Skocz do zawartości
IGNORED

Godne polecenia odtwarzacze i transporty HI-END. Bez względu na wiek. AS.


Szymon1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na koncert zaglądam, prócz tego mój sąsiad ma kapelę, co środę maja próby tak że "kalibruje" się na bieżąco....

 

Tomek, wiem że to było do Witka i nie ja powinienem odpowiedzieć ale chciałbym tylko jedno słóweczko

proszę pamiętaj ze Witek jest zawodowym muzykiem ( fortepian) i jego opinia jest (przynajmniej dla mnie)

na temat brzmienia bardzo wiarygodna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, wiem że to było do Witka i nie ja powinienem odpowiedzieć ale chciałbym tylko jedno słóweczko

proszę pamiętaj ze Witek jest zawodowym muzykiem ( fortepian) i jego opinia jest (przynajmniej dla mnie)

na temat brzmienia bardzo wiarygodna

 

Mirku wiem o tym :) ale co ja na to poradzę, że tak to słyszę a słuch mam nie najgorszy ;) musimy się kiedyś spotkać i przedyskutować to na żywo z odsłuchami włącznie, najlepiej przy czymś mocniejszym ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..widzę że rozmowa o Harbeth się rozwija więc..

Szymon co myślisz o tym aby wpisy o m4.1 przenieść do odpowiedniego wątku ?

,, dlaczego nie Harbeth m40.1,,

 

 

 

Witku jestem tego samego zdania

w listopadzie (myślę że tak pod koniec) spotkamy sie u mnie aby posłuchać m40.2

dokładnie ustalimy kiedy aby Tobie i Yoachimowi pasowało

Cieszę się szczęściem miłośników Harbeth ale co ja poradzę, że fortepian, perkusja i gitara basowa brzmią na nich jak z waty :) Przeca tam wyższy bas rozmyty jak makijaż po deszczu. Chętnie wpadniemy z Tomkiem, Grześkiem czy Rafałem posłuchać Twojego zestawu. Może to będą pierwsze Herbatniki, które nas złapią za serce.

 

Dla mnie temat kolumn w tym wątku jest skończony. Zapraszam do dzielenia się opiniami o transportach CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Dla mnie temat kolumn w tym wątku jest skończony. Zapraszam do dzielenia się opiniami o transportach CD.

 

I słusznie, w końcu wątek nie o tym. Ciekaw jestem, czy jest na audiostereo jakiś użytkownik transportu (samego transportu) autorstwa p. Jarka Waszczyszyna. Wiem, że wykonał na zamówienie kilka takich, na bazie odtwarzaczy Ancient Audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

 

I słusznie, w końcu wątek nie o tym. Ciekaw jestem, czy jest na audiostereo jakiś użytkownik transportu (samego transportu) autorstwa p. Jarka Waszczyszyna. Wiem, że wykonał na zamówienie kilka takich, na bazie odtwarzaczy Ancient Audio.

Wykonał na bazie AA, czy po prostu coś tam przerobił w srodku?

Edytowane przez plastik1989

-----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"Wykonał na bazie AA, czy po prostu coś tam przerobił w srodku? "

 

A jak inaczej może to zrobić, jak nie przerabiając w środku? Katalogowo w ofercie są zintegrowane odtwarzacze, ale słyszałem skądinąd, że na zamówienie p. Jaromir wykonał kilka transportów wykonanych w oparciu o część toru cyfrowego Lektora Grand, oczywiście bez analogu i z innymi modyfikacjami. Producent tej możliwości nie reklamuje, bo przy obecnej cenie i trudnej dostępności napędów CD Pro2 produkowanie samych transportów jest średnio opłacalne dla firmy. Ale ciekaw byłem, czy ktoś miał z takim transportem do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak temat sie ma obecnie z jakoscia napedow plikowych/streamerow, w stosunku do bardzo dobrych napedow CD?

Z tego co udalo mi sie zauwazyc na targach, jedyny komercyjny naped plikowy ktory dorownuje napedom CD jest dcs Rossini.

A jak to teraz jest z innym plikograjami, dalej to nedzne granie? ;)

 

Ostatnio znowu przeprosilem sie do Jplaya, tym razem w wersji 6.2 i musze przyznac znowu jest postep. No wiec plikograje sie rozwijaja i bede rozwijac. Jak to wyglada z perspektywy High-endu i top High-endu obecnie?

