Skocz do zawartości
IGNORED

Promocje w Top-hifi


aptekamen

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem dzis ten zestaw Marantza z Eltax Summit za 2499,-Trzeba przyznać że to atrakcyjna cena,co do głośników wyglądają dużo lepiej od universe,discovery są solidniej wykonane,cięższe,maja kewlarowe glośniki,sprzedawca mowił ze to w miare przyzwoite kolumny.sam jestem zainteresowany....musze umówić sie na odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos juz slyszal zestaw tego marantza ?

pytam, bo jestem nim zainteresowany a nie mam mozliwosci jego odsluchu

mam jeszcze pytanie : czy lepszy bylby ten promocyjny zestaw yamaha + eltax discovery,

czy mimo wszystko marantz + eltax summit

 

ktora elektronika lepsza - yamaha avpack 350, czy marantz moviepack 4500 ???

 

prosze o odpowiedz

 

peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem. W moim obiektywnym i subiektywnym odczuciu grają świetnie.

Uważam, że zestaw marantz 4500 +dvd 4500 + eltax summit na pewno lepszy niż ta yamaha.

A w tej cenie nic lepszego nie skompletujesz.

Sluchałem Nory Jones, Dire Straits, U2 i paru innych płyt.

Dla mnie bomba i ciesze sie ze wybrałem własnie ten zestaw.

I jeszcze rada na koniec. Kieruj sie tez swoim rozumem, słuchem i możliwościami finansowymi przy zakupie zestawu a nie słuchaj opinii innych "waldusiów", niektórych zbocznych, zarozumiałych, lub zabierających głos w każdej sprawie a nie mającym bladego pojęcia o sprzęcie.

A w sklepie nei daj sobie wcisnąć kabla za 10pln za metr. To mity. Wystarczy Ci zwykły, kupiony na giełdzie 2.5mm2. A jak ktoś Ci będzie wciskał ciemnotę o "wyraźnej różnicy" to każ mu rozpoznać w ciemno, który kabel własnie grał. Gwarantuję Ci że tego nie będzie w stanie odróznić...

Życzę udanego zakupu i przyjemności z odsłuchu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż właśnie to. Cena jest dobra nawet jak za sam amplituner z dvd. A w zestawie masz jeszcze niezłe głośniki.

Można wszystko rozbić na 10rat. Rewelka. To naprawdę okazja.

Szukam wszędzię co napiszą o tym summitach "profesjonalni audiofile" ale nie umiem nigdzie znaleźć recenzji. Czekam az ktoś sie dowali i będzie wychwalał jakieś inne cuso lub porównywał z takimi kolumnami za kilka tys...

Ja w domu słucham i wszystko jest ok. Czysta przyjemność. Wystarczający bass tak że nawet nie będę kupował żadnego suba chyba że zacznę narzekać na zbytek kasy...

No ale cóż. Nie czuję się na tyle profesjonalistą żeby komuś doradzać. Ale poczekajmy na recenzje tych summitów. Maratz ma już wystrarczająco dobrą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki, w koncu odezwal sie ktos kto slyszal ten zestaw w akcji.

zalozylem jeszcze temat na innym forum, looknijcie jak chcecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tam maja troche inna opinie i polecaja yamaha + discovery.

Szczerze mowiac zalezalo mi na opinii kogos kto byl na odsluchu tego zestawu.

Najwiekszy problem jest wtedy, kiedy doradzaja wam ludzie uznajacy tylko stereo, moim zdaniem takie wypowiedzi nie sa obiektywne.

Wielkie dzieki marioboss2, za te recenzje

 

individual - ja nie jestem audiofilem, do tej pory jade na pierdziawkach komputerowych z creative'a (p580), nigdy nie mialem jakiegokolwiek zestawu wiec ja napewno nie usysze roznicy miedzy tymi kablami.

 

gdyby ktos jeszcze mial jakies cenne uwagi (nawet krytyczne ;) ), co do zestawu marantza to piszcie.

 

ja tez czekam na recenzje summitow

 

peace

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, ja tam nie jestem żadnym znawcą. Po prostu piszę Ci moją subiektywną ocenę.

Co do tego linak z drugim forum to mam natomiast mieszane uczucia. Sam zanim kupiłem to sie trochę rozeznałem i wysżło mi na to że yamaha 350 jest gorszą perspektywą niż maratz 4500. Nawet 450 moim zdaniem odstaje. Na tym samy forum czyatłem tez ze yamaha "zaczyna grać od modelu 1200"

Tak, że ja mam akurat inne zdanie. Yamaha może bedzie ciut lepsza do kina domowego ale do muzyki każdy Ci powie że marantz. To w sumie marka hi-endowa choć z dolnej półki.

A w zestawie z yamaha to o ile wiem sa kolumny universe a nie doscovery... Zresztą i tak obie mają gorsze parametry niż summity. Zobacz na stronie www.eltax.com i porównaj.

Summity są ciężkie, mają kevlarowe głośniki, no i masz w zestawie 6.0. Poza tym porównując nawet cenowo i jedne i drugie szala przechyla się na korzyść summitów bo są droższe.

Tak że przemyśl to sobie spokojnie zanim kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem te wpisy na forum do którego dałeś linka i nieżle się ubawiłem...

A tak na serio to nie wyobrazam sobie żeby coś mogło grać gorzej od tego zestawu Y350+eltax raz słuchałem ze znajomym i byłem w szoku że ktoś to może kupować.

Marantz to zupełnie inna bajka i porównywanie go w muzyce z Y350 to nieporozumienie (zagra lepiej nawet od Y750), nie znam tych summitów, nie wiem czy są dobre ale jestem pewien że nie mogą być gorsze od discovery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nergal

Jak będziesz dalej szukał rady na forach komputerowych to nigdy nie trafisz na osłuchanych rozmówców. Ja na początku też nie słyszałem wielu różnic ale to przychodzi z czasem - zaczyna się wybrzydzać i coś co kiedys wydawało się super zaczyna grać tylko tak sobie... Najlepiej sam posłuchaj ale nie 10 minut tylko przynajmniej godzinę i na plytach które dobrze znasz uważnie wsłuchując się w muzykę: staraj się zlokalizować instrumenty które grają (stereofonia) posłuchaj czy bas nie dudni a wysokie tony sa czyste, czy dźwięk jest oderwany od głośników (nie powinieneś słyszeć głośnika tylko muzykę) i czy w ogóle taki charakter brzmienia ci odpowiada. Podobnie zrób z jakimś filmem zwracjac uwagę na przestrzenność i spójność pola dźwiekowego, bas, czytelność dialogów (oczywiście nie wybieraj filmów z lektorem !) itp. Posłuchaj Marantza i Yamahy ja stawiam na Marantza ale to w końcu twoje pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki klemens za slowa na co zwrocic uwage.

Chyba jednak sie przejade i odslucham zestaw, chociaz nie wiem czy bede w stanie stwierdzic co gra lepiej, jezeli jedynym punktem do ktorego moge sie odniesc to glosniczki komputerowe, ktore sa jak dotad moim najlepszym "sprzetem" ;) Bede probowal.

Mimo wszystko dzieki za rady

 

Gdybyscie mieli jeszcze jakies uwagi to dzielcie sie nimi.

Moze pojawi sie ktos, kto sluchal tych zestawow, no i glosnikow eltax summit.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w Top Hifi w Katowicach promocja przedłużona do końca kwietnia lub do wyczerpania zapasów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.