Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do Yamaha AS-1100 Ciepłe z dobrym basem nie tracące szczegułu


waldek6987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 🙂

 

Na początku chciałbym się przywitać .

mój sytem to :

Wzmacniacz : Yamaha AS-1100

Kolumny : Dali ikon 7,2,vokal 2 mkII

Ampli KD : Yamaha RX-V1067

SUB : 2 x Jamo e5 sub.2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odtwarzacz Sieciowy : Yamaha NP-S303

Gramofon : Audio technica LP-140

interkonekty : Melodika Purple rain

Kable głośnikowe : KLOTZ  LY225T 2,5mm2

 

Fronty są podłączone osobno Do AS-1100 do której również są podłączone gramofoi i odtwarzacz .

Przyszedł czas na zmiany i myślę o zmianie kolumn .

Przez długi czas Dali mi wystarczały ale teraz chciałbym kupić coś co ma dużo dobrego basu , ociepli charakter grania i nie kuleje też na górze .

Proszę o propozycję frontów które dodadzą niskich częstotliwości .

Mam świadomość że to wzmacniacz z gatunku przeźroczytych i bas  jest nawet na tych Dali, ale tylko w utworach w których naprawdę jest zaznaczony w nagraniu.

szukam kolumn które pokolorują na dole pozostałe i sprawią że przy nich też będzie się tupało nóżką 🙂

 

słucham głównie Pink Floyd , Watters'a, Dire Straits, Diana Krall , Karen Souza , i innych tworzących aranżacje Jazzowe znanych utworów , czasami najdzie ochota na aelektronikę czy polski rap ale to z  10 %

 

Myślę o kolumnach używanych  w budrzecie do 6-7 k zł

ważne też aby ta propozycja była od producenta od którego nie będzie problemu dobrać w przyszłości pasujące z tej samej seri monitory na tył i centralkę. - Filmy i estetyka systemu są dla mnie również ważne.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez waldek6987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, waldek6987 napisał:

Cześć 🙂

 

Na początku chciałbym się przywitać .

mój sytem to :

Wzmacniacz : Yamaha AS-1100

Kolumny : Dali ikon 7,2,vokal 2 mkII

Ampli KD : Yamaha RX-V1067

SUB : 2 x Jamo e5 sub.2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odtwarzacz Sieciowy : Yamaha NP-S303

Gramofon : Audio technica LP-140

interkonekty : Melodika Purple rain

Kable głośnikowe : KLOTZ  LY225T 2,5mm2

 

Fronty są podłączone osobno Do AS-1100 do której również są podłączone gramofoi i odtwarzacz .

Przyszedł czas na zmiany i myślę o zmianie kolumn .

Przez długi czas Dali mi wystarczały ale teraz chciałbym kupić coś co ma dużo dobrego basu , ociepli charakter grania i nie kuleje też na górze .

Proszę o propozycję frontów które dodadzą niskich częstotliwości .

Mam świadomość że to wzmacniacz z gatunku przeźroczytych i bas  jest nawet na tych Dali, ale tylko w utworach w których naprawdę jest zaznaczony w nagraniu.

szukam kolumn które pokolorują na dole pozostałe i sprawią że przy nich też będzie się tupało nóżką 🙂

 

słucham głównie Pink Floyd , Watters'a, Dire Straits, Diana Krall , Karen Souza , i innych tworzących aranżacje Jazzowe znanych utworów , czasami najdzie ochota na aelektronikę czy polski rap ale to z  10 %

 

Myślę o kolumnach używanych  w budrzecie do 6-7 k zł

ważne też aby ta propozycja była od producenta od którego nie będzie problemu dobrać w przyszłości pasujące z tej samej seri monitory na tył i centralkę. - Filmy i estetyka systemu są dla mnie również ważne.

 

Pozdrawiam

Jaki metraż?

DYNAUDIO ale jamacha ich nie uciagnie twoja 

 

Najlepiej więc polk RESERVE R500 

Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez quatross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, waldek6987 napisał:

Metraż to 22 m 2 , a jakie Dynaudio miałeś na myśli ?

w weekend jestem umówiony na odsłuch Pylon Diamond 28

A jaka muzyka?

