Skocz do zawartości
IGNORED

Podlaczenie suba do wzmacniacza


MyDariusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jedzie do mnie Kef kc62 

Wzmacniacz to vincent sv237mk

W swoim wzmacniaczu nie widze wyjsc liniowych, ani LFE 

Widze za to" pre out" 

Czy to jest wyjscie z ktorego pozostaje mi skorzystac ? 

2x rca ? 

Czy kable do suba to po prostu rca  ? Rozumiem ze nie ma czegos takiego jak specjalne rca do suba. 

W przypadku gramofonu wiem ze dobre kable sa wazne , czy do suba zwykle bez cudowania zrobia robote ? Czy w przypadku kabli rca i suba, jakosc jest wazna kabli ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Screenshot_20240923-202608.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jak masz zamiar zrealizować odcięcie (kolumn od dołu, a nie tylko suba od góry)? Chyba najpierw, to powinieneś ze źródła wejść sygnałem do suba, który zrealizuje podział pasma (odcięcie suba od góry i tego co poleci na kolumny od dołu) i dopiero z suba powinieneś doprowadzić sygnał na wejście wzmacniacza.

Edytowane przez Kyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacz wyjscie Pre Out wzmacniacza z Line Input subwoofera zwyklymi kablami RCA i zalatwione

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wazny jest ten pstryczek na manual i dobor pasownej czestotliosci podzialu

IMG_6250.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Kyle napisał:

W ogóle jak masz zamiar zrealizować odcięcie (kolumn od dołu, a nie tylko suba od góry)? Chyba najpierw, to powinieneś ze źródła wejść sygnałem do suba, który zrealizuje podział pasma (odcięcie suba od góry i tego co poleci na kolumny od dołu) i dopiero z suba powinieneś doprowadzić sygnał na wejście wzmacniacza.

Myslalem zrobic to dokladnie jak 

Xajas pokazal 

Crossover przy 80 ustawic . 

To crossover chyba odcina glosniki od suba. Ja to tak rozumie ze dziala .

Niskie tony przejmuje sub  . 

Ale moze jestem w bledzie , dlatego pytam, jak najlepiej podlaczyc suba i jakimi kablami . 

Mam node bluesound, i tam tez byla by opcja podlaczenia, bo wyjscie na suba jest ,ale mam gramofon i chcialbym zeby sub dzialal kiedy gramofon uzywam i kiedy muzyke slucham przez blusound. 

1 godzinę temu, Kyle napisał:

@xajas co z odcięciem kolumn, przy Twoim podłączeniu?

A ustawienie crossover ( na subie  ) ,nie zalatwia calej sprawy z automatu  ?

Edytowane przez MyDariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, MyDariusz napisał:

To crossover chyba odcina glosniki od suba. Ja to tak rozumie ze dziala .

Niskie tony przejmuje sub  . 

Ale moze jestem w bledzie

Ta gałka ustawia od jakiej częstotliwości zaczyna grać sub, a kolumny nadal grają całość.

52 minuty temu, MyDariusz napisał:

A ustawienie crossover ( na subie  ) ,nie zalatwia calej sprawy z automatu  ?

Tą gałką musisz wpasować sub-a w charakterystykę kolumn. Jeśli masz małe monitory to wystarczy, jeśli duże podłogówki... jakie nasz kolumny?

Edytowane przez szymon1977

"Bez dywanu audio jitter będzie słychać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, szymon1977 napisał:

Ta gałka ustawia od jakiej częstotliwości zaczyna grać sub, a kolumny nadal grają całość.

Tą gałką musisz wpasować sub-a w charakterystykę kolumn. Jeśli masz małe monitory to wystarczy, jeśli duże podłogówki... jakie nasz kolumny?

Kolumny podlogowki 

B&W 603s2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, MyDariusz napisał:

B&W 603s2

Mistrzem basu to one nie są, więc sub ma co robić.

70268-bowers-and-wilkins-603-s2-annivers

Możesz się wspomóc zatykając otwory BR fabrycznymi gąbkami, ja używam w 606s1

70270-bowers-and-wilkins-603-s2-annivers

Kolumny kontra akustyka a Twój gust - bez odsłuchu nikt Ci na to pytanie nie odpowie.

 

"Bez dywanu audio jitter będzie słychać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, szymon1977 napisał:

Mistrzem basu to one nie są, więc sub ma co robić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Możesz się wspomóc zatykając otwory BR fabrycznymi gąbkami, ja używam w 606s1

70270-bowers-and-wilkins-603-s2-annivers

Kolumny kontra akustyka a Twój gust - bez odsłuchu nikt Ci na to pytanie nie odpowie.

