Skocz do zawartości
IGNORED

Jean-Marie Reynaud Lucia


Adam 38
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat się składa że mam prywatnie u siebie trzeci raz dayensa Ampino w wersji Custom i nie zauważyłem żeby brzmienie tych wzmaków na przełomie pięciu lat się zmieniło. Ampino bardzo muzykalne brzmienie z bardzo dobrą sceną. Drugi wzmak u mnie to heed obelisk si30 + X2 30 limited. Jeśli chodzi o podstawową konfigurację tz., si3+X2 to zgodzę się że naim zagrał lepiej, ale si30 to inny wzmak pogonił u mnie gato Amp 150ae. Pod względem dynamiki niczym naimowi nie ustępuje a potrafi czarować. Raczej xs bym do niego nie porównywał bo w zasadzie nie ma czego to zupełnie inna liga. Oba wzmaki grają u mnie z neat mystique classic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, piotrek7 napisał:

Przede wszystkim inny segment

I inna koncepcja konstrukcji i inna koncepcja grania 

Dokładnie. W zasadzie oba wzmaki zarówno dayens jak i heed grają bardzo lampowo, ale inaczej heed gra bardzo gęsto czaruje a jego brzmieniu nic nie ucieka za to jego bas czuć na sobie, dayens stawia na średnicę bardzo barwna i otwartą, nie wiem jak to opisać taką lekką, swobodną. Nie mówiąc już o jego wydajności prądowej watów mało a goni nie jedną konstrukcję😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Adam 38 napisał:

Przecież widzę xxx więc rozumiem..., masz Pan słusznego. 😉

Chociaż już za trzecim razem mógłbyś go sobie zostawić, pal licho najlepszość, tak zwyczajnie, z sentymentu. 

W zasadzie mógłby zostać, ale zakup switcha żeby kabli nie przepinać to znów koszt. Jak widać nie mam parcia na jego sprzedaż. Za dobrze gra żeby oddać go za darmoche😉. Akurat on sobie teraz cyka bo mam chęć go posłuchać👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim !!!

W dniu dzisiejszym umówiłem się na odsłuch ze znajomym który ma urządzenie ALL IN ONE NAIM UNITIQUTE 2 - miałem to od niego kupić, jednak zrezygnowałem po odsłuchu. Wewnątrz niby jest ta sama elektronika co w NAIM NAIT 5 SI więc myślałem że będzie super. W trakcie odsłuchów powiem tak: nie brzmiało to źle, całość była w miarę spójna, funkcja Loudness którą posiada to urządzenie bardzo fajnie dodawała dynamiki przy cichym słuchaniu (przy czym nie było to mocne podbicie), zabrakło mi natomiast tego blasku w górze pasma. Wysokie tony wydawało mi się, iż tak jak by się odsunęły trochę z całości sceny która mimo wszystko była w miarę fajna. Jak odsłuchiwałem NAIT 5Si w sklepie z moimi kolumnami mam wrażenie że tam było więcej blasku (być może reszta toru miała na to wpływ - nie wiem? u mnie kable głośnikowe to VAN DEN HUL Clearwater + źródło - CAMBRIDGE AUDIO MXN 10) dodatkowo volumen który tutaj był na zasadzie sterowania pilotem (urządzenie nie posiada klasycznego potencjometru) trzeba było dawać naprawdę wysoko aby pojawiło się więcej dynamiki i głośności. Ten unitiqute 2 ma niby 2x45W 4ohm, 2x30W 8ohm - klasycznym NAIT 5Si dawał powera na potencjometrze jak pamiętam już od samego dołu. Czy skuteczność 85dB które mają moje kolumny sprawia to iż one będą potrzebowały tylko mocnego pieca?

Co powiecie jeszcze o urządzeniach Audiolab, wiele osób tutaj zestawia te kolumny z modelem np 6000A a co powiecie o modelu 7000A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Madmike napisał:

Czy skuteczność 85dB

To ma znaczenie drugorzędne. Impedancja jest istotniejsza. 

 

9 minut temu, Madmike napisał:

ak odsłuchiwałem NAIT 5Si w sklepie z moimi kolumnami mam wrażenie że tam było więcej blasku

A akustyka pomieszczenia? Masz taką samą jak w salonie?