Posłuchaj polk RESERVE R600 😉

 

Te Pylony nie zagrają tak zajefajnie jak RESERVE !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo model większy Polk Audio R600, jednak sądząc po pomiarach w AUDIO, to nawet

budżetowa seria Signature - ES 50 ma podobne możliwości w basie sięgające 31 Hz 😉 

Gdyby ew. dopasowały brzmieniem, to znajdziesz resztę do kpl. kina też w serii Reserve:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma nic gorszego, niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję.   Jerzy Dobrowolski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

(do Twojego metrazu to pylon diamond monitor 18) ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, waldek6987 napisał:

Przez długi czas Dali mi wystarczały ale teraz chciałbym kupić coś co ma dużo dobrego basu , ociepli charakter grania i nie kuleje też na górze .

Proszę o propozycję frontów które dodadzą niskich częstotliwości .

Jakie masz te Dali, Ikon 7 czy Ikon 7 mk2 ? U mnie mniejsze Ikon 6 mk2 zamiatały aż miło, zarówno mocnym, zróżnicowanym basem jak i iskrzącą, świetną górą. To nie są mało szczegółowe kolumny. Do tego barwa jest lekko ocieplona, chyba że masz stare Ikony na frontach, nie mk2, to one grały bardziej sucho i technicznie. Być może to wzmacniacz jest problemem, sprawdzałeś jak kolumny grają na samym amplitunerze w porównaniu do wzmacniacza i na samym wzmacniaczu, bez udziału amplitunera jako pre ? Może na tej linii jest problem. Miałem kiedyś niższy model z tych nowszych Yamah tj AS 700 i to był jeden z najgorszych wzmacniaczy jakie miałem, mułowate, mało emocjonujące brzmienie, ale nie grałem wtedy na Dali. Lekkie podkręcenie gałki od bass/treble nie pomaga w kwestii niskich i wysokich tonów ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, don111 napisał:

Jakie masz te Dali, Ikon 7 czy Ikon 7 mk2 ? U mnie mniejsze Ikon 6 mk2 zamiatały aż miło, zarówno mocnym, zróżnicowanym basem jak i iskrzącą, świetną górą. To nie są mało szczegółowe kolumny. Do tego barwa jest lekko ocieplona, chyba że masz stare Ikony na frontach, nie mk2, to one grały bardziej sucho i technicznie. Być może to wzmacniacz jest problemem, sprawdzałeś jak kolumny grają na samym amplitunerze w porównaniu do wzmacniacza i na samym wzmacniaczu, bez udziału amplitunera jako pre ? Może na tej linii jest problem. Miałem kiedyś niższy model z tych nowszych Yamah tj AS 700 i to był jeden z najgorszych wzmacniaczy jakie miałem, mułowate, mało emocjonujące brzmienie, ale nie grałem wtedy na Dali. Lekkie podkręcenie gałki od bass/treble nie pomaga w kwestii niskich i wysokich tonów ? 

To Dali mk1. Nie korzystam z przedwzmacniacza amlpi do słuchania muzyki . Kiedy słucham muzyki wszystko jest tak podłączone tak że komponenty kina domowego takie jak ampli czy suby w zasadzie w pokoju tylko stoją . Nie używam ich . Kręcenia gałkami na wzmaku .. nie jestem tego zwolennikiem . Miałem AS-700 to zupełnie inny wzmacniacz. AS-1100 To inna liga

Edytowane przez waldek6987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że inna, ale jednak ... Trafiłem kiedyś na ten test:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w którym autor porównuje 1100 vs 1200 i okazuje się, że właśnie w interesującym

Cię fragmencie pasma pewne różnice są. Wymagają dobrania kolumn, które by ten sposób

grania modelu 1100 jakoś uzupełniały. Czyli robisz krok we właściwym kierunku.

Ale posłuchanie ze SWOIM wzmacniaczem byłoby wskazane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma nic gorszego, niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję.   Jerzy Dobrowolski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, audioburak napisał:

Jasne, że inna, ale jednak ... Trafiłem kiedyś na ten test:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w którym autor porównuje 1100 vs 1200 i okazuje się, że właśnie w interesującym

Cię fragmencie pasma pewne różnice są. Wymagają dobrania kolumn, które by ten sposób

grania modelu 1100 jakoś uzupełniały. Czyli robisz krok we właściwym kierunku.

