Skocz do zawartości
IGNORED

Jak słuchacie muzy na kinie domowym?


Slyman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

No właśnie - jak słuchacie muzyki na kinie domowym? Jak już macie amplitunery KD to jak słuchacie na nim muzy?

Czy słuchacie poprzez coaxial przez odtwarzacz DVD? Czy może poprzez połączenie analogowe tego samego odtwarzacza DVD?

Może dokupujecie jeszcze odtwarzacz CD?

Czy moze korzystacie z dodatkowych wejść w amplitunerze "ext in"?

 

Zapraszam do dyskusji. W jaki sposób słuchacie muzy na amplitunerach kina domowego (jakie ustawienia, jakie wejścia, jaki sprzęt)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie przelaczam. Slucham z odtwarzacza DVD przez cinch czyli analogowo. Mialem niedawno temu CD ale niestety wykonczylem je. Osobisci wolalbym jako zrodlo CD, a z braku laku jade z DVD. Mam osobny zestaw stereo i te przepasci w dzwieku to chyba jakis mit. moze byc lepiej ale nie o wiele lepiej. Slucham muzy na Yamaha RXV800 + Koda NT306f bez jakichkolwiek podbic typu bass ext lub treble bass. Mi to wystarcza, innym nie dlatego biedaczki wiecznie kase beda wydawac i czepiac sie coraz to nowych szczegolow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mi to wystarcza, innym nie dlatego biedaczki wiecznie kase beda wydawac i czepiac sie coraz to nowych szczegolow"

 

Piotrze to Tobie starcza i dobrze.Nie ma to jak cieszyc sie z tego co sie ma.Idz do sklepu jeszcze raz, takiego z prawdziwego zdarzenia i posłuchaj jeszcze raz na spokojnie,co jest wazne,i ze skupieniem jakiegos wzmaka w cenie np twojego ampli + kolumny o pułeczke wyzszego modelu tez podłogowych i wtedy bedziesz miał rozeznanie.I najlepiej kilku modeli kolumn o klase lepszych no i odpowiadajacych Twoim preferencja brzmieniowym.Bo wiesz jesli słuchałes lampki za 15kzł to kompletnie nic nie mówi,no i jeszcze jak podchodziłes do tego słuchania:).Bo to moze lampka do jazzu i kolumny tez takie były a ty wolisz power wiec posłuchaj czegos tranzystorowego za około 2000zł + jak mówiłem te kolumny o oczko wyzszej klasie.Byc moze nie bedzie powalajace róznicy jak dla Ciebie a dla drugiego bedzie naprawde znaczna,wiec to trudno okreslic,no ale zawsze bedziesz miał jakies lepsze rozeznanie.No i to okreslenie ze wydaje sie wiecej kasy na lepsze kolumny czy na wzmaka tylko dla podniecania sie szczegółami jet troche przesadzone:).

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oderwaniu od rozwijajacej sie debaty czy rożnica jest czy jej nie ma, ale jeżeli jest to za ile... odpowiem na postawione pytanie:

 

Stereo słucham przez DVD podłączone coaxialem i muszę wspierać się korekcją dzwięku bo na direct brak "ruchu powietrza" w pokoju.

 

P.S. Mam KD onkyo seria 500, kolumny tannoy mx-3, mx-2 i central. Wiele złego dostało się tym klockom, ale też i kosztują/kosztowały odpowiednio mniej niż rodzina z wyższych półek. Może kiedyś zmienię.... ale ta pogoń za idealnym dzwiękiem nie ma końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Elfan a co z KD ? W stereo bedziesz teraz filmik sobie ogladal ?"

 

rany człowieku ila razy bede Ci muwił:) jasne ze w stereo bede ogladał filmy,pomiając to ze ostatnio ponad miesac temu ogładałem filma:).Dzis ogładałem koncercik Depeche Mode-Live in paris(polecam!!) i było miodnie na 2 kanałach,wiesz przestrzen taka naturalna i obszerna pogłos,dziwne nie?? na 2 kanałach.Wiec olac surrondy których praktycznie nie słychac albo od czasu do czasu ktos w nich gwizdnie.No i bez suba sie obeszło, w takim materiale jak DM to wyczyn moim zdaniem;),a słuchałem na direct bez podbicia.

