Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny aktywne


Adi777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwiek neutralny i niemeczacy. Tak te glosniki kiedys odbieralem, warto chyba sie zainteresowac.

3 godziny temu, xajas napisał:


Tego nie zrozumialem. Co jest z ta wielkoscia?
Gdybym mial alternatywne pomieszczenie i nie musial instalowac sprzetu w living roomie, nigdy bym z tego nie zrezygnowal. NEVER EVER!
Czy chcesz zmasakrowac living room?
Wydaje mi sie ze to troche niekonsekwentne wsadzic mnostwo kasy w dobry sprzet, a potem godzic sie z kompromisowym ustawieniem/akustyka, ktora jest conajmniej tak samo wazna jak ten sprzet.

Przytlaczaja mnie skosy, duza czesc poddasza jest niska. Przeprojektowalem to pod wzgledem funkcjonalnosci jako takie pomieszczenie do relaksu, obejrzenia filmu, nie wykluczam tam sluchania muzyki, niemniej nacisk chce polozyc na duze pomieszczenie w ktorym bedzie duzy dzwiek. Poprostu w tym salonie bedzie sie sluchalo muzyki, bo ja tak chce, na poddaszu bedzie serwer muzyczny, mam 16 tera plikow, po kablu obslugiwac to bedzie pietro i parter, system w salonie to beda glosniki aktywne, transport cyfrowy i preamp, jesli bedzie konieczny, ewentualnie dac/streamer z regulacja glosnosci. Cale zycie sluchalem muzyki pracujac w domu, czy relaksujac sie i nie uwazam wstawienia stukilowych kolumn nawet do klasycznego wnetrza jako oszpecenie go, malo rzeczy oprocz pracy interesowalo mnie w zyciu, sprzet stereo/ whisky i wino oraz szybkie samochody, nie zamierzam do smierci z tego rezygnowac, projektantke wnetrz pozegnalem po otrzymaniu projektu, bo jak mi zaprojektowala mebloscianki tv nie bylo juz o czym rozmawiac.

 

18 ATC jest w kingdomach, wyglada tak samo jak ta 15.

Edytowane przez electro

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, electro napisał:

Dzwiek neutralny i niemeczacy. Tak te glosniki kiedys odbieralem, warto chyba sie zainteresowac.

W.A.F bliski zera, oczywiście dotyczy tylko wyglądu zewnętrznego 😉.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, electro napisał:

Chyba nie ma sensu wracac do dyskusji, ktora zostala wycieta.

Sorry, nie śledzę całego wątku a te ZG z bliska widzę pierwszy raz stąd moja refleksja. Pomimo wyglądu są to przecież jedne z legend na rynku PRO. Przypuszczam że sprawdzą się też w zastosowaniach domowych, ale tylko u osób które tolerują taki wygląd zewnętrzny. 

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Lech36 napisał:

Sorry, nie śledzę całego wątku a te ZG z bliska widzę pierwszy raz stąd moja refleksja. Pomimo wyglądu są to przecież jedne z legend na rynku PRO. Przypuszczam że sprawdzą się też w zastosowaniach domowych, ale tylko u osób które tolerują taki wygląd zewnętrzny. 

Te kolumny maja wersje domową wiec nipotrzebna zupelnie Twoja troska, wersja ta wyglada jak normalne kolumny w kilkunastu okleinach.

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, electro napisał:

Te kolumny maja wersje domową wiec nipotrzebna zupelnie Twoja troska, wersja ta wyglada jak normalne kolumny w kilkunastu okleinach.

To nie była troska, mi taki wygląd zupełnie nie przeszkadza, nawet domu, to było tylko stwierdzenie faktu widocznego na filmie. Oczywiście dobrze że jest wersja domowa.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się jarać tymi głosnikami. Tych najwiekszych 300 w Polsce chyba nie ma w tej chwili do posluchania.

Znacie ten sklep Q21? Widze, ze oni maja w ofercie przynajmniej.

Edytowane przez electro

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ATC to uderzaj do Planety Dźwięku. Oni są dystrybutorem na Polskę 😊. Ja jestem zachwycony swoimi choć są mniejsze niż 150.

