Skocz do zawartości
IGNORED

Mój subiektywizm w sprawie kabli


Piniu2906
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Lech36 napisał:

Myślisz że techniczne podejście wyklucza pasję? Sądzę że ci tzw. "techniczni" są większymi pasjonatami audio niż ci od voodoo 😉

Powiem więcej, to oni są prawdziwymi audiofilami, a nie Ci co się za audiofilów uważają 

Godzinę temu, Lech36 napisał:

Kabel nie ma brzmienia, kabel przewodzi prąd.

...a ewentualny problem techniczny może sprawić, że w kablu przewodzony prąd zostanie zniekształcony.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szymon1977 napisał:

...a ewentualny problem techniczny może sprawić, że w kablu przewodzony prąd zostanie zniekształcony.

Zgadza się, ale najczęściej nie dotyczy to samego kabla tylko wyjścia i wejścia urządzeń które ten kabel łączy, oczywiście sam kabel też może coś zepsuć, ale to się zdarza bardzo rzadko.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ajothe napisał:

Żadne parametry czy techniczne rozwiązania nie pokażą z góry, który sprzęt dla kogo będzie się bardziej podobał. 

Parametry pokażą, który z rozważanych sprzętów będzie krokiem w oczekiwanym kierunku, a który w kierunku przeciwnym... tylko żeby to zobaczyć, trzeba otworzyć oczy i uczyć się od mądrzejszych, zamiast negować ich wiedzę.

 

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ajothe napisał:

Kiedy to zrozumiecie, będziecie mieli lżej w świecie audio 😄

Ależ jeszcze nie spotkałem kablo- realisty, który by miał "ciężko" w świecie audio, ani jednego.

Wiecznie pod górę i ciężkie życie, za to widać jakże często u kablo-słyszacych.

5 godzin temu, juro napisał:

A nie prościej posłuchać kilku fragmentów i zapamiętać wrażenia a następnie zamienić kabelki stronami i powtórzyć odsłuch?

Prościej i prawdziwiej, pod warunkiem, że kabelki zamienia ktoś inny a słuchający nie wie, które właśnie są podłączone. Do tego jeszcze tylko wiarygodna statystycznie powtarzalność i ...mamy to! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Lech36 napisał:

Może powinieneś temat potraktować bardziej dogłębnie a nie poprzestać na słuchaniu. Może np. tak został zarejestrowany materiał w studiu.

Hmmm. Ok trop. Jak wyjaśnić że ten sam utworów jest odtwarzany?

 

Mam wrażenie. Nie to nie jest wrażenie!

Rozmawiają te same osoby prezentując te same zdania tylko w innym, kolejnym, tysięcznym temacie. Przerzucamy się do nowego bo tamten ma już naście stron i nikt obcy nie wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piotr Sonido napisał:

Mam wrażenie. Nie to nie jest wrażenie!

Może powinieneś zapoznać się ze zjawiskiem akustycznej filtracji grzebieniowej, jak ona działa i jak potrafi zamieszać przy zbyt prostym podejściu do porównań. Filmy prezentujące to zjawisko w praktyce były na forum prezentowane.

5 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Rozmawiają te same osoby prezentując te same zdania tylko w innym, kolejnym, tysięcznym temacie. Przerzucamy się do nowego bo tamten ma już naście stron i nikt obcy nie wchodzi.

Temat może by się rozwinął jakby ktoś w sposób nie podlegający dyskusji zaprezentował ze skutecznością 10/10 w ślepym teście jak typuje zawsze ten sam kabel na podstawie swojego słuchu. To by było ciekawe i chyba nawet całkiem sensacyjne w skali szerszej niż tylko to forum. Alternatywą mógłby być test różnicowy, ale w domenie akustycznej jest on trudny do przeprowadzenia aczkolwiek możliwy.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Lech36 napisał:

Może powinieneś zapoznać się ze zjawiskiem akustycznej filtracji grzebieniowej, jak ona działa i jak potrafi zamieszać przy zbyt prostym podejściu do porównań. Filmy prezentujące to zjawisko w praktyce były na forum prezentowane.

