Skocz do zawartości
IGNORED

co możecie mi napisać o Tonsil Mistral


wmarcinw

Rekomendowane odpowiedzi

quench nigdy nie przekonasz się jak grają, póki nie usłyszych ich w swoim pomieszczeniu, swoich warunkach akustycznych i swoim sprzęcie. Ja brałem tylko po jedym odsłuchu, bo wiedziałem, że 600zł to śmieszna kwota jak za nowe podłogówki, ale z pewnych przyczyn właśnie je kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrcze nigdzie niemoge znaleźć tych gale-i :/

Tylko tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale cena troszke nie teges.

 

Widział je ktoś w jakiś innych sklepach netowych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może gale 3040? mam takowe w pokoju 18m2. Wydaje mi się, że gra to ok. Słyszałem opinię, że 3030 mają jednak dużo mniej basu. Te 3040 mają go tyle ile trzeba na te niespełna 20m2. gdzieś je widziałem za ok 1100 pln - ale nie wiem czy dobrze pamiętam. Ja je kupiłem prawie nowe, na gwarancji za ok 850 na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, słuchałem w/w kolumn w sklepie mediaMarkt, rzeczywiście mają dobre i mocne basy. Niestety najgorszy jest wysoki ton co mi bardzo przeszkadza, moje obecne tonsile ( altus 110 ) mają znakomite wysokie tony ale fatalne basy. Tak to jest, cos za coś. Aczkolwiek polecam, dla amatorów to gratka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze wziać pod uwagę, że charakter basu w znacznej mierze zależy od pomieszczenia. w za małym pomieszczeniu zawsze będzie dudnił, a dwie "siedemnastki" potrzebują sporo powietrza. Poza tym potrzebny jest normalny wzmacniacz, tanie amplitunery same w sobie dziwnie brzmią. Wysokie tony to też chyba wina sprzętu, bo kopułka zastosowana w Mistralach do poprawnie grający głośnik. Poza tym jego efektywność jest za niska, żeby mógł zdecydowanie rozjaśnić brzmienie. Jak słuchałem Mistrali w MM odniosłem wrażenie, że basu jest dużo, ale nie za dużo, a góra była zupełnie OK. Może nie genialnie zróżnicowana, ale za tą cenę nie można tego wymagać. Na pewno jednak nie była męcząca czy wkurzająca. Może to kwestia sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stereo to:

A. To są wysokie czterogłosnikowe kolumny - to psuje stereofonię

B. należy się poobawić ustawieniem - chodzi o odległość i kąt między linią łączącą kolumnę i słuchacza a przednią ścianką. Czyli poprzesuwać, poobracać i zobaczyć jak gra najlepiej. Wbrew pozorom - to ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pmwas właśnie obracam, przesuwam i momentami jest naprawdę lepiej. próbuję przeforsować ograniczenia konstrukcyjne mojego pokoju (ustawienie). cyjano napisałem, że trochę dudni ale to naprawdę tylko troszkę :-) a poza tym można zawsze sobie zdjąć troche basu i bedzie OK. a mistrale maja wziecie, bo mimo niskiej ceny super wygladaja i dobrze brzmia :] proste :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zrobiłem zwrot o 180" i zaczołem sie rozglądać za jakmiś monitorami. To bedzie jednak lepsza inwestycja. Wpadły mi w oko Wharfadale Diamond 9.1. Podoba mi sie to że "nie męczą " podczas słuchania :p Zastanawiam sie czy nie skorzystać z tej okazji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Tylko ten ich słaby bas i dynamika... :/ Qrcze sam juz nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą autosugestią to moze i nie takia zła koncepcja, ale moim zdaniem prawda jak zwykle jest po środku.

1. Trochę dudni to nie to samo co dudni. Przekonałem się o tym, jak kumpel wsadził Alpharda 25 cm w nieobliczane pudło i mi włączył :). Ja wtedy zacząłem nieco nawet lubić te moje altusy (kurcze ale to dawno było - jakieś 3 lata temu)

2. Membrany są nowe i muszą się rozruszać - potem powinny grać nieco szybciej i przez to mniej dudnić. Wiem, że zaraz mi się oberwie, że argument jest naciągany,, ale głośnim basowy musi chwilę pograć. Poprawa może nie bedzie spektakularna, ale jakaś na pewno tak.

3. Monitorowy bas jest dla "audiofilów". Ja mam ze względu na warunki tylko monitory i bardzo mi brakuje mocnego uderzenia dołu. KEF iQ3 niby starają się zejść nisko (16cm woofer), ale słychać, ze jest to mocno "na siłę". Chwilami zdarzają im się low-endowe łupnięcia. Pewnie dlatego w zestawie są gąbki do zatkania tuneli bass reflex. Monitor to jest jednak monitor i nigdy nie zagra tak, jak podłogówka (no chyba że ta podłogówka również jest dwudrożna). Może i jestem na tym forum heretykiem, ale lubię mocny, nisko schodzący bas, nawet jeśli najniższt zakres jest nieco za mocny. Nie znoszę natomiast rozlanego śedniego czy górnego basu - ulubieńców współczesnej młodzieży (na szczęście nie całej). Słuchając moich monitorów żal mi jak słychać, ze coś tam jest, ale tego nie słychać. Z drugiej jednak strony monitory mają lepszą stereofonię i lepszy dźwięk za tą samą cenę - lub taki sam za niższą - zależy jak na to spojrzeć (z reguły kosztują ok 2x mniej niż podłogowe z tej samej serii).

 

i wreszcie 4. A mistrale wcale nie są złe. Słuchałem w MM i mogę powiedzieć, że słyszałem już dużo gorsze rzeczy.

 

Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.