Edytowane przez Stasiop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pod nosem Filharmonię i Teatr Wielki.

 

Ja mam Filharmonię i Operę, zapewniam wszystko co da się tam usłyszeć nie ma najmniejszego związku z stanem techniki audio, nawet spędzenie tam znacznego fragmentu życia ani na jotę nie polepszy jakości odsłuchu w pomieszczeniu, ktoś powie że da odniesienia, owszem to prawda, zawsze lepiej je posiadać niż nie, ale nie są ani konieczne ani niezbędne, wszystkie wrażenia dźwiękowe docierające do nas na co dzień z otoczenia, nie wspominając już o odgłosach natury, mają absolutnie wystarczającą wartość do sporządzenia mapy odniesień mającej zastosowanie w kwalifikacji jakości dowolnego elementu toru audio, a ludzka mowa, jej identyfikacja jest tego kluczowym elementem.

 

Obok Filharmonii / prestiżowej / znajduje się szkoła muzyczna, wewnątrz niej bar, komercyjny dostępny dla wszystkich, można tam przebywając spotkać muzyków, oczywiście studentów, nawet niechcący da się usłyszeć treści rozmów, proszę mi uwierzyć, z punktu widzenia stricte techniki audio to są wtórni analfabeci, osobiście miałem kiedyś kontakt z zawodowcem pracującym w owej Filharmonii, Pan stroił fortepiany, żył tym że jego nazwisko pojawiało się na okładkach wydawnictw, oczywiście był w swoim fachu specjalistą, tego nie podważam, jednak konfrontacja z stanem techniki opartej o elektryczność była dla niego jak rozpoczęcie edukacji od poziomu przedszkola, a zastanawiam się czy nie żłobka, prosty CD niemieckiej firmy o zasięgu publicznym w klasie popularnej został oceniony jako wierniejszy od Yamaha 2020, cdx5000 i dziesięciu innych lepszych i gorszych ale z tej półki odtwarzaczy, był to rok poniżej 2000, czyli dość dawno temu, sprzęty włączane były w różne systemy, gdyż do dyspozycji było spore środowisko osób takowym dysponujące, oraz ówczesne salony audio w kilkuset tysięcznym mieście.

 

Kolumny Dynaudio Coupund 2 zostały przez tą osobę ocenione jako kompletnie niewiarygodne, według niego przegrywały konfrontacje z urządzeniami, których marek i nazw z wstydu nie podam, a wartościujące się dziś na poziomie jednego tankowania samochodu osobowego z segmentu do jazdy miejskiej na poziomie połowy baku..

 

Po takich doświadczeniach, dodatkowo potraktowanych nie jako wyrocznia lecz kropla przelewająca czarę, zachęcam Szanownych Kolegów do rozpatrzenia możliwości zastosowania dystansu tyczącego się wiarygodności, gdyż rzeczywiście zawodowstwo umiejscowione w samym sercu wydarzenia muzycznego, może skłaniać do nadania kompetencji, moje osobiste wrażenia są jednak takie, że ani razu nie obyło się bez konieczności pójścia na zderzenie czołowe, zakończone druzgocącą klęską, jednak nie dla mnie.

Dodatkowo przekonania osób są tak sztywne, jak żadna materia fizyczna, a zmiana ich możliwa jest dopiero w następnym życiu.

 

Proszę zwrócić uwagę w tym miejscu, że jest to zjawisko dotyczące szerszego targetu, obejmujące i osoby się tu wypowiadające, tym mocniej im z bardziej kategorycznymi ocenami mamy do czynienia.

 

 

Sprzęt audio, w tym napędy hi end również tzw plikowe, mogą grać w stosownym tu rozumieniu dowolnie, zależnie tylko od nakładów techniki i technologi / materiałów, firmy producenckie stosują je po uważaniu, Państwo rozpatrujecie to jak wyrocznie, celebrujecie, a są to tylko optymalizacje racze tylko biznesowe służące zarabianiu na targecie.

 

Maxymalna jakość dźwięku jaka fizycznie jest do uzyskania leży poza stosowanym nazewnictwem, jest po prostu bajeczna.

