Skocz do zawartości
IGNORED

Technics SL-QD33 - informacje


Fixxxer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym was prosić o opinie na temat gramofonu Technics SL-QD33.

Jest to taki model jak na poniższej aukcji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ma on spełniać funkcję niedrogiego gramofonu do domowego odsłuchu płyt.

Ma po prostu przyzwoicie grać.

 

Czy warto w niego inwestować?

Jak ma się sprawa z igłami i systemami (mocowanie T4P)

I ogólnie wszelakie informacje jakimi możecie się podzielić na temat powyższego gramofonu.

 

z góry dziękuję

Fixxxer

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli trafisz na gramofon nieuszkodzony i w dobrym stanie nie bedziesz zawiedzony.

Zalety to full automat i napęd bezpośredni, czyli nie złamiesz igły i niepotrzebna jest wymiana paska.

Gramofon dla poczatkujących. Oryginalną wkładke zamień na Ortofona OMP3, OMP5 albo Grado Black.

M.D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Przypuszczalnie, jak to u Technicsa, solidna zabawka. Jak się zepsuje, będzie raczej do wyrzucenia, ramię przeciętne, jak to zwykle w takich konstrukcjach, ale póki co może pograć ładnych kilka latek. W końcu dużo nie kosztuje. Co do standardu mocowania wkładki - jest nietypowy, ale np. Ortofon oferuje o ile pamiętam swoje wkładki w tym systemie. Natomiast nie wiem czy nie byłoby najprościej po prostu znaleźć nową igłę do istniejącej wkładki - najniższe modele Ortofona typu 3 lub 5 to i tak słabizna, nie wiem czy warto się starać, szukać, tylko po to żeby wymienić tego Technicsa na coś takiego. Oczywiście nie znam brzmienia tej preinstalowanej wkładki, może jest gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...
  • 4 lata później...

Witam.

Czy ta wkładka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ma sens w wypadku używanego /z allegro za 450/ Technicsa SL-QD33? Sprzedający twierdzi, że oryginalna jest w bdb stanie. Sam nie ocenię, bo jestem nowy w temacie gramofonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digitrac to dobr wybór wśrod T4P. Słuchałem w body 1/2 " i mocno in+ wyoadła.Na tle powszechnych AT wypada o wiele korzystniej.Dobra alternatywa w przypadku główek T4P/.Cena spora -ale adekwatna do walorów .wagowo też dobrze się zgrywa z ramieniem w Technicsie.

Jeżeli chodzi o charakter dobrze sprawdza sie w rocku,i innych mocnych rytmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za poradę. Ja akurat gustuję w klasyce i jazzie, ale chyba też się sprawdzi :)

Jeśli można pociągnąć wątek to czy taki kabel będzie ok :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ? Niestety musi mieć aż 3m.

Dużo stracę na jakości przez to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale niestety nie rozumiem tego: "Jezeli już -jeśli sam przewód O.K, to można zrobić z niego potrzebny odcinek." Co to jest R+C?

Układ mebli mam taki, że nie mogę postawić gramofonu w pobliżu wzmacniacza, chyba że na nim i odtwarzaczu CD, ale pewnie to raczej niewskazane ze względu na stabilność. Mam trochę miejsca na komodzie obok, ale to właśnie jakieś 3m. Nie da się tego jakoś rozwiązać bez 'rewolucji meblowej'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połaczenie wkładki (gramofonu) z przedwzmacniaczem powinno być zrobione jak najkrótszym przewodem w jak najlepszej jakości.Każdy kabel posiada swoją rezystancję R i pojemność C,( w uproszczeniu) Te dwa paramery związane sa m.in z długością.(pomijam materiał izolacji ,czystośc metalu, lutów itp)

Aby nie tracić jakości , jego sile , sygnału odcinek ten powinien byc najkrótszy.Postaraj się chociaż przedwzmacniacz postawic najbliżej gramofonu.To tak w uproszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.