Skocz do zawartości
IGNORED

Mój subiektywizm w sprawie kabli


Piniu2906
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Wito76 napisał:

Na codzień używam pojęcia kabel instalacyjny wobec kabli, które sobie kładłem w całym domu i garażu

A co to ma wspólnego z tematem? Sam zacząłeś:  

6 godzin temu, Wito76 napisał:
7 godzin temu, przemak napisał:

W dodatku studia kablowane są kablem instalacyjnym, a na niego to już żaden audiofil by nawet nie splunął. 

Skąd takie info?

Nie wiesz, co to jest kabel instalacyjny (w nazwie nawet to ma) ale za to piszesz:

  

6 godzin temu, Wito76 napisał:

Czyli chcesz powiedzieć że studio nagraniowe okablowane jest jak chałupa w bloku z wielkiej płyty a kable to te po taniości z allegro? Chyba dobrą flaszkę czegoś już z rana przygarnąłeś.

  

4 godziny temu, Wito76 napisał:

Skąd wiadomo które kable zostały użyte w studio? Ktoś wynalazł jakąś taniochę i manipuluje.

Szczególnie ostatni cytacik wobec znalezionego wyżej przez Ciebie typu kabla jest dobry. Cena jaka jest każdy widzi.

Kto manipuluje? Kto dodaje głupoty z dupy? Kto nie wie, ale obraża tych, którzy wiedzą?

Refleksja jakaś? Nie, skąd.

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że jeśli komuś słowo instalacja kojarzy się wyłącznie z domem, to trudno jest takiej osobie przyjać do wiadomości, że jest to przecie nie jdyny rodzaj instalacji. 
Daje to obraz bezmyślności współczesnych pokoleń zatopionych w morzu mediów społecznościowych, gdzie oczywiście trudno szukać możliwości obycia się nawet z prostym myśleniem.

Takie czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Wito76 napisał:

jeszcze pokażę im tego Van Damme. Połóż nim sobie instalację w domu jeśli twierdzisz że takie ma zastosowanie

Pokazujesz, że nie wiesz, co to jest kabel instalacyjny i do mnie masz pretensje? Że ja wiem, a Ty nie? Dawałem linki, mogłeś się dowiedzieć. Tak się nazywa, pokaż elektrykom.

3 minuty temu, Wito76 napisał:

gdzie stosujesz 0,28mm2? W instalacjach? Głupa walisz?

0,22mm2 jak już. Tak, takimi kablami jest okablowane Abbey Road, sam linka podałeś. Bądź facetem, przełknij to.

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem bierze się stąd, że napisałem:

8 godzin temu, przemak napisał:

W dodatku studia kablowane są kablem instalacyjnym, a na niego to już żaden audiofil by nawet nie splunął. 

Ponieważ nie wszyscy wiedzą, co to jest, to pomyślałem, że taka wiedza może być przydatna. Ale zapomniałem, że tu wszyscy wszystko wiedzą, a jak nie wiedzą to i tak wiedzą lepiej. A kabel instalacyjny wygląda tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i jak widać ekran nie jest z miedzi tylko z folii pcv/alu (czyli w standardach forum wielkie beee), jest cieniutki, sztywny i ogólnie zaufania nie budzi. Przeznaczony jest do instalacji, czyli nie do zwijania i wtykania i wytykania. Stary klotz powyżej ma jeszcze folijkę pcv pod ekranem, współczesne chyba już nie mają, na pewno nie wszystkie. Dużo kabli instalacyjnych to 0,12 a nie 0,22.

Można to skwitować "aha, ciekawe" albo obrażać.

 

7 minut temu, Wito76 napisał:

Naciągasz rzeczywistość do nieprecyzyjnego języka jakim się posługujesz. Dla mnie to idiotyczna i prymitywna dyskusja z kulawymi argumentami. Strata czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zobacz co jest napisane, po polsku i po angielsku. Dość precyzyjnie. Nie wiedziałeś, teraz wiesz. Doceń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, przemak napisał:

Problem bierze się stąd, że napisałem:

Ponieważ nie wszyscy wiedzą, co to jest, to pomyślałem, że taka wiedza może być przydatna. Ale zapomniałem, że tu wszyscy wszystko wiedzą, a jak nie wiedzą to i tak wiedzą lepiej. A kabel instalacyjny wygląda tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i jak widać ekran nie jest z miedzi tylko z folii pcv/alu (czyli w standardach forum wielkie beee), jest cieniutki, sztywny i ogólnie zaufania nie budzi. Przeznaczony jest do instalacji, czyli nie do zwijania i wtykania i wytykania. Stary klotz powyżej ma jeszcze folijkę pcv pod ekranem, współczesne chyba już nie mają, na pewno nie wszystkie. Dużo kabli instalacyjnych to 0,12 a nie 0,22.

