Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  58 członków

ESA Klub
IGNORED

ESA Club


Siemek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy później...

Zgadza się, już na wygląd widać, że żarty się skończyły. Zadzwoń do Hi End Corner pewnie coś doradzą zwłaszcza, że Esy mają w swojej ofercie.

 

Za 2 tygodnie będę robił odsłuch na Heglu H160, H80. Ciekawa sprawa jest z cyfrowym Langdorfem którego też będę słuchał, podobno P. Zawada właśnie na nich stroi swoje konstrukcje. Podepne również jak starczy czasu Primare I32 Elektrocompaniet. Zobaczymy, plany duże zobaczymy jak będzie z czasem. Trzeba będzie brać wrażenia na pierwszy strzał bez przesadyzmy audiofilowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wilgotność materiału może być przyczyną, ale to stolarz powinien wiedzieć.

Zakładam, że w normalnych warunkach je używasz, ok 50% wilgotności.

Miernika nie mam ale normalne mieszkanie z centralnym

Jeden gość w październiku do mnie dzwonił jak wystawiłem poprzednie na sprzedaż z pęknięciami i również miał ten problem z tym że fornir piano i mu współczuje jak miał białe piski na tym .Ja mam po wymianie forniru 3 tyg mija. Brzmienie klasa ale już sie we mnie gotuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie w ESA te kolumny kleją, tylko zlecają robotę stolarzom z zewnątrz.

Jeden robi jak należy, drugi niekoniecznie, a jeszcze inny musi "oszczędzić" dwa złote na puszce kleju.

Inna sprawa, że najlepsi polscy stolarze od dawna siedzą w Irlandii albo w Anglii i teraz widać tego efekty...

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do właścicieli Esów, czy Wam też pękają te naturalne okleiny? Bo to nienormalne.Mam już trzecią parę Neo 3 se i szlag mnie trafia. Po 5 ,10 latach ale po 3 tyg?!!!!!

Wada zgłoszona, przyjęta

Nowe skrzynie z nowym fornirem na początku maja. Musi się "wysezonować fornir"

Czy ktoś napędza Esy na vifach np. Denonem Pme 2020 ae? dosyć ciekawy klocek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy później...

I jakie wrażenia?

 

też jestem ciekawy wrażeń - wyglądają smakowicie i cena sh kusząca ale z drugiej strony dłuuugo już stoją i nie mogą się sprzedać choć wiadomo to kolumna droga i duża dla większości z naszych pomieszczeń pewnie za duża więc trzeba trafić na konkretnego klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch był w pustym pokoju ok. 35 m2, z moim Krellem KAV500i i ARC CD8.

Jechałem z nastawieniem na duże granie, bo rozmiar tych przetworników jest spory.

Niestety pusty pokój swoje wniósł, więc odsłuch nie był miarodajny.

 

Bardzo podobała mi się średnica, jak to z ATC, i chciał bym coś takiego w przyszłości.

Niestety dół mnie rozczarował, pomimo takich głośników.

Krell należy do takich co potrafią poruszyć trudne głośniki, ale niestety tu tego nie było.

Być może trzeba tu mocniejszego potwora, a może specyfika ATC dała znać o sobie.

Ale całkiem możliwe, że akustyka była to największym problelem.

Chciałem je przetransportować do siebie żeby posłuchać w dobrych warunkach, ale ze względu na rozmiar, cieżar i brak skrzyń, nie zdecydowaliśmy się na to.

 

Przypuszczam, że pokój już jest umeblowany i wrażenia będą całkiem inne.

Chętnie bym posłuchał jeszcze raz, choć inne kolumny już zakupiłem.

Edytowane przez tybero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy później...

Witam serdecznie, cieszę się, że znalazłem ten wątek. Od dłuższego czasu cieszę się z posiadania i słuchania Tritonów 1. Bardzo fajne monitory z niezłą Vifą xt25 na pokładzie. Niedawno jednak miałem przyjemność obcować z Gamutami L3, w których za górę pasma odpowiada Scan Speak R29 i powiem szczerze, że zakochałem się w brzmieniu tego przetwornika :)

Jest on również montowany w Tritonach 1 SE gdzie zastępuje ww Vifę. Od razu wpadłem na pomysł aby zrobić upgrade moich monitorów do wersji SE, nie wiem jednak co należałoby zmienić w zwrotnicy. Jest na sali ktoś, kto mógłby pomóc w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc później...

Witam, Jak na tak zacny sprzęt to klub trochę w letargu. Melduje się z NEO 3 SE i Heglem H160. Para zacna i wyrazista, połączona Albedo. Nie ma kompromisów. Lubię dużo basu ale nie trawię, jeśli jest rozwlekły. Tu jest tak, jak powinno być. Małżowiny prostuje. Jedyna regulacja polega na odsuwaniu i przysuwaniu do ściany. Kolumien co prawda nie słuchałem z wieloma innymi wzmacniaczami ale Hegla zestawiałem chyba z 30 zestawami i choć byłym przekonany, że wylądują u mnie Dynaudio X38, to jak posłuchałem, przez przypadek zresztą NEO 3 SE, to Dynaudio zeszły na drugie miejsce. Choć nadal uważam, że Dynki to sprzęt bardzo dobrze zgrywający się z Heglem to ESY pokazały, że będzie to małżeństwo z miłości. Nie wiem na jak długo, ale pasji w tym co nie miara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy później...

Sprzedam kolumny ESA Continuum^2

Bardzo dobry stan, maskownice w komplecie, pierwszy wlaściciel. Kolumny kupione w Krakowskim salonie

Nautilus w 2008 roku.

Wykończenie- naturalny fornir: orzech włoski.

Zdjęcia przedstawiają sprzedawane kolumny.

Wysyłka tylko na palecie.

Odbiór osobisty w Krakowie.

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu telefonicznego: 883 272 430

 

Audio.com.pl napisało o Continuum 2:

 

„Nowe Continuum to kolumna zbliżająca się do idei naturalnego wzorca. (…) Wśród zachodniej konkurencji godnego rywala należałoby poszukać na dwukrotnie wyższym poziomie cenowym. W pełni hi−endowe kolumny za niską, w relacji do jakości dźwięku cenę”

Radosław Łabanowski

Audio.com.pl

ccs-43363-0-72962200-1498081971_thumb.jpg

ccs-43363-0-36478100-1497813882_thumb.jpg

ccs-43363-0-10737600-1497813987_thumb.jpg

ccs-43363-0-65099000-1497813822_thumb.jpg

ccs-43363-0-80613400-1497813828_thumb.jpg

ccs-43363-0-68830300-1497813842_thumb.jpg

ccs-43363-0-15726700-1497813794_thumb.jpg

ccs-43363-0-75871700-1497813809_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.