Lublin całe cytaty bo potem odnosisz się nie do tego co trzeba 😉

9 minut temu, Lech36 napisał:

Może powinieneś zapoznać się ze zjawiskiem akustycznej filtracji grzebieniowej, jak ona działa i jak potrafi zamieszać przy zbyt prostym podejściu do porównań. Filmy prezentujące to zjawisko w praktyce były na forum prezentowane.

Temat może by się rozwinął jakby ktoś w sposób nie podlegający dyskusji zaprezentował ze skutecznością 10/10 w ślepym teście jak typuje zawsze ten sam kabel na podstawie swojego słuchu. To by było ciekawe i chyba nawet całkiem sensacyjne w skali szerszej niż tylko to forum. Alternatywą mógłby być test różnicowy, ale w domenie akustycznej jest on trudny do przeprowadzenia aczkolwiek możliwy.

Dlaczego 10/10?

ASR ile razy pokazał że jego pierwotny test był błędny. I to użytkownicy mu to wskazywali.

Hola hola.

Odsłuchujacy i 6/10 cię nie przekona? 

Niech będzie 7? Why?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Odsłuchujacy i 6/10 cię nie przekona? 

Albo słyszysz albo strzelasz, ale ta forma testu (ślepy) dopuszcza też 8/10 jako pewnik że nie zgadujesz.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lech36 napisał:

Albo słyszysz albo strzelasz, ale ta forma testu (ślepy) dopuszcza też 8/10 jako pewnik że nie zgadujesz.

Aha 7 to nie ale 8 to tak. Na dwa skrajne brzmiące wzmacniacze ( według mnie ) bym się w to zgodził. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Lublin całe cytaty bo potem odnosisz się nie do tego co trzeba

Całość jest wyżej, każdy może się zapoznać.

Teraz, Piotr Sonido napisał:

Aha 7 to nie ale 8 to tak. Na dwa skrajne brzmiące wzmacniacze ( według mnie ) bym się w to zgodził. 

Zrób to, ale pamiętaj o przestrzeganiu procedur obowiązujących w testach porównawczych, najważniejsza to wyrównane głośności w domenie elektrycznej nie aplikacją na komórkę.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lech36 napisał:

Całość jest wyżej, każdy może się zapoznać

To tak nie działa. Dobrze o tym wiesz. Sam w to wpadłeś. Bo twoja odpowiedź nijak się miala do mojego pierwotnego całego postu. 

4 minuty temu, Lech36 napisał:

Zrób to, ale pamiętaj o przestrzeganiu procedur obowiązujących w testach porównawczych, najważniejsza to wyrównane głośności w domenie elektrycznej nie aplikacją na komórkę.

Tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Aha 7 to nie ale 8 to tak.

Nie mniej niż 8.

1 minutę temu, Piotr Sonido napisał:

To tak nie działa. Dobrze o tym wiesz. Sam w to wpadłeś. Bo twoja odpowiedź nijak się miala do mojego pierwotnego całego postu. 

Odniosłem się do Twojego 6/10.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, xajas napisał:

Ty przelanczasz miedzy:
- prawym i lewym glosnikiem stojacym w innym miejscu (inna „akustyka“)
- odtwarzajacym inny sygnal (po lewej sa skrzypce, po prawej kontrabasy)
- podlaczonych roznymi kablami

Nawet gdybys mial dwa identyczne kable, obojetnie czy te za 20zl czy te za 100zl, powienienes slyszec roznice!

No właśnie!

Dodam też że lewe ucho słyszy inaczej niż prawe. Człowiek nie jest symetryczny.

Nie ma to jak kawę na ławę, po prostu konkret.

