Skocz do zawartości
IGNORED

Mój subiektywizm w sprawie kabli


Piniu2906
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Piotr Sonido 

  I tu się właśnie mylisz, bo prędzej niż wielu kolegów z forum ta AI zrozumie,

że to nie jest ani forum ani temat dla techników elektryków czy elektroników.

Stąd zawsze mogę się powołać na ( nie moje ) motto:

Nie ma nic gorszego, niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję.

Można dodać - a teraz nawet tę sztuczną 😉 

Nie ma nic gorszego, niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję.   Jerzy Dobrowolski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audioburak napisał:

@Piotr Sonido 

  I tu się właśnie mylisz, bo prędzej niż wielu kolegów z forum ta AI zrozumie,

że to nie jest ani forum ani temat dla techników elektryków czy elektroników.

Stąd zawsze mogę się powołać na ( nie moje ) motto:

Nie ma nic gorszego, niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję.

Można dodać - a teraz nawet tę sztuczną 😉 

Z tego co kojarzę to AI jest bezradna wobec abstrakcyjnego myślenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ajothe

Podobnie, jak wielu "melomanów" wobec różnic w barwie dźwięku 😉 

Że muszą się podpierać - jak laską metalurgią czy elektrotechniką ...

Nie ma nic gorszego, niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję.   Jerzy Dobrowolski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, audioburak napisał:

Nie ma nic gorszego, niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję.

Pewnie dlatego są na forum teksty pracujące na korektą tego wykształcenia u innych 😉.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audioburak napisał:

@Ajothe

Podobnie, jak wielu "melomanów" wobec różnic w barwie dźwięku 😉 

Że muszą się podpierać - jak laską metalurgią czy elektrotechniką ...

To nie przeszkadza niektórym w zadawaniu SI pytań o audio, to z założenia porażka 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Lech36 napisał:

Trochę wiedzy technicznej i już masz, temat jest skomplikowany

Temat staje się skomplikowany, gdy fakty zaczynają rozmijać się z poglądami.

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, audioburak napisał:

@Piotr Sonido 

  I tu się właśnie mylisz, bo prędzej niż wielu kolegów z forum ta AI zrozumie,

że to nie jest ani forum ani temat dla techników elektryków czy elektroników.

Stąd zawsze mogę się powołać na ( nie moje ) motto:

Nie ma nic gorszego, niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję.

Można dodać - a teraz nawet tę sztuczną 😉 

AI nic nie zrozumie. Zaczerpuje dane z internetu. Co on ma do zrozumienia.

Człowieka? Proszę cię 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Piotr Sonido napisał:

AI nic nie zrozumie. Zaczerpuje dane z internetu. Co on ma do zrozumienia.

Człowieka? Proszę cię 🙂

 

Ty też czerpiesz dane z Internetu, jesteście z AI podobni, żeby nie było że się czepiam to ja też czerpię wiedzę z Netu 😉.
Tak się zastanawiam kiedy ta AI zacznie opowiadać/pisać o brzmieniu kabli?

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lech36 napisał:

Ty też czerpiesz dane z Internetu, jesteście z AI podobni, żeby nie było że się czepiam to ja też czerpię wiedzę z Netu 😉.
Tak się zastanawiam kiedy ta AI zacznie opowiadać/pisać o brzmieniu kabli?

W sąsiednim wątku AI napisało bardzo ładną recenzję kabla XTZ, który nie istnieje - jak nie widziałeś, to poszukam i wkleję link. Schematyczność niektórych recenzji raczej nasuwa myśl, od jak dawna jesteśmy przez dziełami AI robienie w ch.ja?

Kiedyś szukałem w necie odpowiedzi na pytanie z innej dziedziny, i wszystkie "artykuły" wyglądały tak samo, jakby oba skrajne stanowiska na raz, ale sprawdź sobie sam 🙂

podczas gdy na pytanie, które zadałem, odpowiedź jest zero-jedynkowa. Jestem przekonany, że to wszystko były wytwory AI. Tymczasem fora tematyczne, na których żywi ludzie wymieniają się wiedzą i doświadczeniem wymierają.