10 minut temu, Madmike napisał:

być może reszta toru miała na to wpływ

Nie być może. Zdecydowanie ma wpływ. Źródło i cały osprzęt (wraz z akustyką) decydują o brzmieniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, piotrek7 napisał:

To ma znaczenie drugorzędne. Impedancja jest istotniejsza. 

 

A akustyka pomieszczenia? Masz taką samą jak w salonie?

Nie być może. Zdecydowanie ma wpływ. Źródło i cały osprzęt (wraz z akustyką) decydują o brzmieniu 

Piotrek7 - pomieszczenie odsłuchowe miało gdzieś na oko około 25 m2 i wszystko odpowiednio zaadoptowane, okablowanie też było bardzo drogie (listwa Gigawatt, kable głośnikowe nie pamiętam ale jakieś konkretne), u mnie mały pokój 10-11 m2 więc nie ma co porównywać nawet. Te moje kable VAN DEN HUL CLEARWATER też na pewno nie są wysokich lotów - takie bezpieczne jak je określają czyli nie dodają a może nawet trochę uszczuplają wszystko.

Co byś polecił ewentualnie z niedrogich kabelków które masz np sprawdzone a są fajne dynamiczne.

Mam już taki mętlik w głowie od poszukiwania tego wzmacniacza, trafiłem aktualnie w sieci jest promocja na ATOLL IN 80 SIGNATURE, ja miałem kiedyś IN 80 SE - ten IN80 Signature to pewnie jakas nowa seria. Miałeś może okazję go posłuchać jak to gra np porównując do NAIM-a, mocy widzę mu nie brakuje - może będzie spokojniejszy od tego IN100 który słuchałem.

Myślałem już też może o wypożyczeniu czegos w klasie D - nie wiem jakie jest twoje zdanie na ten temat czy warto iść w tego typu wzmacniacze czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Madmike napisał:

Te moje kable VAN DEN HUL CLEARWATER też na pewno nie są wysokich lotów

Focal korzysta  nich jako okablowanie wewnętrzne swych głośników. Tak więc chyba nie są aż takie tragiczne? Porównaj je z Chord Clearway oraz Kimber 4 VS. To takie kablowe evergreeny. Na pewno nie szedłbym w nic droższego.

 

14 minut temu, Madmike napisał:

Myślałem już też może o wypożyczeniu czegos w klasie D - nie wiem jakie jest twoje zdanie na ten temat czy warto iść w tego typu wzmacniacze czy nie?

Eko jest spoko. Miałem kiedyś końcówkę mocy grającą w klasie D i bardzo dobrze wspominam. Tylko pytanie o jakie konkretnie wzmacniacze chodzi. Primare? Zdecydowanie tak. Lubię tą markę bo robią dobre sprzęty. Tylko ceny zaczynają się od 6 tys za I15. Warto sprawdzić.

Arcam SA20? 6,5 tys. Klasa G czyli połączenie A i D. Do sprawdzenia. 

Jest też nowa seria Arcama  tj Radia. Klasyczne AB. Trochę tańsza. Nie słuchałem 

25 minut temu, Madmike napisał:

ATOLL IN 80 SIGNATURE

Mi ta szkoła grania zdecydowanie nie odpowiada. 

Zdecydowanie wolałbym przetestować Dayensa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam  klasa G rozwinięcie AB nie AD 😏 

(...)Arcam przypomniał sobie teraz o układach tego typu nie bez przyczyny. Jednym z bodźców jest ekologia. Zaletą klasy G jest wysoka sprawność. Nie jest to jednak w najmniejszym stopniu konstrukcja pokrewna z impulsową klasą D.(...)

 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotrek7 napisał:

Focal korzysta  nich jako okablowanie wewnętrzne swych głośników. Tak więc chyba nie są aż takie tragiczne? Porównaj je z Chord Clearway oraz Kimber 4 VS. To takie kablowe evergreeny. Na pewno nie szedłbym w nic droższego.

 

Eko jest spoko. Miałem kiedyś końcówkę mocy grającą w klasie D i bardzo dobrze wspominam. Tylko pytanie o jakie konkretnie wzmacniacze chodzi. Primare? Zdecydowanie tak. Lubię tą markę bo robią dobre sprzęty. Tylko ceny zaczynają się od 6 tys za I15. Warto sprawdzić.

