Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw do Rega Planar 2


milka2601
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.10.2024 o 19:49, milka2601 napisał:

Hejka, sorka że dopiero teraz odpisuje, ale byłam zalatana. Dzięki za zainteresowanie 😉 

Wcześniej przeglądałam wzmacniacze i znalazłam narazie tylko taki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )       Ma około 3 lata został zaktualizowany do najnowszego oprogramowania w zestawie pilot. Za około 2000 zł

Jeśli chodzi o kolumny to mam coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Jasne połączenie. Bardzo jasne. Miałem te dali chyba właśnie z nadem ale poprzednia linia. Nie wytrzymałem.

W dniu 12.10.2024 o 17:37, milka2601 napisał:

Hejka ponownie, chciałabym jeszcze raz się was doradzić w sprawie kolumn, ponieważ otrzymałam jeszcze jedną ofertę wyżej wymienianych przez Piotra Heco Celan GT 702 za 2600 zł w idealnym stanie. Jak myślicie czy jest to korzystna oferta i warto je kupić?

To są lepsze kolumny. Warto!!

W dniu 12.10.2024 o 17:53, audioburak napisał:

Są trudniej zbywalne to primo i ja bym pozostał przy Dali, a innych kolumn będziesz

szukać wtedy, gdy Ikony nie spełnią oczekiwań pod jakimś względem.

Jutro możesz dostać jeszcze ze trzy oferty 😉 

Nie zawsze droższe zagra dla Ciebie lepiej ...

A ja nie. Te ceglany grają dużo lepiej. Dużo!

 

Na pewno Celan GT? Jeśli tak to pewnie że je bierz. Świetne paczki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Jasne połączenie. Bardzo jasne. Miałem te dali chyba właśnie z nadem ale poprzednia linia. Nie wytrzymałem.

To są lepsze kolumny. Warto!!

A ja nie. Te ceglany grają dużo lepiej. Dużo!

 

Na pewno Celan GT? Jeśli tak to pewnie że je bierz. Świetne paczki. 

Tak dokładnie ten model 😉

Edytowane przez milka2601
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, milka2601 napisał:

Tak dokładnie ten model 😉

No to są kąta świetlne lepsze granie od ikon. Te też mogą się podobać jasne że tak. No ale i wykonanie i brzmienie Celan GT jest lepsze. A jeszcze taka cena. Sprzedawca nie wie co ma. Albo ukrywa coś o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No to są kąta świetlne lepsze granie od ikon. Te też mogą się podobać jasne że tak. No ale i wykonanie i brzmienie Celan GT jest lepsze. A jeszcze taka cena. Sprzedawca nie wie co ma. Albo ukrywa coś o nich.

Wątpię by ukrywał, bo sam proponował odsłuch, poza tym zadbane i twierdzi że chciałby spróbować czegoś innego 🙂 Rozumiem, że do tych kolumn wypadałoby teraz dobrać odpowiedni wzmacniacz, te wymienione wcześniej będą ok? czy może macie cos specjalnego dobranego pod te kolumny, używany lub nowy maksymalnie do 2000-3000 zł. Pamiętajcie o phono 🙂  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą wystarczające np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Są też oczywiście inne długości ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma nic gorszego, niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję.   Jerzy Dobrowolski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, milka2601 napisał:

Wątpię by ukrywał, bo sam proponował odsłuch, poza tym zadbane i twierdzi że chciałby spróbować czegoś innego 🙂 Rozumiem, że do tych kolumn wypadałoby teraz dobrać odpowiedni wzmacniacz, te wymienione wcześniej będą ok? czy może macie cos specjalnego dobranego pod te kolumny, używany lub nowy maksymalnie do 2000-3000 zł. Pamiętajcie o phono 🙂  

No to moim zdaniem warto. 

Nie wiem czy nie znajdziesz używanego atolla 100 do nich poprzedniej serii. 

Magnat mr780 też fajnie z nimi zagra.

40 minut temu, milka2601 napisał:

A cos w kolorze czarnym czy też bialym? 😚

Albo nad 356 po serwisie już. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@milka2601      Mówisz i masz 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu jednak rodzi się wątpliwość, czy będzie wystarczającym napędem do poważnych

kolumn podłogowych. Mam tu na myśli Twój ostatni wybór - duże Celany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma nic gorszego, niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję.   Jerzy Dobrowolski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sobie, bo nie bez powodu często podlega pewnym przeróbkom ( muda44 )

a wiąże się z "taką sobie" 😉 przejrzystością. Moc ma i kolumny spore napędzi, 

ale np. nie ma wbudowanego przedwzmacniacza do patefonu.

