Skocz do zawartości
IGNORED

Logitech Z-5500 albo ?


Jared

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałem sie was spytać czy bez problemu moge owe głośniki kupić do mojego pokoju 10m2 ? na innym forum pisali mi, że bedą za mocne i sub sie będzie "dusić".

Wcześniej chciałem kupić Z-5300 jednak nigdzie ich juz nie ma, może ktoś ma namiary na jakiś sklep gdzie można je jeszcze kupić ?

Jeżeli te Z-5500 sa naprawde za mocne na moj pokoj, to myslalem nad X-530 + Dekoder Creativ'a, głośniki podlaczam pod PS2 i maja mi sluzyc do ogladania filmow dvd, grania na ostatnim miejscu muza :o

Gdzie można kupić wtyczki Nakamischi ?

 

Dziękuje za porady etc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego że nie polecam Ci jakoś specjalnie Z-5300, tylko podałem link gdzie można je kupić (pewnie niebawem będą na stanie).

 

Sam niegdyś szukałem głośników, więc napiszę jaki sprzęt miałem w ciągu ostatniego roku, pomoże Ci to w wyborze, aby zaoszczędzić Ci czasu opiszę tylko sprzęt 5.1 :

 

 

1) Creative T 5400 ( praktycznie to samo co T 5900 ) , cena jakieś 300 PLN

spec: 74W RMS, 5.1, dwudrożne ,satelity jak pamiętam zamknięte, regulacja tylko basu

 

- brzmienie sztuczne , nieprzyjemne, syntetyczne (standardowe jak na sprzęt 5.1 komputerowy)

- brak tonów średnich

+ dzięki dwudrożnym satelitom precyzyjniejsze i wyższe soprany niż w tracer 7200 ale znacznie gorsze niż w trust 3D sound dimension

+spora moc (jak na 74 W)

+nie brakuje basu

 

miałem 3 dni - szajs, choć jak na takie pieniądze to może i nie takie tragiczne

 

2) Tracer Eclipse 7200 , cena około 650 zł (prawie tyle co Z-5300)

spec: 240W RMS, 5.1, jednodrożne, satelity bassreflex, regulacja niskich średnich i wysokich

 

- brzmienie równie beznadziejne co w Creative, choć można coś podregulować ale bez cudów

- brak średnicy

- gorsze soprany niż w Creative nie mówiąc o Trust Dimension

+ spora moc

+ sporo basu

- ale nieprzyjemnego

 

miałem ze 2 tygodnie - szajs (zwłaszcza że tyle kosztują), może Logitech Z-5300 będą lepsze

 

3) Yamaha RX-V 350 (amp 5.1)+ Bellwood Excellance 10 (kol podstawkowe)- mam 3 dni i się wygrzewają dalej , grają coraz lepiej – na razie jest to stereo.

 

Nie wiem jakie są Twoje wymagania odnośnie dźwięku, jeśli niskie pod względem wierności to sprzęt komputerowy Cię zadowoli. Jeszcze jedno, radzę Ci kupić sprzęt dwudrożny, doświadczenie pokazało mi że jednodrożne satelity nie radzą sobie precyzyjnie z sopranami. Myślę że najlepszy komputerowy zestaw wielokanałowy to Creative S750 (7.1, dwudrożne) S700(to samo ale 5.1 i nie ma w Polsce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oka dzięki, audiofilem nie jestem ;p chce sobie teraz kupic jakies komputerowe pierdziawki ;P ale takie na poziomie dlatego pytam :o jakbym mial kase to bym sobie sprawil jakies kolumny kody czy inne + jakis ampli za 1k przeszlo ale musze tez wziazc pod uwage wymiary mojego pokoju etc. a w takim malym pokoju to raczej nie ma sensu.

Co do Geniusa to nie mam okazji tego przesluchac : jedynie czytalem recenzje i nawet nawet, jednak to tez by chyba bylo za mocne na moj pokoj ...

Te logi X-530 sa w przystepnej cenie i z tego co czytalem to kazdy jest zadowolony ;p no ale jeszcze sie nie zdecydowalem co kupic :P X-530 sa dwudrozne nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wiele dobrego słyszałem o X-530, podobnie jak o Creative T5400 :P. Myślę że nie są dwudrożne tylko mają jakąś dziką technologię made in Logitech. Jeśli chodzi o Genius, to nie są znowu takie przeogromne - 23,5 cm wysokości jeśli chodzi o satelity a suba można zawsze ściszyć żeby nie dudniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy później...