 

Z doswiadczenia wiem ze jakie by nie byly podlogowki to sub jednak fajne wypelnienie daje. O monitorach nie wspomne. 

Kolega mial B&W za 12tys eur, nie pamietam modelu d4 seria, czy jakos tak . Bas tam byl, ale trzeba bylo je podkrecic glosniej . 

Wiecej basu spendory a7 mialy, ale to dalej nie to . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MyDariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kable " jakosc" jest wazna ? 

2,5 m -3 m tego bedzie . 

 

Tak dla sprostowania poprzedniej mojej wypowiedzi.

Te spendory A7 nie mialy wiecej basu od kolegi kolumn . 

Od moich , tak , bardzo ladnie graly . 

Do wyboru jeszcze mialem Bowersy 805d graly bardzo fajnie , ale wyraznie basu brakowalo . Przy glosniejszym odsluchu bylo duzo lepiej z basem . Wlasnie dlatego wziolem swoje podlogowki, bo basu bylo wiecej , pomyslalem na razie starczy , na dlugo nie starczylo 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
[mention=1239]xajas[/mention] co z odcięciem kolumn, przy Twoim podłączeniu?

Nie ma odciecia. Posiadany wzmacniacz nie daje takiej mozliwosci.

Gdyby mial inny wzmacniacz z dzielonym wyjsciem Pre Out i wejsciem Power In, to wtedy mozna by uzyc filtr w subwooferze do odciecia monitorow (laczac Line Output subwoofera z Power In wzmacniacza). Ale to jest raczej rzadkie (np. NAD)

Ale ja bym tego problemu odcinania monitorow nie „demonizowal“. Szczegolnie takich wielkich jak te B&W. Wystarczy dobrac odpowiednio niska czestotliwosc podzialu (ja bym zaczynal od dolu czyli okolo 40-50Hz) sprawdzic poprawnosc fazy i zadbac o dobry poziom glosnosci, i juz powinno to satysfakcjonujaco dzialac.

WAZNE

Przypominam, wszystkie te nastawienia robimy oceniajac efekt z miejsca odsluchu a nie stojac przy subwooferze, krecac glkami.

Czyli potrzebujesz pomocnika, ktory kreci galkami, a ty siedzisz w fotelu i sluchasz.

Jakosc kabli jest niewazna

PS.

Zadnego BR bym nie zatykal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, MyDariusz napisał:

wyraznie basu brakowalo . Przy glosniejszym odsluchu bylo duzo lepiej z basem

To cecha ludzkiego słuchu, że im ciszej, tym więcej basu NAM umyka, NAM a nie kolumnom. Dlatego - paradoksalnie, przy niewielkich głośnościach lepiej spisują się podłogowe, a monitory "potrzebują dużej głośności żeby pokazać co potrafią".

"Bez dywanu audio jitter będzie słychać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Możesz się wspomóc zatykając otwory BR fabrycznymi gąbkami

Dokładnie. Też tak mam, sub po wyjściu głośnikowym, gąbki w kanałach b-r, a charakterystyka wypadkową wygląda świetnie. (Kolor czerwony. Podział nisko, ok 80 Hz.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

14 minut temu, szymon1977 napisał:

To cecha ludzkiego słuchu, że im ciszej, tym więcej basu NAM umyka, NAM a nie kolumnom. Dlatego - paradoksalnie, przy niewielkich głośnościach lepiej spisują się podłogowe, a monitory "potrzebują dużej głośności żeby pokazać co potrafią".

Kłaniają się krzywe Fletchera- Munsona i debilny trend kastracji wzmacniaczy z regulacji barwy i filtru loudness. 🤨

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 🙂 Już koledzy wyżej pomogli co do podłączenia i ustawienia całokształtu widzę 😉 KC62 to bardzo dobry subwoofer, świetny wybór moim zdaniem 🙂 

2 godziny temu, MyDariusz napisał:

A kable " jakosc" jest wazna ? 

 

Nie ma to wielkiego znaczenia przy subwooferze 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MyDariusz napisał:

A kable " jakosc" jest wazna ? 

Gdy już otrzymasz dwie skrajnie przeciwne odpowiedzi, to i tak wybierzesz tę, którą chcesz. Więc po co pytasz? BTW skup się na konkretach, czyli usytuowanie i regulacja.