Wymaga jednak poniesienia nakładów, jakie ponosi się niezwykle niechętnie lub wcale, z powodu ich wartości.

 

Ostatnio znowu przeprosilem sie do Jplaya, tym razem w wersji 6.2 i musze przyznac znowu jest postep

 

Witam.

 

Pozdrawiam.

 

kilka transportów

 

Czy prowadził badania, czy wykonał, gdyż akurat jednego pięknego dnia, coś w ten anie inny sposób zagrało..w Jego duszy..?

 

czy po prostu coś tam przerobił w srodku?

 

Pozdrawiam

 

dźwięk w tej stylistyce.

 

Dźwięk nie posiada żadnej stylistyki, tak naprawdę nie ma żadnego dźwięku, są właściwości fizyczne materii w skali makro i mikro, do cząstek elementarnych włącznie, nawet dalej do elementów je stwarzających.

 

Aby w świecie rzeczywistym nie popełniać błędów / lub znacznie mnie /,polecam kierowanie się "energiami ".

 

Pozdrawiam

 

Samsung

 

Samsung wydaje rocznie miliard dolarów na badania, nie na wdrożenia, tylko na badania, nie mam ścisłych danych ile wydatkuje nasz kraj w podobnym celu, z tego co zasłyszałem ok miliarda złotych na całą Polskę, wszystkie uczelnie / ośrodki etc.

 

Czy Samsung gdyby miał taki cel, z takim budżetem, nie potrafiłby stworzyć dowolnego produktu / podzespołu na rynek konsumencki ?

 

BDCD1 (Belt Drive CD1) . Przede wszystkim interesuje mnie jako transport. Wyglada na solidny model.

 

Nie gra.

 

na tyle, na ile jest to możliwe z zestawu audio, oczywiscie..

 

To jest sedno problemu w audio, na ile realistycznie dzięki fizyce, tylko i wyłącznie dzięki fizyce, może zagrać ?

 

Pozdrawiam

 

Cieszę się szczęściem miłośników Harbeth ale co ja poradzę, że fortepian, perkusja i gitara basowa brzmią na nich jak z waty

 

Taka jest siła ludzkich przekonań, pomimo że znajdują się oferujący raj, znajdą się tacy, którzy wybiorą podróż do piekła, sensem ich radości wydaje się to, że Sami wybrali !

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słusznie, w końcu wątek nie o tym. Ciekaw jestem, czy jest na audiostereo jakiś użytkownik transportu (samego transportu) autorstwa p. Jarka Waszczyszyna. Wiem, że wykonał na zamówienie kilka takich, na bazie odtwarzaczy Ancient Audio.

Nie miałem styczności z transportem firmy Ancient Audio ale słuchałem 2 odtwarzaczy. Nie wiem czy Pan Jarek wymyśli coś przełomowego w tej kwestii zwłaszcza, że siłą jego topowego modelu jest wyprowadzenie osobnych 5 sygnałów do przetwornika, najpewniej w formacie I2s. Po przesłuchaniu szerokiej palety topowych transportów świata z przykrością stwierdzam, że nasi konstruktorzy nie mają w tej dziedzinie wiele do zaoferowania.

Zapewne wynika to z olbrzymich nakładów finansowych jakie trzeba ponieść na badania, zaprojektowanie i uruchomienie produkcji takich urządzeń. Wspieram rodzimą myśl techniczną ale w kwestii cyfrowej jak przetworniki daleko nam do światowej czołówki.

Jeżeli jest jakiś użytkownik takiego transportu to chętnie zapoznamy się z jego doświadczeniami.

 

Jak jesteśmy przy napędach na Cdpro 2 to moją szczególną rekomendację w kategorii JAKOŚĆ/CENA otrzymuje bardzo mało znany w Polsce transport Jays Audio CDT 3. Z ceną w EU na poziomie 16kzł to prawdziwy rodzynek. Sporo się namęczyłem żeby go zdobyć do odsłuchu, znaczy musiałem go kupić :)

Obecnie praktycznie próżno szukać porządnej jakości transportu (nowego) w cenie poniżej 30-40kzł. Jedne z lepszych urządzeń opartych o napęd CDPro2 to Accustic Arts DRIVE II, Reimyo CDT-777, Jadis JD-1 czy abstrakcyjnie drogi Metronome Kalista. Najtańsze co słyszałem zdatne do odsłuchu to aqua acoustic la diva w cenie 30kzł. Na tle tego 10kg urządzenia Jays to prawdziwy mocarz.

