Skocz do zawartości
IGNORED

Jestem po seansie Zielonej Granicy.


ałopos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, dzarro napisał:

Dopiero teraz sobie przypomniałem, że to Agnieszka Holland zrobiła przecież „Pokot” który gloryfikował mordercze zapędy wobec polskich Buraków-Januszy.

Jak Ty lubisz spłaszczać. Tylko to wyniosłeś z tego filmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, cortes napisał:

Dla sympatyków i anty filmu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Najlepiej po chrześcijańsku pozwolić się tym wszystkim ludziom (tak, to są ludzie) utopić - tak uważają polscy katolicy - bo strzelanie do nieuzbrojonych jest trochę nie bardzo, a jak dopłyną to jest problem. A jak już jest problem, to przecież Lampedusa to nie polska wyspa, więc niech się Włosi sami z tym męczą.

Moim zdaniem tych ludzi trzeba sprawiedliwie rozdzielić po zamkniętych ośrodkach na terenie EU. Jeżeli takie ośrodki miałyby być w Polsce, to EU powinna za to płacić. Jestem jednak przekonany, że w związku z udokumentowanym przyjęciem przez nasz kraj milionów uchodźców z Ukrainy, nikt nas nie będzie zmuszał do relokacji przybyszów z Lampedusy. A jak się już tych ludzi przyjmie, to musi być weryfikacja co to za jedni, skąd pochodzą, czy przysługuje im status uchodźcy w EU, czy nie. Jeżeli nie, to deportować do krajów pochodzenia. Jeżeli tak (wtedy są już "legalni"), zająć się nimi tak, jak zajmowali się np Niemcy Polakami w czasie PRL. Większość z nich i tak wybierze kraje bogatsze i przyjaźniejsze od naszego.

Do kina chodzę niechętnie. Nie lubię reklam i piknikowej atmosfery. Nie wiem, czy w przypadku "Zielonej granicy" zrobię wyjątek, czy poczekam na możliwość obcowania z X muzą w domowym zaciszu.

Z fanatykami, "znawcami"  i ludźmi wierzącymi nie da się dyskutować. Najwięcej o tym , jak jest za granicą mają do powiedzenia ci, którzy nigdzie nie wyjeżdżają. Najwięcej o filmie wiedzą ci, który go nie obejrzeli (czasem nawet nie mieli takiej możliwości, bo przedpremierowe pokazy były tylko dla wybranych). Najwięcej o smartfonie, którego ja używam na co dzień wiedzą ci, którzy nigdy nie mieli go w ręku (coś gdzieś słyszeli o innych modelach tej marki). O tym, że płyta jest słaba piszą ci, którzy posłuchali jednego kawałka w internecie. To typowo polskie, znamy się na wszystkim, nie umiemy powiedzieć "nie wiem", "nie znam się".

 

ps.

Poniżej wiadomość podana 30.05.2023 przez ... TVP Info:

"Według danych na dzień 31 marca tego roku, w więzieniach w Anglii i Walii przebywały 84 372 osoby, z czego 10 148 to więźniowie z obywatelstwem innym niż brytyjskie. Spośród nich największymi grupami narodowościowymi byli obywatele Albanii – 1393 osoby, Polski – 830, Rumunii – 823, Irlandii – 622 oraz Jamajki – 391. (Dane resortu sprawiedliwości dotyczą tylko więzień w Anglii i Walii, bo Szkocja i Irlandia Północna mają odrębne systemy penitencjarne, ale nie zmienia to ogólnego obrazu)."

Czy to nie jeden z powodów niechęci m.in. do "naszych" na wyspach? Jakoś obywateli z krajów afrykańskich w tym zestawieniu nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seband
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie , konformizm nie ma nic wspólnego z poglądami . To postępowanie polegające na wyborze bardziej korzystnych dla siebie rozwiązań , tego co się bardziej opłaca . Nawet wbrew własnym poglądom .