Arcam SA20? 6,5 tys. Klasa G czyli połączenie A i D. Do sprawdzenia. 

Jest też nowa seria Arcama  tj Radia. Klasyczne AB. Trochę tańsza. Nie słuchałem 

Mi ta szkoła grania zdecydowanie nie odpowiada. 

Zdecydowanie wolałbym przetestować Dayensa 

Piotrek 7 nie zastanawiałem się jeszcze konkretnie nad firmami jeśli chodzi o klasę D, tylko czy to będzie granie takie dynamiczne jak w klasie A czy tam już są jakieś kompromisy?

Dayens menuetto trochę trudna sprawa bo tylko jedna firma w Polsce jest dystrybutorem i tam dość długo się czeka po zakupie na dostawę, to mała serbska manufaktura i tam chyba produkują je pod konkretne zamówienia.

Czy ten Dayens to jakościowo coś takiego jak Naim chodzi mi o jakość dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Madmike napisał:

Czy ten Dayens to jakościowo coś takiego jak Naim chodzi mi o jakość dźwięku?

Naim to Naim. Tego nie kupuje się dla jakości dźwięku tylko dla sposobu grania. Bo to nie ma grać dobrze tylko zajebiście. Taki sobie paradoks.

A Dayens? Granie nastawione na przyjemność słuchania. Trzymając się założeń, które przedstawiłeś jego wybór może być bardzo dobry. Jeśli dystrybutor ma egzemplarz testowy, warto sprawdzić. 

20 minut temu, Madmike napisał:

jeśli chodzi o klasę D, tylko czy to będzie granie takie dynamiczne jak w klasie A czy tam już są jakieś kompromisy?

Wszędzie są kompromisy. Co do klasy D, wszystko zależy od tego, jak producent ją zestroi. Może grać bezosobowo i trochę klinicznie jak starsze Primare   lub gęsto i lampowo jak SPEC. Tu nie dostaniesz gotowej recepty bo każde gra inaczej. Braku dynamiki na pewno bym się nie obawiał. Jedynie wstrzelenia się w konkretne upodobania odnośnie stylu grania.  Problem w tym, że oferta rynkowa jest tak potężna, że można zgłupieć i ocipieć z wrażenia i nadmiaru. 

Soul Note SA 710. Poszukaj na rynku wtórnym czegoś takiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc później...
W dniu 3.05.2024 o 20:43, kaaapa napisał:

Akurat się składa że mam prywatnie u siebie trzeci raz dayensa Ampino w wersji Custom i nie zauważyłem żeby brzmienie tych wzmaków na przełomie pięciu lat się zmieniło. Ampino bardzo muzykalne brzmienie z bardzo dobrą sceną. Drugi wzmak u mnie to heed obelisk si30 + X2 30 limited. Jeśli chodzi o podstawową konfigurację tz., si3+X2 to zgodzę się że naim zagrał lepiej, ale si30 to inny wzmak pogonił u mnie gato Amp 150ae. Pod względem dynamiki niczym naimowi nie ustępuje a potrafi czarować. Raczej xs bym do niego nie porównywał bo w zasadzie nie ma czego to zupełnie inna liga. Oba wzmaki grają u mnie z neat mystique classic 

 

A widzę Head też na sprzedanie 🙂 w co teraz idziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, obcymars napisał:

 

A widzę Head też na sprzedanie 🙂 w co teraz idziesz?

Heed nie jest na sprzedaż dałem tylko ofertę z ciekawości czy będzie zainteresowanie nim. W tym roku dojdzie do niego jeszcze dac abacus s z kartą streamera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, kaaapa napisał:

Heed nie jest na sprzedaż dałem tylko ofertę z ciekawości czy będzie zainteresowanie nim. W tym roku dojdzie do niego jeszcze dac abacus s z kartą streamera. 

Jakie wnioski?

Ciekawość zaspokojona?

