Skocz do zawartości
IGNORED

Musician Pegasus DAC czy Chord Qutest


ps39
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

haha wyczuwam pewne rozgoryczanie w tej wypowiedzi, rozumiem że Twoim systemie qutest Cię nie zachwycił ? 

Takiej muzy raczej nie słucham, ale ten przykład z YT, daje mi nadzieję że nie będzie studyjnej eufoni, będzie szybko, to nie będzie nudno, może być ciekawie


 

7 godzin temu, Adam 38 napisał:

Dynaudio, to i tak nie pozwolą mu pokazać

Nie pozwolą mu jednego to pozwolą na co innego, dlatego każdy musi sprawdzić podług swojego systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie qutest, to będzie Gustard A22, nie będzie Gustard to będzie może pegasus, a może Black Dragon, ja mam czas ? 

Być może aby pokryć całe spektrum gatunków, wypadało by mieć takie 3 dac - Gustard, Qutest i Pegasus, kto wie...  
taki RME ADI-2 na przykład w takiej muzyce jak wyżej kompletnie się nie odnajdował

Nie skreślałbym do końca jednak delta-sigma, bo to co zrobiło ostatnio AKM w kości AK4499 to jest bardzo dobry kierunek, nazwałbym to umiejętnym balansowaniem na skraju hiper-rozdzielczości i ulotności dźwięków.

 

a tu taka świeża recenzja Qutesta, gość grał nie tylko monotonne łupasanki ? i co ważne dla mnie w recenzjach - porównywał i to nie do byle jakich dac

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, m4tech napisał:

haha wyczuwam pewne rozgoryczanie w tej wypowiedzi, rozumiem że Twoim systemie qutest Cię nie zachwycił ? 

No właśnie. Zwłaszcza, że bardzo lubię sygnaturę Chorda Mojo a Qutest swoim graniem mnie nie porwał. Nie wiem, może za  szybko go skreśliłem a może nie dla mnie on ?

-Salva Mea-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, paul klacska napisał:

Będziesz się rozdrabniał na drobne, wal z grubej rury, TT2 i M-scaler ????

Napisałem ja mam czas.... a teraz dopiszę, ale nie mam pieniędzy ? ?  ? 

poza tym jak od razu bym podłączył takie combo bez osłuchania się z qutestem to mogłoby dojść jeszcze do porażenia bębenków ? 

54 minuty temu, Adam 38 napisał:

lubię sygnaturę Chorda Mojo

czyli eufonia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, m4tech napisał:

Napisałem ja mam czas.... a teraz dopiszę, ale nie mam pieniędzy

W banku są pieniądze, trzeba iść i wziąć ?

A tak na serio, to wybieram się do ciebie już chyba z pół roku. Miałem posłuchać te dual akm i przy okazji teraz zabrałbym Dragona. Teraz nie mam pojęcia przez tą sytuację kiedy będę w Gorzowie. 

Na pewno w maju 2021 na komunię chrześniaka. Możemy potestowac w kościele ????.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ps39 napisał:

A co się stanie jak Pegasus wszystkie zmiecie?

Mam taki business plan,  jak kupisz  tego Pegasusa ?  to ci wypożyczę nawet qutesta na parę dni do porównania A-B, a ty później pożyczysz mi tego pegasusa. W ten sposób obaj dowiemy się czy jest to killer qutesta czy nie ? 

będę mógł wysłać nawet  z sboosterem 5V

 

prawda że kuszący plan ? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Qutest (napędzany DigiOne po dobrym BNC), i ogólnie b. mi się podobał ale po dłuższych odsłuchach zacząłem się czuć trochę jak patolog przy stole sekcyjnym, wyposażony jeszcze w lupę. Duuuużo szczegółów, ale nie zawsze mi się dobrze "sklejały", dla słabszych nagrań (a dużo jest takich)  był bez litości. No i ogólna ergonomia tego sprzętu jak na cenę jest taka sobie. Za bardziej opłacalny uważałem wcześniej posiadany 2Qute, może i ma ciut słabsze parametry ale wspominam go (i chyba nie tylko ja) jako bardziej muzykalny.

