To co wydobywało sie z głośników zaskoczyło wszystkich. Gigantyczny bas który poruszał ścianami. W ciągu paru sekund sąsiad zleciał z góry- walił po drzwiach i krzyczał że szyby powybija. Wszystkie drzwi w mieszkaniu od pokoji tak sie trzęsły jakby miały zaraz popękać. Bas słychać było bardzo dobrze, reszta też nie najgorsza. Polecam!!! jak kumpel się zgodzi to zapraszam na pdsłuch.

 

acha jak podepniesz to pod kompa to będzie jeszcze lepiej, my puszczaliśmy z CD.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>o jak największej mocy

>odczuwalnej niskich tonów.

 

chcesz tym denerwowac wspolokatorow, psuc sobie sluch czy moze masz problem z mrowkami (tudziez chcesz wyploszyc inne insekty) ? ;)

 

jezeli nie zalezy na jakosci to dowolna karta dzwiekowa, moze byc nawet zinegrowana a do tego za niecale 800 pln nowy zestaw 5.1 logitecha z-5300. Jego sub generuje ultra przepotezny BAS przewracacy kieliszki w kredesie ;) ale jego jakosc jest slaba (ale i tak lepiej niz altus).

 

BARDZO odradzam zakup takiego basowo-szajsowatego zestawu. Jezeli masz do dyspozycji 2000 pln to za 300 pln kup jaks zewnetrzna karte dzwiekowa na USB (100x lepsza niz dowolny creative/zintegrowana)

np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a za 1700 polecam monitory studyjne np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

taki zestaw oferuje nieporownywalnie lepsza jakosc dzwike od altus+technics a za jakis czas dozbierasz i kupisz sobie aktynego suba za ok 1600 pln i bedzie calkiem akceptowalny sprzet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak napisałem w temacie: 2000 zł.

2. W małym, ale naprawdę załeży mi zwłaszcza na jak najgłoniejszym zestawie: wzmacniacz + głoniki lub wzmacniacz + głoniki + subwoofer aktywny lub głoniki aktywne, albo głoniki aktywne + takiż subwoofer, czy nawet 1 głonik pełnozakresowy aktywny i kino domowe też. Byle GŁONE, bo tak lubię.

3. Nie, nie z głonikami kompyterowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być GŁOŚNO to :

1. kolumny o jak największej skuteczności np. ZEUS tonsil

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2. wzmak o dobrym kopie np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) itd znajdziesz podobnych roje na allegro

Pozd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nie jest to super sprzęt ale kosztował by dużo mniej niż 2000 zł , a efekt jest zadziwiający. Wiem że Technicsy nie cieszą się dobrą opinią i altusy też, ale było wyraźnie napisane -- Szukam zestawu ( nie ważne czy nowy, aktywny czy pasywny ) o jak największej mocy odczuwalnej niskich tonów--

jeżeli nie altusy to może zeus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liamk bardzo Cię proszę nie mów że "pierdziawki" komputerowe są dobre !? , mój kolega ma flagowy zestaw

» Logitech Z-5500 THX i nadal są to tylko głośniki do kompa .

Ja też zrobiłem taki błąd jak Ty i dałem się namówić na Cerative Giga Works 7.1 i nie dość że głał żałośnie to się jeszcze zepsół , oddałem to szybko do sklepu !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>No nie, ten Logitech jakoś do mnie nie przemawia... Czy to możliwe by był lepszy niż Altus?

 

raczej wypadalo by napisac: "czy to mozliwe zeby byl gorszy niz altus ?" ;)

 

mam ten zestaw i mam tez altusy 300 - logitech ma zdecydowanie potezniejszy bas i ma srodek ktorego altusom brakuje. Z tych 2 lepiej logitecha ale ZDECYDOWANIE lepiej kupic monitory studyjne - basu bedzie "malo" tzn. bedzie go tyle ile potrzeba ale jego jaksoc bedzie dobra. Po dokupieniu suba uzupelnisz pasmo o zakres 25-50 Hz i naprawde bedzie bez porownania w stosunku do altusow+technics.

Jak jeszce potem dokupisz dobra dzwiekowke np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to bedziesz miec narpawde niezly zestaw o studyjnej jakosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ja też zrobiłem taki błąd jak Ty i dałem się namówić na

> Cerative Giga Works 7.1 i nie dość że głał żałośnie

> to się jeszcze zepsół , oddałem to szybko do sklepu !!!

 

ja nie mowie ze sa to dobre glosniki !!!!

to jest SZAJS ale lepszy niz altus+technics.

A firmy creative to wolge nie uznaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Alez tu sie mozna bzdur naczytac o Altusach Technicsach itp:(:(:( Drogi kolego Durango Pioneer A 676 ktorego polecasz na allegro nie jest wzmakiem z wykopem do glosnej muzyki z bylejakiego zrodla jakim jest i zawsze bedzie domowy komp. Stara seria Reference o ktorej jak widze nie masz zielonego pojecia po 1 kosztowala majatek sprzedawca chyba nie wie co ma a po 2 wykonana byla tak ze wiele wspolczesnych gniotow moze jedynie pozazdroscic. Brzmieniowo to plastyczny miekki detaliczny dzwiek i duza wydajnosc pradowa. Ale nie wykop i nie estradowka.