6 godzin temu, Ajothe napisał:

Napisz to autorowi tematu 🤭

Przecież masowy producent często dokłada pierwszy z brzegu przewód RCA czyli taki z byle jak spasowanymi wtykami z byle jakiego materiału.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Rozmawiają te same osoby prezentując te same zdania tylko w innym, kolejnym, tysięcznym temacie. Przerzucamy się do nowego bo tamten ma już naście stron i nikt obcy nie wchodzi

Naturalna kolej rzeczy czyli zwyczajniej wkrada się powtarzalność 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lech36 napisał:

Nie mniej niż 8.

A poznasz w nie mniej niż 8 razy na wykresach czy to jest to samo urządzenie?

Godzinę temu, Lech36 napisał:

Odniosłem się do Twojego 6/10.

Rozumiem.

Godzinę temu, xetras napisał:

Dodam też że lewe ucho słyszy inaczej niż prawe. Człowiek nie jest symetryczny.

Czyli wzmacniacze liniowe są źle skonstruowane skoro grają identycznie oba kanały.

Laboratorium powinno to zbadać i wyregulować.

15 minut temu, Piniu2906 napisał:

Naturalna kolej rzeczy czyli zwyczajniej wkrada się powtarzalność 

I dlatego ludzie odchodzą z forów. Bo jest wkoło Macieju to samo. A nic ciekawego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Czyli wzmacniacze liniowe są źle skonstruowane skoro grają identycznie oba kanały.

Laboratorium powinno to zbadać i wyregulować.

Nie ta konkluzja. Słuch adaptuje się, różnicuje źródła różnicowo; tyle że chyba nie wszyscy chcą tego kierunku a wolą nastrój klimat itd.

31 minut temu, Piniu2906 napisał:

Naturalna kolej rzeczy czyli zwyczajniej wkrada się powtarzalność 

Mnie to nie dotyczy, ciągle nie mam schematu.

PS.

Czas jest niepowtarzalny.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lech36 napisał:

Odniosłem się do Twojego 6/10.

6/10 zbyt blisko 5/10, które jest niczym więcej niż chybił-trafił.

1 godzinę temu, Lech36 napisał:

Nie mniej niż 8.

8/10 też trochę mało by potraktować jako dowód, to co najwyżej poszlaka by przeprowadzić szczegółowe testy.

Ps

Czy ktoś z Was grając w Pokera rzucił z ręki pięć szóstek? Obstawiam zdarzyło się każdemu nie jeden raz, ale kumpel rzucił dwa razy pod rząd.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Rozmawiają te same osoby prezentując te same zdania tylko w innym, kolejnym, tysięcznym temacie. Przerzucamy się do nowego bo tamten ma już naście stron i nikt obcy nie wchodzi.

Ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Był "tamten"?

2 minuty temu, szymon1977 napisał:

mało by potraktować jako dowód

Ja to już zapomniałem jaka ma to być hipoteza niby statystycznie testowana.

PS 

Zdarzenia są zależne czy niezależne?

 

(przed przyjęciem procedury konieczne jest a priori ustalenie tego czy to zdarzenia zależne czy niezależne)

Na pewno nie losowe bezwysiłkowe.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szymon1977 napisał:

8/10 też trochę mało by potraktować jako dowód, to co najwyżej poszlaka by przeprowadzić szczegółowe testy.

Zgadza się, skoro ktoś potrafi zdefiniować na słuch różnice to powinno być 10/10, ale gdzieś czytałem że 8/10 jest też bardzo wiarygodne, ale wymaga potwierdzenia, ale gdzie o tym pisali nie pamiętam.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lech36 napisał:

przestrzeganiu procedur obowiązujących w testach porównawczych, najważniejsza to wyrównane głośności w domenie elektrycznej nie aplikacją na komórkę.

W zasadzie to byłby test psychometryczny dotyczący fizycznego odróżniania.

No to nie wiem jak się go udowadnia.

Cecha psychometryczna to nie jest stała fizyczna.

23 minuty temu, Lech36 napisał:

Zgadza się, skoro ktoś potrafi zdefiniować na słuch różnice to powinno być 10/10, ale gdzieś czytałem że 8/10 jest też bardzo wiarygodne, ale wymaga potwierdzenia, ale gdzie o tym pisali nie pamiętam.