Moje doświadczenia z R2R ograniczyły się do taniego Audio GD - brzmiało to ładnie, ale ta "ładność" polegała na nieco sztucznym wygładzeniu drobnych faktur. To jak (sam siebie podziwiam za to porównanie ? ) ściana, która może być pokryta lekko chropawym tynkiem, albo gładzią gipsową obsesyjnie wypolerowaną przez tynkarza-perfekcjonistę. Z daleka to ściana i to ściana, ale bliżej widać fakturę tego chropawego tynku, czuć ją w dotyku. Może i nie jest taki piękny jak gładź, ale taką ma właśnie fakturę i koniec. To jak z dźwiękiem - brzmienie dobrze nagranego saksofonu właśnie musi mieć tę chropawość, te przyświsty, tę "fizjologię", te alikwoty które zmieniają się zależnie od typu stroika, sposobu dmuchania (grałem na tym kiedyś). DAC R2R (przynajmniej ten), trochę to właśnie ujednolicał i coś "zabierał". Więc gdy czytam, że brzmienie jest "bardzo gładkie", "smoooth", "easy listening", to robię się odrobinę nieufny i wolę sprawdzić.

Sam nie lubię komentarzy typu "Czy wybrać sprzęt A czy B?" - "Zapomnij, kup C!" ? więc niczego nie sugeruję, tylko wspomnę, że testuję teraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Tak, znam wszelkie stereotypy nt. kości Sabre, ale też jest sporo opinii, że akurat Matrix opanował ich implementację do perfekcji. I mogę się z tym zgodzić. Sprzęt ma swoje wady "wieku dziecięcego" (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), ale dają się okiełznać. Natomiast brzmienie jest w nim zachwycające. Ma szczegółowość, wypełnienie i przestrzenność, ale i nie upiększa na siłę, raczej nic nie "zabiera". W dodatku to DAC/Streamer, więc gra prosto z sieci, lokalnej i internetu praktycznie wszystko (co da się streamować przez DLNA). Także DSD 128 prosto z NASa, czy z USB. Nie bardzo wierzyłem w "filtry Sabre", ale tu b. subtelnie, ale słyszę ich działanie, i pozwalają lekko zmodyfikować brzmienie (właśnie wygładzając za ostre - naprawdę subtelnie).  Przypomina mi to właśnie brzmienie Chorda z DigiOne (czyli not a bad thing) ale bez funkcjonalnych wad tego zestawu i lekkim plusem w stronę muzykalności i prawdziwości. Czasem warto zapomnieć o uprzedzeniach, recenzjach i po prostu posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, m4tech napisał:

Przypomniała mi się ciekawostka, na Head-fi pisał jeden z użytkowników Qutesta, że nie słyszy żadnej różnicy w stosunku do DAC w Node 2i ?   Nastąpiła nie mała konsternacja wśród zagorzałej grupy zwolenników ? 

Jeszcze wszystko co najlepsze przed nim, na końcu będzie nawet słyszał deski do krojenia i a różnymi metodami łączenia kabelków głośnikowych z piecem będzie poprawiał jakość niskich tonów i nie tylko... 

-Salva Mea-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, m4tech napisał:

Mam taki business plan,  jak kupisz  tego Pegasusa ?  to ci wypożyczę nawet qutesta na parę dni do porównania A-B, a ty później pożyczysz mi tego pegasusa. W ten sposób obaj dowiemy się czy jest to killer qutesta czy nie ? 

będę mógł wysłać nawet  z sboosterem 5V

 

prawda że kuszący plan ? ? 

Kusisz, ale plan niezły, jak kupię to dam znać i robimy testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Jeszcze wszystko co najlepsze przed nim, na końcu będzie nawet słyszał deski do krojenia i a różnymi metodami łączenia kabelków głośnikowych z piecem będzie poprawiał jakość niskich tonów i nie tylko... 