 

A odnosnie tematu,to słucham stereo w stereo:) na 2 kanałąch,ampli na direct stereo,płyta CD do odtwarzacza CD i odjazd.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Elfan a co z KD ? W stereo bedziesz teraz filmik sobie ogladal ?"

 

rany człowieku ila razy bede Ci muwił:) jasne ze w stereo bede ogladał filmy,pomiając to ze ostatnio ponad miesac temu ogładałem filma:).Dzis ogładałem koncercik Depeche Mode-Live in paris(polecam!!) i było miodnie na 2 kanałach,wiesz przestrzen taka naturalna i obszerna pogłos,dziwne nie?? na 2 kanałach.Wiec olac surrondy których praktycznie nie słychac albo od czasu do czasu ktos w nich gwizdnie.No i bez suba sie obeszło, w takim materiale jak DM to wyczyn moim zdaniem;),a słuchałem na direct bez podbicia.

 

A odnosnie tematu,to słucham stereo w stereo:) na 2 kanałąch,ampli na direct stereo,płyta CD do odtwarzacza CD i odjazd.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, widzę że są obecni fachowcy to ja też skorzystam z okazji bo mam podobny problem. Mam zamiar kupić na święta jakiś zestaw KD. Wiadomo jak jest z kasa więc max do ok. 2500. Nie mam niestety możliwości ze względu na jamniczka i brak miejsca na zestaw z podłogowcami choć wiem że dla słuchania muzyki (filmy raczej rzadziej będą oglądane) i tu jest pytanie dla fachowców. Co kupić, jaki zestaw z kolumnami nie podłogowymi a nadającymi się do słuchania muzyki i od czasu do czasu zobaczenia filmu??? Doradźcie proszę bo święta tuż tuż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "osa"

 

Sorry chłopie ale powiem pradę. Za 2500 to nie kupisz nawet średniej jakości zestawu kolumn do Kina Domowego. Więc popros gwiazdora aby przyniósł troche kasy na Gwiazdkę i uzbiraj jeszcze troche tak aby bylo tego gdzieś w granicach 4500 - 5000 i wtedy masz duże szanse na średniej jakości kino domowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnosnie tematu,to słucham stereo w stereo:) na 2 kanałąch,ampli na direct stereo,płyta CD do odtwarzacza CD i odjazd.

 

jak odjazd to po co Ci Elfanie wzmacniacz ? Musze przyznac ze sie w audio rozeznales, ale z ortografia u Ciebie nadj chu.....wo. Przyloz sie czlowieku, juz niejeden z nas Ci to walkowal, a Ty nadal sobie wstyda robisz. Bez obrazy Elfan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kur......a Piotrze :) na temat a ty odrazu na ortografie,nie mam czasu na pisanie poprawnie,uwierz mi jak sie postaram to dobrze napisze ale jak sie spiesze bo róznie sprawy mam poza pisaniem na tym forum wiec tak to jest,a ze regulaminu nie przestrzegam,h..j go tam;))))

3maj sie ;)

 

 

P.S a ze ma odjazd to wiesz taki tymczasowy,za jakis czas wymagania beda wieksze i bedzie trzeba cos kombinowac:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki obu forumowiczom za rady, choć szczerze nie takich oczekiwałem. Wiem dobrze że za taką kasę "prawdziwego" kina się nie stworzy, ale ja muszę niestety pogodzić wszystkich tzn. dzieci, żonę i samego siebie. Dzieci z żoną pooglądały by sobie jakiś filmik, a ja chętnie posłuchał spokojnej - bo taką lubię- muzyki. A kasy niestety w rodzinnym budżecie nie przybędzie na gwiazdkę! raczej jej ubędzie. Problem i pytanie moje jest takie: Co za tak "duże pieniążki" kupić, aby służyło wszystkim??? Decyzja o zakupie niestety została już rodzinnie przegłosowana, dobrze by więc było kupić to co można najlepszego.

Pozdrawiam wszystkich i proszę w dalszym ciągu o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.