Skocz do zawartości
IGNORED

Harman avr230 i B&W, a wielkość pokoju!


shmege

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich forumowiczów.

Przeszukałem już forum wzdłuż i wszerz i zdążyłem się zorientować, że zestawienie amplitunerów Harmana i głośników B&W jest całkiem miłe dla ucha. Myślę, że zakupie Harmana avr230 + B&W DM 602s3 (będą grały jako fronty), dalej w miarę przypływu gotówki rozbuduje ten system o DM600s3,LCR60 i sub ASW600 (a może 300). Pomieszczenie ma wymiary ok. 15,5m2 + (aneks kuchenny ok. 4m2- odzielony od pokoju ladą). Nie jest to zbyt duża powierzcnia z tego tez względu zdecydowałem się na fronty 602 + sub. Czy jednak nie byłoby lepiej zakupić 603s3 bez suba. Zaznaczam, ze stendy pod kolumny wykonam sam,wiec odpada ich koszt. No i nie wiem co robić!!

Obecnie posiadam wzmacniacz Pioneer 402R + kody 702f i jakoś mi nie pasuje ich dźwięk(może wina wzmacniacza). Zastanawiałem się nad skompletowaniem reszty glosnikow Kody i podpiecie tego wszystkiego pod Yamahe RXv 650, bo wiem, ze te dwie marki dobrze ze sobą „współpracują”(a jak kody by zagrały z Harmanem 230, ma ktos doswiadczenia w tym zakresie?).

Chciałbym jednak kupić sprzęt, który da mi pełną satysfakcję, wiec te B&W chodzą mi po głowie. Mam nadzieję, ze za bardzo nie namieszałem i ktoś mi pomoże się na cos zdecydowac!

Ps. Z odsłuchem w moich okolicach może być cieżko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Parę dni temu zamieniłem moją Yamahę RX-V440RDS, na AVR230. Jako przody mam podpjęte B&W602S3. Wszystko to pracuje w pokoju podobnym do Twojego. Pracuje... bajecznie. Co prawda nie słuchałem jeszcze kina, bo cały czas jestem pod wrażeniem stereo. Przed zakupem odsłuchiwałem Yamahę RX-V750. Jest zdecydowanie lepsza od 440. Zdecydowanie! Jednak w zestawieniu z Harmanem, nie ma szans. Dodam jeszcze tylko, że intetesuje mnie głównie stereo i liczę się z tym że w kinie sutuacja może być odwrotna. Nawet jeśli tak będzie to i tak wiem, że dokonałem właściwego wyboru. Aha, w czasie testów porównywałem brzmienie H/K również z wzmacniaczem stereo. W tej roli występował Denon ....2000. To jakiś nie najnowszy model, za to z półki cenowej zbliżającej się do 10k. Nie jestem może zaawansowanym audiofilem, ale nie słyszałem różnicy. Nie słyszeli jej również pracownicy sklepu (Benefit/Łódź). Być może ograniczeniem są bądź co bądź budżetowe monitorki bowersa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogiel,niestety nie zgadłes:).Nie wiem dlaczego wiele osób łacznie z Toba,chyba sie tego od innych nauczyłs paplac,wkłada mi do ust słowa których ja nie wypowiedziałem.Pokaz mi POGIEL czy ja kiedys naspisałem cos takiego ze Yamaha któa mam do sprzedania jest najlepsza!!koles podaj takie dowody a potem pisz!!.ehh oszalec mozna........z takimi.Potem na gg wpadniesz ze mna pogadac jaki to twoj h/k jest super??? jak ostatnio prubowałes mi to wmówic??ze jest najlepszy i nawet lepszy od wzmaków stereo 5 razy drozszych albo i taki sam?? pogiel.....szkoda słów stary........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfan ! Mysle ze juz nadszedl czas abys zmienil zakladke z KD na stereo. Po co Tu siedzisz ? Chcesz terqaz udowadniac wszystkim co traca ze nie maja stereo ? Ja nie chce stereo bo to gowno w kinie domowym. Stereo jest do dupy i koniec. Moze u Ciebie na tych kodach efektowe nie graly. Ja mam na tylach Onkyo i nie narzekam na brak przestrzeni. Kup sobie juz ten wzmak i zmieniaj mi juz zakladke na stereo. Ale juz Elfan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze spokojnie:) na stereo jeszcze nie moge byc bo ampli mam:)Chociaz dzis zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony,o czym zapomnałem powiedziec.A wiec porównywałem dzis w salonie top hi fi ampli 640 do wzmaka 496 i kurcze zostałem pozytywnie zaskoczony ze ampli dało rady i gra tak samo!! co dla ampli KD jest nie lada wyczynem byc na równi ze wzmakiem i to wcale nie najtanszym chociaz budżetowym.Pewnie koncówka mocy jest taka jak w tym wzmaku stereo,co mnie nie ukrywam ucieszyło.A propo przesiadki na stereo,Piotrze moge wypowiadac sie tu i tu poniewaz mam dvd i mam KD ale w wersji 2.0 ;)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Moze u Ciebie na tych kodach efektowe nie graly. Ja mam na tylach Onkyo i nie narzekam na brak przestrzeni."

