Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacze cyfrowe hi-end. Lab Gruppen, nowa jakość za śmieszne pieniądze?


Szymon1

Rekomendowane odpowiedzi

No to jak z tym labem. Hi-end czy nie? :)

bo połowa to rozmowa o pierdołach ;)

Prawie jak Hi end :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś w ten deseń: ?

 

 

Gdyby ktoś nie znał śląskiej gwary: larmo=hałas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

63642822843daa5abf9b0dcd6daea7fc.jpg

 

Ja to jestem zainteresowany tymi granitami (?) po kolumny. Gdzie takie można kupić ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

To nie sa granity. To betonowe elementy na ogrodzenia. Puste w środku do zazbrojenia i zalania betonem. Jeden waży jakoś 15 - 20 kg.

Takie granity też mozna kupić (choć nie jest to łatwe) ale nie sa stabilne bo nie są proste i jeden waży jakoś tak 30-50 kg :).

Warto odwiedzać place z elementami betonowymi. Tam granity tez miewają.

 

Pozdro

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie sa granity. To betonowe elementy na ogrodzenia. Puste w środku do zazbrojenia i zalania betonem. Jeden waży jakoś 15 - 20 kg.

Takie granity też mozna kupić (choć nie jest to łatwe) ale nie sa stabilne bo nie są proste i jeden waży jakoś tak 30-50 kg :).

Warto odwiedzać place z elementami betonowymi. Tam granity tez miewają.

 

Pozdro

 

U mnie remontują drogę osiedlową. Widziałem tam nowiutkie krawężniki betonowe do wymiany. Myślisz, że warto nocą założyć czarny dres i czarną kominiarkę ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bumek. Ty nie tylko gluchy jak pień jestes ale do tego ślepy.

Nie widzisz po puzonem 5-u szklanych ustrojow akustycznych? Lepszych rozpraszaczy premium nie znam.

Jak zwykle jestes niedoinformowany, he, he, he, he. Teraz stoi ich tam 11. Poszukaj aktualnego zdjęcia ... w Łodzi.

Co za łoś.

 

Butelki po napojach wyskokowych to ustroje akustyczne?

No cóż teraz to już wiadomo - po takim wspomaganiu to nawet zegar atomowy solo można usłyszeć. A i białe myszki zobaczyć.

 

Bez sensu, czego zresztą można było się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlak miał pastowanego kabana na sznurku, sly30 miał rury, a ja mam butelki?

Nie podoba się ? ... to nie ogladaj, nie zaglądaj, nie czytaj i ... zamknij dziób ;).

Czy ja komentuję, że podobno lubisz młodych chlopców?

 

W najśmielszych przypuszczeniach do głowy by mi nie przyszło, że ktoś może być takim prymitywem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo delikatnie powiedziane. Zajrzyjcie sobie na jego bloga tam pokazuje kimjest naprawdę.

 

Nie powim Ci kto mi powiedział, nawet byś nie zgadł :).

 

Popatrz w lustro, dopiero zabaczysz ... nowoczesnego modela (to taka lepsza wersja takiego prymitywa, ładniejsza, bardziej powabna) he, he, he.

 

Zabolało? To dobrze, miało zaboleć. Pamiętaj, zawsze będę oddawał mocniej.

Moze wreszcie posłuchasz mojej prośby.

 

Taki osobnik jak ty nie jest w stanie mnie obrazić. Funkcjonujemy na różnych poziomach. Ty na mój nie masz wstępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że 99% muzyki której słucham jest specyficzna :)

To maniulacja specyficznie nagrana a nie specyficzna ;)

Probowales jeszcze grac po wejsciach analogowych i z kolumnami ktore go nie przesterowuja?

Jak u Ciebie spisywal sie pod katem ilosci detali i informacji w nagraniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pomoże? Żarty sobie robisz. Kto ty jesteś? Mój tata? Jakis autorytet?

Możesz tylko na mnie dalej poszczekać, co czynisz od dawna. Czniam na to.

 

Jak widać zabolało. To dobrze. :)

 

Widzę nie posłuchałeś ... znaczy kochamy się dalej. Po męsku?