Chyba, że zdefiniujesz swoje poglądy tak, żeby były zgodne z korzyściami, a potem wmówisz innym, że to wartości. Czyli tak ustalisz reguły, żeby Twoja korzyść była „dobrem ogólnym”, a to - co Twojej korzyści zagraża „partykularyzmem”. To się nazywa władza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki jest całkowity koszt wprowadzenia uchodźcy do społeczeństwa? Zakwaterowanie, nauka zawodu, nauka języka, opieka nad dziećmi, zasiłki itp. Utworzenie struktury pozwalającej na asymilację takiej osoby. W warunkach, gdzie mamy dużą ilość uchodźców z UA i Białorusi. Proces, który będzie trwał ile? 3-4 lata. Nawet jeśli większość pojedzie dalej Zachód. 

Podobno mamy racjonalnie prowadzić politykę. Niestety.

Tymczasem proponuje się nam narrację emocjonalną. 

W bardzo ciężkiej sytuacji politycznej mamy reagować emocjonalnie= na podstawie emocji podejmować decyzje polityczne. 

To jest zasadniczy zarzut do tej produkcji- i nie trzeba znać filmu, by tak to skomentować. Pomijając czysto koniunkturalny aspekt. 

Ale co tam- mam w pracy 2 osoby ze wschodu (Kaz i Białoruś)- wprowadzenie ich "na linię" jest procesem bardzo długotrwałym, trudnym i pracochłonnym- choć są to osoby bardzo ciężko pracujące na sukces, zdeterminowane i np językowo nie wychodzili od zera. 

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy prawicowi od razu przeginają w drugą stronę.

Film ma prawo skupić się na losach pojedynczych osób - zresztą film Holland byłby lepszy i uczciwszy gdyby tak zrobił - tzn. skupił się na uchodźcach.

A odchodząc od filmu przypominam, że Polska brała udział w koalicji antyirackiej - czyli najpierw poparła inwazję a potem uczestniczyła w okupacji innego kraju. Jeszcze Afganistan można jakoś tłumaczyć zamachem na WTC - ale i tak ludzi, którzy tam wspierali przemiany, zostawiono na lodzie.

Interwencja w Iraku doprowadziła do powstania ISIS i wszystkie kraje, które w niej uczestniczyły, są odpowiedzialne za okrucieństwa, które dotknęły populację na Bliskim Wschodzie.

Twierdzenie więc, że np. uchodźcy z tego rejonu świata to nie nasz sprawa - nie jest do końca prawdziwe.

To samo odnosi się do uchodźców z Czarnej Afryki w Europie. To co robili tam Francuzi i Belgowie można porównać z nazizmem. Wszystkie tereny będące francuskim koloniami do dziś uchodzą za najuboższe co nadal jest skutkiem eksplotacji jakiej były poddawane - są to też państwa o największych problemach politycznych, etnicznych itd. Skoro w Polsce pie…my o reparacjach od Niemiaszków to cała Europa nie wypłaci się Afryce przez 200 lat.

Zresztą jeśli zmiany w klimacie będą postępować - migracje będą o wiele silniejsze i pewnie zmiotą Europę z powierzchni ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są prorocy w internecie :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, dzarro napisał:

Koledzy prawicowi od razu przeginają w drugą stronę.

Film ma prawo skupić się na losach pojedynczych osób - zresztą film Holland byłby lepszy i uczciwszy gdyby tak zrobił - tzn. skupił się na uchodźcach.

A odchodząc od filmu przypominam, że Polska brała udział w koalicji antyirackiej - czyli najpierw poparła inwazję a potem uczestniczyła w okupacji innego kraju. Jeszcze Afganistan można jakoś tłumaczyć zamachem na WTC - ale i tak ludzi, którzy tam wspierali przemiany, zostawiono na lodzie.

Interwencja w Iraku doprowadziła do powstania ISIS i wszystkie kraje, które w niej uczestniczyły, są odpowiedzialne za okrucieństwa, które dotknęły populację na Bliskim Wschodzie.

Twierdzenie więc, że np. uchodźcy z tego rejonu świata to nie nasz sprawa - nie jest do końca prawdziwe.