 

zle mnie zrozumiałes.Tu nie chodzi o to jak wytwarzaja przestrzen głosniki ale ile informacji jest przekazywane przez te głosniki,włacz pierwszy lepszy koncert to zrozumiesz.

 

P.S i niczego nikomu tu nie udowadniam,znów wciskasz mi to czego nie powiedziałem.Ja wyrazam tylko swoje odczucia w tych sprawach a nie chce nic udowadniac,widocznie mnie źle zrozumiałes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfan. Trzy sprawy. Po pierwsze. Znowu zachwalasz swoją Yamahę. Dziś wieczór gra jak odpowiadający jej cenowo wzmak stereo. Co prawda nie najlepszy, ale przecież wieczór dopiero się zaczyna. Bóg jeden raczy wiedzieć co ty tam jeszcze wymyślisz. Po drugie. Zachwalałem AVR230 w kontekście Y640. I powtarzam, w stereo Y640 jest bez szans! Oczywiście mam na myśli wszystkie Y640 z wyjątkiem Twojej. Wiadomo dlaczego ;)) Nie wiem jak H/K poradzi sobie w kinie, więc na ten temat się nie wypowiadam. Po trzecie. Proponuję zadanie domowe. Weź zeszyt w trzy linie i napisz 50-razy prÓbowałem. Przyda Ci się! Aha! Na koniec powiem, że Elfan w gruncie rzeczy to spoko gość. Mówię poważnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I powtarzam, w stereo Y640 jest bez szans!"

 

pogiel,fajnie! tylko jest lepsze ale dla kogo?/ dla ciebie oczywsita,nie dla wszystkich,np dla mnie,ale ty mi starałes wmuwic ze jest lepszy chociaz ja słuchałem tego ampli i nie odpowiada moim preferencją,tak wiec jak mówiłem,fajnie.Ale pamietaj,NIE KAZDY LUB TO CO TY.

 

Odnosnie ampli i wzmaka,słuchaj porównywałem Yamahy wzmak który to jest nie najlepszym ampli,a ze tak wyszło jak wyszło,to tylko sie cieszyc,posłuchaj sam jak mi nie wierzysz.Ale to nie oznacza ze jak porównywałem to ampli z jednym wzmakiem to ma byc juz najlepszy ze wszystkich !! naprawde pokaż mi gdzie tak napisałem,a wtedy sie udzielaj,a to ze teraz sie odgrywasz bo ci nie sprzedałem za 1200zł mojego ampli to sorki,tak głupi to nie jestem ;).I nie mysl prosze cie ze Twój H/K jest lepszym ampli od y6xx (juz nie pisze ze 640 bo mi powiesz ze chale to co sprzedaje hehe)a juz inna klasa jak mi na gg powiedziałęs to ......wybacz. Tak wiec powtarzam,pamietaj ze to ze tobie odpowiada to nie znaczy sie ze innym bedzie sie podobac.Powiem ci szczeze ze nigdy bym na to ampli nie zamienił jak bym sprzedał swoje,nawet na wzmaka H/K bo brzmienie według mnie jest kompletnie jak dla mnie nie do przyjecia,i sa duzo lepsze wzmaki i ampli od tego amerykańca,nie tylko yamahy;)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm widze,ze dyskusja sie rozwija....niestety nie w tym kierunku co trzeba :-(. Dotychczas na 11 odpowiedzi tylko jedna dotyczyla mojego pytania (pierwsza - pogiel). Reszta to nic nie wnoszace do dyskusji spory,ktore przewijaja sie przez 1/3 watkow na zakladce KD. Ostatnio dosc intensywnie czytywalem forum i gdzie bym nie spojrzal to: Y640 i klotnie wokol niej,ktore prowadza do nikad i zabijaja merytoryczna dyskusje, jedni prowokuja drugich, a kazdy chce miec ostatnie slowo...Ludzie ilez razy to mozna czytac!!!!