Oto moj pomysl na komputerowe "pierdziawki". Tannoy fx 5.1 ( do kupienia na allegro za 490) + uzywany ampli kenwood ( allegro 310). Ten zestaw brzmi tak, ze te wszystkie logitechy i creativy, nawet te drogie modele, wysiadaja. Porownywalem z logitechami, modelu nie pamietam, za 1300 i absolutnie pod kazdym wzgledem moj zestaw byl lepszy. Pomysl o czyms takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jwśli niekoniecznie musisz mieć piętnaście satelit plus trzy subwoofery to kup:

Unitra PW 9013(9010) na allegro za niecałą stówkę i jakieś nieduże tanie monitorki. Będzie lepiej, więcej basu niż z komputerowych pierdziawek (nawet tych drogich) i przy okazji coś z tym zrobisz jak będziesz zmieniał sprzęt.

Bez sensu jest kupowanie systemu 5.1 i ustawianie wszystkich głośników przypadkowo po pokoju albo nawet w rzędzie jeden koło drugiego (takie pomysły już parę razy widziałem;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A jeszcze jakby je mozna podłaczyć bezpośrednio do CD-P albo Tunera ... ;)

post-1300-100005484 1170286886_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie musi być zardzewiały i wyschnięty:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale jeszcze pamiętam recenzje cudów polskiej techniki odnalezione w numerach archiwalnych Audio Video z lat 1986-88. Cieżko im było znaleźć polskie wzmacniacze i gramofony które trzymałyby parametry. Generalnie wszystkie spełniały parametry hi-fi nawet z zapasem - co prawda jeden kanał grał głosniej od drugiego, zniekształceniami rózniły sie o rząd wielkości ale w "normach zakładowych" się mieściły. Pisali chyba o innych wzmacniaczach. A Jozwa Maryn wspominał na forum, że te PW9013 czy 9017 to był dla niego wtedy full-wypas... Ale to było dawno i pewnie nieprawda;)

 

Co powiecie o tych aktywnych nibymonitorkach Creativ T20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koyotee : ja wiem że na forum tylko tak wypada powiedzieć, że każdy wzmacniacz i każde monitorki (choćby 20 letni złom) są zawsze lepsze od czegoś co łączy to razem i zostało zrobione dla przeklętego i nieświętego rynku peryferiów komputerowych. Wolałbym Creative M80 za niecałe 200zł niż te zabytki ;-) Choćby dlatego że wygląda po ludzku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mnie chyba źle zrozumiał:

Unitra WS-503 + TVM ARN150 z GDWK11/100 + komputer jako źródło.

każdy creative wymięka, ja też się zastanawiałem czy wydać 500zł na głośniki komputerowe, czy skompletować przyzwoicie (nie mylić z audiofilsko lub hi-endowo) brzmiące stereo. Unitra owszem wyschła po półtora roku lae nadal wciąga jednym wejściem większość "super extra THX SUrround i Bóg wie co jeszcze" przeciętnych zestawów komputerowych.

 

Co do tych aktywnych monitorków Creative to owszem ładne i sprytnie wymyślone, nawet kopółka na wysokich, co się codziennie nie pokazuje w takich konstrukcjach, ale... ten średniotonowiec ma chyba z 8-10 cm (albo i mniej) co przy 14 Watach oznacza że nawet trochę głośniej się nie da posłuchać. A nie oszukujmy się że każdy czasem lubi dać lekko "pobujać się zawieszeniu" w swoim nawet najbardziej wypasionym Hi-Endowym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500zł?! tyle to ja na cały sprzęt wydałem.. no może parę złotych więcej, ale długo "polowałem"

a co do konstrukcji monitorków: kilka osób na tym forum pisało, że grają lepiej niż tannoy m2, ja ich nie słyszałem dlatego nie będę się wypowiadał (nie chciałbym być jak taki "erotoman gawędziarz")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - tylko to, szwagier tarzałó się po podłodze gdy to u mnie usłyszał......dynamika, równowaga, przestrzeń, bas, szczegółowość - wszystko....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOSE nawet w wersji dla dorosłych dziwnie grało. Też by się tarzał - zwłaszcza na widok ich ceny.

 

A co sądzisz o tych głośniczkach Creative? Jak się toto sprawdza przy komputerze albo tak podłączone do discmana? No i co możemy otrzymac za 600zł. - Może jakies aktywne Alesisy?? Raczej wątpię - no może jednego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych Bose...

słuchałem tego przez chwilę w salonie Bose w Galerii Mokotów: Idę, patrzę grający zestaw 2.1, pomyślałem że posłucham, miła pani załączyła jakąś tam perkusję i... to na prawdę nieźle gra. Moglibyście się panowie zdziwić. Jest tylko jeden problem: Cena (tę końcówkę albo trochę więcej byłbym w stanie za to dać) ale na pewno nie 1300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.