Jak nie lubię "chińczyków" to muszę przyznać, że jakość wykonania, spora masa 17kg, czytelny wyświetlacz, cicho pracująca "szuflada" top loadera, wyśmienite komponenty i genialny zegar rubidowy z wyjściem na zewnętrzne urządzenia i regulacją częstotliwości jest czymś szokującym w tak tanim napędzie.

W bezpośrednim porównaniu z Reimyo nie odczułem żadnych słabości a jedynie nieco odmienną charakterystykę przekazu. Jays gra bardziej podobnie do AA ale z nieco większym i bardziej namacalnym pierwszym planem.

Tak po prawdzie to bardzo trudno przyłapać ten transport na jakichkolwiek ewidentnych wpadkach. Gra bardzo dobrze w każdym zakresie, nie wybija się praktycznie żadna cecha jak ma to miejsce w mocno zabarwionych własnym charakterem Audiomeca czy Forsell. Dopiero przesiadka na topowe transporty typu Esoteric P01, P02, P03 pokazuje że w pewnych aspektach można pójść sporo dalej. Za to jednak trzeba zapłacić nawet 10 razy wyższą kwotę. Oczywiście mam świadomość, że po otrzymaniu "metki" i oficjalnej dystrybucji cena skoczyłaby do 40-50kzł bo taki poziom oferuje ten napęd.

Do Jaysa CDT 3 aż się prosi o przetwornik ze stajni DCS, Esoteric aby wykorzystać taktowanie doskonałej jakości sygnałem zegarowym. Najlepiej gra po AES/EBU i takie podłączenie zalecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-58347-0-97998500-1509362267_thumb.jpg

post-58347-0-73565600-1509362351_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak temat sie ma obecnie z jakoscia napedow plikowych/streamerow, w stosunku do bardzo dobrych napedow CD?

Z tego co udalo mi sie zauwazyc na targach, jedyny komercyjny naped plikowy ktory dorownuje napedom CD jest dcs Rossini.

A jak to teraz jest z innym plikograjami, dalej to nedzne granie? ;)

 

Ostatnio znowu przeprosilem sie do Jplaya, tym razem w wersji 6.2 i musze przyznac znowu jest postep. No wiec plikograje sie rozwijaja i bede rozwijac. Jak to wyglada z perspektywy High-endu i top High-endu obecnie?

DCS Rossini jako plikowiec(foto w systemie poniżej) gra naprawdę bardzo porządnie ale z najlepszymi transportami cd jeszcze nie może się równać. Ba co gorsza gra nieco słabiej od nowszego DCS Network Bridge + DCS Debussy + zegar rubidowy.

Napęd cd zawarty w Rossinim to już są kpiny i żart z kupujących. Widoczny poniżej transport Jaysa "za grosze" rozłożył go na łopatki! To wersja 2800 tandetnego napędu Stream Unlimited. Odradzam kupno tego urządzenia jako odtwarzacz cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Póki co żaden Aurender. Linn, Lumin nie zbliżył się do najlepszych transportów a dwa ostatnie to wręcz komedia brzmieniowa. Mam wrażenie że producenci postwili jedynie na gładkość przekazu a zapomnieli o dynamice, prawdziwej barwie czy oddaniu realizmu nagrania. Dźwięk zwłaszcza z Linna, Lumina jest szary i płaski, zupełnie niewciągający. Bas to jednostajna papka, bez oddania właściwej barwy i różnicowania tego zakresu.

 

Na ich tle DCS Network Bridge to prawdziwy mistrz hi-endu i olbrzymi postęp w dziedzinie grania z plików. Co najciekawsze dane wysyła w sprawdzonym formacie spdif poprzez AES/EBU.

Jedyny lepiej grający plikowiec jaki znam to serwer Rafała, który po ostatniej modernizacji przyjmuje sygnały zewnętrznego zegara i wysyła spdif poprzez złącze AES/EBU. Dane pobiera poprzez kartę USB i moduł światłowodowy.