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, szymon1977 napisał:

W sąsiednim wątku AI napisało bardzo ładną recenzję kabla XTZ, który nie istnieje - jak nie widziałeś, to poszukam i wkleję link. Schematyczność niektórych recenzji raczej nasuwa myśl, od jak dawna jesteśmy przez dziełami AI robienie w ch.ja?

Kiedyś szukałem w necie odpowiedzi na pytanie z innej dziedziny, i wszystkie "artykuły" wyglądały tak samo, jakby oba skrajne stanowiska na raz, ale sprawdź sobie sam 🙂

podczas gdy na pytanie, które zadałem, odpowiedź jest zero-jedynkowa. Jestem przekonany, że to wszystko były wytwory AI. Tymczasem fora tematyczne, na których żywi ludzie wymieniają się wiedzą i doświadczeniem wymierają.

Pytanie AI o brzmienie jakiegokolwiek sprzętu audio nienajlepiej świadczy o inteligencji promptera 😉 

Przecież to niepoważne! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Ajothe napisał:

Pytanie AI o brzmienie jakiegokolwiek sprzętu audio nienajlepiej świadczy o inteligencji promptera 😉 

Przecież to niepoważne! 

Publikowanie w sieci swoich prywatnych wrażeń z odsłuchów porównawczych i to bez podania warunków w których odsłuch porównawczy został wykonany to też zabawa mało poważna, ale taka jest formuła forów, można opisywać swoje wrażenia nawet takie które powstały na fundamencie infantylnych testów 😉

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ajothe napisał:

Pytanie AI o brzmienie jakiegokolwiek sprzętu audio nienajlepiej świadczy o inteligencji promptera 😉 

Przecież to niepoważne! 

Jak zwykle nie zrozumiałeś: nie chodzi o to by pytać o brzmienie AI - chodzi o to, że pytasz człowieka, a odpowiedzi udzieli AI.

Co dziś jest w stanie zrobić AI? Jest w stanie nagrać setki filmików na YT typu "gdyby Slayer nagrał Stairway to Heaven". Jest w stanie stworzyć muzykę od zera, wystarczy w kilku słowach określić czego oczekujesz by to otrzymać. Nie jest są może arcydzieła, ale poziom całkiem przyzwoity. I tu przychodzi na myśl najnowsza Metallica, które z pozoru brzmi rewelacyjnie, a z drugiej strony jest tak wtórna i bez emocji... gdy się pojawiła były zachwyty, o po kilku miesiącach o niej zapomniano.

Nie mam wątpliwości, że AI potrafi przeczytać 1.000.000 recenzji kolumn, porównać użyte określenia z wykresami, i dla kolumn 1.000.001 na podstawie wykresu dobrać takie określenia, jakie padłyby w autentycznej recenzji.

Jesteśmy świadkami końca panowania żywych organizmów ma planecie Ziemia. Symbolicznie AI wygrywa z Człowiekiem w szachy.

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps

A recenzja kabla? AI napisała piękną recenzję kabla, który nie istnieje 🙂

Oszustwa, za którymi stoi człowiek - to jest cały problem, a nie czy AI potrafi ocenić zrecenzować brzmienie, bo co do tego dziś już nie ma wątpliwości.

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, szymon1977 napisał:

A recenzja kabla? AI napisała piękną recenzję kabla, który nie istnieje 🙂

Dlatego jak napisałem, pytanie AI o wrażenia audio to kompletny bezsens, równie dobrze można zapytać o to kalkulator Casio 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Ajothe napisał:

Dlatego jak napisałem, pytanie AI o wrażenia audio to kompletny bezsens, równie dobrze można zapytać o to kalkulator Casio 🙂

Dlatego napisałem:

1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

Jak zwykle nie zrozumiałeś:

Bo fakt, że AI napisało piękną recenzję kabla, który nie istnieje, to zasługa człowieka, który dał AI takie zadanie. Ten sam człowiek równie dobrze mógłby napisać recenzję tego samego kabla, który nie istnieje, bez pomocy AI

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lech36 napisał:

Publikowanie w sieci swoich prywatnych wrażeń z odsłuchów porównawczych i to bez podania warunków w których odsłuch porównawczy został wykonany to też zabawa mało poważna, ale taka jest formuła forów, można opisywać swoje wrażenia nawet takie które powstały na fundamencie infantylnych testów 😉

Publikowanie wrazen z odsluchow porownawczych jak najbardziej ma sens bo sa to porownnia relatywne a nie bezwgledne.