To samo odnosi się do uchodźców z Czarnej Afryki w Europie. To co robili tam Francuzi i Belgowie można porównać z nazizmem. Wszystkie tereny będące francuskim koloniami do dziś uchodzą za najuboższe co nadal jest skutkiem eksplotacji jakiej były poddawane - są to też państwa o największych problemach politycznych, etnicznych itd. Skoro w Polsce pie…my o reparacjach od Niemiaszków to cała Europa nie wypłaci się Afryce przez 200 lat.

Zresztą jeśli zmiany w klimacie będą postępować - migracje będą o wiele silniejsze i pewnie zmiotą Europę z powierzchni ziemi.

Przyczyny kryzysu imigracyjnego znajdują się poza Europą i wynikają ze zmian klimatycznych, eksplozji demograficznej , kryzysu gospodarczego, politycznego ( wojny ) . I tylko tam można skutecznie zadziałać . Budowanie kolejnych murów , płotów, zasieków nic nie da. Fala uchodźców je pokona, to tylko kwestia czasu . Trzeba działać na miejscu, w płn. Afryce, Sahelu, Bliskim Wschodzie . To rola dla UE . Ale do tego potrzeba polityków z wyobraźnią i działania zespołowego całej UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dzarro napisał:

film Holland byłby lepszy i uczciwszy gdyby tak zrobił - tzn. skupił się na uchodźcach.

Agnieszka Holland ma w zwyczaju, przejętym chyba od Andrzeja Wajdy, żeby formalnie głównych bohaterów swoich filmów czynić osoby "z zewnątrz".  Na przykład bohaterem Obywatela Jonesa nie jest umierający z głodu Ukrainiec z rodziną, tylko dziennikarz. 

Z kolei w Katyniu Wajda skupia się na losach kobiet, które czekają na swoich mężów, synów i braci.

Jest to dla mnie pewna maniera - nie ujmując niczego w/w dziełom filmowym.

Gdyby skupić się faktycznych bohaterach opowieści, dla których te filmy w ogóle powstawały, więcej czasu ekranowego można by poświęcić ich losom.

Przeżycia matek, żon i dziennikarzy są ciekawe, ale chyba nie o to tam chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko, jest to pewna maniera,  stosowana zresztą nie tylko przez Agnieszkę Holland i Wajdę.

Był kiedyś taki polski serial TV, Najważniejszy dzień życia, gdzie dziennikarz z mikrofonem wysłuchuje zwierzeń ciekawych ludzi. O dziennikarzu niczego nie wiemy, jego losów nie znamy, film nie jest o nim, ale zajmuje na ekranie sporo czasu. Moim zdaniem jest zbędny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Przyczyny kryzysu imigracyjnego znajdują się poza Europą i wynikają ze zmian klimatycznych, eksplozji demograficznej , kryzysu gospodarczego, politycznego ( wojny ) . I tylko tam można skutecznie zadziałać . Budowanie kolejnych murów , płotów, zasieków nic nie da. Fala uchodźców je pokona, to tylko kwestia czasu . Trzeba działać na miejscu, w płn. Afryce, Sahelu, Bliskim Wschodzie . To rola dla UE . Ale do tego potrzeba polityków z wyobraźnią i działania zespołowego całej UE.

Cooo ? Zapytaj jakiegoś uchodzce czy ucieka przed zmianami klimatu

Chyba bys go naraził na umarcie ze śmiechu 

Edytowane przez costa brava
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Film przeznaczony jest głównie dla nas, Polaków a nie imigrantów . Dlatego pokazuje jak  ta sytuacja wpływa na nas . I słusznie.

Film pokazuje perspektywę wyłącznie inteligentów pochodzących spoza regionu, w którym się rozgrywa - albo z perspektywy osób pokazanych jako wykorzenione i zagubione(Włosek) co jest typowym zabiegiem dla Holland. Jeśli chodzi o polską perspektywę to mamy abstrakcyjną próżnię zredukowaną do bieżącej publicystyki.
Agnieszka Holland ma w zwyczaju, przejętym chyba od Andrzeja Wajdy, żeby formalnie głównych bohaterów swoich filmów czynić osoby "z zewnątrz".  Na przykład bohaterem Obywatela Jonesa nie jest umierający z głodu Ukrainiec z rodziną, tylko dziennikarz. 
Z kolei w Katyniu Wajda skupia się na losach kobiet, które czekają na swoich mężów, synów i braci.
Jest to dla mnie pewna maniera - nie ujmując niczego w/w dziełom filmowym.
Gdyby skupić się faktycznych bohaterach opowieści, dla których te filmy w ogóle powstawały, więcej czasu ekranowego można by poświęcić ich losom.
Przeżycia matek, żon i dziennikarzy są ciekawe, ale chyba nie o to tam chodziło.