 

Co miało zaboleć? To że ktoś nie potrafi utrzymać nerwów na wodzy? Jakieś idiotyzmy stworzone przez osobnika spod budki z piwem bo przecież takiego języka używasz. Dziwię się, że jeszcze nikt nie doszedł do podobnych wniosków jak na portalu audiomaniacy.pl z którego wyleciałeś po pierwszej demostracji swojej buty i chamstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne tego typu "zabawy ad personam" Z OBYDWU STRON Panowie i poza punktami zgodnie z Regulaminem - ban w temacie.

Resztę wyjaśnijcie sobie poprzez PW. Kolejny jakikolwiek post nawiązujący do tego co było w poprzednich postach i się żegnamy z tematu.

Na teraz zostawiamy bez konsekwencji wcześniejsze "wyskoki". Liczę na to, że pomimo swoich wzajemnych animozji dotrze do Was fakt tego, że zmierzacie do nikąd swoim zachowaniem.

Mod.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka piękna wizytówka była. Aż bloga byłem zobaczyć.

 

Ciekawy ten L.G. jednak odsłuchałbym go z różnymi paczkami. Widać nie wpasował się do zestawu Szymona i Rafała. Jak ma zagrać to zagra z DSP na zero. Zresztą nie miałem wątpliwości, że się nie wpasuje ;)

 

Dobrze, że gra u innych.

 

Jak zwykle - trzeba odsłuchać u siebie. A nie dyskutować o automatach perkusyjnych w studio.

Tak samo porównywanie dźwięku jaki mamy w domu, do dźwięku w studio. Nawet w różnych studiach będzie różny dźwięk. Sprzęt w domu ma: po pierwsze nie męczyć, po drugie się podobać. Ale to już kwestia gustu, preferencji etc.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak dlatego ja swojego dostrajam wg gustu i posiadanych kolumn

Z innym wzmakiem mialbym dudnienie i scisniety dzwiek bo akustyka jest jaka jest

Na szczescie pod koniec roku wyprowadzam sie i grac bedzie w 50m2 i tam juz zrobie adaptacje i pomiary

Jak ktos by chcial sie przekonac jak gra i ile mozna zrobic z dzwiekiem to zapraszam do mnie. Mam minimalistyczny zestaw za dyche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowales jeszcze grac po wejsciach analogowych i z kolumnami ktore go nie przesterowuja?

Jak u Ciebie spisywal sie pod katem ilosci detali i informacji w nagraniu?

Tak, podłączałem go na wszystkie możliwe sposoby. Specjalnie wziąłem go do zestawu z kolumnami klasycznymi, dzięki temu się nie przesterowywał.

Dźwięk? Jeszcze gorszy jak u mnie :)

Dynamika na żenującym poziomie, nie mylić ze zdolnością do głośnego grania bo tą posiada. "Na ucho" oceniłbym że ma około 20W mocy. To i tak super optymistyczne założenie bo nie wiem czy poradziłby sobie z 2 lampami 2A3 w PP na kanał.

Wgląd w nagranie i wybrzmienia na absolutnie fatalnym poziomie. Poziom mojego amplitunera Pioneer do KD. Ilość a jakość detalu to dwie różne kwestie. W dźwięku tego wzmacniacz po prostu nie ma życia a nagrania są nudne jak flaki z olejem. Przy wzmacniaczu odniesienia noga sama przytupuje a człowiek chłonie muzykę jak gąbka. Chcesz więcej i więcej i więcej...

 

 

 

Mam minimalistyczny zestaw za dyche

To jest podstawowy problem. Po prostu nie znasz innej klasy dźwięku i nie jesteś w stanie wychwycić pewnych elementarnych cech na tym poziomie. Wierzę Ci, że obecnie odbierasz jego dźwięk jako doskonały ale wierz mi to tylko kwestia punktu odniesienia. Każdy z nas jakoś zaczynał i myślał, że ma najlepszy zestaw do momentu wylania kubła zimnej wody podczas wizyty u bardziej doświadczonych kolegów. Jak mawiał Napoleon: "Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi."