Taki techniczny czlowiek jak ty na pewno rozumie roznice 😉

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), LAiV Harmony DAC, Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Lech36 napisał:

Ty też czerpiesz dane z Internetu, jesteście z AI podobni, żeby nie było że się czepiam to ja też czerpię wiedzę z Netu 😉.
Tak się zastanawiam kiedy ta AI zacznie opowiadać/pisać o brzmieniu kabli?

No przecież już to robi. Nie wiem czy w tym wątku czy w innym o kablach ale przecież narzucono mu słowa kluczowe które ma wypluć i podpisać się jeszcze pacula.

No w niektórych sprawach faktycznie korzystam z internetu ale staram się je weryfikować albo cedzić przez palce. 

Mam do tego dystans. 

6 godzin temu, Lech36 napisał:

Publikowanie w sieci swoich prywatnych wrażeń z odsłuchów porównawczych i to bez podania warunków w których odsłuch porównawczy został wykonany to też zabawa mało poważna, ale taka jest formuła forów, można opisywać swoje wrażenia nawet takie które powstały na fundamencie infantylnych testów 😉

No patrz a audio zbudowało na tym praktycznie monopol 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ajothe napisał:

Wymyślanie durnowatych zabaw w recenzje kabla, który nie istnieje to jakaś śmieszna dziecinada. 

Zabaw by się zaczęły, gdyby nie od razu zostało powiedziane, że kabel XYZ nie istnieje, a recenzję napisało IQ

-----

3 godziny temu, rafa napisał:

Publikowanie wrazen z odsluchow porownawczych jak najbardziej ma sens bo sa to porownnia relatywne a nie bezwgledne.

Co do relatywnego i bezwzględnego masz rację, natomiast sprecyzować należy co zostaje porównane: czy brzmienie dwóch kabli? Nie jesteś w stanie słuchać jednocześnie dwóch systemów połączonych dwoma różnymi kablami, więc nie - porównujesz brzmienie aktualnego systemu, ze wspomnieniem brzmienia systemu poprzedniego... a wspomnienia bywają  ulotne, tak bardzo ulotne, że choćby nic w systemie nie zmieniać a zasugerować Ci coś przeciwnego, to dotąd będziesz doszukiwać się zmiany, aż ją "usłyszysz". Po raz kolejny pomijając niewygodne fakty, starasz się stawiać fundamentalne kwestie, na bezwartościowych spostrzeżeniach. To co nazywacie "testem" nie jest nawet porównaniem.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Ajothe napisał:

pytanie AI o wrażenia audio to kompletny bezsens, równie dobrze można zapytać o to kalkulator Casio 🙂

Podczas koncertów Kraftwerk publika (niemuzykalna też) grała sobie na klawiaturze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie tak prosto z konkretnych dźwięków otoczenia zrobić muzykę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No w niektórych sprawach faktycznie korzystam z internetu ale staram się je weryfikować albo cedzić przez palce. 

"AI" też weryfikuje zgodnie z obowiązującą wiedzą naukową a dostęp do wiedzy ma praktycznie nieograniczony, chyba że natrafi na zjawiska nie zbadane jeszcze przez naukę tak jak w przypadku audio hobby to wtedy może snuć tylko przypuszczenia na podstawie dyskusji z forów tematycznych 😉.

23 godziny temu, Ajothe napisał:

Recenzję kabla można napisać po odsłuchaniu konkretnego modelu.

Przyłożyłem kabel do ucha i nic nie usłyszałem, chyba jestem głuchy 😉. To w stylu tego naukowca z kawału który eksperymentował z muchą której po kolei wyrywał nogi, wniosek końcowy że po wyrwaniu wszystkich nóg mucha straciła słuch 😉. Brutalne.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Lech36 napisał:

Przyłożyłem kabel do ucha i nic nie usłyszałem, chyba jestem głuchy 😉. To w stylu tego naukowca z kawału który eksperymentował z muchą której po kolei wyrywał nogi, wniosek końcowy że po wyrwaniu wszystkich nóg mucha straciła słuch 😉. Brutalne.