Wg mnie porównywanie Holland do Wajdy może przypominać porównywanie Konopnickiej do Mickiewicza.
Chyba, że ograniczymy się do późniejszych dzieł Mistrza - bo to rzeczywiście jest poziom dzieł Holland. Wajda bazował na tradycji romantycznej, zresztą nawet jego stare filmy zbliżone do schematów kina moralnego niepokoju są nieporównanie lepsze od „oryginałów” Holland, Falka czy Kieślowskiego. Bohaterowie Wajdy to bohaterowie romantyczni - a u Holland mamy pozytywistyczne figurki.

Wg mnie jedynym polskim filmowcem, który twórczo przetwarzał motywy kluczowe dla Wajdy był Żuławski - i nie dziwię się, że nie cierpiał kina Holland.

Nie pamiętam już filmu „Gorączka” - to chyba jedyny obraz, w którym Holland wyszła poza swoje ograniczenia.

Jej niedawny film u uzdrowicielu zrobiony w Czechach jest dość letni artystycznie - ale jak na nią ma wyjątkowo niski poziom ideologicznego zacietrzewienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, costa brava napisał:

Cooo ? Zapytaj jakiegoś uchodzce czy ucieka przed zmianami klimatu

Chyba bys go naraził na umarcie ze śmiechu 

Czy tak trudno zrozumieć,że susze i brak wody powodują klęski nieurodzaju w rolnictwie a to powoduje głód ? Nie dostrzegasz tej zależności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, absinth3 napisał:

Ciekawe jaki jest całkowity koszt wprowadzenia uchodźcy do społeczeństwa? Zakwaterowanie, nauka zawodu, nauka języka, opieka nad dziećmi, zasiłki itp. Utworzenie struktury pozwalającej na asymilację takiej osoby. W warunkach, gdzie mamy dużą ilość uchodźców z UA i Białorusi. Proces, który będzie trwał ile? 3-4 lata. Nawet jeśli większość pojedzie dalej Zachód. 

Podobno mamy racjonalnie prowadzić politykę. Niestety.

Tymczasem proponuje się nam narrację emocjonalną. 

W bardzo ciężkiej sytuacji politycznej mamy reagować emocjonalnie= na podstawie emocji podejmować decyzje polityczne. 

To jest zasadniczy zarzut do tej produkcji- i nie trzeba znać filmu, by tak to skomentować. Pomijając czysto koniunkturalny aspekt. 

Ale co tam- mam w pracy 2 osoby ze wschodu (Kaz i Białoruś)- wprowadzenie ich "na linię" jest procesem bardzo długotrwałym, trudnym i pracochłonnym- choć są to osoby bardzo ciężko pracujące na sukces, zdeterminowane i np językowo nie wychodzili od zera. 

Czyżby jedynym kryterium przyjęcia tych dwóch osób do pracy była gotowość jej podjęcia za najniższą krajową?

Ja mam w pracy dwóch kolegów z Ukrainy - świetni fachowcy, chociaż po polsku nie mówią. Mam też w firmie kolegę z Białorusi - cztery lata w Polsce, biegle opanował nasz język. Złego słowa o nich nie powiem.

Liczy się człowiek, nie narodowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dzarro napisał:

Wg mnie porównywanie Holland do Wajdy może przypominać porównywanie

Ktoś ich porównuje?

Maniera pokazania prawdziwego bohatera filmu z perspektywy i oczami kogoś innego była już w Człowieku z marmuru i Człowieku z żelaza Wajdy.