W stosunku do wcześniejszej wersji z Jplay i kartami USB olbrzymiej poprawie uległa barwa i namacalność średnicy. W tym aspekcie jest gigantyczny postęp. Zwiększyła się również dynamika i różnicowanie niskich składowych.

Jedyny, który może się teraz równać z werwą jego grania jest transport Esoterica P03, P01.

 

Biorąc pod uwagę urządzenia fabryczne nie widzę w tej chwili plikowego konkurenta dla najlepszych transportów CD ale postęp ciągle się dokonuje. Wynika to zapewne z olbrzymich kosztów zwłaszcza sekcji zasilania i forsowanie na siłę transmisji USB, która nie była projektowana pod kątem przesyłu sygnału audio.

post-58347-0-02205300-1509362704_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny lepiej grający plikowiec jaki znam to serwer Rafała

Jakiego Rafala?

 

Najlepszy ponoc naped i dac jaki jest na swiecie to Audio Note level 5 i 6.

Ja sluchalem level 4 i jest na prawde bardzo dobrze!

 

A tutaj level 5

 

Sam DAC nie osiaga 16 bitow jak na moje techniczne oko. ;)

 

link:https://www.youtube.com/watch?v=BijKabByrZQ

 

link:https://www.youtube.com/watch?v=fyrRemcQ-rA

 

Tylko nie mowcie ze z Youtuba jakosci nie slychac, bo wlasnie slychac! ;)

Edytowane przez arkadowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy ponoc naped i dac jaki jest na swiecie to Audio Note level 5 i 6.

Ponoć jest tu kluczowe. Proponuję pisanie o urządzeniach słuchanych osobiście we własnym systemie lub przynajmniej kontrolowanych warunkach prywatnych.

Proszę o powstrzymanie się od tych wklejek z youtube one niczego nie wnoszą. Jak już musisz to wklej zdjęcia wnętrza tych transportów Audio Note. Przetworniki to temat do innego wątku.

 

Tak dla potomnych wrzucę jeszcze zdjęcia topowego CECa TL0x. Bardzo interesujący transport na poziomie sporo wyższym od Reimyo CDT777.

W 3 systemach zagrał naprawdę różnie. U mnie góra i przestrzeń była wybitna, w innych systemach już tak nie czarowała. Średnica bezapelacyjnie bardzo dobra, gładka i szczegółowa. O dziwo wcale nie nazbyt dociążona. Nie ma szarości i mydła znanego z niższych modeli. Bas o dziwo dość krótki i w miarę dobrze kontrolowany. Nie jest to zamordyzm Krella KPS czy Esoterica ale byłem zdziwiony jak dobrze sobie radzi z tym zakresem mając w głowie doświadczenia z podstawowymi modelami tej firmy. Dźwięk naprawdę zadziwiająco płynny i przestrzenny, u mnie dość lekki, bardzo dobre kontury i lokalizacja na scenie. Łączy kilka wykluczających się cech. Dla wielu osób może być transportem docelowym. Cena abstrakcyjna jak za takie maleństwo. Pomimo mikrego wyglądu naprawdę bardzo ciężki. Pilot aluminiowy wymaga dopłaty, standardowy plastik zupełnie nie przystoi do klasy transportu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-58347-0-01962500-1509366893_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć jest tu kluczowe. Proponuję pisanie o urządzeniach słuchanych osobiście we własnym systemie lub przynajmniej

A Ty Szymon sluchales Audio Nota 5?

Jesli tak mozesz napisac kilka zdan w tym temacie.

Level 4 jest na tyle dobry ze domyslam ze 5 to faktycznie musi byc bardzo dobre zrodlo, ale czy najlepsze na swiecie? To ja nie wiem.

Prowadzacy w tych filmikach bardzo zachwala i mowi ze to najlepsze zrodlo na tej planecie powoluje sie tez na opinie Martina Collomsa z Hificritic gdzie uznal on to zrodlo za najlepsze obecnie istniejace.

 

W filmiku pokazane jest tez zdjecie wnetrza, nie jest to poziom DIY...poziom od tego znacznie ponizej.