Q21 jak bardziej mogę polecić. 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, muzofan napisał:

Planety Dźwięku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musze sie zorientowac ile te kolumienki moga kosztowac, bo tutaj takie minimum, ktore mnie interesuje to 120.000 pln sztuka, nie wiem czy bardziej zasadne nie bedzie szukanie studyjnych, z drugiej strony ceny szaleja, bo waluta itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, electro napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musze sie zorientowac ile te kolumienki moga kosztowac, bo tutaj takie minimum, ktore mnie interesuje to 120.000 pln sztuka, nie wiem czy bardziej zasadne nie bedzie szukanie studyjnych, z drugiej strony ceny szaleja, bo waluta itd.

W tym linku jest za dwie sztuki. I tak drogo 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sly30 napisał:

A ja tam widzę cenę za sztukę…:-))… towar dalej działa? Dobry musi być… :-))

Fakt, zmyliło mnie te dwie sztuki powyżej. To ten towar dobry, ale jak widać wszystko wziął sprzedawca 😉

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, przemak napisał:

ale jak widać wszystko wziął sprzedawca 😉

Sprzedawca skoro wziął dobry stuff, nic dziwnego, że odlaciał. Gorzej z tymi, którzy taki "stuff" mają na stałe w głowie i to kupią, myśląc, co tam, wiedząc, że  za tą ceną kryje się "coś wiecej" niż tylko hajend cena.

Na przykład "dekady prac" podobnego "osobie 747" geniusza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Musze sie zorientowac ile te kolumienki moga kosztowac


https://www.audioaffair.co.uk/tannoy-kingdom-royal-carbon-black-speakers-pair-b-grade

Tak przy okazji spojrzałem i jak na mój nos, to Tannoy podjął cichą decyzję o pozbyciu się części czarnych komponentów Kingdom Royal. Wszak magazynowanie to dodatkowe koszty.

„Usually ships within 3-4 weeks. Order now to reserve your place in the queue.”
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomek4 napisał:

Usually ships within 3-4 weeks.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupowaliśmy Kingdomy, które sie nie sprzedały w Polsce, ale cena była piekna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez electro

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygladaja ciekawie, z systemem serwo podobnym do BM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_3240.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, soundchaser napisał:

Jednak branżowiec, a nie lekarz. 😆

Weź ty czlowieku odstosunkuj sie ode mnie. Nie masz jakichs swoich problemow?, ani watek dla ciebie, ani towarzystwo, a narzucasz sie z debilizmami. Nie wiem, wypij te 4 piwa jedno za drugim i nie tykaj klawiatury….

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszty odjazd, DRC zintegrowane w zestawy glosnikowe


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_1755.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PASS LABS RUSHMORE - Tutaj wydaje się, że jest bezkompromisowy układ aktywny.

OZ, 4-way, full active, wysoka sprawność driverów, regulacja każdej sekcji, wzmacniacze w klasie A, drivery odpowiedniej wielkości. Nawet wygląd znośny 🙂

W zasadzie od strony założeń konstrukcyjnych to jest to majstersztyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie wiem czy lepiej da się to zrobić 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekwencja zdarzeń u mnie : Accuphase E270+DP430 + próba dobrania kolumn, wszystko w pizdu, następnie Dynaudio Focus 20xd i zaoszczędzona kasa, obecnie Neumann KH 310 z RME ADI-2 DAC FS podłączone do laptopa i grane z plików. Wiem, wiem właśnie zgwałciłem zakładkę hi-end i wyszedłem na audio-ignoranta, ale mam do w du.ie. Mam mnóstwo zaoszczędzonej kasy, rewelacyjny dźwięk i dodatkowo, brzydko mówiąc, wyje...ne na zdanie slyów30 i innych mitomanów/szamanów/szarlatanów/ marketingowych naganiaczy. 
Jeśli Adi777 idziesz w aktywniaki i do tego z rynku pro, to możesz śmiało kształtować brzmienie w sposób nieosiagalny ani jakościowo, ani technicznie dla łałdiofilów, a efekty mogą być spektakularne. Ja zamierzam wykroczyć poza ramy klasycznego odsłuchu stereo i dopompować trochę swoje pomieszczenie ustrojami, a dodatkowo dokupić naumannów i za pomocą seryjnego oprogramowania dostorić system a dodatkowo wytworzyć przestrzenny dźwięk dookoła. 
I znowu jest to anty-łałdiofilska zabawa, ale jak wspomniałem, mam pojemny odwłok i mam to również w nim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.