Deski słyszą wybrane zlotouchy, źle kontaktującego kabla żeby nie słyszeć cza być głuchą pierdołą ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 8/21/2020 at 3:51 PM, paul klacska said:

To czego nie ma w Chordzie znajdziesz w Audiobyte Black Dragonie, procesor FPGA jest ten sam ale według mnie Dragon jest lepszym wyborem. Masz możliwość podłączenia słuchawek, zdalne sterowanie,XLR i i2s. Masz tez możliwość wyboru czułości wyjścia dla xlr i rca (zworki na płycie). Super opcja jak chcesz użyć Dragona jako pre dla dowolnej końcówki.

Brzmieniowo też wypada lepiej niż Chord, słuchałem jednego i drugiego, został Dragon.

Pegasusa nie słuchałem ale podpisze się pod powyższym. Black Dragon góruje nad Qutestem w mojej opinii. Lepiej dociazony  i pełniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, ps39 napisał:

Kusisz, ale plan niezły, jak kupię to dam znać i robimy testy.

Zbiórka w Gorzowie? Proponuję zrobić to we wrześniu podczas GP. Też wpadnę z Dragonem ???.

Teraz, Bartekkw napisał:

Pegasusa nie słuchałem ale podpisze się pod powyższym. Black Dragon góruje nad Qutestem w mojej opinii. Lepiej dociazony  i pełniejszy. 

I tu cię lubię kolego ???.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MacP napisał:

Moje doświadczenia z R2R ograniczyły się do taniego Audio GD - brzmiało to ładnie, ale ta "ładność" polegała na nieco sztucznym wygładzeniu drobnych faktur.

O którym Audio gd mówisz? 

Black dragon to jest bardzo dobry dac, gęste, dociążone brzmienie z dużą ilością detali, a przy tym nie szatkuje dźwięku, gra muzykę. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) kupionym okazyjnie za 1100 :) naprawdę przyjemnie się tego słuchało, ale to nie była cała prawda o dźwięku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MacP napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) kupionym okazyjnie za 1100 ? naprawdę przyjemnie się tego słuchało, ale to nie była cała prawda o dźwięku. 

Cala prawda o dźwięku to na koncercie unplugged ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie wieloletnie doświadczenia z różnymi DACami nauczyły mnie, by nie ulegać łatwym przekonaniom że np. FPGA zawsze będzie lepsze od delta-sigma,  R2R daje dźwięk taki, Sabre siaki, że tylko multibit, że wyłącznie NOS..... nie twierdzę że przetworniki DAC nie różnią się brzmieniem , bo się różnią, ale na pewnym poziomie inżynieryjnej poprawności te różnice siłą rzeczy nie są wielkie (a ewaluacja tych różnic - bardzo subiektywna). zwłaszcza w nowoczesnych konstrukcjach na kościach o wyśrubowany parametrach. Oczywiście każdą implementację można schrzanić,  pewnie wielu słyszało chińską płytkę z Aliexpress w której siedzi piękny ES9038PRO i gra okropnie. Słyszymy analogowo i za jakość odpowiada w dużej mierze jakość sekcji analogowej, i właśnie z tym bywa bardzo różnie w przetwornikach. Wracamy więc do truizmu: trzeba słuchać. We własnym systemie i wedle własnych gustów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mną już od dłuższego czasu chodzi Nuprime DAC9 a teraz w nowszej wersji "SE". I gdyby nie to, że ktoś postanowił mocno wywindować cenę względem pierwowzoru już pewnie bym go wypożyczył a tak to nie wiem, tu już robi się ogromna konkurencja... 

1800zl więcej za zmianę kostki z AK4490 na AK4493 to mało przekonujący interes....Czy to cenowe szaleństwo, że następca zawsze musi być droższy o te min 30% nigdy się nie skończy? I jak tu nie kibicować takim Toppingom, może i dobrze, że ten cały Topping tak namieszał na rynku. 

 

Edytowane przez Adam 38

-Salva Mea-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.