 

Tak dla potomnych wrzucę jeszcze zdjęcia topowego CECa TL0x. Bardzo interesujący transport na poziomie sporo wyższym od Reimyo CDT777.

W 3 systemach zagrał naprawdę różnie. U mnie góra i przestrzeń była wybitna, w innych systemach już tak nie czarowała. Średnica bezapelacyjnie bardzo dobra, gładka i szczegółowa. O dziwo wcale nie nazbyt dociążona. Nie ma szarości i mydła znanego z niższych modeli. Bas o dziwo dość krótki i w miarę dobrze kontrolowany. Nie jest to zamordyzm Krella KPS czy Esoterica ale byłem zdziwiony jak dobrze sobie radzi z tym zakresem mając w głowie doświadczenia z podstawowymi modelami tej firmy. Dźwięk naprawdę zadziwiająco płynny i przestrzenny, u mnie dość lekki, bardzo dobre kontury i lokalizacja na scenie. Łączy kilka wykluczających się cech. Dla wielu osób może być transportem docelowym. Cena abstrakcyjna jak za takie maleństwo. Pomimo mikrego wyglądu naprawdę bardzo ciężki. Pilot aluminiowy wymaga dopłaty, standardowy plastik zupełnie nie przystoi do klasy transportu.

Zgodze sie!

Ale chyba troche za lekko to gra. ;)

Edytowane przez Stasiop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon1,

 

Podziwiam Twoją wiedzę w tym wątku i dzielenie się nią, zwłaszcza o transportach Esoterica. :)

Ciekawi mnie co sądzisz o transportach i CD Meridiana. Zwłaszcza interesuje mnie jakbyś ocenił transport Meridian 602, bo mam go i mnie urzekł (ale nie mam porównania z klockami z półki Esoteric itp. więc nie wiem jak to gra w szerszej skali, bezwzględnej).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon1,

 

Podziwiam Twoją wiedzę w tym wątku i dzielenie się nią, zwłaszcza o transportach Esoterica. :)

Ciekawi mnie co sądzisz o transportach i CD Meridiana. Zwłaszcza interesuje mnie jakbyś ocenił transport Meridian 602, bo mam go i mnie urzekł (ale nie mam porównania z klockami z półki Esoteric itp. więc nie wiem jak to gra w szerszej skali, bezwzględnej).

Pozdrawiam

Nie miałem przyjemności odsłuchiwać tego transportu Meridiana 602 a jedynie odtwarzacze zintegrowane. Jeżeli ta 602 jest na bezszczotkowej wersji CDM 4/36 to zapowiada się porządne granie. Biorąc uwagę wiek i obecne ceny z pewnością jest to dobra inwestycja. Zawsze możesz wpaść do Łodzi i sprawdzimy w praktyce działanie tego urządzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja wydaja sie byc zrodla Nadac, Merging.

Sluchalem to juz pare razy i wrazenia sa skrajne. Dzwiek troche za lekki, cos jak granie z najwyzszego CEC-a a jednoczesnie trzeba przyznac wyjatkowo czyste granie, chyba niedostepne dla zadnej konkurencji. Niestety wszelkie prezentacje odbywaja sie na wlasnym materiale czesto nagrywanym w DSD, wiec ciezko zlapac punkt odniesienia, chociaz ta czystosc dzwieku bezspornie mowi ze zostala niezwykle mocno podniesiona poprzeczka jakosciowa. Wszelkie DCS-y sa przy tym, troche jednak nieczyste i suche po prostu. Merging to tez dosc suche granie, ale chyba duzo jednak bardziej nasycone niz DCS. Jeszcze raz podkresle, czystosc w gornych rejestrach WYBITNA bas troche za lekki, brak dobrej podstawy basowej, ale bas tez wyjatkowo czysty i strojny. Mysle ze to moze byc duzy psztyczek w nos dla urzadzen ze stajni dcs-a ;)

 

 

(edytowano na wniosek autora wątku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiop to jest moja ostatnia prośba albo przestaniesz wklejać te bzdety z youtube i podzielisz się wrażeniami z własnego systemu albo opuścisz wątek. Proponuję zacząć od starszych Roteli bądź Nadów. Opinię o DCSach zostaw ich właścicielom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiop to jest moja ostatnia prośba albo przestaniesz wklejać te bzdety z youtube i podzielisz się wrażeniami z własnego systemu albo opuścisz wątek. Proponuję zacząć od starszych Roteli bądź Nadów. Opinię o DCSach zostaw ich właścicielom.