Wracajac do temtu to zdecydowalem sie juz raczej na tego Harmana avr230, na razie poprobuje go z moimi Kodami, moze mi sie spodoba brzmienie(w przyszlosci beda B&W). Mam pytanko do pogiel, jak planujesz dalej rozbudowywac to kino i czy zamierzasz do tego niezbyt wielkiego pomieszczenia kupowac suba (czy obecnie w stero basu Ci wystyrcza).

No i do Elfan cyt.:"Powiem ci szczeze ze nigdy bym na to ampli nie zamienił jak bym sprzedał swoje,nawet na wzmaka H/K bo brzmienie według mnie jest kompletnie jak dla mnie nie do przyjecia,i sa duzo lepsze wzmaki i ampli od tego amerykańca,nie tylko yamahy;) "

Co rozumiesz przez pojecie nie kompletne brzmienie i z jakimi kolumnami tego Harmana odsluchiwales i gdzie jezeli mozna wiedziec no i jakie sa te duzo lepsze wzmaki bo jeszcze ostatecznej decyzji nie podjalem. Za Ampli jestem w stanie wylozyc do 2000zl i bezproblemowo kupie na Allegro czy od importera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co rozumiesz przez pojecie nie kompletne brzmienie i z jakimi kolumnami tego Harmana odsluchiwales i gdzie jezeli mozna wiedziec no i jakie sa te duzo lepsze wzmaki bo jeszcze ostatecznej decyzji nie podjalem. Za Ampli jestem w stanie wylozyc do 2000zl i bezproblemowo kupie na Allegro czy od importera..."

 

słuchaj,kazdy ma inne preferencje co do brzmienia.Jednemu sie spodoba H/k drugiemu Yamaha czy cos tam jeszcze.To ze mi sie nie podoba brzmienie h/k to nie znaczy sie ze w Twoim przypadku bedzie tak samo,i dziwi mnie twoja reakcja ze jak ja tak powiedziałęm to ty moze zmienisz zdanie:) i kupisz np wzmaka stereo.Wiesz nie kazdy jest na równo wymagajacy.Wiec co do duzo lepszych wzmaków to wydaje mi sie ze miałes na mysli stereo wzmaka a nie ampli do KD.Wiec jesli o to chodzi to dla mnie duzo lepsze sa rotele,Nad-y,Creeki,a h/k jak dla mnie do pięt im nie dorasta brzmieniem.Tylko podkreslam,MOIM ZDANIEM.A co do ampli do KD to wołał bym cos od Nad-a w porównywalnej cenie,o wiele bardziej bym wolał,tylko pamietaj,JA a czy ty to juz inna bajka.A co do h/k ampli to słuchałem własnie z B&W w sklepie nautilus.To jest najbardziej z mozliwych udana para,ale nie na tyle udana zeby sie mi spodobało.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shmege,

W tej chwili w roli frontów świetnie spisują się 602S3. Bardzo bym chciał, żeby tak właśnie zostało, bo nie lubię głośników podłogowych, a te monitory bardzo mi się podobają. Wtedy rozbudowałbym zestaw o LCR60 i 601S3 - zgodnie z zaleceniami f-my B&W. Suba w tej chwili nie planuję kupić. To co AVR230 wyprawia z basem (menadżer basu) jest dla mnie całkowicie satysfakcjonujące. Jednak z ostateczną decyzją o zakupię wstrzymuję się ze względu na bliską przerowadzkę do nowego mieszkania. Tam pokój do kina będzie miał ok. 25m2 i wtedy może okazać się, że 602S3 będzie nie wystarczający z przodu. Myślę o tym z trwogą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smege

