Skocz do zawartości
IGNORED

Co zamiast RF-7 III do 23 metrów?


kmc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To ja podsumuje dla archiwum bo widzę, że wątek dryfuje. Jak już wspomniałem miałem RF-7 III i grały one u mnie z Arcam Sa30 i było trochę za dużo wszystkiego, przy głośniejszym graniu robiło się z tego lekkie V. W końcu po poszukiwaniach - tez już wymieniałem co to u mnie grało - przywiozłem kolejne RF-7 na testy w domu. Tym razem napędzał je NAD M33. Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że da się tego słuchać z wyłączoną jakąkolwiek korektą! Oczywiście po zrobieniu DiracLive jest jeszcze lepiej. Klipsch został na stałe i gra na 23 metrach 😉   jest naprawdę świetnie. Nie rusza kanapą tak jak napędzany Arcamem, (co żona ma mi nieco za złe) ale kontrola basu jest niesamowita. Zarówno cicho jak głośno, gra to równo. Nie męczy. Ja mam widać jednak, jak ktoś tu wspomniał, specyficzny gust. Lubię czasami poszukać -posłuchać smaczków, przede wszystkim jednak lubię cieszyć się muzyką. Słucham zaś tak szerokiego spektrum muzyki, że żadne inne głośniki nie były aż tak uniwersalne jak RF-7 III. Jazz pięknie plumka, ale jak mam ochotę to DJ Mad Dog wbija w podłogę. Dodam, że w wielu salonach spotkałem się z samymi pejoratywnymi opiniami o Klipsch. Nikt nie rozgraniczał serii RP od RF, twierdząc, że to jest to samo tylko RF większe. Nie słuchajcie doradców, tylko własnych uszu 🙂   Pozdrawiam i życzę Wam wytrwałości w Waszych poszukiwaniach.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dlmtb napisał:

Zdaję sobie sprawę, że wpisy są kontrolowane przez producenta co nie zmienia faktu, że opinie i filmiki są tam zamieszczane przez autentyczne zauroczonych dźwiękiem Jasperów ich nabywców. 😄

No tak 

Ale gdyby zestawić to z wszystkimi innymi którzy śmieli by twierdzić inaczej to już na grupie nie czytał byś o wybitności danego modelu.

Zawsze jest ktoś kto o danym produkcie zwłaszcza polskim uważa że jest wybitny oraz tacy co mają pewne obiekcje co do niego. 

Najważniejsze to aby zbalansować obydwie opinie a tutaj tego nie ma. 

Przypomniała mi się sytuacja w której kiedyś w salonie Denona podsłuchałem pytanie do sprzedawcy o to który amplituner jest lepszy gdyż chciał on wybrać pomiędzy denonem a Onkyo. 

Czasem się zastanawiam czy to edukacja leży czy skad to wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.09.2024 o 07:16, J4Z napisał:

Co do PMC, które miałem przyjemność gościć, według mnie miały podbitą górę.

Tak, PMC mają w uj podbitą górę. 🙂 Wgl wszystko mają podbite. 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chociaż... jeśli miałeś PMC Twenty to one podobno grały trochę jasno. Jeśli wierzyć Pacule to TwentyFive (a przynajmniej 5.22) wróciły do ciemnego brzmienia, które było wizytówką domowych kolumn PMC sprzed serii Twenty.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie 25.20 bez "i"

13 minut temu, il Dottore napisał:

😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co to za amen? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez J4Z

Lenovo, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Telefunken TL 710

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, J4Z napisał:

Prawdopodobnie 25.20 bez "i"

Nie ma takich kolumn, są 21 i 22 i wyżej.

Godzinę temu, J4Z napisał:

Co to za amen? 

A sorry, nie każdy chce pobierać.

Tu masz link do Rumble.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, J4Z napisał:

Te

To malutkie takie. Jak seria Twenty, to mogły być nieco jazgotliwe. Co małe - to jazgotliwe. 😉

evil-white-chihuahua-uoxt6stco6o9qpvt.gi

A na poważnie: ich poprzednik czyli DB1 wcale nie był jazgotliwy. Tylko basu mi tam brakowało, poza tym OK. 

A koło Twenty5..21 czy 5.22 nigdy nawet nie stałem. Teraz się umawiam na demo. Jest z tym problem u mnie we wsi, będę musiał do Belfastu jechać.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2024 o 21:43, il Dottore napisał:

Tak, PMC mają w uj podbitą górę. 🙂 Wgl wszystko mają podbite. 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chociaż... jeśli miałeś PMC Twenty to one podobno grały trochę jasno. Jeśli wierzyć Pacule to TwentyFive (a przynajmniej 5.22) wróciły do ciemnego brzmienia, które było wizytówką domowych kolumn PMC sprzed serii Twenty.

 

26 grają jasno ale na granicy 

Jest mnóstwo kolumn które grają znacznie jaśniej i dokładniej. 

21 grały dla mnie jasno przez zbyt mały bas. Ale w 22 już tego nie było. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

21 grały dla mnie jasno przez zbyt mały bas.