Jakby się ktoś zgłosił to byś powiedział że jednak nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące później...

cześć wszystkim

Trochę mnie nie było w temacie wątku, ale chciałem wam przekazać, iż u mnie w chwili obecnej zakończyły się poszukiwania wzmacniacza. W połączeniu z Luśkami gra w tej chwili ATOLL IN 50 SIGNATURE - bardzo fajne połączenie, bynajmniej u mnie w małym pokoju sprawdza się wyśmienicie, dołożyłem także kabelki głośnikowe Tellurium Q Blue i jest naprawdę świetnie. Jest dynamika, jest muzykalność, średnica, wysokie nie kłują po uszach no i sam wzmacniacz pomimo iż najsłabszy z całej serii Signature gra z tymi kolumienkami naprawdę rewelacyjnie.

Odsłuchiwałem jeszcze w międzyczasie z Arcamem SA20 - nie przypadło mi to połączenie - granie ewidentnie po jasniejszej stronie i bez emocji, po prostu mi się nie podobało.

Słuchałem także z Audiolabem 6000A - tutaj już było zdecydowanie lepiej, tak jak wiele osób opisywało jest to naprawdę fajne połączenie jednak Audiolabowi 6000a wg mnie brakuje trochę mocy tzn trzeba go mocno kręcić, w przypadku Atolla nie ma tego problemu, od samego startu dysponujemy odpowiednią mocą.

U mnie streamer CA MXN10 ma jeszcze funkcję przedwzmacniacza tak że głośność fajnie można sobie regulować z Apki.

To zestawienie w mojej opinii jest naprawdę bardzo fajne i jestem bardzo zadowolony z wyboru właśnie Atolla bynajmniej na tą chwilę.

Dzięki wszystkim jeszcze raz za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.08.2024 o 19:44, Madmike napisał:

To zestawienie w mojej opinii jest naprawdę bardzo fajne i jestem bardzo zadowolony z wyboru właśnie Atolla bynajmniej na tą chwilę

I do tego piec i paczki z Francji. Ciekawy system. Gratki. 

-Salva Mea-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.08.2024 o 19:44, Madmike napisał:

cześć wszystkim

Trochę mnie nie było w temacie wątku, ale chciałem wam przekazać, iż u mnie w chwili obecnej zakończyły się poszukiwania wzmacniacza. W połączeniu z Luśkami gra w tej chwili ATOLL IN 50 SIGNATURE - bardzo fajne połączenie, bynajmniej u mnie w małym pokoju sprawdza się wyśmienicie, dołożyłem także kabelki głośnikowe Tellurium Q Blue i jest naprawdę świetnie. Jest dynamika, jest muzykalność, średnica, wysokie nie kłują po uszach no i sam wzmacniacz pomimo iż najsłabszy z całej serii Signature gra z tymi kolumienkami naprawdę rewelacyjnie.

Odsłuchiwałem jeszcze w międzyczasie z Arcamem SA20 - nie przypadło mi to połączenie - granie ewidentnie po jasniejszej stronie i bez emocji, po prostu mi się nie podobało.

Słuchałem także z Audiolabem 6000A - tutaj już było zdecydowanie lepiej, tak jak wiele osób opisywało jest to naprawdę fajne połączenie jednak Audiolabowi 6000a wg mnie brakuje trochę mocy tzn trzeba go mocno kręcić, w przypadku Atolla nie ma tego problemu, od samego startu dysponujemy odpowiednią mocą.

U mnie streamer CA MXN10 ma jeszcze funkcję przedwzmacniacza tak że głośność fajnie można sobie regulować z Apki.

To zestawienie w mojej opinii jest naprawdę bardzo fajne i jestem bardzo zadowolony z wyboru właśnie Atolla bynajmniej na tą chwilę.

Dzięki wszystkim jeszcze raz za pomoc.

Miałem tego Atola na odsłuchach,jak się wkurzyłem na strzelające troszkę za często lampy.Jak jeszcze raz mnie wpienią ,to go będę brał,bo za te piniędze,to przyczajony tygrys,ukryty smok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.08.2024 o 23:11, Adam 38 napisał:

I do tego piec i paczki z Francji. Ciekawy system. Gratki. 

dzięki Adam 38 😉 jest naprawdę fajnie 😉

W dniu 28.08.2024 o 09:58, broniasz napisał:

Miałem tego Atola na odsłuchach,jak się wkurzyłem na strzelające troszkę za często lampy.Jak jeszcze raz mnie wpienią ,to go będę brał,bo za te piniędze,to przyczajony tygrys,ukryty smok.