Zamiast marnować "atrament" przyjedź w najbliższą sobotę do Łodzi. Będzie to dla Ciebie niezapomniane doznanie, GWARANTUJĘ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś z tym Waszym egzemplarzem musi być nie tak bo wszystko co opisujesz jest przeciwnością tego jak on gra - skąd go masz?

słyszałem wiele droższych i dużo droższych zestawów wiec systemy za gruby hajs nie robią już na mnie wrażenia ale wierzę że u Was granie jest pierwszo ligowe patrząc po adaptacjach i sprzęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
coś z tym Waszym egzemplarzem musi być nie tak bo wszystko co opisujesz jest przeciwnością tego jak on gra - skąd go masz?

słyszałem wiele droższych i dużo droższych zestawów wiec systemy za gruby hajs nie robią już na mnie wrażenia ale wierzę że u Was granie jest pierwszo ligowe patrząc po adaptacjach i sprzęcie

 

Biniek skorzystaj jak Cię zapraszają. Opad szczęki masz gwarantowany.

Weź pod pachę Twój skonfigurowany LG i się przekonamy. Ja tam będę - miło Cię będzie poznać. Zabieram parę swoich gratów będzie o czym pogadać i co posłuchać.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś z tym Waszym egzemplarzem musi być nie tak bo wszystko co opisujesz jest przeciwnością tego jak on gra - skąd go masz?

Wzmacniacz pochodzi od polskiego dystrybutora i jest w 100% sprawny. Kiepskie urządzenia zawsze u mnie są popsute, już do tego przywykłem :)

Problem nie leży w nim ale w odbiorcach. Im szybciej to zrozumiesz tym lepiej dla Ciebie. Ponawiam zaproszenie bo inaczej będziesz nadal żył w Lab Matrix.

Pozdrawiam Serdecznie.

 

W sobotę Piotrek zapozna się z jego możliwościami. Może ja i Rafał mamy wypaczony słuch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem wiele droższych i dużo droższych zestawów wiec systemy za gruby hajs nie robią już na mnie wrażenia

 

Sprzęt za gruby hajs to nie wszystko, to trzeba umieć jeszcze ze sobą zestawić...do tego jest potrzebne doświadczenie a z tym jest bardzo różnie niestety. Ilu ja się karykatur dźwięku za setki tysięcy nasłuchałem, to głowa mała....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za zaproszenie naprawdę chętnie bym wpadł i poznał Was i Wasze systemy osobiście ale cały mój wolny czas zwłaszcza w weekendy absorbuje budowa domu którą prowadzę od marca...

jeśli będzie okazja w kolejnych miesiącach to bardzo chętnie skorzystam z zaproszenia bo cenie sobie nowe cenne doświadczenia i znajomości

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś z tym Waszym egzemplarzem musi być nie tak bo wszystko co opisujesz jest przeciwnością tego jak on gra - skąd go masz?

słyszałem wiele droższych i dużo droższych zestawów wiec systemy za gruby hajs nie robią już na mnie wrażenia ale wierzę że u Was granie jest pierwszo ligowe patrząc po adaptacjach i sprzęcie

'biniek' merytoryczna ocena właściciela jakiegoś wzmacniacza (sprzętu), którego on właśnie używa za wzmacniaczem który on chce poznać jest niemożliwa. Zawsze ocena będzie skażona tym co dany tester posiada zwłaszcza przy ocenie, która nie opiera się na prawidłowym technicznie porównaniu a jest owocem są tylko okrągłe marketingowe sformułowania.

Tu test znacznie tańszych wzmacniaczy końcowych klasy D i też odniesienie do klasycznej końcówki firmy klasyfikowanej jako hi-end. Opis wydaje się być bardziej obiektywny:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'biniek' merytoryczna ocena właściciela jakiegoś wzmacniacza (sprzętu), którego on właśnie używa za wzmacniaczem który on chce poznać jest niemożliwa. Zawsze ocena będzie skażona tym co dany tester posiada zwłaszcza przy ocenie, która nie opiera się na prawidłowym technicznie porównaniu a jest owocem są tylko okrągłe marketingowe sformułowania.