Na koniec dygresja: pozalowania godnym jest fakt przemadrzania sie kolegow z bardzo malym stazem forumowym i w bardzo mlodym wieku ktorym wydaje sie ze Altusy plus Technics to brzmieniowy high-end. Kazdy z nas przerabial ten etap ale mniej wiecej 15-20 lat temu. Wiekszosc forumowiczow dzis wie ze sa inne lepsze klocki a sam Altus to licencja Pioneera z konca lat 70-tych i fabryka z Wrzesni stworzyla wiele lepszych rzeczy a Altusem - czy to w nowej czy w starej szacie - raczej chwalic sie nie powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarik, 6 Cze 2005, 14:56

 

>Witam Państwa. Szukam zestawu ( nie ważne czy nowy, aktywny czy pasywny ) o jak największej mocy

>odczuwalnej niskich tonów. Żeby była jasność, resztę pasma też chcę słyszeć. Na jakość mnie nie stać

>a i tak podepne go pod komputer. Nie wiem czego szukać.

 

Największą odczuwalną moc niskich tonów znajdziesz w aktywnym subie (taki sub ze wzmakiem), skup poszukiwania na nim i wydaj na niego 1700-1900zł, za resztę kup głośniki komputerowe do reszty pasma, to wszystko co potrzeba.

 

narazie.

 

PS. Zadaj pytanie w nowym wątku (a może już takie było) jaki sub najlepszy do 2000zł

i koniecznie podaj wymiary pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Zeusów będziesz potrzebował jakiegoś ampli. lub wzmacniacza o dużej MOCY. Ja nie wiem jaki może być do Zeusów dobry wzmacniacz nigdy tego nie testowałem. Napisałem o tym co testowałem i byłem zaskoczony(pozytywnie). Ogólnie Technicsy mają słaby bas(za wyjątkiem sa-eh500) i nie polecam, ale nie wszystkie modele są takie same!! Jak ci się nie śpieszy to popytaj na forum jeszcze a napewno ci dobrze doradzą bo są tu magicy co mają dużą wiedzę .

Tylko nie kupuj czasem np. 4 zeusów do małego pomieszczenia bo słyszałem jak grały 4 x altusy 300. totalna kapa, basu w ogóle nie było słychać tylko wszystko się trzęsło, natoniast przed blokiem i dużo dalej bas był znakomity.

Wydaje mi sie że jak do małego pokoju to max altus 200 i do tego jeszcze ampli o dobrym podbiciu bo inaczej nie będzie efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Największą odczuwalną moc niskich tonów znajdziesz w aktywnym subie (taki sub ze wzmakiem),

 

prawda

 

>skup poszukiwania na nim i wydaj na niego 1700-1900zł,

>za resztę kup głośniki komputerowe do reszty pasma, to wszystko co potrzeba.

 

totalna nieprawda ;)

chcesz laczyc komputerowe pierdziawki z subem za 1900 pln ? To montowanie weglowego spoilera do fiata 126 p !!!!

W takim przypadku to juz lepiej altusa/zeusa kupic + dowolny wzmak o duzej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może napisz jeszcze jaka powierzchnia pokoju (to ważne).

 

To tyle co mogę ci polecić altus 200 + Technics SA-EH500 -- i nic więcej !!

 

Podpinałem innego technicsa i bas był słaby.

Wiele osób może sie nie zgodzić z tym co napisalem ale czy testowali ten układ!

Kiedyś lubiałem dużo basu( w wieku 15-20 lat) ! Obecnie szukam czegoś innego i chcę sie cieszyć wszystkimi dzwiękami a nie tylko basem :-)))) z basem mi już preszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarik, 6 Cze 2005, 16:18

 

>guzia: jak pisałem pokój jest mały, ale muzykę muszę słyszeć w całym moim mieszkaniu. A gdybym

>uzbierał na np. aktywną Yamahę 1000W RMS 5 Ohm, to co zostałoby do słuchania z gł. komputerowych?

 

no i właśnie jak już będziesz miał więcej kasy, to nie będziesz słuchał z kompa, tylko z porządnego CD i wzmaka

a wyszukany teraz sub podepniesz sobie do sprzętu, a przy kompie bez żalu zostaną pierdziawki za 100zł.

 

nie znam tej Yamahy ale zapytaj o dobrego suba jak mówiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego discomaniac71 naucz się CZYTAĆ !!!

po pierwsze to ja nic nie polecałem tylko podałem kilka przykładów , po drugie za 2000 zł które jest do dyspozycji to wielkiego wyboru nie ma ( 2000zł to kosztuje dobry głośnik do kolumny) a nasz kolega chce mieć GŁOŚNO i tyle

Pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.