Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz SR7500 bi-amping


lorry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Trochę nie na temat, ale mam pytanie jak się sprawuje Sr 7500? Zamierzam kupić ten amp., zastanawiam się nad zakupem, SR 7500 lub AVR 3805. Mam kolumny Koda KA 325 (nie wykluczam zmiany na inne), nie wiem jak razem by to zagrało, nie mam możliwości odsłuchania. Co sądzisz o tym?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawuje się świetnie.

Bardzo łatwa obsługa i kofiguracja.

Świetny pilot sterujący prawie wszystkim co mam w domu.

To już jest sprzęt "grający stereo" :-)

Można by pisać i pisać.

Co Cię interesuje konkretnie?

Będzie mi łatwiej odpowiadać na pytania...

Chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozamykałem wszystkie okna, wyłączyłem kompa, wstrzymałem oddech i autokalibracja zadziałała.

wcześniej poustawiałem wszystko manualnie i porównałem z ustawieniami auto - prawie żadnych różnic nie zanotowałem (-1db na surroundach :-)

DVD H/K 22

kolumny Infinity Alpha 40/20/centralny

to Twoje pierwsze KD?

do czego głównie ma służyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie moje drugie kino, wcześniej miałem Yamaha RXV 740 ale sprzedałem. Potrzebuję do kina ale lubię posłuchać w dobrym stereo(Acid Jazz , smooth Jazz, chillout). A Ty co miałeś wcześniej?, do czego głównie wykorzystujesz sprzęt?. Nie zastanawiałeś się wcześniej nad innym Recaiverem np. Denonem 3805?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej miałem Yamaha 430 ale sprzedałem :-)

wcześniej było tylko KD, teraz będzie KD/stereo 50/50.

to takiej muzy uważam, że Marantz super się nadaje.

zastanawiałem się nad H/K 430/630 też grały super - lepiej w KD, gorzej w stereo - co kto woli.

Denona 3805 nie słuchałem ale opinie ma dobre, ja nie mam przekonania (subiektywnie zupełnie).

A i coś extra w SR7500: przy konfiguracji 5.1, dwie wolne końcówki mogą zasilać fronty w bi-ampingu.

Miałem z tym trochę problemów ale efekt jest zadziwiający!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

tu jest dość szczegółówy (jak twierdzą sami autorzy megatest) modeli Marantza: SR-5500/SR-7500/SR-8600

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów!

Ja bardzo długo walczyłem ze sobą co kupić - wzmak i tuner czy jednak amplituner...

Dominuje u mnie audio, filmy bardzo sporadycznie, ale kto wie.

I co wygrało? zapytacie jasne Marantz ale z racji ceny i tylko nieznacznie gorzej kontrolowanego dołu (wolniejsze oddawanie tranjentów, nie schodzi az tak nisko jak sam dobry ampli). niemniej jednak analitycznosci, selektywność jest super - odkrywan rock i jazz na nowo! Brak wyostrzeń jak -np yamaha.A wykonanie kazdego Marantza to bajka!!!

Polecam jako uniwersalny nie meczący charakter dzwieku, jesli stac to wlasnie ten lub wyzszy model.

mam pytanie-

W sr 5500 z tego co pamietam, tez mozna zrobic biamping, biwiring? Ponadto czy ktoś probował podpiąc oddzielna koncówke mocy?

 

Z gory dziekuje serdecznie i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.