Skocz do zawartości
IGNORED

JOLIDA 502S


Jerzyk23

Rekomendowane odpowiedzi

Cała gama produktów Jolidy przechodzi upgrade. Jako jeden z pierwszych pojawił się już następca 502B o oznaczeniu 502S - z pilotem.

Fotka poniżej:

[obrazekLUKASZ-219288_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według dystrybutora na Dalekim Wschodzie to prawdziwa nowość:

 

"It’s so new that it is not in the catalogue yet. It runs with the same valves but the circuit board is redesigned and contains a much smoother sound."

 

Jeżeli wszystko dobrze pójdzie to gdzieś za tydzień lub dwa pochwalę się wrażeniami jak gra.

 

Widziałem już zdjęcia 801S oraz 300S. Można je zobaczyć na www.cattylink.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto następne fotki:

[obrazekLUKASZ-219323_1.jpg] [obrazekLUKASZ-219323_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1056-100001381 1170261977_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

prąd spoczynkowy to wg:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (jest to ta sama konstrukcja co 502s) 50 mV =- 5

 

Napiszę ci jak ja regulowałem w swoim modelu jd 502 b

 

1. włączasz wzmak do wygrzania ok.1h

2. odłączasz źródło, ale wzmak włączony

3.wtykasz zero miernika do zera gniazda regulacji lamp (zero wspólne dla wszystkich), plus miernika do gniazda z oznaczeniem odpowiedniej lampy

4. regulujesz śrubokrętem odpowiedni potencjometr dla tejże lampy tak aby było około 50 mV

5. tak dla wszystkich 4 ech

6. Po wyregulowaniu kolejnej poprzednia trochę się zmieni, więc trzeba kilka razy przejechać po wszystkich, 2mV to naprawdę nic - wystarczająca dokładność

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6667, 30 Cze 2007, 21:12

 

>prąd spoczynkowy to wg:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (jest to ta sama

>konstrukcja co 502s) 50 mV =- 5

 

Dzięki 6667, nie zauważyłem że w opisie na stronie jolidy podana jest wartość tego napięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica pomiedzy 502B a 502S polega li tylko na dolozeniu uklady REMOTE CONTROL(silniczek do pokretla glosniasci + pilot). Wlasciwosci sonicze i pozostaele rowiazania konstrukcyjne - wszysko to samo ja w modelu 502B.Wersja S na Dalekim Wschodzie byla juz oferowana jakies 3 lata temu, wiec o jakies super nowosci nie ma tu mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ciekawe jak ta wypadnie. No i ile będzie u nas kosztowała... -

>ktoś coś wie ?

 

4400 zł - Hornet, na KT88

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w chinach tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

za 700$ a dokładnia $698 + wszelkie opłaty

przysłali z automatu mi zaktualizowany cennik, ale dalej nie szło się z nimi mailem dogadać to sobie odpuściłem,

 

tak jak napisał solo14 ten wzmacniacz to żadna nowość. Oprócz pilota, ma dodatkowo diody do regulacji prądu podkładu dla lamp bez konieczności używania voltomierza. Reszta to 502B i nie sądzę by jakoś specjalnie inaczej od niej brzmiała.

 

Ja znalazłem używaną w Polsce. Z moimi Virgo chodzi bardzo ładnie, co potwierdza instniejące na forum opinie że tworzy z tymi kolumnami zestaw synergiczny. Z innymi może być różnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to 502B jest ostatecznie składana w USA i np. trafa są dopiero tam zakładane. Natomiast 502S jest w całości monotowana w Chinach. Z tego też powodu jest praktycznie niemożliwe kupno 502B zamiast 502S bezpośrednio w Azji, chyba, że przez oficjalnego dystrybutora Jolidy-ale wtedy cena jest podobna do amerykańskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Z tego co wiem, to 502B jest ostatecznie składana w USA i np. trafa są dopiero tam zakładane.

>Natomiast 502S jest w całości monotowana w Chinach.

 

Całkiem możliwe, oficjalna amerykańska strona Jolidy nawet nie wymienia modelu 502S

Zdaje się że ta wersja jest robiona przedewszystkim na rynek dalekowschodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

A teraz cała prawda o różnicach pomiędzy modelami Jolidy z oznaczeniem "A" i "S". Swego czasu byłem zainteresowany zakupem Jolidy 801A a na allegro znalazłem model z oznaczeniem 801S. Postanowiłem napisać do Jolidy i dowiedzieć się u źródła jak wygląda sprawa. Oto co Michael Allen mi odpisał:

"The S unit you speak of has a power supply configured for the China market and is not the specs published by the Hong Kong dealer. It is configured 217 plus or minus 2%, while the European version of the A is configured 240 plus or minus 15%. Bottom line, the S power supply with the also cheaper parts than the A series will burn out quite quickly. Then you have the problem of trying to collect from a Hong Kong dealer. We have dealt with unhappy customers in this issue."

W dowolnym tłumaczeniu znaczy tyle, że "S" ma zasilacz skonfigurowany na Chiński rynek, czyli 217 V z tolerancją 2% a europejska wersja "A" na 240 V z tolerancją 15% i nie jest to publikowane w specyfikacji dilera z Hong Kongu. Dodatkowo w zasilaczu wersji "S" użyte są tańsze komponenty niż w wersji europejskiej "A" i dlatego znacznie wcześniej ulegną uszkodzeniu. A wtej sytuacji będziesz miał problem w przypadku reklamacji u dilera w Hong Kongu. W związku z tym mieliśmy już doczynienia z niezadowolonymi klientami.

 

a oto co dodał na temat gwarancji:

"Essentially, there is no guarantee, our factory will not honor it nor us since the unit is gray market"

Czyli nie ma gwarancji i fabryka nie honoruje tego typu zakupów gdyż jes to tak zwana szara strefa.

 

Po tych wyjaśnieniach gorączka spadła i dałem spokój z chińszczyzną.

 

A tu adres jak by ktoś miał jeszcze wątpliwości:

MICHAEL ALLEN [[email protected]]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.