Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie CD do NAD C372?


Maxi

Rekomendowane odpowiedzi

tak, tylko taki arcam 73t jest zadkoscia, a pozatym zostal CD roku 2004 w angielskiej prasie..z tego co pamietam widzialem tylko jedno ogloszenie w listopadzie w cenie faktycznie okazyjnej okolo 1,9 tys zl... oczywiscie na bierzaco przegladam ogloszenia...natomiast znany z forum Pan Kornik do c372 ma Naim 5i i ponoc super gra :) ale taki CD kosztuje ponad 5tys zl..a to juz za wiele...zastanawiam sie nad nowym CD CA640 lub NAD 542?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sobie nabijam licznik - teraz dopiero skojarzylem, zes Ty z 3miastka. Podejdz do Salonu SiR, wypozycz za kaucja tego CD 73 i posluchaj w domu. Nie mialem zadnych problemow z wypozyczaniem kilku CD (m.in. Azur 640). Poza tym Top HiFi z Sopocie wypozycza bez problemu klocki po wczesniejszym umowieniu, mozna tez posluchac na miejscu - tyle, ze najlepiej slucha sie u siebie.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 lat później...

Witam

Odświeżę temat, żeby nie zakładać nowego wątku. Szukam cd do tego nada c372. Mam obecnie harmana cd 750 totalnie poprzerabianego, który zbliżył się dźwiękowo do cd Shengya ( taki chińskie vincent cd 6 ) i dźwięk jakoś mi się osłuchał i czegoś mi brakuje.Bo niby bas jest, średnica też, ale żywiołowości chyba się pozbyłem tymi moimi cd.

Chyba większość jedzie teraz na plikach bo wysyp cd używanych jest spory. Zastanawiam się nad Arcamem fmj36, yamahą s2000, c.e.c.cd3800.I w związku z tym pytanie który cd zagra z tym nadem z pazurem i rozmachem. A może coś innego w okolicach 2000 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nadzik ma ukryte spore pokłady jakości, które są zwyczajnie maskowane słabymi źródłami które ludzie podpinają. Słuchałem kiedyś poniekąd firmowego kompletu z CD c542 i grało to max 40% tego co można wykrzesać z tego wzmacniacza. Dobrego aktualnie CD nie doradzę, bo od dawna nie siedzę w temacie CD (przeszedłem w stronę źródeł opartych o pliki), ale powiem, że nie warto specjalnie oszczędzać na źródle do tego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ten nad to chyba trochę niedoceniany. Miałem go sprzedawać, dałem ogłoszenie, ale ceny, które oferowano były bardzo małe. Postanowiłem więc wykorzystać go jako końcówkę mocy , a pre lampowe. Miałem kilka jedne 6sn7, ecc88 a została na e88cc- zrobił znajomy i gra to teraz całkiem inaczej. Brakuje mi tylko chyba krótkiego i sprężystego basu, bo taki ogromy wstrząsający to jest.Więc wymyśliłem, że jakieś dobre źródło da radę.np yamaha cd s2000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kaliman2c

 

Szybki, zwarty i zdyscyplinowany bas też można z tego NAD-a mieć! Kwestia głównie źródła i kabli (no i też kolumn), podobnie jak przykład powyżej - CD krell-a, który się sprawdził, ja natomiast słuchałem tego NAD-a na wysokiej klasy źródle (DAC Theta Vgen) i też bas był szybki, kopiący i zwarty, żadnego przeciągania czy snucia się po podłodze, bulgotania. Oczywiście nie jest to poziom kontroli jak z Marka Levinsona ;), ale tragedii nie było, tym bardziej, że NAD miał za zadanie prowadzić wymagające kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj kombinuję z różnymi wynalazkami. Mam ten pre na lampach( nie wiem co w nim siedzi i nie będę rozkręcał)+ harman 750 po przeróbkach( tego mogę zdjęcie środka wkleić jak komus zależy- bo sam juz nie wiem co w nim było ruszane) i podpiąłem nieaudiofilsko subwoofer koda + vienny beethoveny i nie powiem takich blach i perkusji AC/ DC w Black in Black nie słyszałem dawno. Wszystko się poustawiało jakoś ładniej w pokoju. Dead CAn Dance również fruwa po pokoju. Więc ten nad nie jest chyba taki słaby jak go niektórzy opisują( oczywiście w swojej cenie). Z audionemesisem już tak ładnie nie jest - nie wiem czemu? Na levinsony i krelle to mnie chyba nie stać, ale taki arcam fmj 36, c.e.c 3800 lub yamaha cd s2000 w okolicach 2000 to może by mnie i interesowała, tylko kupić 3 od razu to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.