Skocz do zawartości
IGNORED

Sposob na towar z USA (ebay,sklepy)


cyjanopan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakis czas temu znalazlem tutaj link do firmy Polamer -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Zajmuja sie oni przesylkami USA - Polska. Z tego co sie dowiedzialem , jest mozliwosc sprowadzenia kazdej rzeczy dostepnej w USA zakupionej na Ebay lub w sklepach internetowych (ktore nie umozliwiaja shipping-u poza USA). Wyglada to tak, ze kupuje sie towar, placi a jako adres nalezy podac ich magazyn. Fragment korespondencji :

 

"Niezbedne sa dane:

1. Kto jest nadawca np. sklep internetowy.

2. Kto i kiedy przesylke doreczy do naszego magazynu np. FEDEX, UPS,

poczta itd. (w miare mozliwosci prosze o podanie numeru "trakingowego"

przesylki).

3 Prosimy o wypelnienie wlasciwego Bill of Lading - na przesylki morskie

(www.polamerusa.com/images/morskie.doc) lub lotnicze

(www.polamerusa.com/images/lotnicze.doc). Nalezy zadeklarowac wartosc paczki

dla polskiego UC. "

 

Ceny wygladaja tak :

 

- lotnicze - $2.04/lbs + $5.00 oplata doliczana do kazdej paczki, (termin

doreczenia do 14 dni roboczych)

- morskie - $0.69/lbs + $5.00 oplata doliczana do kazdej paczki, (termin

doreczenia ok. 4-6 tyg.)

Przesylki objetosciowe - prosimy o kontakt (nalezy podac wage i wymiary).

Za przesylke mozna zaplacic przy odbiorze.

 

Ceny dosyc wysokie ale moze sie oplacac przy drozszych i lekkich rzeczach. Klopot jest jeszcze z przelewem miedzynarodowym, ale na to tez sa sposoby :-)

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ciekawy post, co prawda części do GC Peter podobno wysyła bez problemu, ale owszem zdarzają się sytuacje w których gdy mówię o wysyłce do Poland (Europe) w odpowiedzi otrzymuję - Poland? Never heard...

 

Stąd też moje pytanie czy ktoś już doświadczalnie to przerabiał? Chodzi w szczególności o to jak traktuje takie przesyłki polski UC - np. na podstawie czego liczą cło?

 

Jeśli kolega Cyjanopan byłby łaskaw jeszcze opisać sposób na kłopoty z przelewem międzynarodowym to byłbym wdzięczny.

 

Pozdro, sebollah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAZAJCIE na zakupy na ebay !!!

Namnozylo sie sporo oszustow. Nie tylko tam gdzie jest towar poza aukcja (oglaszaja sie za stala cene), czesto proponuja firme posredniczaca w stylu ESCROW ktora ma gwarantowac bezpieczenstwo obu stronom, tyle, ze to lipna firma, nie majaca nic wspolnego z prawdziwym escrow.

Ale teraz jest mnostwo przypadkow, ze JEST NORMALNA AUKCJA, towar ma zdjecia, piekny opis, czlowiek ma ponad 200 opinii feedback dobrych (!) ludzie sie licytuja, ktos wygrywa, placi .... i czeka, wysyla mail do czlowieka, i nic, czasem odpowiada, ze wlasnie wysyla, potem pisze, ze sie przeprowadzal, ze wyjechal na 3 dni itp...

Potem przestaje odpisywac i kamien w wode, znika z ebay. Slad zaginal.

Moj znajomy wlasnie tak wygral na licytacji amplituner do kina Yamaha za ponad 710 USD i zostal oszukany. Nie jest to znowu jakis amplituner nowy i na topie, taki model sprzed 5 lat, ale oni podpatruja co za ile chodzi i nie ma regul, maja rzeczy nowe i starsze.

Placil PayPal-em, ktory ponoc gwarantuje, ale jak dotad PayPal napisal tylko, ze takiego uzytkownika nie ma na ebay (no bo sie ulotnil jak kamfora, to jak ma byc !?!) i ze rozpoczynaja dochodzenie. I niewiadomo czy zwroca pieniadze i kiedy...

Na ebay dzialaja cale szajki oszustow. Wszystko jest przemyslane i dopracowane.

Jedyny escrow przez jaki mozna placic to escrow.com (dziala to podobnie jak akredytywa dokumentowa w bankowosci). Wszystkie inne escrow to oszusci. Jak sie zadzwoni do takiej firmy, to przewaznie nikt nie odbiera albo wlacza sie sekretarka, zeby zostawic wiadomosc. Placenie karta albo przelewem bankowym to jeszcze wieksze ryzyko.