Myślę, że warto to nagrać i wrzucić na youtube 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Ajothe napisał:

Myślę, że warto to nagrać i wrzucić na youtube 🙂

Nie wiem czy na Youtube zrozumieli by eksperyment, trzeba na takie patrzeć w szerszym kontekście 😉.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lech36 napisał:

AI" też weryfikuje zgodnie z obowiązującą wiedzą naukową a dostęp do wiedzy ma praktycznie nieograniczony, chyba że natrafi na zjawiska nie zbadane jeszcze przez naukę tak jak w przypadku audio hobby to wtedy może snuć tylko przypuszczenia na podstawie dyskusji z forów tematycznych 😉.

Dla AI nie jest problemem przeczytać po tysiąc opinii miliona kolumn, i poszukać zależności np przy jakich górkach i dolinach na wykresie, pojawia się w opinii słówki "ciepło". Co zrobi AI zapytane o "ciepło"? Bezbłędnie wybierze takie górki i doliny na wykresie, że po odsłuchu napiszesz w recenzji "ciepło".

Już dziś AI może być lepszym recenzentem brzmienia niż człowiek, trzeba tylko przed zapytaniem, odpowiednie dane do analizy dostarczyć.

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, szymon1977 napisał:

Już dziś AI może być lepszym recenzentem brzmienia niż człowiek, trzeba tylko przed zapytaniem, odpowiednie dane do analizy dostarczyć.

AI nie czuje niuansów brzmienia, które czuje wyrafinowany słuchacz-analityk audiofilskiego brzmienia. Nie wiem czy na podstawie danych z sieci określi we właściwy sposób brzmienie np. kabla 😉.  

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, szymon1977 napisał:

Już dziś AI może być lepszym recenzentem brzmienia niż człowiek, trzeba tylko przed zapytaniem, odpowiednie dane do analizy dostarczyć

Najwieksz bzdura tego roku. BRAWO.

transport streaming -................... ; transport cd - Pioneer PD 30AE mod; dac - Denafrips Pontus 2; wzmacniacz - Shanling A3.2 mk2; kolumny - YB Nord S25; listwa - Lector Edison 230; interkonekty cyfrowe - Chord Clearway i2s, QED Reference Digital Audio 40, QED Reference Optical Quartz; interkonekt analogowy - PAD Neptune XLR; kable zasilajace - Oyaide tunami, Oyaide black mamba, Furutech alpha 3, Yarbo 1100, Neotech Nep 3002, Belden; zasilacze - Nostromo, PD Creative, Ifi ipowerX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bum1234 napisał:

Przecież recenzenci piszą same bzdury, więc w gruncie rzeczy autor jest mieważny 😄

Czyżby?

W recenzjach przy okazji przymiotników można między wierszami domniemać sobie z czym zestawić żeby zestaw "grał". Oczywiście wymaga to sprawdzenia u siebie, czy połączenie daje zabawę.

3 godziny temu, bum1234 napisał:

recenzenci piszą same bzdury,

W temacie ceny na pewno nie.

Recenzenci piszą tyle ile stron mają napisać. Nie dziwi że leje się tam woda i wiele krasomówstwa.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, szymon1977 napisał:

Mocne słowa a brak argumentów

zacytuję kolege:

8 godzin temu, Lech36 napisał:

AI nie czuje niuansów brzmienia, które czuje wyrafinowany słuchacz-analityk audiofilskiego brzmienia. Nie wiem czy na podstawie danych z sieci określi we właściwy sposób brzmienie np. kabla

 

transport streaming -................... ; transport cd - Pioneer PD 30AE mod; dac - Denafrips Pontus 2; wzmacniacz - Shanling A3.2 mk2; kolumny - YB Nord S25; listwa - Lector Edison 230; interkonekty cyfrowe - Chord Clearway i2s, QED Reference Digital Audio 40, QED Reference Optical Quartz; interkonekt analogowy - PAD Neptune XLR; kable zasilajace - Oyaide tunami, Oyaide black mamba, Furutech alpha 3, Yarbo 1100, Neotech Nep 3002, Belden; zasilacze - Nostromo, PD Creative, Ifi ipowerX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.