Można to skwitować "aha, ciekawe" albo obrażać.

 

Masz u siebie aluminium położone? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zgodzić się musisz, że "instalacyjny" brzmi mocno niefortunnie. Zwłaszcza gdy ktoś używa na codzień tego pojęcia w zupełnie innym sensie. W audio używamy natomiast najczęściej pojęć kable zasilające i sygnałowe (te o właśnie takim małym przekroju). Ot i cały problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Ajothe napisał:

Masz u siebie aluminium położone? 

Tak, Abbey Road też. Musisz z tym żyć.

 

13 minut temu, Wito76 napisał:

Wpisz sobie w Google "kabel instalacyjny". Co wyszło?

Wydawało mi się, że piszemy o kablu audio. Był link do kabla van damme, z nazwą i zastosowaniem. Nadal upierasz się, że to nie są kable instalacyjne? Trudno, tego nie pokonam. Ale aluminiowy ekran przełkniesz jakoś? 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ciekawostka. Miałem od kolegi interkonekty Van Damme. Takie w czerwonej izolacji, jakieś "Silver". Kiedyś Projekt Nostromo, ten od DACów je lutował i miał w ofercie. No i kicha. Jak to ktoś pięknie ujął, będzie teraz największa obelga dla kabli - zamulały mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Wito76 napisał:

Ale zgodzić się musisz, że "instalacyjny" brzmi mocno niefortunnie. Zwłaszcza gdy ktoś używa na codzień tego pojęcia w zupełnie innym sensie. W audio używamy natomiast najczęściej pojęć kable zasilające i sygnałowe (te o właśnie takim małym przekroju). Ot i cały problem.

Dlatego po wymienieniu marki KLOTZ napisałem drukowanymi literami "W dodatku studia kablowane są kablem instalacyjnym". Nie wiedziałeś, wiesz. Doceń.

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

VDlogo.png

abbey-road-resized.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawostka jest jeszcze taka, że kable instalacyjne multicore dokładnie takie jak w Abbey Road mają wewnętrzną izolację od siebie (czyli są po prostu kabelkami instalacyjnymi ubranymi w jedną gumę):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a kable estradowe z racji tego, że pętla mas przez zwarcie wejść im nie grozi, zamiast izolacji pomiędzy poszczególnymi parami mają dodatkowy oplot na zewnątrz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak widać, ekran jest aluminiowy niestety 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wito76 napisał:

A tak w ogóle to nie mam pojęcia o co Ci chodzi, w czym masz jakiś problem? Po co drążysz temat?

Mam pomysł:

1. Wejdź na stronę Przemak-a.

2. Posłuchaj którąś z jego realizacji.

3. Napisz "nie da się słuchać" bo tanie kable spowodowały... nie wiem co, coś wymyślisz. W sumie to możesz ograniczyć się do pkt 3, przecież nikt nie sprawdzi, że pkt 1 i 2 pominąłeś.

Edytowane przez szymon1977

"Bez dywanu audio jitter będzie słychać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, przemak napisał:

A ciekawostka jest jeszcze taka, że kable instalacyjne multicore dokładnie takie jak w Abbey Road mają wewnętrzną izolację od siebie (czyli są po prostu kabelkami instalacyjnymi ubranymi w jedną gumę):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a kable estradowe z racji tego, że pętla mas przez zwarcie wejść im nie grozi, zamiast izolacji pomiędzy poszczególnymi parami mają dodatkowy oplot na zewnątrz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak widać, ekran jest aluminiowy niestety 😉

Skądś wiesz, że nie użyli takich?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Van Damme products used in Studio 52 range from Microphone Cables to Blue Series and Green Series 8 Pair DSUB Looms, Speaker Cables and Patch Cables, as well as Van Damme VDM Circular Audio Multi Pin Connectors.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ajothe napisał:

Skądś wiesz, że nie użyli takich?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Van Damme products used in Studio 52 range from Microphone Cables to Blue Series and Green Series 8 Pair DSUB Looms, Speaker Cables and Patch Cables, as well as Van Damme VDM Circular Audio Multi Pin Connectors.

 

Oczywiście, że takich też użyli. Ale to są kable mikrofonowe, od mikrofonu do ściany, zarobione z obu stron wtykami xlr. Do instalacji czyli od ściany do krosownicy/stołu użyli instalacyjnego, jak piszą - niebieskiego z linka. Nie mój link, pytaj @Wito76 dlaczego użyli kabla z aluminiowym ekranem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.