Edytowane przez szymon1977

"Bez dywanu audio jitter będzie słychać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, xajas napisał:


Nie ma odciecia. Posiadany wzmacniacz nie daje takiej mozliwosci.

Jeszcze jest taka możliwość, że jeśli kolega słucha z pojedynczego źródła, to mógłby podpiąć je pod wejście suba, a wyjście z suba podpiąć pod wzmacniacz - tym sposobem odciąłby "satelity" od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jest taka możliwość, że jeśli kolega słucha z pojedynczego źródła, to mógłby podpiąć je pod wejście suba, a wyjście z suba podpiąć pod wzmacniacz - tym sposobem odciąłby "satelity" od dołu.

Ale wtedy subwoofer omija regulacje glosnosci wzmacniacza, ktory steruje tylko satelity. Czyli zrodlo musialo by regulowac glosnosc.

Wiecej kombinowania niz pozytku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze panowie, 

Z rozmowy rozumie ze 

2x rca ,  tym u siebie zepne wszystko razem . Rowniez zrozumialem ze sub nie odcina niskich tonow z kolumn, tylko uzupelnia. Bedzie to razem wszystko grac . 

Bylem przekonany ze crossover automatycznie sam odcina . 

Tak teraz sie zastanawiam czy to tez nie jest dla tego ze kolumny B&W , a sub Kef. 

Suba kolega mi polecil, mowil bierz kef albo svs 3000 micro . 

Koega ma B&W DB3D , ale to za droga dla mnie zabawa. W kazdym razie pamietam ze mowil o aplikacji ktora jest od Bowersa , w tej aplikacji wszystko sie samo mierzy, stroi , ale czy mu odcina dol z glosnikow to bede wiedziec gdy go o to spytam. 

Jego zestaw w calosci od Bowersa 

Co do jakosci kabelkow to mialem na mysli bez cudowania , jakies uzywki do 300 zl ,  albo moze skusze sie na te melodika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz sie zastanawiam czy to tez nie jest dla tego ze kolumny B&W , a sub Kef. 
Suba kolega mi polecil, mowil bierz kef albo svs 3000 micro . 
Koega ma B&W DB3D , ale to za droga dla mnie zabawa. W kazdym razie pamietam ze mowil o aplikacji ktora jest od Bowersa , w tej aplikacji wszystko sie samo mierzy, stroi , ale czy mu odcina dol z glosnikow to bede wiedziec gdy go o to spytam. 



To nie odgrywa roli, bo to nie zalezy od subwoofera albo glosnikow, tylko od wzmacniacza /zrodla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MyDariusz napisał:

Koega ma B&W DB3D , ale to za droga dla mnie zabawa. W kazdym razie pamietam ze mowil o aplikacji ktora jest od Bowersa , w tej aplikacji wszystko sie samo mierzy, stroi ,

Pomiar, automatyczne odcinanie pasm, korekcja opóźnień (automagicznie fazy), dobór wzmocnienie - bajka ... ale nie mikrofonem z telefonu. Za tyle kasy, to powinni już dać mikrofon pomiarowy gratis.

ps. niektóre suby Bowersa to mają fajne pasmo:

Cytat

-6dB at 8.5Hz - 500Hz

🤣 ... kosmos. Przy kolumnach 2.0 zrobić coś takiego to jakaś abstrakcja finansowa byłaby.

Edytowane przez Kyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.09.2024 o 21:38, MyDariusz napisał:

Jedzie do mnie Kef kc62 

Wzmacniacz to vincent sv237mk

W swoim wzmacniaczu nie widze wyjsc liniowych, ani LFE 

Widze za to" pre out" 

Czy to jest wyjscie z ktorego pozostaje mi skorzystac ? 

2x rca ? 

Czy kable do suba to po prostu rca  ? Rozumiem ze nie ma czegos takiego jak specjalne rca do suba. 

W przypadku gramofonu wiem ze dobre kable sa wazne , czy do suba zwykle bez cudowania zrobia robote ? Czy w przypadku kabli rca i suba, jakosc jest wazna kabli ? 

 

Screenshot_20240923-202423.png

Screenshot_20240923-202608.png

wychodzisz z pre out, do suba i tam odbywa się wszelka regulacja odcięcia itd za pomocą pokręteł 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, xajas napisał:

Dokladnie tak.

Czyli jeśli jest integra, która może pracować jako przedwzmacniacz lub końcówka, to wystarczy zamiast zworek wpiąć tego sub-a, by zyskać filtr górnoprzepustowy dla kolumn?

"Bez dywanu audio jitter będzie słychać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.