Prosze mi powiedziec gdzie zlamalem regulamin netykiete lub pisze nie w temacie watku? ;)

To nie Ty Lukasz1 ustalasz zasady tego forum, pragne Ci przypominec. Twoja nietolerancja na innosc oraz pewnego typu rasizm, nie oznacza tego ze masz monopol: na prawde, rodzaj podejscia do tematu, lub sposob zaznajamiania sie ze sprzetem. To wylacznie indywidualna sprawa i nie Ty rozstrzygasz kto ma racje a kto jej nie ma i czyje podejscie jest zle albo dobre. Prosze mnie laskawie nie pouczac i odpowiadac na zadane pytania jesli chce sie uczestniczyc w kulturalnej dyskuskji jesli juz takowa dyskusje podjales. ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Stasiop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiop, moim zdaniem zbyt ostro podszedłeś do tematu

autorem watku jest Szymon i prowadzi go na swój sposób

wcześniej zapowiadała sie dość ciekawa dyskusja na temat m40.1

ale Szymon wspomniał delikatnie aby zakończyc pisanie o tych kolumnach

...mnie dwa razy nie trzeba powtarzać ;-) ...i bez urazy zakończyłem pisanie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze mi powiedziec gdzie zlamalem regulamin netykiete lub pisze nie w temacie watku? ;)

Stasieńku ciągle piszesz bez związku z tematem. Nadal nie pojmujesz, że piszemy tutaj o własnych doświadczeniach a nie bzdurach z youtube. Póki co zalecam przerwę i czekam aż prześlesz zdjęcie z opisem chociażby jednego transportu cd słuchanego we własnym systemie. Może być na pw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiop to jest moja ostatnia prośba albo przestaniesz wklejać te bzdety z youtube i podzielisz się wrażeniami z własnego systemu albo opuścisz wątek. Proponuję zacząć od starszych Roteli bądź Nadów. Opinię o DCSach zostaw ich właścicielom.

 

@Stasiop.

Proszę o zastosowanie się do prośby założyciela wątku. Jeśli koniecznie musisz podpierać się filmikami z Youtube zamieszczaj jedynie linki do filmików.

 

@Szymon1.

Zdejmuje ban nałożony na @Stasiop w tym wątku z powodu niewspółmiernej dotkliwości takiej kary.

 

Przestrzegam obu kolegów przed prowadzeniem obraźliwej personalnie pyskówki w wątku - macie PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i OK to mi sie podoba! :)

Widze zaszly pozytywne zmiany na audiostereo.

 

A co do filmikow, to tylko osobiste uczulenie autora watku, taki rodzaj jakby wysypki poszczepiennnej. ;) mozna sie tylko domyslac na co bylo szczepienie ;) Podpieranie sie filmami jest moim zdaniem cenne, bo i mamy dzwiek i obraz, samo slowo pisane to czesto bardzo malo. Nie widze powodow aby nie wlejac filmikow. Tym bardziej, ze autor tych filmow, to bardzo uznany i szanowany audiofil w USA, jesli takowe sa, prosze mi to wyjasnic, ewentualnie mozemy w innym watku podyskutowac w tym temacie.

Edytowane przez Stasiop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpieranie sie filmami jest moim zdaniem cenne, bo i mamy dzwiek i obraz, samo slowo pisane to czesto bardzo malo. Nie widze powodow aby nie wlejac filmikow. Tym bardziej, ze autor tych filmow, to bardzo uznany i szanowany audiofil w USA, jesli takowe sa, prosze mi to wyjasnic, ewentualnie mozemy w innym watku podyskutowac w tym temacie.

 

Jeśli masz sporo do przekazania na bazie tych materiałów z youtube, to zapraszam do założenia własnego wątku. Jeśli tutaj założyciel ma inna wizję dyskusji i te wklejki mu przeszkadzają, to przecież nie jesteś skazany na pisanie u niego, forum jest otwarte dla każdego. Zapraszam Stasiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie gra".

