Skocz do zawartości
IGNORED

Jak oddań przestrzeń sakralną za 2000zł?


Meloman z Gdyni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Wiem, że nie każdy fascynuje się muzyką klasyczną, a tym bardziej organową. Mamy tu wiele ciekawych barw - typu: sub bass, puzone itd. Charakterystyka dźwięku wiadoma: słyszalny jedynie współton kombinacyjny (widmo) wielu niskich częstotliwości, również tych nie słyszalnych dla ludzkiego ucha itd.

Obecnie jestem posiadaczem amplitunera SONY STR-DB 725 QS 5,1 (foto poniżej) i przymierzam się do kupna kolumn (w dalekiej przyszłości sobwoofera). Przejrzałem ofertę rynkową i najbardziej atrakcyjne wydały mi się WHARFEDALE. Waham się między Diamond 8.4 a 9.5, 9,6 za drogie – no chyba, że byłoby naprawdę warto to zacznę pościć. Czy WHARFEDALE to dobry wybór? Zdaję sobie sprawę, że w tym przedziale cenowym nie znajdzie się nadzwyczajnego zestawu odsłuchowego - nic nie jest wstanie zastąpić doznań, z chwil przebytych w przestrzeni gotyckiej świątyni - jednak wiadomi jaka jest sytuacja przeciętnego Kowalskiego w Polsce.

Pomieszczenie do 20 m2. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam wszystkich ludzi kochających piękno (w ujęciu klasycznym oczywiście, czyli w połączeniu z prawdą i dobrem!).

 

Meloman z Gdyni

[obrazekLUKASZ-219340_1.jpg] [obrazekLUKASZ-219340_2.jpg] [obrazekLUKASZ-219340_3.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5101-100001378 1170261982_thumb.jpg

post-5101-100001379 1170261980_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj Melomanie. Szmelc to nie jest. Ale chyba za ciekawie ten soniak niegra. Staje troche w obronie Elfana, ktory powli robi sie zmanierowany stereo, dlatego ze Elfan mial do czynienia z ampli Sony i ja rowniez. Osobiscie mialem lepszy model od Was obydwoch mialem STR-DB940 klasy QS. Obecnie Yamaha RXV800 ktora posiadam jest dla mnie lepsza pozycja pod wzgledem brzmienia. Praktycznie uwazam ze Soniak nadawal sie tylko i wylacznie do kina, bo muzyka mu za dobrze nie wychodzila. Yamaha ma wieksze zadatki audiofilskie (choc w czesci). Jakos jest bardziej muzykalna i szczegolowa bo soniak cial membrany uszne az krew leciala. A tak pozatym uwazam ze nie warto ladowac we wzmacniacze i kable pieniedzy. Sluchalem takiego wzmaka za 15 tys i co? I nic jakosc w malej czesci nawet nie rekompensuje ceny. Wiec tylko maniaki lub nadziani ludzie moga sobie pozwolic na takie rarytasy przy czym maniaki wypruwaja sobie flaki aby takie to to kupic a dalej chodza w dziurawych butach zesrani ze szczescia ze wreszcie maja ten wmak lampowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otli. Nie powiedzialem ze byl kiepski, tylko ze cena nie rekompemsowala jakosci. Bo napewno nie gral on 7 razy lepiej od mojej Yamahy conajwyzej jedna trzecia lepiej, a kosztowal ponad 7 razy wiecej o RXV800. Symbolu nie pamietam (szczerze mowiac nie bardzo to mnie interesowalo). Sluchalem sobie go jakies 40 minut. Bylo fajnie - powiedzmy troszku lepsza scena, a dynamika i wykop gorszy od RXV800. Moze takiego H/K stereo za okolo 2000zl jeszcze warto kupic, ale zeby takie cos za 15tys sobie sprawic o trzeba miec w brud kasy albo miec niezle nasrane w glowie.

pozdrowienia dla grupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzisz ze w Media lub Saturnie nie nie ma dobrych sprzetow ? Jazzie twoje wpisy to jakies wywody w postacie twoich dziwnych przemyslen. Juz pewnie wszyscy wiedza ze jestes wielkim amerykaninem, ktory w sypialni posuwa laske przy dzwiekach yamahy i popija wino o dumnie przez Ciebie wypowiadanych nazwach. Mysle ze jako snob-amerykanin nie powinienes tu zagladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.