W obu tych filmach rolę wiodącą pełni dziennikarka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co porównywać Romantyzm z Pozytywizmem ? To nieporównywalne . Wajda był wielki i niepowtarzalny i  bardzo dobrze. Holland jest zapewne artystką mniejszego kalibru ale ma w swoim dorobku wiele dobrych i ważnych filmów. Ona wyszła z innych czasów i należy umieścić ją w kręgu kina moralnego niepokoju . To było kino społecznie zaangażowane , krytyczne wobec ówczesnego PRL ( na ile cenzura pozwalała ). Zresztą sam Wajda taki film też popełnił ( Bez znieczulenia , wg. scenariusza Holland ) . Dzarro nie lubi filmów Holland bo nie odpowiadają mu jej poglądy ( lewicowe, feminizm ). Nie podoba mu się też, że Holland swe filmy adresuje do inteligencji. Ja tego akurat nie rozumiem . Ma do tego prawo , zresztą Wajda też tak czynił . Tak się składa ,że ci przysłowiowi Janusze nie oglądali Wajdy jak i nie oglądają Holland . Jeśli już coś oglądają to raczej Psy czy podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Seband napisał:

Czyżby jedynym kryterium przyjęcia tych dwóch osób do pracy była gotowość jej podjęcia za najniższą krajową?

Kryterium było doprowadzenie ich do statusu specjalisty na polskich warunkach prawnych. Mają być pracownikami takimi samymi jak Polacy.  Specjalizacja jest 6-letnia. 

Narodowość wyszczególniłem tylko po to, by skontrastować ją z przybyszami np z Afryki (którzy np z powodów językowych będą mieli znacznie trudniej). Mam też nadzieję, że wkrótce zacznie u na pracę pani z Tanzanii. 

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie w dziale filmy?
Mam nadzieję, że moderacja wyśle to w odpowiednie miejsce.
Potem przeczytam ten długi post i zapewne się odniosę.

Ja się nie wybieram do kina na ten film.
No tak "świnie"
Ja też nie.
Ja dopiero po wyborach bo wtedy nie będę już pod lupą
Ja też nie. Poczekam na premierę w TVP-1. 
To jest post wszechczasów. Ja też Sound.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zależy o do punktu siedzenia "przy korycie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach








Dzarro nie lubi filmów


"Dzarro" brzmi jakbyś bał się o samego siebie i o swoją przyszłość.
Chodzi o Jarka Kaczyńskiego? Wyduś to z siebie bo anonimowych "krzykaczy" jest za dużo w Polsce i mamy jak mamy.
Sorry Wojciechu ale znów trochę ciśnienie mi podskoczyło. Strasznie nie lubię "bezpłciowych" ludzi. Lepiej jakby w ogóle głosu nie zabierali. Albo się określ albo milcz.




Po co porównywać Romantyzm z Pozytywizmem ? To nieporównywalne .


Tak jak New Masada z Redmanem? Oczywiście, że nie - to nie plebiscyt. To zupełnie coś innego.
A Holland jak i Wajda w swoich przekazach dużo bardziej zbliżeni. Oczywiście czaisz tą różnicę tylko uj jeden wie czemuś taki czasem przekorny.
I na koniec tak sobie myślę... Trzeba mieć dużo do stracenia aby nie nazywać rzeczy po imieniu.
jeb*ć PiS!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach







"Dzarro" brzmi jakbyś bał się o samego siebie i o swoją przyszłość.
Chodzi o Jarka Kaczyńskiego? Wyduś to z siebie bo anonimowych "krzykaczy" jest za dużo w Polsce i mamy jak mamy.
Sorry Wojciechu ale znów trochę ciśnienie mi podskoczyło. Strasznie nie lubię "bezpłciowych" ludzi. Lepiej jakby w ogóle głosu nie zabierali. Albo się określ albo milcz.


Jak Ci ciśnienie skacze - to ogranicz tłuszcze, cukry proste.