Tu test znacznie tańszych wzmacniaczy końcowych klasy D i też odniesienie do klasycznej końcówki firmy klasyfikowanej jako hi-end. Opis wydaje się być bardziej obiektywny:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak się szczęśliwie składa, że tego Monacora też posiadam :)

Ten to ma dopiero ekspresyjną górę, jednym słowem żyleta.

post-58347-0-70649000-1496735658_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaję sobie z tego sprawę - traktowanie tego wzmacniacza jako hi-end i porównywanie w kategoriach bezwzględnych (zwłaszcza do systemów za kilkaset tysięcy) jest niemiarodajne - tzn wynik oczywiscie wyjdzie ze taki wzmak nie ma szans w tej konfrontacji i nie jest to hi end

ale nie aspiruje do tego miana i firma Lab Gruppen nawet nie zamierza rozbudowywać swojej oferty o klasyczne wzmaki z wejściami dla audiofilskich sprzętów

znacznie uczciwiej byłoby go zestawić ze swoją klasą cenową - wzmacniaczami typu hegel, roksan itp.

w takiej formie jak u Szymona był to sparing z łatwym do przewidzenia wynikiem

jeśli weżmiemy pod uwagę jego cenę i brak konieczności stosowania DACa to w kategoriach HiFi zmiecie większość popularnych zestawień - i tak by należało podejść do jego oceny

w połączneiu z malinką i prostym okablowaniem za 5000zł mamy źródło, przetwornik i wzmacniacz i do tego zestawu należy już podpiąć tylko kolumny a jeśli ktoś ma zacięcicie do DIY to za dychę można z tego zrobić zestaw grający jak za 30 tys

 

będę miał w przyszłym tygodniu okazję posłuchać po sąsiedzku zestawu z cyfrowymi zwrotnicami i LG w roli głównej - to pewnie będą optymalne warunki pracy dla tego urządzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za zaproszenie naprawdę chętnie bym wpadł i poznał Was i Wasze systemy osobiście ale cały mój wolny czas zwłaszcza w weekendy absorbuje budowa domu którą prowadzę od marca...

jeśli będzie okazja w kolejnych miesiącach to bardzo chętnie skorzystam z zaproszenia bo cenie sobie nowe cenne doświadczenia i znajomości

pozdrawiam

Bardzo mądre podejście. Jak tylko będziesz miał czas to zapraszamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Szymon1

 

Odpowiedz konkretnie:

 

- Jaki wybitny kabel głośnikowy zastosowałeś dla L.G.?

- Ten sam, który zasila zwykle kolumny?

- Połączyłeś zaciski do tri-wiringu zworami na czas odsłuchu L.G.?

 

Jeśli tak się stało/dzieje (zamieszczone zdjęcie), to w następnym wpisie wytłumaczę Ci, dlaczego porównanie jest niemiarodajne.

Ale może powyższe pytania są bezzasadne, więc poczekam lub sam się zreflektujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Szymon1

 

Odpowiedz konkretnie:

 

- Jaki wybitny kabel głośnikowy zastosowałeś dla L.G.?

- Ten sam, który zasila zwykle kolumny?

- Połączyłeś zaciski do tri-wiringu zworami na czas odsłuchu L.G.?

 

Jeśli tak się stało/dzieje (zamieszczone zdjęcie), to w następnym wpisie wytłumaczę Ci, dlaczego porównanie jest niemiarodajne.

Ale może powyższe pytania są bezzasadne, więc poczekam lub sam się zreflektujesz...

 

Według zaleceń został podłączony zwykłym kablem , tri-wire w kolumnach zwarte tym samym kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Szymon1

 

Odpowiedz konkretnie:

 

- Jaki wybitny kabel głośnikowy zastosowałeś dla L.G.?

- Ten sam, który zasila zwykle kolumny?

- Połączyłeś zaciski do tri-wiringu zworami na czas odsłuchu L.G.?

 

Jeśli tak się stało/dzieje (zamieszczone zdjęcie), to w następnym wpisie wytłumaczę Ci, dlaczego porównanie jest niemiarodajne.

Ale może powyższe pytania są bezzasadne, więc poczekam lub sam się zreflektujesz...

Wybacz ale naprawdę już nie mam siły tego czytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.