Ale posłuchanie ze SWOIM wzmacniaczem byłoby wskazane.

Tak właśnie chce zrobić . Będę szukał i odsłuchiwał tylko z tym wzmacniaczem . Więc jedyne co to pomieszczenie będzie inne ale raczej nikt mi kolumn nie użyczy więc tylko taka opcja zostaje. Już apetyt urósł i zauważyłem Polk audio Reserve R700 ... Para 8 calowych niskotonowcow brzmi obiecująco

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale był niedawno wątek, gdzie autor zrezygnował z Polków, bo jednak było za dużo

basu względem pomieszczenia. Wyobraź sobie, że można przesadzić 😉 

Ja mam ok 15 m2 i monitory, więc też pewnie skrzywione spojrzenie ...

Nie ma nic gorszego, niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję.   Jerzy Dobrowolski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, audioburak napisał:

OK, ale był niedawno wątek, gdzie autor zrezygnował z Polków, bo jednak było za dużo

basu względem pomieszczenia. Wyobraź sobie, że można przesadzić 😉 

Ja mam ok 15 m2 i monitory, więc też pewnie skrzywione spojrzenie ...

Dzięki za radę. Nic tylko odsłuchy

Niniej jednak jeżeli nie chce się za specjalnie rozstawać z Yamahą a wiedząc że cedzi bas oszczędnie to może właśnie z takimi polkami będzie w sam raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można szukać jeszcze ProAc z serii Studio

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, waldek6987 napisał:

Dzięki za radę. Nic tylko odsłuchy

Niniej jednak jeżeli nie chce się za specjalnie rozstawać z Yamahą a wiedząc że cedzi bas oszczędnie to może właśnie z takimi polkami będzie w sam raz

Mam 1100 juz piec lat i grala juz z kolkoma zestawami glosnikowymi. MA Gold 200 i 300, Xavian Primissima, Usher x718, Martin Logan Motion 60xt, B&W 703 a ostatnio, jakies 4 tygodnie temu kupilem Fyne F502.

Jezeli szukasz mocnego i dobrze kontrolowanego basu to posluchaj ML 60xt albo wlasnie Fyne f502. Celuj w kolumny na wiekszych przetwornikach, 20cm minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, waldek6987 napisał:

Tak właśnie chce zrobić . Będę szukał i odsłuchiwał tylko z tym wzmacniaczem . Więc jedyne co to pomieszczenie będzie inne ale raczej nikt mi kolumn nie użyczy więc tylko taka opcja zostaje. Już apetyt urósł i zauważyłem Polk audio Reserve R700 ... Para 8 calowych niskotonowcow brzmi obiecująco

No to musisz mieć mega konkretny bas, mi Ikony 6 wystarczały chociaż też lubię dobry bas i miałem kolumny z 30cm przetwornikiem czy 2x 20cm. Góry te Dali Ikon powinny mieć dużo, chyba że tu też musisz mieć dużo przy "direct" na wzmacniaczu. Podejrzewam że Klipsch by się spodobał, Polk R z tego co czytałem gra cieplej i nie ma tak wyeksponowanej góry.

3 godziny temu, waldek6987 napisał:

Kręcenia gałkami na wzmaku .. nie jestem tego zwolennikiem

To nie wstyd jak się próbuje kręcić i lekko korygować charakterystykę

Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 🙂 Polki z linii Reserve to zdecydowanie ciekawa opcja poszukując fajnego dołu 🙂 Też wspomniane przez Ciebie Polki Diamond 28 bardzo fajnie mogą się sprawdzić przy takich wymaganiach. Zarówno pierwsza, jak i druga generacja. Sprawdziłbym również Dynaudio Emit 30, a jeśli oczekujesz bardziej grania V-ką, to może warto posłuchać Monitor Audio Bronze 500, czy Focal Theva N3 😉 

W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy, podziałamy 🙂 

Edytowane przez Q21

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Q21 napisał:

Cześć 🙂 Polki z linii Reserve to zdecydowanie ciekawa opcja poszukując fajnego dołu 🙂 Też wspomniane przez Ciebie Polki Diamond 28 bardzo fajnie mogą się sprawdzić przy takich wymaganiach. Zarówno pierwsza, jak i druga generacja. Sprawdziłbym również

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , a jeśli oczekujesz bardziej grania V-ką, to może warto posłuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , czy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 😉 

W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy, podziałamy 🙂 

MA Bronze do AS1100? To chyba jakas pomylka. Ten wzmacniacz powinien dostac minimum serie Gold jezeli juz cos od Monitor Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, BlueDot napisał:

Ikon maja duzo basu, ale on jest jakis taki nadmuchany, malo precyzyjny.