Nie mam problemu, żeby się określić - nie znoszę kiboli z oceną sytuacji na poziomie rozwielitki….
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie.
Źle zrozumiałem Wojciecha. Gdyby Dzarro było poprzedzone [mention=8]dzarro[/mention] była by jasność.
Mnie się to skojarzyło z Jarkiem.
Wojciechu czasem warto zacytować lub dodać "małpę" aby była jasna jasność.
Sorry Wojciechu.




Jak Ci ciśnienie skacze - to ogranicz tłuszcze, cukry proste.



J/w to nieporozumienie.



na poziomie rozwielitki….


Lubię rozwielitki i kocham wszystko co żywe.
Najbardziej z "żyjątek" nie lubię ludzi bo to najgorsze zwierzęta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, dzarro napisał:

Zresztą jeśli zmiany w klimacie będą postępować - migracje będą o wiele silniejsze i pewnie zmiotą Europę z powierzchni ziemi.

To taki żarcik, prawda? Mam nadzieję...bo jeśli nie, to bardzo się zawiodłem na Twojej inteligencji.

10 godzin temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Przyczyny kryzysu imigracyjnego znajdują się poza Europą i wynikają ze zmian klimatycznych, eksplozji demograficznej , kryzysu gospodarczego, politycznego ( wojny )

Czyli migrują, bo jest im za ciepło tam gdzie mieszkają?
Aż o taką głupotę nie podejrzewałem Cię Wojciechu.
Jeśli to nie głupota, to poprawność polityczna. Wybierz sobie.

9 godzin temu, toptwenty napisał:

Z kolei w Katyniu Wajda skupia się na losach kobiet, które czekają na swoich mężów, synów i braci.

Tylko na tym się skupia?

8 godzin temu, toptwenty napisał:

Był kiedyś taki polski serial TV, Najważniejszy dzień życia, gdzie dziennikarz z mikrofonem wysłuchuje zwierzeń ciekawych ludzi. O dziennikarzu niczego nie wiemy, jego losów nie znamy, film nie jest o nim, ale zajmuje na ekranie sporo czasu. Moim zdaniem jest zbędny. 

Ja pierdzielę...Twoje złote myśli i wnioski są wręcz porażające.

6 godzin temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Czy tak trudno zrozumieć,że susze i brak wody powodują klęski nieurodzaju w rolnictwie a to powoduje głód ? Nie dostrzegasz tej zależności ?

Bzdura. Skąd czerpiesz tę wiedzę?

41 minut temu, piorasz napisał:

Sorry Wojciechu ale znów trochę ciśnienie mi podskoczyło. Strasznie nie lubię "bezpłciowych" ludzi. Lepiej jakby w ogóle głosu nie zabierali. Albo się określ albo milcz.

Dawno już został określony...przynajmniej przeze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja pierdzielę...Twoje złote myśli i wnioski są wręcz porażające.


Skoro w Polsce przez cały wrzesień jest prawie 30 stopni a na południu Europy standardem zaczyna być ponad 40 stopni - to jakie będą temperatury w krajach gdzie do niedawna standardem było ponad 40 stopni? I co wg Ciebie będą robić tamtejsi miejscowi? Dla przykładu jeśli wybuchnie wojna między Indiami a Pakistanem to na 99% będzie to wojna o wodę. Tylko wtedy uchodźców nie będzie kilka milionów.
Małe sprostowanie.
Źle zrozumiałem Wojciecha. Gdyby Dzarro było poprzedzone [mention=8]dzarro[/mention] była by jasność.
Mnie się to skojarzyło z Jarkiem.
Wojciechu czasem warto zacytować lub dodać "małpę" aby była jasna jasność.
Sorry Wojciechu.






Lubię rozwielitki i kocham wszystko co żywe.
Najbardziej z "żyjątek" nie lubię ludzi bo to najgorsze zwierzęta.

Spoko. Nigdy nie byłem wyborcą PiSu. Niestety, dla dużej części elit - nie bycie PiSem jest wystarczającym alibi na każdą okazję.

Problemem nie jest to, że PiS jest do bani, problemem jest to - jak słabi są oponenci, skoro przegrywają z PiSem. To tak jakby USA przegrała z Hiszpanią wojnę o Filipiny w 1898 r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.