Nie ma nic gorszego, niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję.   Jerzy Dobrowolski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, audioburak napisał:

Taki sobie, bo nie bez powodu często podlega pewnym przeróbkom ( muda44 )

a wiąże się z "taką sobie" 😉 przejrzystością. Moc ma i kolumny spore napędzi, 

ale np. nie ma wbudowanego przedwzmacniacza do patefonu.

No to lipa ;/ właśnie chodziło mi o coś fajnego no i takiego bym później nie miała problemu ze sprzedażą, gdy przyjdzie być może moment i chwila na cos lepszego 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu jak widać masz typową "nadreprezentację" 😉 kilkunastu tych NAD'ów,

więc sprzedaż to raczej za grosze; fakt, że teraz nerki sprzedawać nie trzeba 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Nie ma nic gorszego, niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję.   Jerzy Dobrowolski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, audioburak napisał:

A tu jak widać masz typową "nadreprezentację" 😉 kilkunastu tych NAD'ów,

więc sprzedaż to raczej za grosze; fakt, że teraz nerki sprzedawać nie trzeba 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzięki wszystko notuje i w końcu będzie trzeba cos wybrać 🙂 A Nad C368, tez taki sobie? Drugi Marantz SR6015, wiadomo droższy i czy warto dopłacać😅

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez milka2601
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś mi doradzić, bo jeszcze znalazłam Cambridge Audio CXR200, wyczytałam że nie ma pre do gramofonu, ile kosztowałby taki pre, gdybym chciała oddzielnie? Czy lepiej pozostać przy C368?

Edytowane przez milka2601
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dość ciekawy pomysł - 7 kanałów więc żaden stereo nie wytrzymie tu konkurencji 😉 

Poważna waga ( 16 kg ), ale jeśli już pozostać, to przy Rotelu; no może przy NAD'zie ...

Kwestia designu; ja bym wolał Rotela, ale co człowiek, to inny pomysł ...

Przedwzmacniacze do gramofonu to od 80 zeta do 8 kzł więc wybór spory ...

Ale jak się zagłębisz w temat, to wydasz na niego tyle, co na resztę gratów.

Oczywiście razem z Regą 😉  Jest dział analog i tam może poszukaj speców ...

Ja korzystam z wbudowanego w Yamahę.

Nie ma nic gorszego, niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję.   Jerzy Dobrowolski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, milka2601 napisał:

Dziękuję za propozycje, może mielibyście jeszcze jakieś inne 🙂 Ten NAD C356BEE widzę, że sporo tego na olx, czy oby na pewno byłby to dobry wybór?

Bo to był chyba najlepiej sprzedający się wzmacniacz swego czasu a był produkowany wiele lat. Później jeszcze po czasie produkcji inne kraje go wycofały a wszystkie resztki stany magazynowe zjechały do Polski i był jeszcze dodatkowo sprzedawany w bardzo dobrej cenie. 

Jest to model który posiada jednak fabryczną wadę mianowicie nagrzewające się i puchnące kondensatory o tym można zobaczyć w wielu filmach serwisowych natomiast jest to łatwe i dość relatywnie tanie w serwisie. 

A po tym wzmacniacz jest w stanie grać jeszcze bardzo wiele lat i to na wysokim jak na swoją cenę poziomie.

54 minuty temu, milka2601 napisał:

Dzięki wszystko notuje i w końcu będzie trzeba cos wybrać 🙂 A Nad C368, tez taki sobie? Drugi Marantz SR6015, wiadomo droższy i czy warto dopłacać😅

Marantz to amplituner kina. W stereo będzie mocno taki sobie.

Nad 368 całkiem ciekawe urządzenie ale grające zupełnie inaczej niż poprzednie wcielenie tego modelu czyli właśnie 356. 

Jeżeli kupisz sprzęt używany wyglądający wzorowo i taki też za parę lat będzie wychodził od ciebie to jeśli kupisz go teraz w dobrej cenie to jest duża szansa że na nim nie stracisz. Przez ostatnie lata widzieliśmy olbrzymi wzrost ceny sprzętu używanego gdyż sprzęt nowy także mocno podrożał. 

Pytanie czy sugerujesz się teraz zakupem sprzętu nazwijmy to najmniejszym współczynnikiem straty czy też takiego który w obecnej chwili zadowolicie muzycznie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.