Taki bas to miały raczej Zensor 7.  Ikony miały dużo lepszy bas, mocny, precyzyjny i zróżnicowany, jak był miękki to grało miękko, jak miało walić twardo to waliło twardo i punktowo. Przynajmniej jeśli chodzi o te które dłużej miałem tj Ikon 6mk2. Naturalnie nie będzie to bas o aż takiej masie i potędze jak z 2x 20cm, ale jakości nie można im odmówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, don111 napisał:

Taki bas to miały raczej Zensor 7.  Ikony miały dużo lepszy bas, mocny, precyzyjny i zróżnicowany, jak był miękki to grało miękko, jak miało walić twardo to waliło twardo i punktowo. Przynajmniej jeśli chodzi o te które dłużej miałem tj Ikon 6mk2. Naturalnie nie będzie to bas o aż takiej masie i potędze jak z 2x 20cm, ale jakości nie można im odmówić.

Dokładnie . Nie to że go nie ma ... Ale jest w utworach pokroju no ordinary live od Sade czy Rocket Man od Boba James'a ale już np w somebody's knockin'g od Terry gibs i wielu podobnych brakuje krągłości udezeniom stopy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, waldek6987 napisał:

Dokładnie . Nie to że go nie ma ... Ale jest w utworach pokroju no ordinary live od Sade czy Rocket Man od Boba James'a ale już np w somebody's knockin'g od Terry gibs i wielu podobnych brakuje krągłości udezeniom stopy

Emit 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od lat ten wzmacniacz i uważam go za bardzo udany model pod wieloma względami, przede wszystkim brzmieniowymi. Miałem go zestawiony z następującymi kolumnami: Dali Zensor 3, Dali Rubicon2, Uscher V-601, Vienna Acoustics Haydn Grand SE, Haydn Jubilee, a obecnie od dosyć dawna z podłogówkami VA Mozart Grand SE. Uważam, że zestawienie właśnie z zestawami z VA (wszystkimi modelami) daje najwięcej satysfakcji, jest ciepłe i... słodkie z podbitą górą i dołem, ale bez natarczywości i braku kontroli. Nie każdemu to pasuje, mi akurat od wielu lat tak i je polecam. 

Edytowane przez Mathia74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio będą fajna opcja. 

Ja bym też sprawdził elaci z serii Carina 

Albo kefy serii R. Chodź tu pewnie model R3. Mimo wielkości może zaskoczyć.

Godzinę temu, Q21 napisał:

może warto posłuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , czy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 😉 

Ciepłe to one nie są jednak. Nie wiem czy one są dobrymi kompanami do Yamahy jednak.

Gold100 tak.

Faktycznie można by przesłuchać jeszcze Polk z serii R. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, waldek6987 napisał:

Dokładnie . Nie to że go nie ma ... Ale jest w utworach pokroju no ordinary live od Sade czy Rocket Man od Boba James'a ale już np w somebody's knockin'g od Terry gibs i wielu podobnych brakuje krągłości udezeniom stopy

Ale zdajesz sobie sprawe ze to o czym piszesz to raczej wina nagran a nie kolumn. Nie znajdziesz takich ktore beda automatycznie podbijac bas na utworach gdzie jest go mniej i sciszac tam gdzie jest przewalony.

Wybierajac kolumny z mocniejszym dolem bedziesz musial sie pogodzic z tym ze w utworach w ktorych jest wiecej basu (te ktore wymieniles wyzej) moze sie okazac ze basu bedzie teraz za duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie było o używane czy ja źle czytam? Gdzie MA Bronze do tych ProAC np 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.