 

Ergonomicznie fatalny , gorszy nawet od patefonu, i jakosc komponentow moze nie najlepsza sadzac po wyswietlaczu (w koncu to Chinczyk ) ale gra tak jak go reklamuja. Oczywiscie nie jest to granie na poziomie Spectrala, ktory pozwala w pewnym sensie zapomniec o mechaniczym procesie rejestrowania i odtwarzania muzyki i wrazenie jest podobne jak po pierwszym " machu" dobrego jointa . Cale napiecie z czlowieka opada i pozostaje tylko nieznosna lekkosc bytu ha ha. Ale , za 1/3 ceny Spectrala na rynku wtornym ten ni miecki ni chinski BDCD1 gra OK i nie mam z nim problemu. Cala zabawa to kontekst w ktorym dany sprzet jest uzyty.

Zajrzalem do wnetrza przetwornika Weissa ktory posiada kolega (kupil dwa, jeden do kuchni drugi do salonu) .

Ani jednego "audiofiskiego" elementu , po prostu przyzwoity standard jaki spotkac mozna w urzadzeniach 20 razy tanszych. Tylko ten dzwiek......

 

Och , i dajcie sobie panowie spokoj z licytownaiem sie z ta Opera i czy spotkaliscie swoje Marysie w bibliotece czy w izbie wytrzezwien ..Od wiekow producenci przeprowadzali testy na widowniach filharmonii gdzie tlum "melomanow" nie byl w stanie rozroznic kiedy graly Altusy, a kiedy rzepolila orkiestra ...nawet Edison ze swoimi walkami woskowymi przeprowadzal podobne experymenty i dla gawiedzi dzwiek byl cudownie naturalny i "jak na zywo"

Edytowane przez limono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do Szymona. Jaka jest twoja opinia o odtwarzaczu VRDS 9 (oczywiście w roli transportu)? To jest jeden nielicznych małych, jakie TEAC zrobił na VRDS.

To jest taki baby VRDS. Ciekawy model ze względu na niestandardową szerokość i unikalny napęd VRDS w wersji 4.2. Co najciekawsze wyposażony w laser SONY KSS 213C wiec nadal dostępny.

Bardziej wprawne oko dostrzeże podobieństwo do wersji VRDS CMK 4 montowanej w TEAC VRDS T1 transport (można go poznać po plastikowym wzmocnieniu górnym). Nie jest to jednak ten sam napęd, w T1 siedzi laser Sony KSS 240A. Równie nietypowe rozwiązanie, ponieważ w zdecydowanej większości napędów z tamtych czasów był montowany słynny KSS151A.

Samą jakość VRDS9 jako transport należy rozpatrywać przez pryzmat ceny na rynku wtórnym. W tym kontekście oferuje brzmienie ponadprzeciętne. Jest to jednak najprostszy, bazowy napęd odstający bardzo mocno brzmieniem od jednostek w VRDS10SE (używany 2-3kzł) czy VRDS25/25X(używany 3-5kzł) gdzie montowany był już wyśmienity mechanizm VRDS CMK 3.2 z odlewanym talerzem dociskowym i ożebrowaniem wzmacniającym. Na rynku wtórnym model VRDS9 nie jest poszukiwany i osobiście raczej odradzam jego kupno. Prawdziwym rarytasem (w jeszcze normalnych pieniądzach) i ciekawostką z tamtych czasów jest wersja odtwarzacza Esoteric X-25 będąca ulepszoną wersją wspomnianych VRDS25/25X. Niestety jest to wersja na rynek japoński. Można ją łatwo rozpoznać min. po potężnym wzmocnieniu napędu.

 

Czy na ostatnich zdjęciach rozpoznajecie znajome napędy z modelu VRDS9 oraz z modelu T1 :)

Krell 300cd oraz Wadia 21 w pełnej krasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-58347-0-20762200-1509627699_thumb.jpg

post-58347-0-35970600-1509627719_thumb.jpg

post-58347-0-79577100-1509627723_thumb.jpg

post-58347-0-30471600-1509628223_thumb.jpg

post-58347-0-53616200-1509628806_thumb.jpg

post-58347-0-49382900-1509628942_thumb.jpg

post-58347-0-21100900-1509629152_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.