Broniasz - o jakie strzelające lampy chodzi? bo nie za bardzo rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Madmike napisał:

dzięki Adam 38 😉 jest naprawdę fajnie 😉

Broniasz - o jakie strzelające lampy chodzi? bo nie za bardzo rozumiem

Mam Yaqina MS 30 L i po niespełna roku grania kończą się tungsole mocy.I tak od kilku lat,nie wiem, może mam pecha.Wpieniony tą sytuacją pomyślałem o tranzystorze, dlatego Atoll był testowany.Kiedy jednak ciśnienie opadnie i odpalę chińczyka to jakoś nie mogę podjąć drastycznych kroków bo gra ten skubaniec naprawdę fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.08.2024 o 20:51, broniasz napisał:

Mam Yaqina MS 30 L i po niespełna roku grania kończą się tungsole mocy.I tak od kilku lat,nie wiem, może mam pecha.Wpieniony tą sytuacją pomyślałem o tranzystorze, dlatego Atoll był testowany.Kiedy jednak ciśnienie opadnie i odpalę chińczyka to jakoś nie mogę podjąć drastycznych kroków bo gra ten skubaniec naprawdę fajnie.

Rozumiem o co chodzi teraz, Atoll gra naprawdę fajnie, dużo różnych sprzętów odsłuchiwałem i wg mnie do tego połączenia które mam sprawdza się rewelacyjnie, brzmieniowo IN50 podoba mi się bardziej niż np NAIM 5si, Arcam SA20, Rega Elex MK4 itp, nie mówię że to złe piecyki, jak wiadomo każdy ma swój gust i preferuje określony rodzaj dźwięku - to zestawienie jak dla mnie jest bomba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Madmike napisał:

Rozumiem o co chodzi teraz, Atoll gra naprawdę fajnie, dużo różnych sprzętów odsłuchiwałem i wg mnie do tego połączenia które mam sprawdza się rewelacyjnie, brzmieniowo IN50 podoba mi się bardziej niż np NAIM 5si, Arcam SA20, Rega Elex MK4 itp, nie mówię że to złe piecyki, jak wiadomo każdy ma swój gust i preferuje określony rodzaj dźwięku - to zestawienie jak dla mnie jest bomba 😉

Przytargałem też tego Elexa i jeszcze MF 3si i 5si,na 6si brakło mi sił,no i z moimi Herbatnikami serii 7  ten Atollek zgrał się lepiej niż fajosko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was drodzy forumowicze następujące pytanie

W moim streamerze CAMBRIDGE AUDIO MXN10 jest wbudowana funkcja przedwzmacniacza i jeśli jest wyłączona to dźwięk jest super natomiast nie można sterować głośnością ze smartfona - tylko i wyłączenie ze wzmacniacza. Natomiast jeśli załączę funkcję przedwzmacniacza w Streamerze wtedy bez problemu mogę sterować głośnością poprzez aplikację ale wydaje mi się że spada jakość dźwięku. Bez funkcji przedwzmacniacza w streamerze podczas odtwarzania muzyki jest wiele detali, wokale otwarte itp natomiast z załączoną funkcją tak jak by się to chowało. Powiedzcie mi czy to jest normalne? czy to jakiś kiepski przedwzmacniacz jest w tym streamerze czy to coś jeszcze innego. Streamer mam podłączony do Atolla in 50 kablami RCA MOGAMI pod AUX. Chyba tutaj jest wszystko ok? Dodam że zewnętrznego DAC nie posiadam, miałem CA DACMAGIC 100 ale ESS Sabre w MXN10 wg mnie jest dużo lepszy i wywaliłem całkowicie zewnętrznego DACA z systemu. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "klasyczna ułomność" 😉 znakomitej większości sprzętów. Grają właśnie tak,

jak pozwala najsłabszy element - a jest nim zwykle przedwzmacniacz.

Dlatego od dziesiątków lat są takie dinksy jak "direct", albo i dodatkowy "CD direct".

Pozwala to ominąć sporą część przedwzmacniaczy, a czasem i cały.

Kabel IC Mogami to solid, czy klasyczna linka ? Też potrafi ocieplać.

Nie ma nic gorszego, niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję.   Jerzy Dobrowolski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.