Cecha psychometryczna to nie jest stała fizyczna.

Podstawowa sprawa - teza  (chyba nadal marnuje się tu czas na "słyszenie" lub nie) jest niejednoznaczna (i nie jest bezwzględna a względna)

To,czy się coś słyszy, zależy od tego co się slyszało wcześniej.

PS.

Kiedy jestem zmęczony słyszeniem to nie słyszę.

(Kolejny banał ode mnie)

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xetras napisał:

Ja to już zapomniałem jaka ma to być hipoteza niby statystycznie testowana.

Ktoś twierdzi, że usłyszy różnicę pomiędzy dwoma kablami. Procent trafnych odpowiedzi miałby pokazać, czy kable rozpoznaje faktycznie, czy tylko mu się tak wydaje.

Godzinę temu, xetras napisał:

Kiedy jestem zmęczony słyszeniem to nie słyszę.

Podstawą do rozpoczęcia testu jest stwierdzenie poddanego testowi "jestem w stanie rozpoznać". Więc jeśli by stwierdził "jestem.zbyt zmęczony" byłyby to podstawa by test przerwać, a z kontynuacja zaczekać aż stwierdzi "jestem w stanie". A jeśli stwierdzi "jestem w stanie" a okaże się zbyt zmęczony, to jest po prostu próba negatywna.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rozpoznanie danego przewodu nie jest tak proste jedynie po jego działaniu na brzmienie. Dalej uważam że może to być jedynie względne odczucie i to względem tego do czego każdy z osobna jest przyzwyczajony. Wrócę do tej cechy... 

...lubianej w brzmieniu.

Brzmienie ciepłe - brzmienie zimne, to określenia, które padają tu na forum często. Przyznam, że nie wiem co ma na myśli osoba, która takiego zwrotu używa. (...) zdarzyło mi się zauważyć, że dwie osoby potrafią o tym samym zestawie lub urządzeniu wyrazić dokładnie przeciwne opinie, czyli wspomniane ciepłe - zimne, (...)"

Stąd:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Dźwięk ciepły - dłużej wybrzmiewający, obfitszy na basie i średnich tonach, góra nadal może nieść dużo detalu, ale nie wyrywa się przed reszte i nie jest tu głównym nośnikiem dźwięku.

Wielką sztuką jest uzyskanie odpowiedniego rytmu w dźwięku ciepłym , czyli basu który potrafi jednocześnie silnie uderzyć i nadać ciężaru, majestatyczności"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
Dopisek

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Lech36 napisał:

Ja używam przewodów ładnych i przewymiarowanych pod względem przekroju, ale taki przewymiarowanie przekroju ma uzasadnienie w technice, większy przekrój to mniejszy opór całej trasy, wg mojej opinii lepsze rozwiązanie. 

Niezależnie od przewodnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

Edytowane przez xetras
Rytm ważniejszy od ciepłego brzmienia

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xetras napisał:

No to rozpoznanie danego przewodu nie jest tak proste jedynie po jego działaniu na brzmienie. Dalej uważam że może to być jedynie względne odczucie i to względem tego do czego każdy z osobna jest przyzwyczajony. Wrócę do tej cechy... 

...lubianej w brzmieniu.

Nadal nie rozumiesz pewnej rzeczy: test ma wykazać, testowany faktycznie rozpoznaje kable czy nie. To jest banalnie proste do sprawdzenia i oceny. Każda odpowiedź prawidłowa potwierdza jego zdolność, a każda negatywna zaprzecza.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable robią róznice na przejrzystych systemach. Na forum jest sporo melomanow co używa różne bajery, dsp, podbicia etc to wtedy sygnał już jest tak upośledzony, że te kable faktycznie już niczego zepsuć bardziej nie mogą i nie slychać różnicy. Potem mówi się na nich, że są techniczni i że oglądają wykresy i słuchają muzyki 😉

-- Audiolab M-PWR -- Audiolab M-Dac -- Dali Menuet -- Rel T-zero -- Głośnikowy: Chord Rumour X --

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.