Do 15,5 m BW 602S3 wystarczy w zupełności jeśli chodzi o słuchanie płyt CD, szczególnie w połączeniu z HK 230( który dysponuje dobrym basem). Do kina sub jednak sie przyda( chyba,że oglądasz filmy oparte na dialogach bez akcji). Mnie Twoje zestawienie się podobało(słuchałem) ,choć posiadam "elfanowskom" Y640 - ta zagrało dla mnie nie gorzej ale z Paradigm 3v.3.

Elfan

Słuchałem Y640 i słuchałem ax 496 ( teraz posiadam Ax 596).Różnica jest i to ogromna. Świetny bass, dynamika, przestrzeń i scena Dużo Dużo większe niż z AV. Ładna wyrażna średnica i detaliczniejsza góra.

Ale to oczywiście moję uszy słyszały,Twoję mogły słyszeć inaczej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Słuchałem Y640 i słuchałem ax 496 ( teraz posiadam Ax 596).Różnica jest i to ogromna. Świetny bass, dynamika, przestrzeń i scena Dużo Dużo większe niż z AV. Ładna wyrażna średnica i detaliczniejsza góra.

Ale to oczywiście moję uszy słyszały,Twoję mogły słyszeć inaczej."

 

wiesz wszytko mozliwe hymmm......dałes mi do myslenia,bo wiesz ja słuchałem tego dosyc nie długo wiec moze w tym problem,bo sam nie mogłem uwierzyc zeby ampli do KD pobiło wzmaka stereo.Ty masz to w domu to masz wieksze rozeznanie co i jak.Musze sie jeszcze wybrac i na spokojnie tego posłuchac,byz moze zmienie na AX 596 ;)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ax 596 to inna bajka wogóle i to juz kawał dobrego kloca pewnie.Ja porównywałem z AX 496.No wesz sam sie dziwie,ale jak mówiłem tak to jest jak sie słucha 10 min........... bo tyle trwał odsłuch.......No ale taki Rotel RA 01 którego to tez słuchałem było juz kompletnie innym brzmieniowo kocem od tych Yamaha i rożnice odczułem w przeciagu kiklu sec od zaczecia utworu:)Chociaz wzmak tez nie nalezy do drogich bo na allegro za 1500zł.No ale narazie nic nie bede kombinował skoro ampli mam nie sprzedane.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do elfan cyt",i dziwi mnie twoja reakcja ze jak ja tak powiedziałęm to ty moze zmienisz zdanie:) i kupisz np wzmaka stereo.Wiesz nie kazdy jest na równo wymagajacy.Wiec co do duzo lepszych wzmaków to wydaje mi sie ze miałes na mysli stereo wzmaka a nie ampli do KD."

Troche sie nie dogadalismy (z mojej winy zle napisalem:-))chodzilo mi tylko i wylacznie o amplituner KD no i decyzji juz nie zmienie(moje preferenecje to filmy 70% muzyka 30%). Zasugerowales mi ampli NAD,ale Nad o podobnych parametrach jest juz drozszy, a powyzej tych 2000tys. nie chcialbym wychodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zasugerowales mi ampli NAD,ale Nad o podobnych parametrach jest juz drozszy, a powyzej tych 2000tys. nie chcialbym wychodzic."

 

to jak jest dla ciebie Nad za drogi chociaz i tak warty tych pieniedzy to polecam ci tansze rozwiazanie,a wiec YAMAHE albo ONKYO o brzmieniu jak dla mnie zdecydowanie bardziej akceptowalnym.Szczególnie do KD yamaha to jest to(MOIM ZDANIEM).

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kino to tylko Onkyo, a jak żyletki to tylko Polsilver :)

 

Nie wiem gdzie słyszałeś takie herezje, ale spokojnie możesz takie opinie wraz z ich autorami na księżyc wysłać , niech tam głoszą swoje prawdy objawione ;)

 

W sprzęcie audio nie ma czegoś takiego jak TYLKO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.