Fizyki nie oszukasz. Duchowy spadkobierca Dinky Boxa czyli 21 musi mieć za mało basu bo jest malutki. Z tego powodu oddałem DB1 sprzedawcy.

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, il Dottore napisał:

musi mieć za mało basu bo jest malutki.

Bo gdyby próbował pompować dużo basu małym przetwornikiem w małej obudowie, nie byłoby basu tylko buczenie i zniekształcenia. W końcu PMC to głośniki o rodowodzie studyjnym więc zatrudnieni tam konstruktorzy wiedzą, że takich numerów się po prostu nie robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, piotrek7 napisał:

Bo gdyby próbował pompować dużo basu małym przetwornikiem w małej obudowie, nie byłoby basu tylko buczenie i zniekształcenia. W końcu PMC to głośniki o rodowodzie studyjnym więc zatrudnieni tam konstruktorzy wiedzą, że takich numerów się po prostu nie robi. 

Konstrukcyjnie to jest monitor bliskiego pola. A one raczej nie epatują basem.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2024 o 18:11, il Dottore napisał:

Fizyki nie oszukasz. Duchowy spadkobierca Dinky Boxa czyli 21 musi mieć za mało basu bo jest malutki. Z tego powodu oddałem DB1 sprzedawcy.

Db1 czyli popularny gold grał jednak mniejsza góra. Dlatego mały dół nie przeszkadzał. 21 oceniam słabiej

W dniu 16.09.2024 o 19:09, il Dottore napisał:

Konstrukcyjnie to jest monitor bliskiego pola. A one raczej nie epatują basem.

21?

Oni mają przecież aktywne monitory To jest osobna linia zupełnie. Produkty studyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

To jest osobna linia zupełnie.

Jasna sprawa. Dla profi mają linię profi. Gwiezdne Wojny na tym nagrywali. A 21 to seria home. Jednak stanowi właśnie domowy odpowiednik monitora near field.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, il Dottore napisał:

Jasna sprawa. Dla profi mają linię profi. Gwiezdne Wojny na tym nagrywali. A 21 to seria home. Jednak stanowi właśnie domowy odpowiednik monitora near field.

Nie wiedziałem. Gdybym miał budżet to kupił bym sobie wyższe pmc. Te domowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Piotr Sonido napisał:

Gdybym miał budżet to kupił bym sobie wyższe pmc.

Wyższe PMC to są te studyjne. Choć domowe też kosztują oczy z głowy, niestety. 😞 

Twenty 5.22 wołają 3800 funtów - pasywna. No i oczywiście oprócz serii Twenty masz wyższe serie domowe - Fact, SE, Fenestria. To już abstrakcja cenowa. PMC Fenestria 45 tys. funtów. Ale można taniej w domówkach od TwentyFive - jest seria Prodigy.

fact-fenestria-in-room.jpg

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, il Dottore napisał:

Wyższe PMC to są te studyjne. Choć domowe też kosztują oczy z głowy, niestety. 😞 

Twenty 5.22 wołają 3800 funtów - pasywna. No i oczywiście oprócz serii Twenty masz wyższe serie domowe - Fact, SE, Fenestria. To już abstrakcja cenowa. PMC Fenestria 45 tys. funtów. Ale można taniej w domówkach od TwentyFive - jest seria Prodigy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Raz słuchałem fenestria na audioshow. Rewelacja.

Ale to kompletnie produkt poza moim życiowym pomysłem.

Ja woalem akurat twenty niż twenty 5 i model 26. 

I potem chętnie przeskok na SE.

Są w na temat audio świetne na promocji. Ale nie mam. P postu nie mam tyle 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piotr Sonido napisał:

Ja woalem akurat twenty niż twenty 5 i model 26. 

To już prawie Fenestria! 🙂 Podłączyłem kiedyś swojego starego Sugdena A21 do 26 i... to grało! Na 23W! 🙂 

Bas miał oczywiście daleką od żelaznej kontrolę i się snuł nieco, ale grało w sumie super! 🙂 Peter Gabriel powodował ciary. 🙂

Ale oczywiście bez Masterclass IA-4 bym do 26 nie podchodził. To już jest mocarne 35W/kanał. 🙂 A na poważnie - dużo lepsze zasilanie.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, il Dottore napisał:

To już prawie Fenestria! 🙂 Podłączyłem kiedyś swojego starego Sugdena A21 do 26 i... to grało! Na 23W! 🙂 

Do fenestria im dużo brakuje ale fajnie by było bo są dostępne poniżej 20k a nie powyżej 200k 🙂

23 minuty temu, il Dottore napisał:

Bas miał oczywiście daleką od żelaznej kontrolę i się snuł nieco, ale grało w sumie super! 🙂 Peter Gabriel powodował ciary. 🙂

Właśnie to mi się w nich podoba. Przy tej dokładnej górze bas jest ciepły. Spory, kontrolowany ale nie przesadnie. Potrafi się snuć kiedy trzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.