UWAZAJCIE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam jakis czas temu zwrocilem uwage na kilka "niesamowitych" audiofilskich okazji, ale postanowilem sprawe wybadac. jak przyszlo co do czego to byla cisza.... - gostek z londynu sprzedawal niby pare rzeczy w dobrej cenie, tzn kilku gosci, za kazdym razem po wstepnych pierdolach i w sumie reklamie z ich strony pisalem, ze chetnie kupie, ale czy moze moj przyjaciel podjechac i zobaczyc/odsluchac sprzet, jak bedzie ok toodbierze od razu i zaplaci lub ja zabule przez siec. to byla konkretna kasa,w takich przypadkach warto taki chocby blef puscic (chociaz z mojej strony to nie byl blef, mam tam akurat kolesia)

no i cisza, zwykle cwaniaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszusci zdazaja sie wszedzie, wiec wszedzie trzeba uwazac.

 

Sebollah : klopot z przelewem miedzynarodowym jest jeden - to kosztuje. Nie ma narazie jakies taniej alternatywy, poza wysylka gotowki w liscie. Jednak sadze ze to sie zmieni niedlugo i przelewy miedzynarodowe beda po prostu tanie (5zl za taka operacje to byla by uczciwa cena, teraz to jest kilkadziesiat zlotych).

Swoja droga wie ktos moze jak to wyglada np miedzy niemieckim bankiem a jakims w USA ? nie jest taniej niz w Polsce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyjanopan

Co ty wygadujesz !!?? Wysylanie gotowki w liscie? Nie ma taniej alternatywy?

A nie slyszales o "international money order" ? Mozesz taki czek kupic w np. American Express Poland, bedzie nadrukowany beneficjent (bo to musisz podac przy kupnie) i wyslanie tego listem poleconym nie jest szalenstwem takim jak wysylanie gotowki listem ;) Money order kosztuje kilkanascie zlotych. Przelewy "wire" sa faktycznie drozsze i czesto bank beneficjenta tez pobiera prowizje.

 

Wracajac do oszustow, to jest ich coraz wiecej i mam wrazenie, ze sprawa wymyka sie troche spod kontroli. Kazdy oczywiscie liczy na to, ze jego to nie spotka... Zwlaszcza jak sie napali na "super okazje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym pisze americano faktycznie ma miejsce. Dlatego ostrożność a właściwie racjonalne myślenie jest obowiązkowa (jesli ktoś oferuje coś za darmo to od razu nalezy dzwonić na policję :)).

Nie należy też używać serwisów typu WesternUnion czy MoneyGram, jeżeli nie mam absolutnego zaufania do sprzedawcy. Sam kiedyś przerabiałem sytuację w której sprzedający oferował mi wysłanie towaru do domu na odsłuch, a jako zabezpieczenie żądał "jedynie" numeru jaki dostaje się przy wpłacie w WU/MG. Najzabawniejsze było, że koleś pisał że jest Włochem, ale gdy napisałem do niego po włosku to polecił mi abym pisał po angielsku bo nie rozumie.

 

Ponownie tylko zapytam na podstawie czego Urząd Celny nalicza cło? Czy jest to wartość paczki i typ jej zawartości, czy jeszcze coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeść

bardzo ciekawy wątek.

Jako że mieszkam a US, 80% zakupów realizujemy z żona przez internet, i że wysyłam dużo do PL, mysle że mogę dołożyć do dyskusji :)

 

Polamer to bardzo pomocna instytucja, jeżeli mysli sie o zakupie czegoś w US. Można spokojnie sie dogadać z nimi co do szczegółów. Pan Darek (Chicago) zawsze ma dobre rady jak ominąć cło, obniżyć koszt itp.

Zainteresowanych proszę o kontakt na emila albo GG (9336878) podam tel/fax do Polameru i poradzę jak najlepiej to załatwić.

 

Co do przkazów bankowych, to nie wiem jak w PL ale tu to drogi interes $25-$30 niezależnie od sumy. Poza tym, większoś prywatnych sprzedawców wymaga Personal Check albo Money order, kwestia zaufania w jego uczciwość po wysłaniu takowego.

Dlatego kompletnie odradzam serwisy typu Ebay, Ostock itp. (z powodów wymienionych przez kolegę americano

i nie tylko)

Dobra alternatywą jest Audiogon.com (videogon.com, photogon.com). Oczywiście należy zachować zdrowy rozsądek przy super okazjach ale jednocześnie można się dowiedziec wiele o sprzedającym przed zakupem (porosić o scan prawa jazdy, sprawdzić adres, zadzwonić itd.)

Sam kupiłem i sprzedałem tam tonę różnego sprzętu i mam bardzo dobre doświadczenia.

 

podzdrawiam kolegów

FB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.