Skocz do zawartości
IGNORED

co możecie mi napisać o Tonsil Mistral


wmarcinw

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę powiedzieć, że po całonocnym graniu bas trochę się wyrobił. Jest bardziej sprężysty, szybszy. Wiem, że wygrzewanie potrwa nawet kilka tygodni, ale naprawdę słyszę poprawę. A tak na marginesie, powie mi ktoś, czy przy wygrzewaniu mam oszczędzać na basie, żeby nie forsować wooferów, czy przeciwnie, nie oszczędzać ? Jaki materiał muzyczny będzie dobry do wygrzewania? (moim zdaniem zróżnicowany:-) I na jakiej głośności grać podczas tego docierania żeby było później wszystko OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są w zasadzie 2 szkoły. Wg jednej należy wygrzewać szybko przy dużej głośności, a wg drugiej powoli przy średniej i nie podkręcać głośności na maxa. Mistrale to mocne kolumny, także cięzko jest osiągnąć moc znamionową w warunkach domowych. Ja zawsze wygrzewam kolumny słuchając ich z normalną głośnością - nie robię nic specjalnego z głosnością ani całego pasma, ani poszczególnych zakresów. Nie ma też znaczenia, co będzie właczane, chociaż wiadomo, że poezja raczej wooferów nie rozrusza :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Georgie też mam Mistrale i uważam je (tak jak ty0 za dobre kolumny. Moje rozwiąznie na nieco zbyt mocny bas (mocny - powatarzam, trudno nazwać to dudnieniem) to wlożenie do BR'ów styropianowych czopów. Powoduje to nieznaczne wychylenie się wooferów na zewnątrz i zmniejszenie siły basu. Nie wygląda to pięknie, ale jak kolumny się wyrobią to na pewno będzie lepiej i zrezygnuję z czopków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simon, ja tam nie bede nic wkladal :-) jak pisalem, jak dla mnie nie wymaga korekty. A teraz bas staje sie powoli szybszy i bardziej "punktowy", nic sie nie rozwleka, przestaje dudnić. Wiem, ze moze mi sie uszy wygrzewaja, ale naprawde nie tylko ja slysze roznice. Kolumienki rzeczywiscie godne polecenia, zwlaszcza dynamika, no i wyglad oczywiscie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nabylem Mistrale... pierwszy odsluch - wrazenia nie specjalne, bas zaglusza reszte, brak srednich. Robie przemeblowanie w pokoju, ustawiam je przy dluzszej scianie mojego pokoju w odleglosci okolo 40 cm i pod katem (wiecej nie moge odjechac bo juz by przeszkadzaly). Włączam i juz slychac bardzo dużą poprawę. Jestem zadowolony. Najlepsze jest to, że kolumny z dnia na dzień grają coraz lepiej, głośniczki sie wygrzewają. Teraz mam juz je 3 dni i jesli mialbym kupowac jeszcze raz wybralbym Mistrale - oczywiscie w tej cenie (zaplacilem 625 zł za 2 sztuki razem z dowozem). Co do basu to mi sie podoba, a bardzo duzo zalezy od akustyki pokoju i ustawienia kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy woofer musi się rozruszać. W niektórych przypadkach trwa to jakieś 2 lata (altusy są wybitne pod każdym względem :) ), ale w większosci jakiś tydzień, dwa. Pracę membrany w znacznej mierze reguluje dolny resor (a nie górny) - czytałem gdzieś, że podział miedzy oba resory to ok 85 i 15% (chodzi oczywiście o ich wpływ na parametry mechaniczne woofera). Dlatego miękkość zawieszenia nie ma tu w sumie "wiele do powiedzenia". Membrana nierozruszanego woofera "lata"wolniej i przez to bas z początku może być nieco "ślamazarny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simonello: wydaje mi sie, że cena tych kolumn będzie wzrastała powoli - juz teraz w większości dużych sklepów internetowych, czyli tych gdzie sprzęt schodzi najszybciej, cena poszła w górę o ~100 zł (z 290zł za szt. do 390zł). Tak więc wydaje mi się, że Tonsil widząc duży na nie popyt podniósł cenę, ale czy tak jest rzeczywiście to się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało mi sie posłuchać w miare wygrzanych mistrali i w dodatku w warunkach domowych (dosc dobrze wygłuszony pokuj). Zagrały o wiele lepiej niż wtedy w sklepie. Ten odsłuch zadecydował :) Już do mnie jadą :D Pewnie jutro odwiedzi mnie kurier.

 

Szukam teraz jakiegos wzmaka/amplitunera do nich.

Znalazłem to :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie byłby za słaby? Ma 50 w przy 8 ohm i chyba 65 przy 4.

Przypomne ze mstrale mają 6 ohm, moc nominalna 100w, muzyczna 250w.

 

Co o tym myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć mnie kusi tez dość nowy sprzęt -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Wygląda jak nowy, sprzedawca pewny, wiadomo, że dobrze zapakuje, no i 1-miesięczna gwarancja. Ale niestety też go nie słyszałem!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamaja chyba robi najlepsze zdjecia ze wszystkich wystawiających.

Nie sciemniają tak jak niektórzy.

Ostatnio napaliłem sie na wzmak wystawiony przez int.... wrzucam fotke do photoshopa zeby rozjasnic bo troszke za ciemna była. I co sie okazuje? Poprawiam troszke levele a tu sie pojawiaja rysy, brud i inne syfy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.